جزوه فصل سوم شیمی دهم ( آب ، آهنگ زندگی )

جزوه فصل سه شیمی سال دهم تحت عنوان آب ، اهنگ زندگی در دو بخش مسائل حلی و مطالب حفظی تالیف شده است.

توضیحات جزوه فصل سوم شیمی دهم

جزوه فصل سوم شیمی دهم توسط استاد مهیار صحابی آماده و تالیف شده است . جزوه فصل سوم شیمی دهم در دو بخش مفاهیم و متون کتاب درسی شیمی دهم و بخس مسائل تنظیم شده است و بیشتر بر بخش مسائل تکیه کرده است و از دانش آموز سال دهم میخواهد که حتما کتاب درسی شیمی دهم را در کنار جزوه فصل سوم شیمی دهم مطالعه نماید. در جزوه فصل سوم شیمی دهم ابتدا به تشریح تکنیکال بحث می پردازیم و سپس به سراغ مطالب حفظی و مفهومی فصل می رویم.در واقع تدریس فصل سه شیمی سال دهم به دو بخش تدریس تکنیک ها و بخش مفاهیم تقسیم بندی شده است.

 جزوه فصل سوم شیمی دهم ( آب ، آهنگ زندگی )

دباره ی فصل سوم شیمی دهم

فصل سوم شیمی سال دهم در مورد حیاتی ترین و مهم ترین ماده کره ی زمین ، یعنی آب نگاشته شده است و لیکن اگر بخواهیم به صورت علمی به فصل 3 شیمی سال دهم بنگریم باید بگوییم فصل سه شیمی دهم به شیمی محلول ها و مسائل و مطالب مربوط به آن اشاره دارد. در فصل سوم شیمی دهم نویسنده جزوه به تشریح پایه ایی محلول ها و اینکه اصلا محلول چیست و در علم شیمی چه جایگاهی دارد می پردازد و سپس به مسائل عددی آن اشاره میکنیم.

بخش های تکنیکال فصل سوم شیمی سال دهم شامل این موارد است. تقسیم بندی مواد ، بحث جامع پیرامون یون ها ، تشریح پاه ای محلول ها ، تشریح جامع غلظت ها ، محلول سازی ، برهم کنش های بین مولکولی ، تشریح کامل پیوند هیدروژنی ، امتزاج پذیری ، تشریح فرایند انحلال و تفکیک ، انحلال پذیری در گاز ها و رسانایی الکتریکی محلول ها .

سوالات درس شیمی در کنکور سراسری تجربی و ریاضی شامل دو بخش حل مسائل و مفاهیم و متون حفظی می باشد. در واقع طراح از داوطلب میخواهد که بر هر دو بخش سوالات مطرح شده در کنکور سراسری مسلط باشد. در بخش مفاهیم و مطلب حفظی باید دانش آموزان توجه داشته باشند که فقط از منابع کمک درسی استفاده نکنند و باید درکنار استفاده از منابع کنکوری کمک درسی حتما متن کتاب را هم مطالعه نمایند و برای تسلط بر بخش مسائل حلی علاوه بر کتاب باید درسنامه هایی قوی در این بخش را دانش اموز دراختیار داشته باشد و مورد مهمتر اینکه تسلط کامل بر مطالب در هر دو بخش حفظی و حلی بستگی به مطالعه و مرور منظم و انجام تست زنی نیاز دارد و این دو بخش در کنار یکدیگر قرار دارند و دانش آموز باید علاوه بر مطالعه حتما تست زنی منظم نیز داشته باشد.

نویسنده : مهیار صحابی
حجم : 6.11 مگابایت
منبع : همکلاسی

نظرات ارسال شده 33

م
ملینا

جزوه خلاصه و خوبی بود

ف
فاطمه یوسفی حاجی ور

بی نظیر بود دستون درد نکنه

ک
کیانا‌رستمی

فایل‌فوق‌العاده‌وخارق‌العاده‌ست

D
Daiana

خیلی عالی بود مهندس لطف کردید

.
.....

دانلود که درسته برای من راحت دانلودشد خییلی ممنون عالی بود

S
Sonia

خیلی خوب بود منو برای امتحانم خیلی کمک کرد واقعا ممنونم

ش
شایسته فرضی

به نظرم خیلی روان گفته شده

ع
عباس پرلی

زیاد اهل حرف نیستم ولی اینو میتونم به زبون ساده بگم دمتوووووووووون گررررررررررم

ز
زهرا

دستتون درد نکنه خوب بود

ع
علیدستورانی

عالیه علی دستوراتی

م
مبینا

خیلی عالیه و بدرد بخور

ف
فریده

عالیییییییی بود دمتون گرم

ح
حسین

سلام ببخشید من نتونستم این سوال رو حل کنم ممنون میشم اگرلطف کنید جوابش رو بدین. محلول سیر شده نمکی با جرم مولی 80گرم و چگالی1/2 گرم بر مول در دمای معین تهیه شده است اگر غلظت مولار آن در همان دما برابر2/5 مول بر لیتر باشد انحلال پذیری آن در دمای آزمایش چند گرم در 100 گرم آب است؟

F
F

بسیار عالییییییییییییییییییی

ر
رضا هادیان

سلام خیلی عالیه البته من هنوز دانلود نکردم و فقط نظر ها خوندم . تشکر از شما که موجب خوشحالی این همه افراد شدید از راه دور صورت ماه افرادی که محرم هستند و دست افراد نامحرم و میبوسم . شما ها به معنی واقعی ایرانی و انسان هستید برای ماهم دعا کنید

ک
کیانا

همچنین‌شماهم‌دعاکنید التماس‌دعا

m
maedeh

خیلی مطالب عالیه هستش واقعا دمتون گرم

س
ساناز یوسفی

خیلی عالی بود ممنون

N
N

دمتون گرم

M
Mahdi

عالیییییییییییی

ر
راضیه

عالیییییس *****

N
N

بی نظیر و دقیق و منظم

س
سارا

ببخشید کسی میدونه شیمی 95-96 با شیمی 96-97 چقد فرق کرده

گ
گلنار

فقط بعضی بخشایش حذف شده

M
M.sh

فزق خاصی نیست فقط تو ۹۶ تا ۹۷ انیون و کاتبونو جدی تر گرفتن

م
محمد ساربانی

باتشکر از مهندس صحابی این جزوه بسیار مفید است

N
N

خیلی خوبه

a
ashk

محشررررررره دمتووووون واقعاااا خیلی گرررررم

خ
خر

مرسیزززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززز

N
N

خوب است

N
N

عالییی

N
N

عالی دمتون گرم

.
...

عالیه ممنون

N
N

واقعم با جزوه ای که استاد جلالی به ما میده بسیار متفاوت است

N
N

عالی

پ
پگاه

سلام خیلی ممنونم واقعا ممنونم که چنین جزوات و مطالب مفید رو به این راحتی و رایگان در دسترس ما دانش آموزان قرار دادین. و مرسی از همکلاسی

N
N

عالیه استاد❤

م
محمود میرزاخانی

تشکر میکنم از آقای مهندس صحابی و همچنین تیم پرتلاش همکلاسی واقعا جزوه ایی کم نظیر رو تدارک دیدن و به نظر من این جزوه بیان و نگارش فوق العاده ایی داره به امید خدا جزوات سال یازدهم هم در سایت قرار داده بشه که بچه ها از این سردرگمی خارج بشن . واقعا ممنون