20 خرداد 1397
مطلب مشاوره ای

تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

special

این بخش از مشاوره در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری سال 98 می باشد که به تشریح مطالب آن خواهیم پرداخت .

مشاوره تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

با توجه به اینکه سوالات بسیار زیادی در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 برای داوطلبان رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی ، هنر و زبان در گروه داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید به وجود آمده است در این بخش توضیحات در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 را به بخش های داوطلبان نظام قدیم و جدید تقسیم میکنیم و نحوه و میزان تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور 98 را برای هر دو گروه توضیح خواهیم داد

 علی زرافشان اعلام نموده اند که در حال حاضر تاثیر معدل در کنکور سراسری 30 درصد است و برای کنکور سراسری 98 پیشنهاد ما این است که به 40 درصد افزایش پیدا کند . خبر قطعی در مورد میزان تاثیر  معدل در کنکور سراسری 98 در این پست اعلام خواهد شد .


خبر جدید در مورد تاثیر معدل در کنکور 98 : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 به صورت قطعی می باشد زیرا قرار بوده است که فقط یک سال دارای تاثیر مثبت باشد .


تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 برای داوطلبان نظام جدید

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 برای داوطلبان نظام جدید شامل تاثیر معدل پایه دوازدهم می باشد که مربوط به نمرات نهایی پایه دوازدهم در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می باشد . اما میزان تاثیر معدل در کنکور 98 چند درصد خواهد بود و این تاثیر به صورت مثبت است یا منفی  . در حال حاضر مشخص نشده است اما احتمالا تاثیر معدل نسبت به کنکور سال گذشته افزایش پیدا کند . خبر دقیق در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 به محض اعلام از سوی سازمان سنجش در این بخش اعلام خواهد شد . توصیه می شود پست شرایط شرکت در کنکور 98 مراجعه کنید .

 علی زرافشان اعلام نموده اند که در حال حاضر تاثیر معدل در کنکور سراسری سی درصد است و برای کنکور سراسری 98 پیشنهاد ما این است که به چهل درصد افزایش پیدا کند . خبر قطعی میزان تاثیر معدل در این بخش اعلام خواهد شد .

تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 برای داوطلبان نظام قدیم

نحوه و میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 برای داوطلبان نظام قدیم شامل تاثیر نمرات نهایی پایه سوم دبیرستان و نمرات نهایی سال پیش دانشگاهی در خرداد می باشد . در حال حاضر میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 اعلام نشده است . به محض انتشار خبر میزان تاثیر معدل در کنکور در این بخش اظلاع رسانی می شود .


تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 شامل چه داوطلبانی نمی شود

داوطلبانی که دیپلم خود را سال 84 و ماقبل آن دریافت کرده اند شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 نمیشوند همچنین داوطلبانی که درک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت نموده اند شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمیشوند . هم چنین داوطلبانی که در گروه آزمایشی که با مدرک دیپلم آنها متفاوت است شرکت می کنند شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 نمیشوند به طور مثال داوطلبی که دیپلم رشته ی انسانی دارد و قصد دارد که در کنکور تجربی شرکت نماید شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 نمیشود . خبر نهایی در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 به محض اعلام از سوی سازمان سنجش در این بخش منتشر خواهد شد .

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

اناهید عیدی زاده
02 تیر 1397

سلام خسته نباشید دبیرستان سال 11 رشته علوم انسانی هستم ایا میتونم در کنکور 98 در دو رشته هر ودر کنکور زبان شرکت کنم؟ممنون

pic
همکلاسی
02 تیر 1397

سلام علاوه بر رشته انسانی میتونید در رشته هنر و زبان نیز شرکت کنید .

