نمونه سوال امتحانی املا هشتم نوبت دوم ( نمونه اول )

در ادامه مطلب می توانید نمونه سوال امتحانی املا هشتم نوبت دوم را به طور رایگان از همکلاسی دریافت کنید.

درمورد نمونه سوال امتحانی املا هشتم نوبت دوم

در این مطلب برای شما دانش آموزان عزیز، نمونه سوال امتحانی املا هشتم نوبت دوم آماده شده است که در ادامه می توانید دانلود کنید. نمونه سوال امتحانی املا هشتم نوبت دوم ویژه امتحانات خرداد می باشد.

برخی از سوالات مطرح شده در این امتحان به شرح زیر می باشد.متن املای پایه هشتم

خانواده کوچک ترین بخش اجتماع است و برای خود قانون و آدابی دارد. اهل هر خانواده، متناسب با هنجار و آداب و معیارهای اخلاقی خود تربیت می شوند و حریم و حرمت یکدیگر و اجتماع را پاس می دارند . هرکس به آسانی نمی تواند حصارخانواده را فرو بریزد و وارد فضای پاک و امن آن بشود. بهلول گفت: تو دعوی دانایی می کردی، اکنون که به نادانی خود معترف شدی، تو را بیاموزم. تو میخواهی مرشد خلق باشی، در صورتی که هنوز طعام خوردن خود را نمی دانی؟ اینها همه فرع است و اصل در خوردن آن است که لقمه، حلال باشد و اگر حرام را صد از این گونه آداب به جا بیاوری فایده ندارد.


نمونه سوال امتحانی املا هشتم نوبت دوم ( نمونه اول )

مطالب مرتبط


روزگاری چرتکه، چاپار، پیک، پرنده نامه رسان در جامعه و محیط زندگی اجتماعی نقش داشته اند. امروزه این ابزارها کارایی ندارند. اکنون عصر چیرگی ماشین و رایانه و به طور کل، روزگار تسلّط دستاوردهای علمی و فنّاوری بار تاروپود زنادگی بشر است.

چند ساعت بعد، نقّاشی های بچّه ها دور تا دور چادر فرماندهی و گوشه و کنار سنگرها آویخته شده بودند. آن روز تا غروب، آقا مهدی به آنها خیره شد. او می گفت: « این بچه ها نیز در جبهه هستند. چون با این نامه ها به ما روحیه می دهند. دل آنها پاک است و دعایشان پشتیبان ماست».

 تو از آن دانایان خویشتن شناسی که اکنون ایران را به گذشته ی پرفروغ آن می پیوندد. تو از آن آزاد اندیشانی هستی که پایدار ونستوه، استوار چون کوه می کوشند که آن گروه از ایرانیان را که از خویش بیگانه شده اند، به خویشتن بازآورند.نویسنده : بچه های همکلاسی
حجم : 0.19 مگابایت
منبع : همکلاسی

نظرات ارسالی

تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی