21 بهمن 1396
مطلب مشاوره ای

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 و زمان ثبت نام

special

در این مقاله به توضیحات در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 98 و زمان و نحوه ی ثبت نام این آزمون می پردازیم .

مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

هر ساله تعداد بسیار زیادی از داوطلبان خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم هستند . در این بخش قصد داریم در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 به همراه زمان ثبت نام و نحوه ی ثبت نام در آزمون ارشد 98 به طور کامل توضیح دهیم . داوطلبان شرکت کننده در کنکور ارشد 98 دقت داشته باشند که کنکور ارشد سراسری و کنکور ارشد آزاد در قالب یک آزمون برگزار می شود و همه ی داوطلبان متقاضی باید از طریق وبسایت سازمان سنجش در کنکور کارشناسی ارشد 98 شرکت نمایند . پس با توجه ی به این توضیحات کلیه ی داوطلبان که قصد قبولی در دوره های روزانه و یا غیر روزانه شامل شبانه ، پردیس های خودگردان ، ازاد ، پیام نور ، غیرانتفاعی و ... را دارند باید در آزمون کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش برگزار می شود شرکت نمایند .به شما داوطلبان توصیه می شود پست مربوط به شرایط شرکت در ارشد 98  و دفترچه ثبت نام ارشد 98 را به طور کامل مطالعه نماید .

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 و زمان ثبت نام

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

احتمالا زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 در آذر ماه خواهد بود که زمان دقیق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 در این بخش اعلام خواهد شد . در زمان مشخص شده هر یک از داوطلبان متقاضی شرکت و ثبت نام در آزمون ارشد 97 وزارت علوم می توانند با مراجعه به وبسایت سازمان سنجش به ادرس sanjesh.org در این آزمون ثبت نام نمایند . داوطلبان ارشد آزاد دقت نمایند که ثبت نام آزمون ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه نمیباشد بلکه ثبت نام هر دو آزمون ارشد آزاد و سراسری با هم انجام میگیرد و داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری حرکت انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز دارند . پس داوطلبانی که خواهان قبولی در ارشد ازاد هستند دقت داشته باشد جهت شرکت و انتخاب رشته آزاد باید در از طریق سازمان سنجش در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت نمایند . 


شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

در پست مربوط به شرایط شرکت در کنکور ارشد 98 به طور کامل و جامع در مورد شرایط ثبت نام در کنکور ارشد 98 به طور کامل توضیح داده شده است که با مراجعه به این پست شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97 را به طور کامل مطالعه نمایید .

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

نحوه ثبت نام تمام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ارشد 98 در دوره های روزانه و غیر روزانه بصورتی اینترنتی و از طریق سازمان سنجش صورت میگیرد. هر داوطلب باید اطلاعات شخصی و تحصیلی گروه آزمایشی خود را وارد نماید . هر داوطلب حق انتخاب و شرکت در یک کد رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور را دارد  که لازم است برای کد رشته امتحانی اصلی و شناور به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری شود . همچنین داوطلبانی که متقاضی پذیرش در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی و ... می باشند باید کارت های اعتباری جداگانه تهیه نمایند . داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 هستند نیازی به خرید کارت اعتباری جداگانه ندارند و داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سراسری شرکت کرده اند حق انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز خواهند داشت . 


زمان ویرایش و ثبت نام مجدد کنکور کارشناسی ارشد 98

سازمان سنجش برای داوطلبانی که در بازه ی زمانی مشخص شده ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 موفق به ثبت نام نشده اند معمولا در اسفند زمانی را تعیین می کند که داوطلبان به جا مانده می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند . همچنین کسانی که در زمان ثبت نام در بعضی اطلاعات را اشتباه وارد کرده اند در این بازه ی زمانی ثبت نام مجدد می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند . زمان دقیق ثبت نام مجدد ارشد 98 و زمان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان پس از اعلام از سوی سازمان سنجش در این بخش اعلام خواهد شد .

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

کریمزاده
16 خرداد 1397

سلام، دفترچه ارشد 98 چه تاریخی اعلام میشه؟

pic
همکلاسی
17 خرداد 1397

سلام دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 همزمان با شروع ثبت نام منتشر میشه که احتمالا در آذر ماه خواهد بود .

آیدا
16 خرداد 1397

باسلام. بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران هستم. اگر دوباره برای کنکور ارشد مهندسی عمران ثبت نام کنم، ممانعتی وجود داره؟ و اگر گرایشی جز گرایش الان باشه چطور؟ پیشاپیش سپاس

سیروان
16 خرداد 1397

سلام مشکلی برای شرکت در گرایش های دیگر در کنکور ارشد 98 ندارید همچنین داوطلبانی که در مقاطع آموزش عالی یک بار از امکانات دولتی استفاده کرده اند در صورتی که در بار دوم در دوره ی روزانه پذیرش شوند باید شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت نمایند .

نسیم
27 اردیبهشت 1397

سلام، زمان برگزاری آزمون ارشد 98 هم اردیبهشت؟ دوستم میگفت اسفند،درسته؟؟

pic
همکلاسی
28 اردیبهشت 1397

سلام زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 احتمالا در اردیبهشت خواهد بود که زمان دقیق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 در این بخش اعلام خواهد شد

Masomeh
22 اردیبهشت 1397

خیلی ممنون و سوال دیگر اینکه منابع ارشد سراسری و آزاد متفاوت هستن؟؟ از کجامیتونم به منابع بروز دسترسی پیداکنم؟

pic
همکلاسی
28 اردیبهشت 1397

سلام دانشگاه آزاد آزمون بصورت جداگانه برگزار نخواهد کرد و کسانی که در کنکور ارشد 98 ثبت نام نمایند حق شرکت در انتخاب رشته آزمون ارشد 98 دانشگاه آزاد را نیز خواهند داشت . از طریق دفترچه ثبت نام ازمون ارشد میتوانید منابع سوالات را بررسی نمایید .

Masomeh
21 اردیبهشت 1397

سلام من خرداد ۹۸ کارشناسیم تموم میشه میخواستم‌بدونم‌میتونم ارشد۹۸ ثبت نام‌کنم؟؟

pic
همکلاسی
22 اردیبهشت 1397

سلام بلی میتونین