Dr
01 تیر 1397

سلام ببخشید میشه بگید با توجه به خبر جدیدی که اقای عمادی گفتن تاثیر معدل در کنکور 98 چطوره؟؟؟ همون 30% میمونه و مثبت یا نه؟؟؟؟؟ احتمال اینکه تاثیر معدل در کنکور 98 همون مثبت بمونه زیاده یا خیر؟؟؟؟؟......... ممنون از پاسخگوییتون

pic
همکلاسی
02 تیر 1397

سلام در کنکور 98 پیشنهاد شده است که تاثیر نمرات به 40 درصد افزایش بیابد اما هنوز مشخص نیست و باید منتظر خبر نهایی از سوی سازمان سنجش باشیم

رضا
01 تیر 1397

خدا قوت به همه ی کنکوری ها خواستم چند مطلب درباره ی کنکوری های نظام قدیم بگم چون از نظام جدید هیچ اطلاعی ندارم بچه ها به احتمال زیاد در کنکور 98 افزایش تاثیر معدل را داریم ولی به احتمال خیلی خیلی زیاد این تاثیر به صورت مثبت هست چون به غیر از یک سال همیشه تاثیر مثبت بوده و از طرفی ترمیم معدل هم تا حالا اجرایی نشده اصلا دلیلی برای قطعی شدنش نیست قطعا کاری می کنند که نه سیخ بسوزه نه کباب پس در گیر حاشیه نشوید فقط یک سری شیاد کلاه بردار برای فروش پکیج ها و محصولاتشان یا پر کردن کلاس هایشان مدام به این شایعات دامن میزنند البته این دلال ها از زمانی که تاثیر معدل اجرایی شد تو تابستان این کار ها را انجام می دادند و اصلا گیریم که به احتمال خیلی خیلی پایین قطعی بشود چه نظام قدیم چه نظام جدید.بچه ها دقت کنید که تاثیر معدل فقط یک اصطلاحه و در اصل نمرات کتبی مهم اند و از طرفی هم این نمرات تو خود منطقه ی مربوطه برسی می شود و میانگینش را می گیرند و نمره ی شما بر اساس میانگین بررسی می شود به عنوان مثال کسی که 20 می گیرد مشمول کل درصد می شود و کسی که 0 می گیرد اصلا نمره ای نمی گیرد ولی کسی که بین 0 تا20 هست درصدش بر اساس میانگین نمرات منطقه ی مربوطه است و با توجه به اینکه در هر منطقه نمره های پایین زیاد هستند بخصوص منطقه3 قطعا میانگین رو به پایین است.به فرض مثال میانگین نمره ی عربی برای منطقه 3 شده 16 حالا کسی نمره 10 گرفته درصدش براساس میانگین که 16 بود بررسی می شود و حتی این نمره ی 10 هم مشمول می شود پس چه نظام قدیم چه نظام جدیدی ها با توکل به خدا و همتی عالی شروع کنند برای کنکور و اصلا به فکر معدل نباشید و گذشته را فراموش کنید و اخبار معدل مهر میاد و تا آنموقع وارد حاشیه نشید و گول کلاهبردار ها را نخورید و به نظام جدیدی ها توصیه می کنم با جدیت هر چا تمام با هر سطح سوادی از تابستان استفاده کنید که انشاالله تو سال تحصیلی به راحتی هم معدل خوب و به موازات آن هم رتبه ی خوب بدست بیاورید و بچه های نظام قدیم هم خیالشان راحت باشد که تاثیر مثبت هست و حاشیه پردازی و تنبلی و بهانه را کنار بگذارید و به درس هایتان برسید

طاهری
30 خرداد 1397

سلام. به نظر شما تاثیر معدل به 40 درصد افزایش پیدا میکنه یاخیر؟؟

pic
همکلاسی
01 تیر 1397

سلام هنوز مشخص نیست و در حد یک پیشنهاد از سوی وزرات آموزش و پرورش است .

سیدا
30 خرداد 1397

سلام خسته نباشید ثاییر معدل در کنکور ۹۸ برای نظام قدیم اگر مستقیم باشد فقط نمرات نهایی سال سوم(معدل کتبی ) و پیش در نظر گرفته می شود یا کل سوابق تحصیلی ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید

pic
همکلاسی
01 تیر 1397

سلام فقط نمرات کتبی نهایی سال سوم و پیش دانشگاهی تاثیر داده می شود .

سمیه
28 خرداد 1397

سلام من هم دیپلم تجربی دارم هم انسانی آگه با دیپلم انسانی شرکت کنم تاثیر نداره؟

pic
همکلاسی
29 خرداد 1397

داوطلبانی که در گروه آزمایشی که با مدرک دیپلم آنها متفاوت است شرکت می کنند شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 نمیشوند

نوید
27 خرداد 1397

سلام.. احتمال اینکه تاثیر معدل به 40 درصد برسه بیشتره یا اینکه همون 30 درصد بمونه؟؟؟

pic
همکلاسی
28 خرداد 1397

سلام تاکید وزارت آموزش و پرورش بر اینه که تاثیر معدل افزایش پیدا کنه و باید منتظر نتیجه خبر نهایی در مورد تاثیر معدل از سوی سازمان سنجش بود .

شادی
26 خرداد 1397

سلام و خسته نباشید اگه سال بعد تاثیر معدل به 40درصد افزایش پیدا کنه تاثیر نمرات پیش که در حال حاضر 5درصد به چند درصد میرسه؟ و اینکه این تاثیر در سال آینده به طور مثبت یا مستقیم؟؟ لطفا هر چه سریعتر جواب بدین ممنون

pic
همکلاسی
28 خرداد 1397

سلام در صورت افزایش تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 تاثیر معدل نمرات سال سوم و پیش دانشگاهی افزایش پیدا میکند و میزان افزایش هنوز مشخص نیست . در سال آیند احتمالا تاثیر معدل قطعی بشه اما باید منتظر اطلاعه های رسمی سازمان سنجش بود

بهروز
26 خرداد 1397

سلام یعنی کنکور 98 نظام قدیم تاثیر منفی معدل هم اعمال می شود؟ فاجعه بزرگ تر از این هم مگه داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pic
همکلاسی
27 خرداد 1397

سلام در صورت تاثیر قطعی معدل در کنکور سراسری 98 برای کلیه داوطلبان نظام قدیم و جدید به صورت یکسان اعمال می شود

نوید طاهری
26 خرداد 1397

سلام..خبر قطعی درمورد تاثیر معدل در کنکور 98 دقیقا چه زمانی اعلام میشود؟ تا اوایل تیر اعلام می شود؟؟؟

pic
همکلاسی
27 خرداد 1397

سلام احتمالا تا اواخر تیر ماه خبر مربوط به نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 اعلام شود .

امیرحسین
26 خرداد 1397

سلام . در آخر نوشتید که اگه نوع دیپلم با کنکورمون متفاوت باشه یعنی من که دیپلم ریاضی ام و میخوام کنکور تجربی بدم سوابق تحصیلی برام تاثیری نداره ! میشه منبع این خبرو بگید و همچنین اینکه موثق هست یا نه ؟

pic
همکلاسی
26 خرداد 1397

سلام در صورتی که در یک گروه آزمایشی با یک دیپلم متفاوت شرکت کنید شامل تاثیر معدل نمیشوید .

همکلاسی
25 خرداد 1397

این بی عدالتی نیس که تا به پشت کنکوریای کنکور ۹۷ رسیدن فقط یه سال برای جبران گذاشتن و یه دفعه تصمیم گرفتن تاثیر معدلو افزایش بدن؟

سروآزاد
28 خرداد 1397

شما بگو چی رو عدالته ؟؟؟؟؟؟؟؟

نویدطاهری
24 خرداد 1397

سلام.خبرقطعی در مورد تاثیر معدل کنکور98 چه زمانی اعلام میشه؟؟

pic
همکلاسی
25 خرداد 1397

سلام خبر قطعی در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 احتمالا در تابستان اعلام می شود

مریم
24 خرداد 1397

سلام میخواستم بدونم سال81که به صورت دو کنکوربرگزارشد چند درصد ظرفیت را به فارالتحصیل ها اختصاص دادند؟

pic
همکلاسی
25 خرداد 1397

درصد پذیرش برای همه ی داوطلبان یکسان می باشد .

مریم
24 خرداد 1397

سلام ممکنه باوجود تفاوتی که بین نوع وسختی سوالات امتحان نهایی که هرسال باسال قبل فرق داره تاثیر امتحانات نهایی برای نظام قدیم وجدید هردو مشابه ومستقیم باشه؟

pic
همکلاسی
25 خرداد 1397

سلام چون امتحانات نهایی به صورت سراسری برگزاری می شود لذا تفاوتی بین اینکه داوطلب نظام جدید یا قدیم باشه وجود نداره

محمد
24 خرداد 1397

سلام خسته نباشید. ممنون میشم جواب منو بدن . سوالم اینه تاثیر مثبت نمرات نهایی سوم در کنکور باید بالای چند باشه تا مثبت در نظر گرفته شود ؟ و اینکه معدل حساب میشود یا نمره هر درس ؟

pic
همکلاسی
24 خرداد 1397

سلام تاثیر معدل در کنکور سراسری بر اساس نمره ی هر درس محاسبه می شود بدین صورت که در هر درس ابتدا تراز شما رو بدون احتساب نمرات نهایی محاسبه می کنند و سپس تراز شما را با احتساب نمرات نهایی محاسبه می کنند . هر کدام که باعث کاهش رتبه شما شود در نمره کارنامه لحاظ نمیگردد .

فرهاد
22 خرداد 1397

سلام، میخواستم بدونم معدل من در کنکور زبان 98 هم تاثیر داره؟ با اینکه رشتم تجربیه

pic
همکلاسی
23 خرداد 1397

سلام دروس عمومی تاثیر گذار می باشد .

سارا
21 خرداد 1397

سلام این سوال خیلی برام مهم و حیاتی هست لطفا جواب بدید پشت کنکوری های ۹۸ هم در کنکور ۹۸ تاثیر قطعی معدل دارن؟ تکلیفشون چی میشه؟ ایا مثل دوازدهمی ها چهل درصد تاثیر قطعی دارن یا مثل پارسال تاثیر مثبت هست براشون؟ میدونم هنوز اعلام نکردن اما پیش بینی تون چیه؟

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام شرایط تاثیر معدل برای داوطلبان نظام قدیم و جدید یکسان می باشد

سهند
21 خرداد 1397

سلام ببخشید فرقی نداره که نظام قدیم یا جدید باشی؟ در هر صورت قطعیه؟

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام فرقی بین نظام قدیم و نظام جدید در مورد تاثیر معدل وجود ندارد

فرید
21 خرداد 1397

سلام میخواستم بپرسم اگه سال98 در کنکور تجربی شرکت کنم سابقه تحصیلیم باز هم 40 درصد تاثیر داره در کنکور؟(رشتم ریاضی)

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام در صورتی که با مدرک رشته ریاضی خود در کنکور تجربی شرکت نمایید شامل تاثیر معدل در کنکور 98 نمیشوید

همکلاسی
20 خرداد 1397

سلام نمرات سال سوم دبیرستان شما شامل تاثیر معدل خواهد بود .

علیرضا
20 خرداد 1397

سلام منبع این اطلاعاتی که نوشتید از کجا هست که به صورت رسمی اعلام شده؟ من دیپلم ریاضی سال 88 و پیش 89 دارم برای کنکور 98 دیگه تاثیر معدل نخواهم داشت. ممنون میشم به ایمیل بنده جواب را ارسال نمایید. با تشکر

فاطمه
21 خرداد 1397

منم دقیقا همینجورم دیپلم ریاضی 88وپیش89 یعنی درس به درس مثلا درسایی که مشترک بوده مث دینی و..تاثیرنمیدن

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام نمرات سال سوم شما شامل تاثیر معدل خواهد بود .