05 اسفند 1396
مطلب مشاوره ای

ترمیم معدل برای کنکور سراسری 98

special

اگر قصد شرکت در کنکور سراسری 98 را دارید و معدل و نمرات نهایی که در سال سوم کسب کرده اید مطلوب نبوده میتوانید در ترمیم معدل شرکت نمایید .

مشاوره ترمیم معدل برای کنکور سراسری 98

اگر دانش آموز پایه پیش دانشگاهی و یا پشت کنکوری 98 در رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی هستید و در نمرات نهایی سال سوم دبیرستان نمرات مطلوبی را کسب نکرده اید و قصد شرکت در ترمیم معدل برای کنکور سراسری 98 را دارید این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید . ما در این پست مشاوره ای به طور کامل در مورد شرایط ثبت نام در ترمیم معدل کنکور 98 و زمان ثبت نام برای طرح ترمیم معدل کنکور سراسری 98 و سایر موارد لازم توضیح خواهیم داد .

ترمیم معدل برای کنکور سراسری 98


شرایط شرکت در ترمیم معدل برای کنکور سراسری 98

در این بخش از توضیحات به ارائه ی شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل در کنکور 98 می پردازیم .

1 - چه کسانی می توانند در طرح ترمیم معدل در کنکور 98 شرکت نمایند ؟ تمام دانش آموزان امکان شرکت در طرح ترمیم معدل را دارند به طور مثال کسی که در درس عربی نمره 19.75 کسب کرده باشد و یا کسی که نمره 10 کسب میتواند در این طرح شرکت نماید . 


2 - طرح ترمیم معدل در کنکور 98 اجرا می شود ؟ بلی طرح ترمیم در کنکور سراسری 98 نیز اجرا می شود .


3 - زمان ثبت نام برای طرح ترمیم معدل ؟ هر دانش آموز می تواند در دی ماه ، خرداد و یا شهریور در ترمیم معدل شرکت نماید .


4 - آیا امکان شرکت در ترمیم معدل برای تمام دروس وجود دارد ؟ بلی هر دانش آموز می تواند در تمام دروس شرکت نماید .


5 - چه کسانی نمیتوانند در طرح ترمیم معدل شرکت نمایند ؟ تمام کسانی که دیپلم خود را در سال 84 و قبل از آن دریافت نموده اند نیازی به شرکت در طرح ترمیم معدل ندارند . 


6 - آیا علاوه بر شرکت در طرح ترمیم معدل سوم دبیرستان میتوانیم در طرح ترمیم معدل پیش دانشگاهی نیز شرکت نماییم ؟ خیر طرح ترمیم معدل ویژه نمرات سال سوم می باشد .


7 - آیا کسانی که بعضی از نمرات سال سوم خود را پاس نکرده اند می توانند در این طرح شرکت نمایند ؟ کسانی که قصد شرکت در طرح ترمیم معدل کنکور 97 را دارند باید دیپلم خود را دریافت کرده باشند .


8 - اگر در ترمیم معدل نمره ای پایین تر از نمره ی قبلی خود بدست آوریم کدام نمره ملاک قرار میگیرد ؟ در بین دو نمره ای که شما کسب کرده اید هر کدام بیشتر باشد برای سازمان سنجش ارسال می گردد . 


9 - هزینه شرکت در ترمیم معدل چقدر است ؟ برای هر درس حدود 20 هزار تومان دریافت می شود که ممکن است بر حسب منطقه این مبلغ ممکن است اندکی کم یا زیاد شود .


10 - محل ثبت نام در طرح ترمیم معدل ؟ هر یک از دنش آموزان یک ماه قبل از شروع امتحانات دی ، خرداد و یا شهریور به یکی از مدارس بزرگسالان منطقه خود مراجعه نمایند .


11 - من در شهری غیر از شهری که در آن در امتحانات سال سوم شرکت کرده ام زندگی می کنم آیا می توانم در شهر جدید در ترمیم معدل شرکت کنم ؟ به طور مثال دانش آموزی که در شهری زندگی می کرده که منطقه دو محسوب می شده و در امتحانات نهایی شرکت نموده جهت شرکت در ترمیم معدل باید در شهر دیگر نیز که منطقه دو محسوب می شود در این طرح شرکت نماید و در شهرهای منطقه سه یا یک نمیتواند شرکت نماید .


12 - هر دانش آموز چند بار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد ؟ هر دانش آموز فقط یک بار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد . 


13 - آیا نمرات جدید ترمیم معدل در دیپلم ثبت می گردد ؟ خیر نمرات ترمیم معدل صرفا برای تاثیر در کنکور سراسری می باشد .


14 - آیا برای داوطلبان نظام قدیم از کتاب های نظام قدیم سوال طرح می شود ؟ با توجه به اینکه امتحانات نهایی نظام جدید در پایه دوازدهم برگزار می گردد تمام دانش آموزان نظام قدیم باید از این فرصت استفاده نمایند و در خرداد یا شهریور و یا دی تا قبل از کنکور 98 در طرح ترمیم معدل شرکت نمایند زیرا هنوز مشخص نیس بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم آیا برای داوطلبان نظام قدیم سوالات مجزا طرح خواهد شد یا خیر

در پایان به تمام داوطلبان کنکور سراسری 98 توصیه می شود پست های مربوط به بهترین منابع کنکور 98 و تاثیر معدل در کنکور 98 و منابع کنکور 98 و همچنین پست های برنامه ریزی کنکور 98 و  شرایط شرکت در کنکور 98 و ثبت نام کنکور 98 را مطالعه نمایند . همچنین در بخش مشاوره کنکور سایت همکلاسی می توانید پست های مشاوره ای جهت آمادگی در کنکور سراسری 98 را مطالعه نمایید .


اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

ترانه
26 خرداد 1397

اگه کسی نمرات پیش دانشگاهیش خیلی پایین باشه باید چیکار کنه؟ تاثیرش سال بعد چقدره مثبت یا مستقیم تو رو خدا ثبت کنید و جواب بدید لطفااااا

pic
سیروان خوان تاراج
27 خرداد 1397

سلام در پایه پیش دانشگاهی امکان ترمیم معدل مهیا نشده است . هنوز در کنکور سراسری 98 نحوه تاثیر معدل اعلام نشده است .

علیرضا
20 خرداد 1397

سلام دیپلم ریاضی 88 و پیش 89 که برای کنکور 98 تجربی می خوام شرکت کنم ایا نیاز به ترمیم دارم یعنی تاثیر داره سوابق تحصیلی من که برم برای ترمیم معدل

pic
سیروان خوان تاراج
20 خرداد 1397

سلام نمرات سال سوم دبیرستان شما شامل تاثیر معدل می باشد . در صورتی که از نمرات خود راضی نیستید می توانید در ترمیم معدل شرکت نمایید .

Raoufi
19 اردیبهشت 1397

سلام کسی که دانشجوی دانشگاه پیام نور باشه میتونه تو دیماه ۹۷ در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنه؟؟؟

pic
test
22 اردیبهشت 1397

کسانی که دیپلم خود را سال 84 به بعد دریافت نموده اند یک بار حق شرکت در ترمیم معدل را خواهند داشت