15 بهمن 1396
مطلب مشاوره ای

شرایط شرکت و ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98

special

جهت شرکت در کنکور ارشد 98 اطلاع از شرایط ثبت نام ضروری می باشد .

مشاوره شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98

اطلاع کامل از شرایط عمومی و اختصاصی جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 98 برای تمام داوطلبان که قصد شرکت در آزمون ارشد 98 را دارند ضروری می باشد . کنکور کارشناسی ارشد هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می شود که در هر کنکور شرایط ثبت نام اعلام می شود . در این پست می خواهیم درباره شرایط عمومی و اختصاصی جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 به طور کامل توضیح دهیم .


شرایط شرکت و ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98


شرایط عمومی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98

شرایط عمومی جهت شرکت و ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سال 98 به شرح زیر می باشد .

- عدم محرز بودن فساد اخلاقی

- در زمان تحصیل و یا اشتغال عدم اشتهار به خلاف شئون داشته باشد .

- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین هایی که در قانون اساسی ذکر شده است .

- انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات

- عدم محرز شدن عناد نسبت به نظام جهوری اسلامی ایران

عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و ...


شرایط اختصاصی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98

شرایط اختصاصی ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 98 شامل موارد زیر می باشد .

 1 - جهت ثبت نام در آزمون ارشد 98 داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای یا اشتغال به تحصیل در سال اخر دوره ی کارشناسی الزامی می باشد .

تبصره های بند یک شرایط شرکت و ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98

- دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا و کارشناس ارشد ناپیوسته در صورت تمایل به ثبت نام در کنکور ارشد 98 باید تا پایان زمان ثبت نام این آزمون از تحصیل انصراف قطعی داده باشند .

- دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 را دارند باید تعهد خدمت نداشته باشند .

- دانشجویان و فارغ التحصیل های رشته های دبیری باید موافقت نامه کتبی وزرات آموزش و پرورش را مبنی بر ادامه تحصیل داشته باشند . در صورت قبولی این داوطلبان باید دوباره تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش بسپارند .

- داوطلبان شاغل در نهاد ها و وزات خانه ها و سازمانهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت نامه کتبی محل کار خود جهت ادامه تحصیل را دریافت کنند .


2 - فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر خارجی که به مدرک فارغ التحصیلی ارزشیابی شده آنان عنوان معادل تعلق گرفته است میتوانند در کنکور ارشد 98 ثبت نام و شرکت کنند . این داوطلبان در صورت پذیرفته شدن چنانچه حداقل هشتاد درصد نمره حد نصاب گزینش آزاد در رشته ی امتحانی و سهمیه آزاد کسب کنند عنوان معادل از مدرک آنان حذف و جاز به ادامه تحصیل خواهند بود .


3 - طلاب و فضلا حوزه های علمیه که بر اساس مدرک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علیه خراسان و قم دوره ی سطح دو را گذرانده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور 98 فارغ التحصیل میشوند منحصرا میتوانند در هر یک از کد رشته های امتحانی گروه علوم انسانی ثبت نام کنند . 


4 - پذیرفته شدگان دوره روزانه برابر طول مدت تحصیل رایگان دوره کارشناسی ارشد باید در موقع ثبت نام تعهد بسپارند که در محلی که توسط وزارت علوم تعیین می شود به خدمت اشتغال نمایند .

نکات شرایط ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98

1 - پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد سال 97 حق شرکت در کنکور ارشد 98 را ندارند .این داوطلبان حتی در صورت انصراف قطعی نیز حق شرکت در کنکور ارشد 98 را نخواهند داشت . 

- پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه در ارشد 97 در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام کنکور ارشد 98 می توانند در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت نمایند .

2 - داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد 98 را دارند و بعد از تاریخ 31 شهریور 86 فارغ التحصیل شده اند در صورتی که معدل آنها کمتر از 12 باشد حق ثبت نام در کنکور ارشد 98 را نخواهند داشت .

3 - داوطلبان دقت داشته باشند که از نظر مقررات نظام وظیفه منعی برای شرکت نداشته باشند .

4 - داوطلبانی که در مقاطع آموزش عالی یک بار از امکانات دولتی استفاده کرده اند در صورتی که در بار دوم دو دوره ی روزانه پذیرش شوند باید شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت نمایند .

5 به هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بورس تحصیلی اعطا نمیشود .

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :