06 اردیبهشت 1397
مطلب مشاوره ای

آیا کنکور 98 بصورت دو کنکور برگزار خواهد شد؟

special

شاید دواطلبان کنکور 97 نگرانی های زیادی در مورد تغییرات کتاب های درسی و سوالات کنکور 98 داشته باشند. در این پست سعی خواهیم کرد جواب سوالات را پاسخ دهیم.

آیا کنکور 98 بصورت دو کنکور برگزار خواهد شد

سوالات بسیاری در ذهن داوطلبان کنکور سراسری 97 به وجود آمده است که به طورمثال اگر در کنکور97 نتیجه دلخواه  را به دست نیاورم و یا مشکلی خاصی  باید کتاب های جدید سال های دهم و یازدهم و دوازدهم رامطالعه نمایم ویا اینکه سازمان سنجش برای این دسته از افراد کنکور 98 را بصورت دو کنکور برگزار می کند؟  قبل از پاسخ به سوالات توصیه ی اکید به ما داوطلبان و دانش اموزانی که قصد شرکت در کنکور 97 را دارند این است که لطفا از هم اکنون مطالعه ی خود را برای موفقیت و قبولی در کنکور سراسری 97 شروع کنند و تمام سعی و تلاش خود را بر این هدف بگذارند که امسال در دانشگاه دلخواه قبول شوند.


خبر جدید و مهم در مورد نحوه برگزاری کنکور 98

طبق اعلام رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش :  کنکور 98 شامل دو دسته سوال مستقل برای داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید است

ویدویی این خبر را میتوانید در کانال همکلاسی مشاهده کنید . 

( برای تماشای ویدئو در کانال همکلاسی کلیک کنید )  


خبر جدید در مورد نحوه برگزاری کنکور 98

آقای عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اعلام کرد که در کنکور 98 دو دسته از داوطلبان مربوط به پایه دوازدهم و پشت کنکوری های سال های گذشته وجود دارد که لازم است در همان سال دو کنکور برگزار گردد تا داوطلبان نظام آموزشی قبلی دچار مشکل نشوند .سرنوشت نهایی کنکور سراسری 98 مشخص شد 

دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که در کنکور سراسری 98 دو سری سوال در قالب سوالات نظام جدید و قدیم برای داوطلبان مطرح می شود و در کنکور سراسری 99 به روند قبلی خود برمیگردد .
آیا کنکور 98 بصورت دو کنکور برگزار خواهد شد؟

سوالات احتمالی در مورد کنکور 98

سوالات به وجود آمده در ذهن دانش آموزان را به دو صورت جواب خواهیم داد و ابتدا نگاهی کلی به تغییرات کتاب های درسی دبیرستان و متوسطه جدید خواهیم شد و سپس به گذشته برمیگردیم و نگاه میکنیم که آیا این سابقه وجود داشته است که در سال های گذشته هم سیستم آموزشی تغییر کرده باشد و سازمان سنجش برای داوطلبان نظام قدیم تر سوالات مجزا طراحی کرده باشد؟

 

 

نگاهی به تغییرات کتاب ها در کنکور 98

در ابتدا نگاهی کلی و سریع به تغییرات کتاب های درسی خواهیم داشت. اگر نگاهی به محتوای کتاب های دبیرستان ( دوم و سوم ) و متوسطه دوم ( دهم و یازدهم ) داشته باشیم میبینیم که تغییرات آنچنانی در کتاب ها روی نداده است و چارچوب محتوا و اصل آن حفظ شده است . به طور مثال در درس زیست دوم و دهم میبینم که فصل هایی مانند گوارش و قلب ،کلیه ، تنفس و .... از لحاظ محتوا شباهت بسیار زیادی به هم دارند و دانش آموز دبیرستان با مطالعه ی آن متوجه خواهد شد که تغییرات اندکی روی داده است و با مطالعه ی دقیق کتاب های جدید می تواند به راحتی بر آن ها مسلط گردد . این شباهت مطالب در هر سه رشته ی تجربی و ریاضی و انسانی زیاد است و تغییرات اندکی در محتوا روی داده است.

 

طراحی سوالات در کنکور 98 چگونه خواهد شد

در بخش دو و بخش مهم این مقاله که بدون شک باعث خوشحالی و امید شما خواهد شد به این سوال رجوع میکنیم که آیا در گذشته این چنین تغییراتی در سیستم آموزشی و کتاب ها وجود داشته و آیا سازمان سنجش راه حلی ارائه کرده است؟ جواب این سوالات بلی است .

 

در دهه ی هفتاد که تحصیل در مدسه بر اساس ترمی واحدی بود یک سری مشکلات بوجود آمد و باعث شد که سیستم تغییر کند  وبه سالی واحدی تبدیل شود و از سال 81 مانند کنکور 98 همچنین اتفاقی می افتاد که سازمان سنجش باید برای داوطلبان نظام جدید سوال مطرح می کرد .

 

با این مشکل ، سازمان سنجش راه حلی ارائه داد و برای هر دو گروه نظام قدیم و نظام جدید سوالات مطرح شد به این شیوه که در قسمت های که مطالب شبیه هم بود سوالات یکسان  و در قسمت هایی که سوالات متفاوت بود سوالات جدا برای هر گروه مطرح می شد و این روند تا کنکور  83نیز ادامه داشت . در بعضی از قسمت ها که سوالات متفاوت بود بخش سوالات ترمی واحدی با سوالات سالی واحدی جدا شده بود .

 

 

جهت استناد کامل و  دقیق به دو خبر از خبرگزاری معتبر داخلی در زیر توجه بفرمایید.

 

آیا کنکور 98 بصورت دو کنکور برگزار خواهد شد؟

 

همانور که در توضیحات می بینید گفته شده در بخش های مشابه سوالات یکسان و در بخش های غیرمشابه دو دسته سوال مجزا طرح می شود.

 

همانگونه که میبینید سازمان سنجش در گذشته این کار برای داوطبان نظام قدیم انجام داده است و طبق عدالت آموزشی باید این تصمیم در کنکور 98 نیز اتخاذ شود اما به طور کلی باید منتظر نظر سازمان سنجش بمانیم که نحوه ی طرح سوالات به دو صورت خواهد بود یا خیر؟

به محض دریافت خبر نهایی در این مورد از سوی سازمان سنجش در همین پست اطلاع رسانی خواهد شد.


 

سرنوشت نهایی کنکور سراسری 98 مشخص شد 

دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که در کنکور سراسری 98 دو سری سوال در قالب سوالات نظام جدید و قدیم برای داوطلبان مطرح می شود و در کنکور سراسری 99 به روند قبلی خود برمیگردد .

 

 اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

Shagayeg
01 آذر 1397

سلام من امسال فوق دیپلم حسابداری میگیرم ولی علاقه ای به حسابداری ندارم و میخوام کنکور تجربی بدم اینجوری هم که مشخصه کنکور تو دو گروه نظام جدیدوقدیم برگزار میشه ولی من موندم که کتابای نظام قدیمو باید بخونم یا جدید چون از اول رشته ام تجربی نبود راهنماییم کنید لطفا?

زینب
22 مهر 1397

سلام من کارشناس پیوسته مامایی هستم ورودی۸۵ روزانه الان ۳۱ساله وکارمندرسمی بیمارستان میتونم کنکور شرکت کنم ۹۸؟اگه پزشکی قبول بشم باید هزینه بپردازم؟

محبوبه
11 مهر 1397

سلام و خسته نباشید من فارغ اتحصیل ریاضی سال ۸۱ هستم ایا میتونم کنکور تحربی ۹۸ رو شرکت کنم؟ و لطفا میشه بگید درسای کدوم نظام متوسطه رو باید خوند ؟جدید یا قدیم با سپاس

محمد
11 مهر 1397

سلام و وقت بخیر بنده پیش دانشگاهی و سال 81 گرفتم و الان بعد از اینهمه سال میخوام تو کنکور 98 شرکت کنم... دوست دارم کتابای نظام جدید و بخونم که اگه قبول نشدم برای سال بعدش هم همون کتابا رو بخونم... الان برای کنکور 98 می تونم نظام جدید و انتخاب کنم یا خیر؟؟ اصلا بند جزء نظام جدید میشم یا قدیم؟؟

نگين
10 مهر 1397

نحوه رتبه بندي بين نظام قديم و جديد چطوره؟ نظام قديم ها باهم تراز بندي ميشن نظام جديد ها باهم و بعد تراز هاي دو گروه باهم مقايسه ميشه؟؟يا از اول نظام قديم و جديد رو باهم ترازبندي ميكنن يعني ارزش شصت درصد زدن تو نظام قديم با جديد يكيه

فاطمه بهاور
09 مهر 1397

سلام من سال 94کنکور ریاضی دادم سال 98 میخوام کنکور انسانی بدم باید نظام قدیم رو بخونم یا نظام جدید

რეზა
05 مهر 1397

باعرض سلام وخسته نباشید. من تازه از خدمت امدم ومی خواستم ترمیم معدل شرکت کنم آیا خرداد 98ترمیم معدل نظام قدیم برگزار می شود؟ از اونجا که زمان کافی تادی امسال المؤمنون به خاطر وقتی که برام قرار دادی

pic
همکلاسی
06 مهر 1397

سلام برای خرداد 98 هنوز از سوی آموزش و پرورش اعلام نشده است

فرزاد
02 مهر 1397

سلام بنده دیپلم فنی سال 82 و لیسانس کامپیوتر سال88هستم میخواستم کنکور 99 شرکت کنم باید نظام جدید بخونم؟ برای معدل بنده درصدم صفر میشه از اون 30 درصد؟ ممنون

pic
همکلاسی
02 مهر 1397

سلام بله و نمره کنکور برای شما از100 محاسبه میشه

سیمین
28 شهریور 1397

باسلام.. من امسال کنکورتجربی دادم ولی قبول نشدم ایا میشه درکنکور ۹۸کنکورانسانی بدم؟یاباید امتحان نهایی انسانی روپاس کنم؟؟

pic
همکلاسی
29 شهریور 1397

سلام بله میتونید شرکت کنید و نیازی به شرکت در امتحانات نهایی رشته انسانی نیست

امیرحسین
21 شهریور 1397

سلام من داوطلب نظام قدیم هستم می خواستم سال 98 منحصرا زبان شرکت کنم ولی مثل اینکه شنیدم برای زبان نظام قدیم برگزار نمیشه ینی ما باید عمومی های نظام جدیدو بخونیم؟

pic
همکلاسی
23 شهریور 1397

سلام در کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم کنکور برگزار میشه

محمد
21 شهریور 1397

با سلام من دیپلم نظام قدیم دارم و میخواستم سال 99کنکور بدم باید کتابهای جدید رو بخونم یا قدیم؟شرط معدل برای ما هست یا ن؟

pic
همکلاسی
27 شهریور 1397

سلام کتاب های نظام جدید را باید بخونید و معدل به صورت قطعی می باشد

F a
11 شهریور 1397

سلام من دیبلمم سال 84 گرفتم مشمول سوابق تحصیلی میشوم

pic
همکلاسی
16 شهریور 1397

سلام بله شامل میشید

M-D
10 شهریور 1397

با عرض سلام و خسته نباشید بنده دیپلم ترمی واحدی هستم که سال 81 فارغ التحصیل شدم . برای شرکت در کنکور 98 تجربی از چه منابعی باید استفاده کنم ؟

pic
همکلاسی
11 شهریور 1397

سلام منابع نظام قدیم را باید مطالعه کنید

باس
30 امرداد 1397

رشته تصویر سازی با رایانه کاردانی درس خوندم ایا میتونم کنکور نظام جدید انسانی رابدم

pic
همکلاسی
30 امرداد 1397

سلام بله میتونید

یک معلم
29 امرداد 1397

سلام براساس قانون اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه مصوب آبان 1390 مجلس شورای اسلامی متولدین نیمه دوم هرسال می توانند 2 سال متوالی در کنکور شرکت کنند و مشکل نظام وظیفه ندارند . برای مطمئن شدن از این موضوع به سازمان آموزش و پرورش استان مراجعه کنید .

مهسا
29 امرداد 1397

با سلام ، من فارغ التحصیل سالهای قبل هستم و طبق گفته سازمان سنجش باید در کنکور نظام قدیم شرکت کنم حال اگر قبول نشدم دوباره برا سال بعد کتابهای نظام جدید رو بخونم، برای رفع این چنین مشکلاتی که تعداد افراد بیشتری رو شامل میشه سازمان سنجش چه فکری کرده؟؟

pic
همکلاسی
29 امرداد 1397

سلام هنوزدر این مورد سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نکرده

علیرضا
25 امرداد 1397

سلام و درود منی که دانش آموز نظام قدیم بودم آیا میتونم در کنکور ۹۸ نظام جدید کنکور بدم

pic
همکلاسی
26 امرداد 1397

سلام نظام قدیم باید شرکت کنید

عباس
23 امرداد 1397

باسلام.من امسال کنکور دادم ولی به نتیجه دلخواه نرسیدم.میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم ولی چون مشکل نظام وظیفه دارم پیام نور پبت نام کردم تا معافیت تحصیلی بگیرم و بعدش انصراف بدم.ولی میگن برای انصراف باید جریمه پرداخت کنم.میخواستم بدونم اگه انصراف ندم برای کنکور ۹۸ مشکلی برام پیش نمیاد؟ و اگه انصراف ندم میتونم سرجلسه امتحانات پیام نور شرکت نکنم؟

pic
همکلاسی
24 امرداد 1397

سلام هزینه زیادی برای انصراف پرداخت نمیکنید

محمدمهدی مهدلو
22 امرداد 1397

سلام اینکه سوالات کنکور98به دوصورت هست یعنی چی؟؟یعنی کلا آزمون نظام قدیمی ها جداهست ؟؟یا چطورمیشه اونوقت؟؟

pic
همکلاسی
23 امرداد 1397

سلام دو نوع سوال طرح میشه

کرمی
19 امرداد 1397

سهمیه 5% ایثارگران درکنکور 98 قراره به 30%افزایش پیدا کنه ایا؟؟؟؟

ر
17 امرداد 1397

با عرض سلام، آیا هنوز مشخص نشده که بچه‌های نظام قدیم در سال ۹۸ حتماً باید در کنکور مخصوص نظام قدیم شرکت کنند یا این‌که می‌توانند با انتخاب خود در کنکور نظام جدید شرکت کنند؟

pic
همکلاسی
18 امرداد 1397

سلام خیر

f.g
17 امرداد 1397

سلام ايا درسته که ميگن تو کنکور 98قبولي پشت کنکوري ها 30درصد و نظام جديد 70 درصد هستش؟

pic
همکلاسی
18 امرداد 1397

سلام خیر

غزل
16 امرداد 1397

سلام میخواستم بدونم قبولی دانشگاه در سال ۹۸ به چ صورته یه مشاور بهم گفت ک قبولی نظام جدید ۷۰ درصد و نظام قدیم سی درصد صحت داره این حرف ایا

pic
همکلاسی
16 امرداد 1397

سلام خیر

آتنا
15 امرداد 1397

سلام من سال 95 کنکور ریاضی دادم و انتخاب رشته کردم و الان دو ساله دانشجو ام. میخواستم ببینم اگه بخوام در کنکور 98 هنر شرکت کنم باید دروس نظام جدیدو بخونم یا قدیم؟؟؟؟؟؟

pic
همکلاسی
16 امرداد 1397

سلام نظام قدیم

سجاد
14 امرداد 1397

با سلام میخواستم بدونم ایا قطعا برای کنکور۹۸ دو نوع سوال طراحی میشه؟لطفا زود جواب بدین

pic
همکلاسی
16 امرداد 1397

سلام بله

محمد حسین
14 امرداد 1397

سلام من در کنکور 96 و 97 شرکت کردم میخواستم ببینم اگر در کنکور 98 برای نظام قدیم شرکت کنم تاثیر معدل چگونه خواهد بود برای هر دو گروه تاثیر قطعی است یا ممکنه برای نظام قدیمی ها تاثیر مثبت باشه؟ و اینکه سهمیه داوطلبان نظام قدیم وجدید چگونه میتونه باشه؟ و پیش بینی شما در این مورد چیست؟ ممنوم میشم سریع تر جواب دهید باتشکر

pic
همکلاسی
14 امرداد 1397

سلام برای همه قطعی می باشد

محمد
12 امرداد 1397

سلام.اگر کنکور98بین2نظام قدیم و جدید برگزار خواهد شد اونوقت کارنامه ارائه شده برای مثال بین کل جمعیت ریاضی های کشور خواهد بود یا اینکه فارغ التحصیلان ریاضی در جمعیت خودشان و دوازدهمی ها هم در جمعیت خودشان؟؟؟توضیح بفرمایید لطفا.

pic
همکلاسی
13 امرداد 1397

سلام بین همه می باشد

M
11 امرداد 1397

سلام من کنکور۹۷شرکت کردم به نتیجه ی دلخواهم نرسیدم معدلم ۱۸.۵۹شد لازمه واسه تاثیرمستقیم کنکور۹۸ ترمیم معدل برم؟

pic
همکلاسی
11 امرداد 1397

سلام اگه فرصت کافی دارید شرکت کنید

یه جوون بدبخت
10 امرداد 1397

به به به این عدالت که یکی چندین سال برای کنکورش و اینده اش وقت داره و یکی فقط یسال....

x
31 تیر 1397

سلام من امسال کنور دارم و خیلیا میگن کنکور 97 بر گزار نمیشه و خیلی استرس دارم ایا کنکور 97 بر گزار میشه

Arash.KamanGir
29 تیر 1397

مرسی که هستین

Arash.KamanGir
28 تیر 1397

سلام . /// من لیسانس دانشگاه ملی دارم(کنکور ریاضی ورودی 91) . چند ماه دیگه سربازیم تموم میشه. می خواستم کنکور تجربی امتحان بدم . دو سوال داشتم : # 1 - اگه مدرک کارشناسیم رو بخرم و فرضا پزشکی قبول شم آیا می تونم بدون شهریه درس بخونم . # 2 - آیا ما که نظام قدیم هستیم *حتما* باید دروس نظام قدیم را مطالعه کنیم یا این که نظام جدید هم می شود ؟

pic
همکلاسی
29 تیر 1397

1 - بله 2 - برای 98 بله

مرجان فتحی
26 تیر 1397

درود. من سال ۹۲ دیپلم گرفتم‌ و امسال میخوام کنکور منحصرا زبان شرکت کنم. ایا میتونم با نظام جدیدها کنکور بدم یا مجبوریم با نظام قدیم شرکت کنیم؟در انتخاب گروه نظامی انتخاب با ماست یا بصورت پیش فرض برنامه ریزی شده است؟

pic
همکلاسی
27 تیر 1397

سلام هنوز مشخص نیست و فعلا میتونین با نظام قدیم شرکت کنید

negar
16 تیر 1397

سلام چرا فقط یک سال برای نظام قدیمی ها برگزار میشه ؟؟؟؟؟؟؟ هیچجوری نمیتونیم اعتراض کنیم ؟؟؟ احتمال این هست که تغییرش بدن و حداقل دوسال دو تا کنکور برگزار کنن؟؟؟ اخه هرسال تعداد پشت کنکوری ها خیلی بیشتر از کنکوری ها هست

امیررضا
12 تیر 1397

ببخشد کسانی که نظام قدیم هستند میتون سال ۹۸ کنکور نظام جدید شرکت کنه

pic
همکلاسی
13 تیر 1397

سلام هنوز توسط سازمان سنجش اعلام نشده است

زهرا
25 امرداد 1397

سلام ببخشيد من نظام قديم هستم آيا ميشه كنكور ٩٨ نظام جديد شركت كنم؟؟

Amirrezakeshavarzi
12 تیر 1397

سلام ببخشد من نظام قدیم هستم ومی خوام برای کنکور ۹۸ نظام قدیم کنکور ندم و نظام جدید کنکور بدم میخواستم بدونم میشه

pic
همکلاسی
13 تیر 1397

سلام هنوز توسط سازمان سنجش اعلام نشده است و مشخص نیست

محمد
12 تیر 1397

سلام کنکور ۹۷ شرکت کردم به نتیجه دلخواه نمیرسم برای شرکت در کنکور۹۸ دقیقا چ کارایی باید بکنم؟؟ فقط کافیه انتخاب رشته نکنم؟ لطفا کامل توضیح بدین ممنون از مطالب مفیدتون

pic
همکلاسی
13 تیر 1397

سلام در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری فقط رشته های دلخواه تون رو انتخاب کنید با در صورت عدم پذیرش بدن هیچ مشکلی میتونین برای کنکور سال آیند شروع کنید . فقط دقت داشته باشید که رشته های دلخواه را وارد کنید .

فریناز
12 تیر 1397

باسلام و خسته نباشید.ببخشید من دیپلممو سال۹۱گرفتم و کارشناسی ژنتیک هم دارم ک ۹۵فارغ التحصیل شدم حالا باز میخوام کنکور سراری ۹۸شرکت کنم جزو نظام قدیم میشم؟منابع چی هست؟

pic
همکلاسی
12 تیر 1397

سلام وقت بخیر جزء داوطلبان نظام قدیم محسوب میشید و در پست زیر میتونید منابع کنکور سراسری 98 رو مطالعه کنید ( https://goo.gl/wFVBr4 )

zahra
11 تیر 1397

سلام خسته نباشید ی سوال داشتم.من در کنکور97شرکت کردم مطمئنم روزانه ملی قبول میشم اگه انتخاب رشته کنم برم دانشگاه وبخوام کنکور98شرکت کنم وتغیررشته بدم ازملی روزانه حذف میشم؟

pic
همکلاسی
11 تیر 1397

سلام در صورت قبولی و پذیرش در دوره روزانه کنکور سراسری 97 از پذیرش در روزانه کنکور 98 محروم هستید و فقط میتوانید در دوره های شهریه پرداز ثبت نام کنید .

مرتضی شاکری
07 تیر 1397

سلام آیا کنکور ۹۸ بین نظام قدیم ونظام جدید سهمیه بندی قبولی میشه.اخه میگن سال ۹۸ ۷۰درصد نظام جدید و۳۰درصد نظام قدیم

pic
همکلاسی
08 تیر 1397

سلام خیر چنین موضوعی واقعیت نداره و از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است

پرهام
07 تیر 1397

سلام، با عرض خسته نباشید بنظرتون کنکور 98 دو کنکور مجزا تشریحی و تستی خواهد بود یا هر دو تستی و تشریحی یجا باهم خواهد بود و نوع سوال فرق خواهد کرد برا قدیم و جدید؟

pic
همکلاسی
08 تیر 1397

سلام هنوز در مورد جزئیات دفترچه چیزی مشخص نشده است اما در کل دو نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید و قدیم در کنکور 98 مطرح می شود .

Fatii
07 تیر 1397

سلام ببخشید من الان دانشجوی دانشگاه روزانه هستم اگه انصراف بدم دوباره کنکور بدم از دوره روزانه 98 محروم میشم یا اینکه حذف شده؟

pic
همکلاسی
08 تیر 1397

سلام اگر در کنکور 96 و یا قبل تر شرکت کرده باشید محروم نیستید و در کنکور 98 میتونید شرکت کنید .

شادی
06 تیر 1397

سلام. من رشتهم حسابداری بوده کاردانی دارم. برای ۹۸ تصمیم دارم کنکور بدم. نظام قدیم محسوب میشم. ولی چون تخصصی ها رو بلد نیستم حتما باید برم کلاس و آموزش ببینم. اموزشگاهها برای نظام قدیم ها کلاس برگزار نمیکنن. میگن باید با نظام جدید ها بیاید سرکلاس مطالب مشابه. تو رو خدا بگید من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟ تشکر

pic
همکلاسی
08 تیر 1397

سلام در صورتی که تشکیل نمیشه میتونید از سایر راه ها همانند فیلم های آموزشی استفاده کنید .

Bahar
06 تیر 1397

سلام ببخشید تو نظام که که هنرستانی ها هم ۱۲ ساله شدن میتونن از طریق کنکور هنر وارد دانشگاه های سراسری مثل دانشکده هنر های زیبا بشن....تا الان که همچین امکانی نبوده رشته معماری زیر شاخه ریاضی بوده و فقط از طریق کنکور ریاضی میشد وارد این رشته شد....الان من که تو خوده هنرستان رشتم معماری بوده نمیتونم خوده معماریو بخونم و فقط رشته هایی مثل دکوراسیون داخلی و...میتونم شرکت کنم؟یا نه واسه ما از طریق کنکور هنر یه راهی باز کردن که رشته خودمونو ادامه بدیم؟:((((

باران
06 تیر 1397

با سلام و احترام ببخشید قبلا می گفتن کنکور نظام قدیم سه سال برگزار می شه ولی الان فقط می گم یه سال ،،،، احتمالش هست 99 هم دو تا برگزار بشه ؟ آخه اگه فقط یکسال برگزار بشه خیلی بده مخصوصا واسه رشته ی تجربی

pic
همکلاسی
06 تیر 1397

سلام رئیس سازمان سنجش اعلام کرده که فقط برای کنکور 98 دو نوع سوال طرح میشه و در کنکور 99 سوالات بر اساس منابع نظام جدید مطرح میشه

فائزه
05 تیر 1397

سلام.درسته که فقط ۳۰درصدازظرفیت صندلی های کنکور۹۸به نظام قدیم اختصاص دارد؟

pic
همکلاسی
06 تیر 1397

سلام خیر چنین موضوعی از سوی سازمان سنجش اعلام نشده و درست نیست

رضا
05 تیر 1397

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم با توجه به اینکه گفتن تو کنکور 98 از مباحث یکسان سوال مشابه میاد مباحث زیست هم همینجوری خواهد بود؟ مثلا کتاب های زیست نظام قدیم و جدید در مبحث قلب مشابه اند اما اونا از اصطلاحات جدید استفاده میکنن با این حال ما باید اصطلاحات اونارو یاد بگیریم یا خیر؟ یا سوالات در این جور مباحث تفاوت دارن؟

pic
همکلاسی
06 تیر 1397

سلام وقت بخیر نیازی نیست کتاب های نظام جدید بخونین فقط باید کتاب های نطام قدیم خودتون رو مطالعه کنید و برای شما همانند کنکور سال های قبل سوال طرح میشه

zeinab
05 تیر 1397

سلام خسته نباشید. اگر کنکور 98 به صورت مجزا برگزار بشود ربای نظام قدیم و جدید پس تکلیف پذیرش و سهمیه داوطلبان نظام قدیم و جدید چی میشه؟ آیا داوطلبان نظام قدیم سهمیه کمتری برای پذیرش نسبت به داوطلبان جدید دارند؟ یا شرایط کاملا مساوی و دارای یک جامعه آماری هستن؟ یا اینکه جامعه آماری به دو دسته نظام قدیم و جدید تبدیل میشه؟

pic
همکلاسی
06 تیر 1397

سلام در مورد پذیرش در کنکور سراسری 98 هنوز از سوی سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نشده است اما این مسئله که سهم پذیرش داوطلبان نظام جدید بیشتر است واقعیت نداره و احتمالا برابر باشه

ياس
04 تیر 1397

سلام داوطلبان نظام قديم رشته زبان عمومي هاشونو ميتونن از كتاباي خودشون بخونن؟ يعني براي كنكور زبان هم دو سري سوال طرح ميشه سال٩٨؟

pic
همکلاسی
05 تیر 1397

سلام داوطلبان نظام قدیم لازم است کتاب های دوره نظام قدیم رو مطالعه کنند

سیما
03 تیر 1397

سلام اینکه از قسمت های مشترک سوال مشترک طرح میشه برای نظام قدیم کنکور 98 یعنی ما باید اون قسمت ها رو از کتابای نظام جدید بخونیم یا اینکه کلا ما مثل کنکورای سالای قبل از کتابای خودمون و کتاب تستای خودمون استفاده کنیم ؟

pic
همکلاسی
04 تیر 1397

سلام باید از منابع و کتاب های نظام قدیم خودتون استفاده کنید

باران
02 تیر 1397

با سلام و احترام خدمت شما ببخشید من شنیدم کنکور 98 قراره ظرفیتا 20 به 80 باشه ،،،، می دونم که هنوز سازمان سنجش اعلام نکرده به نظر شما آیا امکان چنین کاری هست؟ خیلی نگرانم بخدا خیلی بی انصافیه اگه اینجوری باشه خواهش می کنم پاسخ بدین با تشکر از شما

pic
همکلاسی
02 تیر 1397

سلام خیر همچین خبری واقعیت نداره

pari
30 خرداد 1397

سلام خسته نباشید اینکه میگن اون سال ک نظام عوض شده ۷۰/۳۰برمیداشتن واسه نظام جدیدو ینی امکان داره سال ۹۸هم اینجوری باشه؟؟؟?? تازه من شنیدم این نسبت قرار۲۵/۷۵بشه ؟؟!

pic
همکلاسی
01 تیر 1397

سلام چنین موضوعی از سوی سازمان سنجش چنین موضوعی منتشر نشده است .

Ali
29 خرداد 1397

سلام خسته نباشید؛ ممنون میشم جواب سوال من رو بدید. سوال اول اینکه آیا سوالاتی که در کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم طرح میشه، سطح سوالات با نظام جدید یکسان هست و سوال دوم هم آیا در رتبه بندی همگی داوطلبان با هم ارزشیابی میشوند؟ در کل آیا داوطلبان نظام قدیم در این ارزشیابی ممکنه، مورد اجحاف قرار بگیرند؟

pic
همکلاسی
30 خرداد 1397

در طراحی سوالات نظام قدیم و جدید سطح سوالات با هم کامل برابر است و ارزشیابی و رتبه بندی داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور 98 یکسان خواهد بود

تینا
29 خرداد 1397

سلام لطفا سوالم رو زورتر جواب بدین,من سال۸۹دیپلم فنی گرفتم همون سال در کنکورکاردانی فنی دانشگاه دولتی قبول شدم و کارشناسیمو دانشگاه ازاد گرفتم الان دو سوال دارم اولیش اینکه امسال که میخام در کنکور تجربی شرکت کنم کتابایدهم یازدم و دوازدهمو بخونم یا کتابای نظام قدیمو؟بعد اگه در دانشگاه دولتی قبول بشم با توجه به اینکه دو سال دانشگاه دولتی و رایگان کاردانیمو خوندم الان دیگه باید پول بدم یا خیر؟

pic
همکلاسی
29 خرداد 1397

سلام در کنکور 98 نظام قدیم باید شرکت کنید . هر داوطلب در مقطع کارشناسی فقط دو بار حق استفاده از تحصیلات رایگان را دارد .

محمد بهمنی
27 خرداد 1397

سلام خسته نباشید من از یکی شنیدم که برای کنکور ۹۸ بین نظام قدیما و نظام جدیدا سهمیه بندی کردن ۲۰% نظام قدیم و ۸۰% نظام جدید آیا حقیقت داره؟؟؟

pic
همکلاسی
27 خرداد 1397

سلام خیر همچنین خبری از طرف سازمان سنجش اعلام نشده است .

Mania
26 خرداد 1397

درود آیا این خبر موثق و قطعی هست که کنکور سال ۹۸ به دو صورت مجزا برای نظام قدیم و جدید برگزار میشود ؟ یعنی بنده که جزء نظام قدیم هستم میتونم دروس نظام قدیم رو بخونم؟

pic
همکلاسی
27 خرداد 1397

سلام خبر مربوط به طراحی سوالات در کنکور سراسری 98 برای نظام قدیم و جدید توسط رئیس سازمان سنجش اعلام شده است .

میلاد
25 خرداد 1397

سال ۹۰ فارغ التحصیل شدم قص دارم کنکور تجربی سال ۹۸ شرکت کنم براساس نظام قدیم و جدید حتما باید نظام قدیم شرکت کنم یا فرقی نمی کنه؟

pic
همکلاسی
26 خرداد 1397

سلام هنوز توسط سازمان سنجش اعلام نشده است که آیا داوطلبان نظام قدیم میتونن سوالات نظام جدید رو پاسخ بدن یا خیر و احتمالا در اواسط تابستان مشخص میشود

دنیا
25 خرداد 1397

سلام من فارغ التحصیل ۸۹ ریاضی هستم .واسه کنکور ۹۸ تجربی می خوام شرکت کنم فقط اگه نظام جدید بخونم مشکلی پیش نمی یاد هر کی یه چیزی می گه

pic
همکلاسی
26 خرداد 1397

سلام هنوز توسط سازمان سنجش اعلام نشده است که آیا داوطلبان نظام قدیم میتونن سوالات نظام جدید رو پاسخ بدن یا خیر

فرشته
25 خرداد 1397

سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی ۸۹-۹۰ هستم. قصد شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ رو دارم. اما با این تغییرات نظام آموزشی سر در گم شدم که باید کتابهای چه سالی رو بخونم. لطفا راهنماییم کنید که کتابهای منتشر شده در چه سالی منابع درسی برای دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی هست. باتشکر از شما

pic
همکلاسی
25 خرداد 1397

سلام جهت بررسی منابع کنکور سراسری 98 رشته تجربی به لینک زیر مراجعه نمایید . https://goo.gl/mkQT2b

منا
11 تیر 1397

سلام منم ۹۰-۸۹ دیپلم گرفتم، رشته مم تجربیه. خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم

روژين
21 خرداد 1397

سلام خسته نباشيد اينکه ميگن سهميه نظام قديم فقط 30 درصد هست سال 98 حقيقت داره؟

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام خیر چنین خبری از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است .

محمد
21 خرداد 1397

سلام خداقوت ...می خواستم بپرسم که در کنکور 98 وضعیت رتبه بندی چگونه میشه مثلا دو تا رتبه ی یک خواهیم داشت یا یکی؟؟؟؟؟؟؟؟

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام خیر فقط یک نفر رتبه برتر می شود

Mahdis
21 خرداد 1397

سلام ببخشید امکان اینکه نظرشان یهو عوض شه و یه کنکور منطبق بر نظام جدید برگزار شه هست ؟

pic
همکلاسی
22 خرداد 1397

سلام خیر قطعیه و کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزاری می شود

محمد نوروزی
19 خرداد 1397

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید بگید داوطلبای کنکور 98 ظرفیت پذیرششون به چه صورته؟ ایا به ضرر داوطلبای نظام قدیمی خواهد بود؟؟؟

pic
همکلاسی
20 خرداد 1397

سلام خیر هیچ فرقی نمیکنه داوطلب نظام جدید باشید یا نظام قدیم و ظرفیت پذیرش یکسان است

Ahmadreza
16 خرداد 1397

سلام ببخشید قرار بود کنکور حذف بشه معلوم نیس کی حذف میشه؟؟؟؟

pic
همکلاسی
20 خرداد 1397

سلام در حال حاضر مشخص نیست

پریسا
15 خرداد 1397

سلام من کارشناسی حسابداری دارم.دبیرستانم همین حسابداری بودم.الان جز نظام جدید حساب میشم یا نظام قدیم.سال ۹۸ میخام کنکور تجربی شرکت کنم

سیروان
16 خرداد 1397

سلام جزو داوطلبان نظام قدیم محسوب میشید

امیر
19 خرداد 1397

اگه کنکور نظام جدید و بدید میشید نظام جدید ولی اگ نظام قدیم رو بدید میشید قدیم...:)

سمانه
14 خرداد 1397

سهمیه بندی کنکور 98 چه طوریه؟ یعنی چند درصد ظرفیت دانشگاه ها برای نظام قدیم ه.

pic
همکلاسی
15 خرداد 1397

سلام سهمیه بندی ها در کنکور سراسری 98 مساوی است

فاطمه
12 خرداد 1397

سلام من سال اینده میخوام کنکور شرکت کنم فنی خوندم الان کاردانی دارم جزو نظام قدیم محسوب میشم؟اخه من کتابای قبلو دارم الانم اونارو میخونم

pic
همکلاسی
13 خرداد 1397

سلام جزو نظام قدیم محسوب میشید .

شیدا
04 خرداد 1397

سلام کسی که رشته انسانی هست میتونه کنکور تجربی شرکت کنه?

pic
همکلاسی
04 خرداد 1397

سلام بلی امکان پذیر هست

فاطمه
23 اردیبهشت 1397

سلام خاستم مطلع بشم کنکور زبان انگلیسی سال ۹۸هم به دو صورت برگزار میشه یا نه؟لطفا پاسخ بدید

pic
همکلاسی
24 اردیبهشت 1397

سلام در کنکور 98 دو دسته سوال برای داوطلبان نظام جدید و قدیم طرح خواهد شد

ناشناس
20 اردیبهشت 1397

سلام ، من دیپلمه سال 78 هستم می خوام کنکور تجربی بدم ایا می تونم نظام جدید رو بدم؟ امکان داره انتخاب کنکور نظام جدید و قدیم رو به عهده داوطلب بزارند؟

سعید
04 خرداد 1397

لطفا به این سوال جواب بدین سوال منم هست.

محمد
12 اردیبهشت 1397

سلام من سال چهارم تجربی نظام سالی واحدی ام.برای امسال ک امیدی ندارم ولی سال بعدی میخوام نظام جدید کنکور بدم.ایا این امکان هست که نظام جدید کنکور بدم؟ لطفا اگه کسی پاسخ دقیق و مطمئن رو میدونه راهنماییم کنه

صدیقه گلستان رو
02 اردیبهشت 1397

سلام من از دانش آموزان ترمی واحدی بودم آن موقع هم دو کنکور برگزار شد و در حق ترمی واحدی ها به معنای واقعی کلمه جنایت شد، دانش آموزان نظام قدیم با پایه های درسی ضعیف یا قوی به خاطر سهمیه بالاتر در کنکور قبول می شدند و دانش اموزان قوی ترمی واحدی در این میان قربانی شدند... امیدوارم این تقسیم ناعادلانه سهمیه مبنی بر 70 درصد قدیم و 30 درصد جدید اعمال نشود چون کنکور 98 حق نظام جدیدی هاست...

امین
04 اردیبهشت 1397

میشه یکی کاگل تر توضیح بده ببینم منظور ایشون چی هست؟ الان برای ما نظام قدیم ها فقط ۳۰ درصد سهمیه برای سال ۹۸ می مونه ؟ این که عادلانه نیست نظام قدیم و جدید از نظر پذیرش در کنکور ۹۸ فرقی نمی کنن اگه غیر این باشه طرف سال های پیش چند سال پشت کنکور مونده و قبول شده چطور برای اونا سهمیه بندی نبود اگه غلط می گم بگین غلط می گم

مطهره
29 فروردین 1397

دیدگاه شما در انظار بررسی است. با سلام..یک سوال اساسی شدیدا ذهنم رو درگیر کرده..من دانش آموز نظام قدیم هستم و داوطلب کنکور 97..ولی میخوام در صورت قبول نشدن در رشته دلخواه خودم رو برای کنکور98 آماده کنم..آیا شرایط ما نظام قدیمی ها تغییر میکنه؟؟ مثلا اینکه درصد قبولی ما رو بیارن پایین و یا دیگه سهمیه منطقه 3 رو برای ما اعمال نکنن؟

سمانه
09 فروردین 1397

راسته میگن سال 98فقط 30درصد از پشت کنکوریا برمیدارن 70درصد از سال جدید،آخه انصافه قبلا ک ایننطوری نبود هرکی یه درصدای خاصی رومیزد قبول میشد داشتینم طرف 5سال پشت کنکور مونده

حسام
02 اردیبهشت 1397

بدون شک این حرفها چرنده... رقابت بین همه ی داوطلب هاست. شک نکنید.

محمد رضا
27 اسفند 1396

باسلام یه سوال داشتم خدمتتون که آیا کسی که نظام قدیم خونده میتونه کنکور نظام جدیدی ها رو بده یا فقط باید کنکور نظام قدیم رو بده؟!

را
16 اسفند 1396

سلام تاچندسال اینجوریه

نسیم سام
14 اسفند 1396

با سلام .من دیپلمم رو سال 82 گرفتم و کنکور 97 ثبت نام کردم .فقط نمیدونم تو کدوم گروه دیپلم ما طبقه بندی شده و کدام گزینه رو باید انتخاب کنم؟ یعنی ما نظام قدیم محسوب میشیم؟

مهشید
18 فروردین 1397

سلام عزیزم بله شما نظام قدیم هستی

محمد مهر
25 بهمن 1396

طبق آماری که سایت سازمان سنجش منتشر کرده گفته بیش از ۵۰ درصد داوطلبان رو پشت کنکوریا شامل میشن پس منطقیه که کنکور ۹۸ فکری به حال این ۵۰ درصد بکنن.البته تجربه ثابت کرده به فکر بچه های مردم نیستن

علی علی نژاد
23 بهمن 1396

با سلام بنده متولد 78 هستم آیا برای کنکور 98 وقت دارم و می توانم شرکت کنم یا نه؟ تشکر

محمد
14 بهمن 1396

سلام .بنده یک سوال داشتم .بنده امسال پیش دانشگاهیم.اما به دلیل هایی نمیتونم کنکور۹۷روشرکت کنم.حالا سوال بنده اینجاست سال ۹۸که میخوام کنکور بدم باید کتاب های دهم.یازدهم.دوازدهم رو بخونم یا کتاب های دوم.سوم وپیش دانشگاهی خودم رو بخونم. لطفا پاسخ بدید!

مهشید
18 فروردین 1397

شما سال 98همون درس های خودتون یعنی دوم و سوم و پیش رو باید بخونین

علي
05 بهمن 1396

آيا داوطلبان نظام قديم ميتوانند در كنكور نظام جديد شركت كنند؟

ابوالفضل
02 بهمن 1396

رتبه و پذیرشو ظرفیت تو کنکور۹۸ چگونه است؟؟؟؟

امیر
02 بهمن 1396

سلام حذف کنکور 98 قطعیه

هانی
27 فروردین 1397

نخیرهیچم‌قطعی نیست لطفا الکی شایعه پراکنی نکن کنکور حداقل ۱۰سال طول میکشه برداشته بشه بااین اوضاع

فریبا
30 دی 1396

تمام عمر میخواستم کسی شوم، اما وقتی کسی شدم فهمیدم خودم نیستم.

مریم
24 دی 1396

درصد قبولی دانشگاها چطور میشه؟چند درصد از نظام جدید میگرن چنددرصد نظام قدیم؟اصلا ما نظام جدیدا نمونه سوال از کجا پیدا کنیم که مطابق کتابای درسیمون باشه؟نکته مهمتر اینکه چون ما نظام جدید هستیم و سال اول تدریس کتاب های جدید هست معلما تجربه کافی ندارن نمیدونن چه نکاتی رو باید بگن چه چیزایی رو نه واقعا تکلیفمون مشخص نیس

ریحانه
22 دی 1396

تابستون ۹۷اعلام میشه که کنکور چجوری برگذار میشه بقیه خبراشایعست باید تاتابستون صبرکنم وامسال همه تلاشمونو بکنیم

behnaz
18 دی 1396

سلام...دوستان من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم میخوام دوباره بخونم برا پزشکی ولی این قضیه نظام جدید و قدیم تمرکزمو بهم ریخته ولی مطالب اکثرا نزدیکن انگار به نظرتون کتابای جدید بخرم بخونم؟

Sara
28 دی 1396

بهناز جان منم دقیقا شرایطم مثل شما هست منم لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و اینکه میخوام واسه پزشکی بخونم ولی واقعا نمیدونم باید چه کتابهایی رو بخونم تکلیف ما چیه

سعید
03 اسفند 1396

منم دقیقا همچین شرایطی دارم لیسانس مدیریت دارم می خوام برا پزشکی بخونم کاش یه گروه داشتیم تا هم دیگر و درجریان مسائل می ذاشتیم

زهرا
12 اسفند 1396

من هم ارشد اقتصاد میخونم.میخوام کنکور 98 شرکت کنم. تکلیف ما چیه؟

Sahar
30 خرداد 1397

منم دقیقا همین شرایط رو دارم، فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی هستم،اما نمیدونم کتابای چ سالی رو باید مطالعه کنم برای کنکور تجربی ۹۸

پرنیا
14 دی 1396

خب اگه سوالات متفاوت باشه ممکن نیس مثلا از صددرصد ظرفیت پذیرش چهل درصد از نظام قدیم بگیرن شصت درصد از نظام جدید؟؟ یا همه چی پنجاه پنجاهه؟؟ اصلا رتبه ها چه جوری قراره تعیین بشه؟؟

ممممممم
14 دی 1396

کلا با این نظام قیدیم جدید اینده ی ما نابود شد از یه طرفی ما که تو نظالم جدید هستیم هیچ نمونه سوالی نداریم و مورد بعدی این که حجم کتابهای درسی روخیلیکم کردم وازطرفی مطالب کنکورخیلی بالاترازسطح کتابه وهمینطوردانش آموزان نظام قدیم که میخواهندکنکورشرکت کننددربین دوراهی موندندکه آیاکتابهای نظام قدیم روبخونندیانظام جدیدرووهمچنین برای خوندن کتابهای نظام جدیدوقتی نیست

محمد رضا
14 دی 1396

سلام آیا کنکور در سال 1400 برگزار میشه؟

مریم
08 دی 1396

با سلام من دانشجوی ترم سه رشته ی نرم افزار هستم میخواهم کنکور تجربی ۹۸ بدم سوالم اینه که آیا کنکور من به صورت نظام قدیم خواهد بود یا نظام جدید خواهش میکنم جواب بدید خیلی ضروری هست

محمد
05 دی 1396

سلام.خب الان اوناهاییکه دانشجو هستن یا کنکوری ۹۷ نیستن و دیپلمشون نظام قدیم هستش هم میتونن نظام قدیم کنکور بدن؟ یا فقط مخصوص کنکور های ۹۷ هستش؟ همکلاسی پاسخ بده اگه مقدوره.ممنون

مجتبی
08 دی 1396

نه داداش کنکور ۹۸ واسه تمام دانش آموزان نظام قدیم هستش نه تنها کنکوری های ۹۷ بلکه برای اونایی هم که قبل ۹۷ کنکور دادن هستش

آ
03 دی 1396

بخدا اگه شرطه معدل باشه جشن پولداراس ایشلا خدا ازشون نگزره

ناشناس۲۲۲
20 آذر 1396

سلام. من کارشناسی معماری ام میخام برای کنکور تجربی نودوهشت بخونم ولی امسالم میخام کنکور بدم محض احتیاط ولی اصل هدفم ۹۸هستش الان باید نظام جدید بخونم یا قدیم ؟؟؟

نیلوفر
21 آذر 1396

دقیقا منم همین مشکلو دارم.از یه مشاور پرسیدم گفت هرکدومو دوست داری بخون ولی بازم میخوام مطمن شم

آتنا
25 آذر 1396

سلام امسال آخرین سال از نظام قدیمی هست و آخرین کنکور برای داوطلبان نظام قدیمی سال 97 برگزار خواهد شد

امیرحسین
20 آذر 1396

به نظرم بیشتر نگرانیا بی مورده ببینید دوستان! 3 سال فرصت زیادیه که یه داوطلب بتونه توی رشته ی مورد علاقش قبول بشه. بنابراین به جای عزا گرفتن اگر روی هدفتون تمرکز کنین قطعا بهش می رسین. مطمئن باشید که نظام آموزشی ما هم به اندازه ی معقول به داوطلبای نظام جدید فرصت میده

ایمان
20 آذر 1396

خداکنه دوسال یا یکسال دیگه هم برای نظام قدیم با کتاب های خودشون کنکور بزارن

رضا صالحی
28 آذر 1396

خودش میگه ۱تا۳ سال کنکور قدیم به طور مستقل اما هم زمان با کنکور نظام جدید برگذار میشه تا نظام جدید کنکورش جا بیفته

علی
19 آذر 1396

سلام من ۹۳ پیش دانشگاهیمو گرفتم می خوام برای ۹۸ بخونم. با کتابای دهم و نظام قدیم شروع کردم. امکانش هست در صورت تفکیک نظام جدید و قدیم من خودم نظام جدید انتخاب کنم؟

Yas
02 خرداد 1397

دقیقا، سوال منم همینه:(

علی☆☆
15 آذر 1396

آخرش تکلیف چیه؟ 97 اولین و آخرین کنکوریه که باید بدیم و اگه قبول نشدیم باید بریم کارگری یا 98 هم کنکور میزارن واسمون؟ شرمنده یکم رُک گفتم

Nnnnn
15 آذر 1396

خوش بحال اونایی که خارج ازین کشور لعنتی دارن درس میخونن هرروز یه قانون نمیزارن براشون کنکورشون راحته دانشگاهای خوب دارن مال ما باهزار بدبختی ی رشته بدرد نخور میخونیم و اخر سر بیسواد بیرون میان ولی اونا چی....متنفرم از ایران

شقایق
15 آذر 1396

لااقل ظرفیت ها رو بیشتر کنید خدا خیرتون بده با کتاب عوض کردنتون

هانیه
06 دی 1396

اره واقعا ماهارو دیوونه کردن با این برنامه هاشون هر روز یه تصمیم میگیرن

الی
13 آذر 1396

یعنی تاسال۱۴۰۰میشه باکتابای نظام قدیم کنکور داد؟

ناشناس
22 آذر 1396

سلام من معدلم پایین است چطور در کنکور 98 سنجیده میشوم.فارق التحصیل سال 90 هستم.لطفا راهنمایی کنید.کتابهای جدید بخونم یا کتابهای نظام قدیم؟

زهرا
12 آذر 1396

سلام من فوق لیسانس هستم لیسانسم را از دانشگاه پیام نور گرفتم و فوقم را در دانشگاه اراک ( شبانه) بودم قصددارم دوباره کنکور شرکت کنم می تونم از سهمیه روزانه استفاده کنم یا نه ؟

علی
12 آذر 1396

خاک برسر رشته مهندسی نفت که با این اسم و رسم به خاطر موقعیت بد استخدامی همه مارو بدبخت کرد

MSM
11 آذر 1396

ثبت شد که نظام قدیما تا سه سال می تونن با کتابای خودشون امتحان بدن

مجتبی
11 آذر 1396

اعلام شد که کنکوری های ۹۷ تا سه سال می تونن با کتابای نظام قدیم امتحان بدن

عباس
11 آذر 1396

من موندم روحانی و لاریجانی هیچی نمیدونن چرا در مورد کنکور نظر میدن.همه نسبت به همه چیز نظر میدن خدایا کمک

جواد
11 آذر 1396

خدا نگذره ازتون الهی.اخر باید از دست شما خودکشی کنیم بدبختمون کردین پیچارمون کردین الهیی سرخودتون بیاد الهی این شرمساریه پدرم واسه پول کتاب سرخودتون بیاد خدایا بمیرم راحتم کن

سحر سهیلی
11 آذر 1396

خدا ازتون نگذره که این همه استرس به ما وارد میکنید بقران ناراحتی اعصاب گرفتم خسته شدم ما چه گناهی کردیم انشالله این همه فشار های روحی رو که ما داریم به سختی تحمل میکنیم تک تک بچهاتون بکشن...اون از بی پولیمون اینم از وصع درس خوندنمون بخدا بزور منبع خریدم دوتا کتاب زیست گرفتم شد110تومن من مادرپدر پیر دارم هم کار میکنم هم درس میخونم من چه گناهی کردم خدایا خودت رحم کن به ما اخه این چه وضیه مردم دارن 5سال کنکور میدن بعد گناه کردیم کنکور 97 هستیم اخه چرا جواب نمیدین نامردا حداقل تکلیفمونو روشن کنید میخواین که چی بشه اخه خدااا

ناصر
14 آذر 1396

بدبخت شدیم

سید حسن نوعی
15 آذر 1396

سلام ناراحت نباش منم کنکور۹۷هستم امروز فهمیدم کنکوری های ۹۷ میتونن تا سه سال یعنی تا سال۱۴۰۰ کنور بدن اگه فکر میکنی واسه کنکور ۹۷ آماده نیستی بازم میتونی کنور بدی خدا کمکت میکنه ناراحت نباش

آزی
22 دی 1396

سلام عزیزدلم ناراحت نباش منم مشکلاتی مثل تو دارم،تازه دیگ روم نمیشه حرفی درمورد کتاب خریدن بزنم،میخوام کتابخونه ثبت نام کنم،کتابای درسی روهم از سایت دیوار ارزون خریدم از یه نفر.من امساا دانشگاه شهرکرد قبول شدم ولی چون اهوازم،بابام نزاشت برم(اخ متنفرم ازین چیزای مسخره ک نمیزارن دختر راه دور بره)و چون دولتی بود تا2سال حق شرکت ندارم،99کنکور میدم؛هدفم هم پزشکیه ببین به خدا تکیه کن اون خییلی بزرگه من اننقد مشکلات دارم ک نگو... ولی خدا ازین مسئولای بی مسئولیت نگذره من ک حقمو حلالشون نمیکنم چون این تغیرات خیلی اسیب میزنه به بچه ها

Zahra z.k
10 آذر 1396

بخدا دیگه دلم گرفته ازاین همه نا عدالتی دلم میخواد بمیرم همه انگیزم همه دنیامو خراب کردن با این نظام جدید ما چه گناهی کردیم که حتی کتابهای نظام جدید رو نداریم تو رو خدا یه چیز قطعی بگین بهمون من دیگه نمی کشم ،زیراین همه فشار روحی

رضا
03 دی 1396

کتاب نظام جدید رو از سایت ها بخر

محمد
09 آذر 1396

متاسفم برای نظام آموزشی کشورم،الان من نمیدونم باید برای معدل بخونم یا کنکور ما از سال ششم تا الان که یازدهم هستیم مثل موش آزمایشگاهی باهامون رفتار کردند چه تقصیری دارند سال های 79،80؟ هرسال یه سری کتاب مسخره اضافه میکنند به تازگی شنیدم که امتحانات نهایی سال دوازدهم میشه و کنکور حذف میشه این یعنی پولدار حق ضعیف را میخوره.فقطو فقط متاسفم برای مسولان بی خردمون متاسفم و خدا ازشون نگذره

Fatemeh
08 آذر 1396

سلام من میخواستم بدونم به نظرتون خیلی میخواد تغییر کنه کنکور،، چون من شنیدم که ما هیچ نمونه سوالی نداریم مثلا مثل سالهایه قبل نمیتونیم از سوالای کنکور چندسال پیش استفاده کنیم،،،،چون برای ما شده یه ترس خیلی بزرگ

Reza
08 آذر 1396

با سلام و عرض خسته نباشید؛ مشکل اینجاست که اگر همه 500 هزار نفر داوطلب کنکور هم به اندازه انیشتین سواد داشته باشد باز هم در بهترین صورت فقط 15 هزار نفر می تونن یه رشته خوب و آینده دار به دست آورند پس تکلیف بقیه چی میشه !!!

مهندس
07 آذر 1396

سلام من لیسانس دارم و قصد دارم برای کنکور تجربی سال 98 شرکت کنم آیا باید دروس نظام جدید مطالعه کنم یا نظام قدیم؟

Nadia
11 آذر 1396

منم همينجورم دوست عزيزم بهتره درسها مشترك دو نظام رو فعلا شروع كني تا سال ديگه همينا رو بخون بعدا كه معلوم شد نود و هشت نظام قديم هست يا نه بقيه كتابا رو بخون من خودم همينكار رو ميخوام انجام بدم الان زبان و ديني ميخونم و شيمي

مها
13 آذر 1396

منم چند ساله از دیپلمم گذشته میخوام 98 کنکور بدم مثل شما منم نمیدونم چی باید بخونم ؟جدید بخونم یا قدیم ؟؟

asmin
07 آذر 1396

اگه کنکور 97 آخرین فرصت باشه،باید چیکار کنیم ؟؟؟؟خودمن میخواستم تمرکزمو بزارم رو کنکور 98،ولی این نظام آموزشی لامصب نمیذاره

خانون دکتر
11 آذر 1396

ای بابا. ایقد نگران نباشید دوستان. الکی وقتتون رو هدر ندید. بالاخره یه راهی جلو پای اونایی ک واقعا هدف دارن واسه کنکور میذارن.ولی اگه دنبال بهانه بخاییم بگردیم که هیچی!! بهترین راه اینکه الان مباحث و مطالب کنکوری رو به خوبیه خوووووووووب تموم کنید...این نگرانیا فقط ضربه بهتون میزنه عزیزان. با خیال راحت درستون رو بخونید.

معید
06 آذر 1396

سلام من دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستم یه خواهر دارم پزشکی تبریز آورد سال 1396 من کتاب هاشو دیده ام باور کنید جز عمومی ها. سایر دروس تغییر زیادی نکرده حتی از کتاب های کمک آموزشی اون استفاده میکنم برای زیست و فیزیک البته فکر نکنم دو کنکور بر گزار شه.

مهیار
03 آذر 1396

سلام خسته نباشین یه سوال داشتم: من دوبار کنکور دادم یه بار95 یه با96 با اول که نتونستم جایی در بیام اما بار دوم که امسال میشه رشته اقتصاد دانشگاه تهران روزانه قبول شدم . سوالم اینه که هیچ راهی وجود نداره که بتونم کنکور97 شرکت کنم و پزشکی روزانه تهران یا هر جای دیگه ای دربیام؟

نرگس
05 آذر 1396

سلام. تا جایی که من میدونم یا باید ثبت نام نکنین یا اگه ثبت نام کردید باید انصراف بدین و دوباره کنکور بدین. در اینصورت مشکلی پیش نمیاد. اما سال دیگه هم روزانه قبول بشی و انصراف بدین دیگه نمیتونین دوباره واسه روزانه تلاش کنید.

هادی
06 آذر 1396

حق انتخاب و اولویت بندی بر اساس دفترچه هستش....به اینصورت که اگر شما از سهمیه روزانه استفاده کرده باشید دیگه نمی تونید تو دانشگاه های روزانه درس بخونید و باید شبانه یا پردیس رو انتخاب کنید.

pic
همکلاسی
06 آذر 1396

سلام خیر مگر در رشته های دانشگاه ازاد شرکت کنید

خانوم دکتر
11 آذر 1396

چرا نشه...میشه.موفق باشی

مینا
03 آذر 1396

آیا این حقیقت داره که میگن فقط کسایی که امسال یا پارسال پیش بودن حق شرکت در کنکور سراسری رو دارن؟مثلا من که دیپلمم رو ۹۲ گرفتم نمیتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم!

نرگس
05 آذر 1396

سلام. تا جایی که من میدونم ربطی نداره. دیپلم سال 80 هم میتونه بیاد کنکور بده

pic
همکلاسی
06 آذر 1396

سلام منعی برای شرکت شما برای شرکت در کنکور 98 وجود نداره

عرفان
29 آبان 1396

سلام این از شانس ماست دیگه یعنی تو زندگی شانس نداشتیم حتی وقتی ابتدایی بودیم رفتیم راهنمایی ابتدایی ها پنج شنبه تعطیل شدن ما نشدیم رفتیم دبیرستان بازم اینجور شد حالا اومدیم کنکور میخوان این بلا سرمون بیارن خدایی این انصاف نی مردم سه یا چهار سال کنکور میدن اونوقت ما هنوز نزده میخوان عوضش کنن خدایی یه فکری به حال ما بکنین

دکتر محمد
02 آذر 1396

آخیبیی

میعاد
04 آذر 1396

سلام ببخشید من سال ۹۰ فارغ التحصیل پیش ریاضی،فارغ التحصیل مهندسی مکانیک.مجبورم سال ۹۸ کنکور بدم !سوال اصلی من اینه بخوام کتب جدید بخونم میتونم کنکور نظام جدید بدم.میذارن؟

mehdi
28 آبان 1396

از همين الان تلاشتون و بكنيد اگه كنكور٩٧قبول نشديد به كنكور٩٨فكر كنيد

مینا خسروی
25 آبان 1396

سلام.من یکی از بهترین دوستامو توی کرمانشاه دارم همیشه تراز های بالا7000راشته.با این اوضاع زندگی دگرگون شده و نابود شده خیلی اصرار میکنم که بیاد شیراز و همراه من درس بخونه اما یک خواهر و برادر 4 ساله و 1ساله داره که بخاطر اونا نمیاد پدر و مادرش رو توی اوار از دست داده من دیروز کرمانشاه بودم واقعا نمیدونید چه روزهایی رو دارن سپری میکنن انسان دراینجور مواقع باید خودشو جای طرف بذاره که بفهممه من می دارم میگم.باورتون نمیشه چقدر به نیروهای هلال احمر التماس میکرد که کتاباشو از زیراوار دربیار چون امسال کنکور داره تکلیف این ادم چیه اخه چرا این بلاهارو سرما درمیارید واقعا چجوری دلتون به رحم میاد

Niki
25 آبان 1396

Slm. Mn chanja khondm me konkor98ye azmone vali darsay moshabe soala yekin valid darsay motafavet fargh dare

Niki
25 آبان 1396

سلام ... من چندتا جا دیدم که نوشته بود کنکور فقط یکیه ولی مطالبی که تغییر نکرده سوالا یکیه ولی مطالبی که تغییر کرده متفاوت که صد درصد همینه چون تو سال 83اینجوری بوده

رامین
20 آبان 1396

سلام... من سال 90-91دیپلم رشته ریاضی بامعدل پایین گرفتم ودیگه درس نخونم ولی از امسال تصمیم گرفتم درس بخونم ایشالاکنکور 98تجربی بدم حالا نمیدونم باید کتابای نظام جدید بخونم چیکارکنم درضمن من بایدپیشمم پاس کنم تازه میخواستم دیپلمم عوض کنم ک معدلم بره بالا توکنکور تاثیر داره حالا دیگ نمیدونم چیکار باید کنم هیچکسم نمیدونه میخواد چ اتفاقی بیفته کنکور 98....اخه ینی چی چرا نمیان بگن قراره چی بشه الان تکلیف من چیه چیکار باید کنم اخه...

Fatemeh
08 آذر 1396

سلام فک کنم شما باید کتابهای نظام جدیدو بخونین چون کتابا تغییر کرده حتی ما هم که یازدهم تجربی هستیم باید برای کنکور کتاب جدید زیستو یعنی برای دهم ها رو بخونیم،،،اصن معلوم نیست دارن چیکار میکنن هر سال کتاب تغییر میکنه

milad
18 آبان 1396

لطفا متن خود را وارد نمایید.با عرض سلام و خسته نباشی به همه کنکوریهای عزیز اینا خودشون اومدن ی کاری کردن که توش موندن با تغییرات کتاب درسی فقط در حق این بچه ها ظلم کردن مثلا اومدن واژهای زیست شناسی رو معادل فارسیش ویرایش کردن که این بزرگترین ظلم در حق اون بچه های که المپیاد جهانی زیست شرکت میکند هستش تازه هیچی معلوم نیست که بخواد 98چجوری برگزار شه چون هنوز کتابهای سال چهارم ویرایش نشدن لوب مطلب اینه که اگه تغییرات کتابها زیاد باشه ۹۸بصورت دو کنکور برگزار خواهد شد در غیر اینصورت مشترک خواهد بود

عاطفه
18 آبان 1396

محمد
17 آبان 1396

خدا کنه سال ۹۸ دو کنکور ه بشه وگر نه تو حق نظام قدیمیا ظلم میشه چون کتاب ها خیلی تغییر کرده

اناهیتا ثریا
13 آبان 1396

من واقعا نمیدونم چجور دلشون میاد این همه ظلم در حق ما بشه...این همه ناعدالتی...من پدرم رو 4 ماه پیش از دست دادم حال خوبی ندارم هنوز به خودم نیمدم....واقعا خیلی سخته بخوام درس بخونم...منی که این مشکل برام پیش اومده باید چیکار کنم همیشه هم معدلم بالای 19 بوده امسال فهمیدم بیماریMSدارم...واقعا باید چیکار کنم امسال این همه داوطلب زیاد شده گناه من و امثال من چیه اخه؟؟؟؟؟خودشون یه راه حل نمیدن واقعا اگر بخوان کنکور واسه ی ما نظام قدیم فقط همین امسال باشه ناعدالتی بزرگی کردن

بهنود
22 آبان 1396

سلام خانم ثریا . چقدر از خوندن کامنتتون تعجب کردم و چقدر جالب بود برام . جالب بودنش مربوط به شباهت اوضاع کنونی شما با اوضاع بنده در سال 92 ست . پدر من یک ماه قبل از کنکور فوت کرد . چهار ماه قبل از فوت پدرم هم مشخص شد MS و پرولاپس دریچه ای قلبی دارم . پس تا اینجا مساوی هستیم . شما میگید که همیشه معدلتون بالای 19 بوده اما من همیشه معدلم حدود 15 بوده . پس الان شما یک - هیچ از من جلوترید . خیلی با خودم کلنجار میرفتم و بدترین روزهای زندگیم رو سپری میکردم . اما بجای گله و شکایت ، دلمو زدم به دریا و تلاشم رو دوبرابر کردم و به لطف خدا همون سال دندون پزشکی روزانه قبول شدم . اینو یادتون باشه که اگر کسی کاری رو برای اولین بار انجام داده باشه ، شما حتمن میتونید دومین نفری باشید که اون کار رو انجام میدید . موفق و شاد باشید .

محمد ملازیی
09 آبان 1396

سلام وقت بخیر من سال 96 کنکور دادم و الان روزانه میخونم منتها از رشته خودم راضی نیستم آیا سال 97 کنکور بدم باز روزانه قبول میشم یا اینکه تا 98 صبر کنم که کل کتابا عوض میشه اینجوری واسه ما محدودیت ایجاد شده .آیا سازمان سنجش هیچ طرحی برای ماها پیشنهاد نکرده اند؟؟

بهنود
22 آبان 1396

از لحاظ قانونی شما اجازه ندارید سال 97 کنکور بدید . برای کنکور 98 هم شما باید تا قبل از اسفندماه97 از دانشگاه انصراف بدید . به نظر من عاقلانه ترین کار دادن کنکور 99 هستش . چون هم سبک جدید کنکور جامیفته و مشکلاتش رفع میشه و هم اینکه توی این سه سال میتونید دروس عمومی رو پاس کنید که بعدن توی رشته ی جدیدتون تطبیق واحد بدید . موفق و شاد باشید .

محمد مهر
04 آبان 1396

سلام من خودم از سایت سنجش قسمت ارسال درخواست سوال کردم و گفتم که ایا برای کنکور ۹۸ دو نوع سوال طرح میشه یا نه که کارشناس مربوطه اینطور پاسخ داد:احتمال طرح دو نوع سوال وجود دارد و اطلاعات دقیق تر در پیک سنجش یا خوده سایت داده می شود. پس اولویت اول ما موفقیت تو کنکوره ۹۷ ولی اگ هم نشد کنکور ۹۸ احتمال برگذاری دو نوع سوال هست.پس کسانی که اطلاعات کافی ندارند الکی استرس تو جون بچه های مردم نندازند

SaHaR
16 آبان 1396

سلام . من از کسایی ک قابل اعتماد بودن و از بعضی چیزا خبر دارن پرسیدم گفتن ک با ی احتمالی کنکور تا سال 1400 برای نظام قدیم ها برگزار میشه .

محمد
30 مهر 1396

سلام،دوستانی که تو کنکور 97 تجربی رقیبم هستین،هر چقدر میتونین تلاش کنین. انشاءالله تو دانشکده پزشکی میبینمتون.(ارزش هر شخص به اندازه ی همت اوست.) امام علی (ع)

نیکی
29 مهر 1396

سلام. من فارغ التحصیل رشته ی تجربی سال ۹۰ و فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی پرستاری سال ۹۵ از دانشگاه دولتی هستم. در حال حاضر مشغول گذروندن طرحمم. میخواستم سال ۹۸ که طرحم تموم میشه مجددا تو کنکور تجربی شرکت کنم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه ممکنه کتابها تغییر کنن و سیستم ۶-۳-۳ بشه ، برای کسی مثل من که میخواد از الآن برا کنکور تلاش کنه بهتره سال بعد کتابهای درسی جدید و تهیه کنه یا میتونه از الآن از همین کتابهایی که منابع کنکور ۹۷ هستن هم استفاده کنه؟

Zahra
28 آبان 1396

ببخشید میگم منم دانشجوی سال اخر پرستاری هستم. میخواستم ببینم میتونم قبل از شرو طرحم کنکور بدم؟؟لطفا اگر اطلاع دارید جواب بدید ممنونم

بیتا
20 اردیبهشت 1397

سلام، بله شما می تونین کنکور بدین و در صورت قبولی بعد از پایان تحصیلات باید طرحتون رو بگذرونین یعنی اگر شما رشته پزشکی قبول شدین طرح رشته پزشکی و طرح قبلی رو که نگذروندید رو باید برید.موفق باشید

زهره
29 مهر 1396

ولی اگه بیان یه کنکور ساده بزارن مثلا 500 هزار نفر تجربی شرکت میکنن بعد فقط 100 هزار نفر اول اجازه شرکت در کنکور اصلی رو داشته باشن خیلی خوب میشه

نرگس
28 مهر 1396

من یازدهمی رشته ی تجربی هستم و طرف صحبتم با کسایی که قراره کنکور 97 رو بدن.بهتره تمام تلاشتون رو بکنید تا کنکور97 رو قبول بشید چون کتابای ما نسبت به نظام قدیم تغییر کرده و همین طور دشوار تر شده و تمام مطالب به صورت خلاصه توضیح داده شده.مخصوصا درس های ریاضی فیزیک و زیست.(خیلی ببخشید ولی همه ما شدیم مثل موش های آزمایشگاهی )

سارا
08 آبان 1396

کتابای شما خیلیم راحت شده مثلا تو شیمی پیش 2 فصل اخر ما سخت ترین بخش های شیمیه ندارین عربیتون قواعد محور نیست دینیتون فوق العاده راحته ادبیاتتون نه تاربخ ادبیاتی داره نه چیزی زبان فارسیتون خیلی ساده و ابتداییه زیستتون فقط یکم تخصصی تر شده همین در کل یادگری فیزیک و شیمی شما خیلی خیلی راحت تره واسه نظام قدیمیا

khosro
18 آبان 1396

کتابا به این صورت شده که دیگه پیش دانشگاهی مثل ما نظام قدیما سنگین نیست و در واقع سنگینیش ی خرده پخش شده تو سالای دوم و سوم(دهم و یازدهم) ، که خیلی خیلی منطقی تر و بهتره از نظر من...در کل محتوای سه کتاب خیلی باهم فرقی ندارن، مشکل اصلی نظام قدیم ها هزینه سنگین کتابای جدید و همچنین تهیه کتابای درسی جدیده

نازنین
07 آذر 1396

اره ما موش ازمایشگاهی هستیم کتابهایی،که میخونیم سال بعد اصلاح میکنن اصلا برا ی ما نمونه سوال کنکور نیست و... همه ایناهم به خاطر این که سال اولی های نظام جدیدیم

ح.س
27 مهر 1396

سلام واقعا امکان داره کنکور بعد از ۹۷ حذف بشه این طور که شایعه شده؟؟ پس اونایی که می خوان از یه رشته دیگه توی یه رشته غیر مرتبط با رشتشون شرکت کنن چی میشن؟؟

ناهید
26 مهر 1396

ممنون برای اطلاع رسانی تون

ن د
24 مهر 1396

سلام. اول یهتر است تعدد سوالات کنکوری نباشد چون اگر باشد باید حقوق نظام های قدیمی تر هم مراعات شود در ثانی اگر باشد و دو کنکوری شود بهتر است در موقع ثبت نام کنکور اختیاری و دلخواه باشد که هر کس با چه سیستم سوالات میتواند خود امتهان دهد قدیمی یا جدید چرا که برای کسی که بیست سال پیش درس خوانده و حالا میخواهد کنکور بدهد چه فرقی میکند شاید با کنکور جدید راحت تر باشد و سطح معلواماتش برای دانشگاه رفتن هم به روز تر و بهتر میشود.

محمد
18 مهر 1396

سلام این موضوع در مورد کسانی که دیپلم سال ۸۶ فنی حرفه ای(نظام قدیم) دارن و می خوان کنکور تجربی ۹۸ شرکت کنن باید کتابای جدیدو بخونن یا مثل دانش اموزایی هستند که توی کنکور۹۷ قبول نشدن و می خوان ۹۸ امتحان بدن و کتابای خودشونو می خونن

معید
15 مهر 1396

خب من کلاس یازدهمی هستم تجربی پیش دانشگاهی های امسال خودتون رو برای یه کنکور دیگه آماده نکنید که کتاب ها کلا عوض شده اصلا قواعد در عربی گرامر در زبان و ادبیات فارسی که زیر و رو شده اصلا مشابه نیستن مگه یکم زیست شیمی هم دیگه حرفی ندارم پس خیلی عوض شده کتاب ها برین عربی یازدهم رو با عربی 3مقایسه کنین

alireza
15 مهر 1396

خیلی ممنون از مطلب مفیدتون خدا کنه واسه کنکور 98 همینجوری که شما میگین سوال طرح شه وگرنه سال آخر نظام قدیم بدبخت میشن

جواد
14 مهر 1396

ممنون خیلی مفید بود

مینو
14 مهر 1396

من همه امیدم سال دیگس.امسال هیچ کاری نکردم متاسفانه.امیدوارم خبر خوبی برسه.

بهروز
26 مهر 1396

العان تازه اول مهره یجوری از امید نداشتن میگید که انگار العان اردیبهشته

ساهیت
13 مهر 1396

باسلام. من رشته ی ریاضی بودم و الان دانشجوی کارشناسی فیزیک هسته ای شهیدبهشتی است میخاستم بدونم اگر من بخام درکنکورسال98شرکت کنم و کنکورتجربی بدم شرایط برای من چجوریه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد
10 مهر 1396

سلام اگه فارغ التحصیل ریاضی نظام قدیم باشیم و بخوایم کنکور تجربی بدیم منبع سوال ما نظام جدید یا قدیم؟ حق انتخاب داریم یانه؟ چون میخوام طبق نظام حدید امتحان بدم برام بهتره

رضا
08 مهر 1396

خیلی عالی بود.مرسی که از نگرانی خارجمون کردید

آرش
07 مهر 1396

داشتم واسه کنکور 98 میخوندم .. حالم گرفته شد .. الان تو خدمتم. به نظرتون ادامه بدم ؟ چیکار کنم خب

زهرا
05 مهر 1396

با این هزینه های بالا برای خرید کتاب واقعا عادلانه نیست نظام قدیم دوباره هزینه کنه

زهرا
05 مهر 1396

تا کی منتظر بمونیم اخه اینطوری به همه استرس وارد شده ترس اینکه اگه قبول نشیم چه اتفاقی میفته نمیزاره تمرکز کافی داشته باشیم

khosro
18 آبان 1396

استرس اینکه سال دیگه چه اتفاق میفته نمیزاره تمرکز داشته باشیم...گل گفتس حرف دل منو زدی، امیدوارم سازمان سنجش سریع تر اطلاع رسانی کنه

علی
04 مهر 1396

باسلام ۲۰سال پیش مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی گرفتم اگه بخوام برای کنکور ۹۸ اماده بشم چی پیشنهادی دارین .؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعات صحیح و کامل داشته باشد .

محمدحسن
01 مهر 1396

خیلی ممنون مطلب خوبی بود ولی ما تمام تلاشمان را می کنیم.

محسن
27 شهریور 1396

عالی ممنون از اطلاع رسانیتون

arash nasiri
26 شهریور 1396

اگ دو کنکور واسه ما نظام جدیدا که هزار ازمایش رومون انجام دادن برگذار بشه ، خیلي بد میشه،، حداقل یه امتیازي واسه ما قائل بشن بد نیست.

سامان
26 شهریور 1396

اگه اینجوری باشه که دو دوره کنکور برگزار بشه برای نظام قدیم و نظام جدید خوبه ولی اگه فقط نظام جدید باشه دیگه واقعا نمیشه چیزی گفت اون موقع معلوم میشه که این کشور به آینده خودش توجه نمیکنه.

شهریار
16 شهریور 1396

سلام تشکر میکنم از توضیحات کامل و شفاف شما من جواب اکثر سوالهایی که در این زمینه ذهنم را درگیر کرده بود رسیدم فقط کاش یکم هم در مورد صد در صد شدن کنکور برا ما یازدهمی ها بگید که دیگر نگران این نباشیم که کنکور هست یا نه

فریبا
16 شهریور 1396

با سلام این بی عدالتی هست اگر بخواهند سهمیه پشت کنکوریهای 97 را کاهش بدهند اگر دو کنکور برگزار شود بهتر است اگر کتابها تغییر کند دانش آموزان نظام قدیم خیلی متضرر میشوند خواهش میکنیم مسولان فکری در مورد این مشکل بکنند

Amir
15 شهریور 1396

سپاس ، ولی امیدوارم که آخر عاقبت همگی ختم بخیر شه انشاالله

علی رضا
12 شهریور 1396

مرسی، مفید بود، ببینیم مسئولان چه خوابی برا سرنوشتمون می گیرن، فقط امیدوارم این طوری نباشه که فقط به داوطلبای کنکور اولی اجازه بدن که کنکور نظام قدیم بدن و شامل همه باشه که ما محروم نشیم...

مرتضی
12 شهریور 1396

قاعدتا باید همین جوری که شما گفتین(یعنی حداقل برای یکسال کنکور جداگانه برگزار کنن) باشه ولی متاسفانه خیلی از مشاوران میگن سازمان سنجش این کار رو نمیکنه و همین یک کنکور برگزار میشه

محمد
11 شهریور 1396

سلام.خسته نباشید.تشکر بخاطر مطالب مفیدتون یه سوال من درگیر کرده.من کارشناسی دارم و خودمو برای کنکور ۹۸ اماده میکنم و کتابای نظام جدید رو گرفتم.اما یه چیزی که برام سواله اینه که اگر ۹۸ دوتا کنکور برگزار بشه بزور ما مجبور نشیم که کنکور مربوط به کتابای نظام قدیم رو بدیم؟ در صورتیکه کتابای نظام جدید رو خوندم و برای کنکور نظام جدید اماده شدم.یعنی مثلا ما حق انتخاب داریم که کدوم کنکور بدیم؟ توی اون سالی که کنکور دوتا برگزار شد بچه های نظام قدیم اون سالا که پشت کنکور بودن و شرایط ما رو داشتن چجوری بود اوضاشون؟یعنی مثلا خودشون میتونسن انتخاب کنن که کنکور نظام قدیم رو بدن یا جدید؟ خلاصه نخونیم اینهمه دهم یازدهم دوازدهم بعد بگن نه شما اصن این کنکور نمیتونی بدی چه گیری کردیم

معین
13 آذر 1396

دقیقا منم وضعیت مشابه شمارو دارم خیلی خوب گفتی دقیقا الان موندیم چیکار کنیم

علی
21 بهمن 1396

چقد ما شبیه هم هستیم

سیما
11 شهریور 1396

واقعا دستتون درد نکنه ممنون اینطوری باشه خیلی خوب میشه منظورم دوکنکورست یعنی هم نظام قدیم باشه هم نظام جدید واقعا تشکرررررررر

زهرا
10 شهریور 1396

خیلی خیلی ممنونم از مقاله ی مفید و بسیار شفافتون.

حسن
08 شهریور 1396

اگه اینطوری بشه عادلانس ولی اگه سوالا فقط از کتابای جدید واقعا ظلم میشه در حق خیلیا

نیما
29 امرداد 1396

تشکر مطلب مفیدی بود

Delnavaz
04 بهمن 1396

من رشته ام کامپیوتره اگه توی کنکور ۹۷قبول نشم باید چه کتاب هایی رو برای کنکور۹۸بخونم؟؟؟ بعد ینی کتاب های رشته کامپیوتره فرق میکنه بچه جواب بدین