جزوه شیمی سال دهم فصل اول

فصل اول شیمی سال دهم در به بحث در مورد جدول تناوبی عنصرها و رسم آرایش الکترونی عنصر ها و آنیون ها و کاتیون ها و ... پرداخته است.

 جزوه شیمی سال دهم فصل اول رشته ی تجربی و ریاضی

فصل اول شیمی سال دهم فصلی بسیار مهم و پایه ای برای یادگیری شیمی در دوره متوسطه می باشد.درجزوه شیمی سال دهم فصل اول سعی شده است نکات مهم کلیدی بیان شود. در واقع فصل اول شیمی دهم مطالب بسیار زیادی را در خود جای داده است که یکی از مهم ترین مطالب آن جدول تناوبی عنصر ها است.جدول تناوبی یکی از مهم ترین مطالب مطرح شده در شیمی دهم فصل اول است که اهمیت یادگیری آن برای مقاطع بالاتر نیز بسیار ضروری است و همواره جزء سوالات مطرح شده در کنکور سراسری است.از مطالب مهم دیگر این فصل مبحث آرایش الکترونی است که یادگیری کامل این بخش نیز برای داوطلبان و دانش اموزان بسیار مهم است. فصل اول شیمی دهم تجربی برای کلیه داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری تجربی دارای اهمیت بالایی می باشد

جزوه شیمی سال دهم فصل اول

توضیحات جزوه شیمی سال دهم فصل اول

در جزوه شیمی سال دهم فصل اول که برای شما دانش آموزان و داوطلبان عزیز آماده شده است نکات بصورت خلاصه و کلیدی توضیح داده شده است که علاوه برا یادگیری جهت مرور سریع مطالب نیز میتواند مفید باشد.

در سوالات کنکور تجربی درس شیمی دومین درس اختصاصی مهم برای داوطلبان رشته ی تجربی می باشد.همچنین این درس برای داوطلبان ریاضی نیز مهم می باشد.انچه که دانش اموزان و کنکوری ها باید به آن توجه داشته باشند این است که در طراحی سوالات کنکور بیشتر بر مفهومی بودن سوالات تکیه میشود.

 فصل یک کتاب شیمی دهم که با عنوان کیهان زادگاه الفبای هستی است. در این فصل مهم ترین مبحث مطرح شده بحث جدول تناوبی و رسم آرایش الکترونی عناصر موجود در جدول می باشد که این دو بخش علاوه بر اینکه مطالب اولیه برای یادگیری سایر مطالب فصل های بعدی شیمی است جزوه سوالات مطرح شده در کنکور سراسری نیز میتواند باشد.توصیه بسیار مهم ما به دانش آموزان عزیز یادگیری و حفظ قسمت های مهم جدول تناوبی می باشد زیرا حفظ این جدول جهت پاسخگویی به سوالات کنکور بسیار حایز اهمیت می باشد. از دیگر مباحث مهم در این فصل بحث آنیون ها و کاتیون ها و نوشتن فرمول شیمیایی آنها می باشد.از دیگر مبحاثی که در این فصل مطرح شده در مورد نحوه پدید آمدن عنصرها ، ایزوتوپ ها ، جرم اتمی عنصرها، نشر نور و طیف نشری ، تاریخچه کشف ساختار اتم است. به دانش آموزان و داوطلبان کنکوری سراسری توصیه همیشگی ما این است که تمام مطالب کتاب شیمی دهم و حاشیه ها ی توضیح داده شده و آزمایشات را به طور کامل مطالعه نمایند زیرا احتمال طراحی سوالات از تمام بخش های آن حتی بخش هایی که ممکن است مهم به نظر نرسد وجود دارد.

نویسنده : بچه های همکلاسی
حجم : 0.75 مگابایت
منبع : همکلاسی

نظرات ارسالی

ر رویا
ر ریحانه
م مهدی برومند
آ آنا
M M
ت تیم همکلاسی
s shaghayegh
N N
N N
م محمدرضا موگویی
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
ی یزدان
م مبینا۸۰
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی