نمونه سوال امتحانی انشاء و نگارش هشتم نوبت دوم ( نمونه اول )

در ادامه متن می توانید قسمتهایی از عناوینی که در فایل مطرح شده است را مشاهده کنید و نسبت به دانلود فایل نمونه سوالات انشاء و نگارش هشتم نوبت دوم اقدام کنید

در این مطلب برای شما دانش آموزان عزیز پایه هشتم که به دنبال امتحانات نوبت دوم (خرداد)هستید، نمونه سوالات امتحانی انشاء و نگارش هشتم نوبت دوم ( نمونه اول ) قرار داده شده است که می توانید نسبت به دانلود آن اقدام کنید.

در صورتی که نیاز به نمونه سوالات نوبت دوم ( خرداد ماه) بیشتری دارید میتوانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی انشاء و نگارش هشتم نوبت دوم ( خرداد ماه) مراجعه کنید .

ضمنا با توجه به نیاز همکلاسی های شما ، در صورت امکان نظر خودتون را در مورد فایل های زیر اعلام بفرمایید تا همکلاسی ها و دوستانتان با مطالعه نظر شما با دقت بیشتری نسبت به دانلود فایل ها اقدام کنند.

بخشی از موارد مطرح شده در فایل نمونه سوالات انشاء و نگارش هشتم نوبت دوم (خرداد ماه):

1)  یکی از موضوعات زیر را انتخاب کرده و با توجه به اصول داستان نویسی، در 7 الی 10 خط، داستان بنویسید.

آلزایمر/ آخرین امید/ زمانی برای خندیدن/ روزگار پیش از جنگ/ خاطرات یک سرباز فراری/ تنهایی/ روزهای بی خورشید/ زمستان گرم/ خانه متروک/

(بارم بندی: شروع خوب: ۲ نمره/ شخصیت پردازی: ۱ نمره/ گره افکنی: ۳ نمره/ اوج یا بازکردن گره: ۲ نمره/ توصیف و فضاسازی: ۲ نمره/ هر غلط املایی ۲۵ / ۰ نمره کم می کند)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نمونه سوال امتحانی انشا هشتم نوبت دوم ( نمونه اول )

مطالب مرتبط

2) با توجه به دیالوگ های نمایش و طرح داستان آن، شخصیت سعید و جای خالی دیالوگ های حسین را نوشته و نمایشنامه را 3 تا 5 دیالوگ ادامه دهید.

طرح داستان: ۳ نفر از شاگردان مدرسه ای پشت مرز ایران و عراق به همراه کاروانشان گرفتار شده اند. ایام ایام اربعین است و این ۳ نفر برای زیارت به کربلا می روند. شب دومی ست که در سرما کاروان پشت مرز چادر زده و گیر افتاده است. ناگهان در کاروان بچه ها مدیر مدرسه شان را میبینند. مدیری که با رفتن آنان به کربلا و نیامدنشان به مدرسه مخالفت کرده بود.

شخصیت ها:

عرفان: شخصیت محافظه کار و ترسویی دارد و مدام برای این ترسش ناامید است و فکر نمی کند بتوانند از مر رد شوند.

حسین: رهبر تیم و کسی که دو نفر دیگر را هم به دنبال خود راه انداخته برای رفتن به کربلا

سعید: ---------------------------------------------------------------------------------------------------

متن نمایشنامه:

عرفان: بابا الان دو روزه که موندیم پشت مرز!! فکر کنم بیان بگیرنمونا!!

حسین: اه. چقدر تو پالس منفی می دی پسر؟! حتما اونور مرز شلوغه...

سعید: مرز اینجا رو بستن؟! آره؟! بابا من که گفتم بیخودی راه نیوفتیم بیایم!! امام حسینم راضی نیست از درس و مدرسه مون بزنیم...

عرفان: باز این بچه مثبت شروع کرد. بابا بیخیال دیگه!! حسین!! داداش خیلی سرده. یخ نزنیم همین جا؟!

حسین:--------------------------------------------------------------------------------------

سعید: دلت خوشه حسین!! الان اگه آقای فضائلی بیاد و ما رو ببینه اینجا چی؟!

حسین:--------------------------------------------------------------------------------------

عرفان: بچه هااااا... بچه هااااا اون آقای فضائلی نیست؟!

حسین:------------------------------------------------------------------------------------

عرفان: نه بابا. به جون مادرم. نیگا کنین..

(تا ۵ دیالوگ ادامه بدهید)

3) ضرب المثل زیر را به روش بازآفرینی گسترش دهید. (برای این ضرب المثل در ۴ الی ۶ خط یک داستان بنویسید) هر کسی خربزه می خورد، پای لرزش هم می نشیند.

4)در میان کلمات زیر غلط های املایی را یافته و شکل صحیح آن ها را بنویسید. (۲۰ کلمه در این کلمات دارای غلط املایی هستند.)(تشدید نداشتن را غلط به حساب نیاورید.)

مبحم- ارائه- تحمل- از فرت غرور- طلف کردن عمر- تعلل- اضطراب- مطانت- کائنات- مرقابی- جزعیات- مناظر دل انگیز-مرحمت- لغزیدن- تحریم- مهاربه- استعمال- توطعه- تاثیر- تلفض- رهگذر- نفوذ ناپذیر-تخصص- ماوا و جایگاه- جازبه-متضاد- با دل و جرعت- مودبانه- متواضع- کازب- اخلاص- معمور- موظع- بنیان گذار- فضیلت- تلخیس- تعمل- برحذر داشتن-حسرت- صف مهشر- عطش- صلیب سرخ- مصمم- مطمعن- به محز اینکه- تذکرات- نابقه- هجوم- صعود کردن- پر فروغ

نویسنده : بچه های همکلاسی
حجم : 2.01 مگابایت
منبع : همکلاسی

نظرات ارسالی

ف فاطمه افتخاری
21 خرداد 1398
م مممممممممممددددددددددددددددد
20 خرداد 1398
م محمدعلی وفایی
09 خرداد 1397
ک کسری احدی
05 خرداد 1397
تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی