29 سری نمونه سوال فارسی نهم ( اختصاصی + جواب تشریحی )

در این مطلب می توانید به 29 سری نمونه سوال فارسی نهم دسترسی پیدا کنید توجه داشته باشید که این نمونه سوالات به صورت اختصاصی و با پاسخ تشریحی برای شما آماده سازی شده اند.

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های اعلام شده
29 سری نمونه سوال استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
طراحی سوالات به صورت سطح بندی شده
6 سری نمونه سوال راحت
15 سری نمونه سوال متوسط
8 سری نمونه سوال سخت
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی این نمونه سوالات
سر فصل های مطرح شده در این فایل
نمونه سوالات شعر ستایش
نمونه سوالات درس اول آفرينش همه تنبيه خداوندِ دل است (فصل 1)
نمونه سوالات درس دوم عجایب صنع حق تعالی (فصل 1)
نمونه سوالات درس سوم مثل آيینه، كار و شايستگي (فصل 2)
نمونه سوالات درس چهارم هم نشین (فصل 2)
نمونه سوالات درس ششم آداب زندگانی (فصل 3)
نمونه سوالات درس هفتم پرتو امید (فصل 3)
نمونه سوالات درس هشتم همزیستی با مام میهن (فصل 3)
نمونه سوالات درس نهم راز موفقیت (فصل 4)
نمونه سوالات درس دهم آرشی دیگر (فصل 4)
نمونه سوالات درس یازدهم زن پارسا (فصل 4)
نمونه سوالات درس دوازدهم پیام آور رحمت (فصل 5)
نمونه سوالات درس سیزدهم آشناي غريبان، ميلادِ گل (فصل 5)
نمونه سوالات درس چهاردهم پیدای پنهان (فصل 5)
نمونه سوالات درس شانزدهم آرزو (فصل 6)
نمونه سوالات درس هفدهم شازده کوچولو (فصل 6)

نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم

روش‌های مختلفی برای آماده‌سازی جهت امتحان فارسی نهم وجود دارند. یکی از راهکارها، حل نمونه سوال برای این درس است. با حل نمو‌نه سو‌ال فا‌رسی نهم‌، استرس کمتری در جلسه امتحان خواهید داشت، زمان را بهتر مدیریت خواهید کرد و در عین حال، شانس بیشتری برای پاسخگویی صحیح به سوالات خواهید داشت. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتی در صورت تسلط کامل به این درس باز هم تعدادی نمونه سوال حل کنید. دانش‌آموزان می‌توانند انواع نمونه سوال فارسی نهم را از وب‌سایت مجموعه همکلاسی دانلود کنند.

نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب 1401

در هر فایل یا جزوه نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب، سرفصل‌های مختلفی پوشش داده می‌شوند. البته ممکن است برخی از نمونه سوالات روی سرفصل‌های دیگری تمرکز داشته باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به آداب زندگی، پرتو امید، راز موفقیت، زن پارسا و آشنای غریبان اشاره کرد. اما به طور کلی، می‌توان گفت که این نمونه سوالات تمام نکات و مفاهیم مهم را پوشش می‌دهند و با حل کردن آن‌ها می‌توانید برای امتحان پیش روی خود آماده شوید.
به طور کلی، دروس فارسی نهم روی موضوعات تقریبا مشترکی تمرکز دارند. در نتیجه، با حل کردن نمونه سوالات از فصل‌های مختلف، به نوعی روی تمام سرفصل‌های این درس تسلط پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید انواع نمو‌نه سو‌ال فار‌سی نهم‌ را از همکلاسی دانلود کنید.

نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب

فارسی یکی از سخت‌ترین دروس عمومی پایه نهم است. به گونه‌ای که ممکن است حتی بهترین دانش‌آموزان هم برای شرکت در امتحانات این درس با چالش‌های مختلفی مواجه شوند و استرس زیادی را تجربه کنند. یکی از بهترین راهکارها برای مدیریت استرس و همین‌طور افزایش شانس برای دریافت نمره کامل از امتحانات این درس، حل انواع نمونه سوال است. با حل کردن انواع نمونه سوال از این درس اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنید. در نتیجه، در جلسه امتحان، به استرس غلبه خواهید کرد.

اگر به دنبال تثبیت مفاهیم فارسی هستید، حل کردن انواع نمونه سوال امتحان فارسی نهم نوبت دوم را پیشنهاد می‌کنیم. با حل کردن انواع این نمونه سوالات می‌توانید تا حد زیادی به درس فارسی تسلط پیدا کنید. در نتیجه، در جلسه امتحان، این مفاهیم را فراموش نخواهید کرد.
افزایش خلاقیت در پاسخگویی به سوالات از جمله مهم‌ترین مزایای حل انواع نمونه سوال درس فارسی نهم است. با حل کردن این نمونه سوالات با فرم‌های مختلف سوال آشنا می‌شوید. در نتیجه، در جلسه امتحان می‌دانید که چگونه باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سوالات پاسخ صحیح بدهید.

نمونه سوال فارسی نهم

در جزوه‌ها و فایل‌های نمونه سوالات درس فارسی نهم نوبت اول و دوم با فرم‌های مختلف سوال مواجه می‌شوید. از جمله این فرم‌های سوال می‌توان به جای خالی، صحیح و غلط، تستی، تشریحی، جدول و وصل کردن گزینه‌ها به‌هم اشاره کرد. البته ممکن است برخی از نمونه سوالات تنها از یک نوع فرم باشند. با این حال، توصیه می‌کنیم انواع نمونه سوال‌ها را حل کنید تا با فرم‌های مختلف سوال آشنا شوید.

امتحان فارسی نهم نوبت دوم

اگر قصد حل کردن انواع نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب 1401 را دارید، توصیه می‌کنیم نکاتی را در نظر داشته باشید. از جمله این نکات می‌توان به مطالعه کامل درس پیش از حل نمونه سوال‌ها و همین‌طور زمان‌گیری اشاره کرد.
برای اینکه بتوانید به تمام سوالات نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب 1401 پاسخ صحیح بدهید، لازم است که حتما کتاب درسی را به صورت کامل مطالعه کرده باشید. در غیر این صورت، نمی‌توانید به سوالات پاسخ صحیح بدهید.

پیشنهاد می‌کنیم حتما اگر قصد حل انواع نمو‌نه سو‌ال فار‌سی نهم نوبت دوم با جواب 1401 را دارید، زمان‌بندی را رعایت کنید. یکی از مشکلاتی که دانش‌آموزان در امتحان فارسی با آن مواجه می‌شوند، مشکل عدم زمان‌بندی کافی است. در صورتی که زمان‌بندی دقیقی نداشته باشید، نمی‌توانید به سوالات در زمان تعیین شده پاسخ صحیح بدهید.
توصیه می‌کنیم برای حل نمونه سو‌ال فار‌‌سی نهم‌ نوبت دوم با جواب 1401، به یک جزوه و نمونه سوال اکتفا نکنید. چرا که هر فایل نمونه سوال، روی موضوعات مختلفی تمرکز دارد. در نتیجه، با حل کردن انواع نمونه سوال از وب‌سایت همکلاسی، می‌توانید به موضوعات مختلف مسلط شوید. تمام نمونه سوالات موجود در وب‌سایت همکلاسی توسط معلمان برتر و نامدار طراحی شده‌اند و مطابق با آخرین تغییرات فارسی نهم هستند. همچنین پاسخنامه سوالات هم توسط این افراد تایید شده هستند و می‌توانید از این بابت روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید.

نمونه سوال ادبیات نهم نوبت دوم

یکی از سوالاتی که همواره درباره نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب 1401 مطرح می‌شود این است که از میان دو نسخه چاپی و دیجیتالی، کدام نسخه بهتر است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم هرکدام از این نسخه‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال، نسخه‌های دیجیتالی امکان استفاده در هر زمان و مکانی را دارند. این در حالی است که برای استفاده از نسخه‌های چاپی، نیاز به پرینتر، کاغذ و خودکار دارید. در عین حال، نسخه‌های دیجیتالی مشکلاتی هم دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم امکان تمرکز و عدم امکان زمان‌بندی دقیق برای پاسخ‌گویی به سوالات اشاره کرد.

نمونه سوالات فارسی نهم

یکی از بهترین راهکارها برای افزایش تمرکز، تثبیت اطلاعات و موفقیت در امتحان فارسی نهم، حل کردن انواع نمونه سوال فارسی نهم نوبت دوم با جواب 1401 است. نمونه سوالات موجود برای این درس، تقریبا تمام سرفصل‌های مهم فارسی نهم را شامل می‌شوند و می‌توانید با مطالعه آن‌ها، به مفاهیم مسلط شوید. همچنین، این نمونه سوالات امکان استفاده در دو نسخه چاپی و دیجیتالی را دارند. شما می‌توانید همین حالا از وب‌سایت همکلاسی انواع نمونه سوال درس فارسی نهم را خریداری و دانلود کنید.

در صورتی که به آرشیو کامل نمونه سوال‌های امتحانی نهم در تمام دروس به همراه پاسخ نیاز داشتید، می‌توانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی نهم مراجعه کنید.

طراح :
علی کریمی

علی کریمی از دبیران برجسته آموزش و پرورش کشور میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس درس ادبیات مشغول میباشد


نظرات ارسال شده 23

ک
کمانی

عالی بود ممنون از اقای کریمی

.
..........

ممنون خسته نباشید

ی
یلداقادری

خیلی تاثیر گذاشت روی امتحانم

ر
روژینا حافظ

واقعا خیلی عالی بود

ر
روژینا دره شیری

بله بسیار عالی بود

ن
نرگس

بعضی از سوالا داخل امتحانمون اومده بود واقعا ممنون ..

خ
خیام طاهری زاده

سلام و درود این متن خیلی عالی است

ع
علی موسوی

خوب ممنون از شما که زحمت کشیدید

h
hadis

خیلی ممنون فوق العاد بود

پ
پژمان سیاری

خیلی دستتون درد نکنه فوق عالی بود

س
ساجده ناصرپور

ممنونم از شما عالی هستین

ا
ارمان

خیلی عالی بود خیلی ممنونم از تون برای این سوالات خوبتون مرس متشکرم

م
ماهان

مفید بود ممنون از وقتی که برای این سوالات صرف کردید

ب
بیتا

مرسی خیلی عالی بود

ا
امیرمحمدشجاع

واقعا‌عالیه‌خوبه

ن
نیکی

خیلی عاللیییی بود

ه
هانیه

خیلی عالی بود ممنونم

A
Amin Emrani nasab

خیلی لطف کردید مفید بود

پ
پارمیدا اریا ناز

سلام .خسته نباشین این مطالب خیلی خیلی خوب بودن من از هم کلاسی خیلی راضیم ممنون❤❤❤❤

ه
ه

بدرد میخوره عالیه خیلی خوبهذ

ع
علی عابدینی

سلام سولات عالی هستن آیا امتحانات هم نیز از این نوع سولات میاد؟

ح
حسین

عالی تشکر از زحمات شما

ر
رضاامیرابادیزاده

فوق العاده.ممنون از زحمات شما

ن
ننه

خیلی عالی ممنون برای زحماتتون 3>

ل
ل.م

عااالی بودن. خیییلی ممنوووون