نمونه سوال ششم ( به روز رسانی بهمن 99)

شصت مجموعه نمونه سوال ششم از جمله نمونه سوالات نهایی ششم در درس‌های ریاضی، علوم، فارسی و نگارش و هدیه های آسمانی در نوبت اول و نوبت دوم را به رایگان دانلود کنیدو

نمونه سوالات نهایی ششم با جواب

به روز رسانی آذر 99 :[ اضافه شدن نمونه سوالات جدید در تمامی دروس ششم ]

همگی ما میدانیم که حل کردن نمونه سوالات مختلف تا چه اندازه می تواند هم در فرآیند یادگیری درس و هم در ایجاد آمادگی برای آزمون های مختلف مفید باشد.

در پایه تحصیلی ششم از آنجا که ممکن است بخشی از امتحانات به صورت هماهنگ منطقه ای و یا استانی برگزار شود، حل کردن نمونه سوالات مختلف قبل از آزمون های نوبت اول و نوبت دوم اهمیت بیشتری می یابد. ما در همکلاسی بیش از شصت مجموعه نمونه سوال ششم  ابتدایی را گردآوری کرده و در اختیار شما کلاس ششمی ها قرار داده ایم.

مجموعه نمونه سوالات فوق  نمونه سوالات امتحانی ششم دبستان نوبت اول (دی ماه) و همچنین نمونه سوالات امتحانی ششم دبستان (خرداد ماه) را در درس های  ریاضی ، فارسی ، نگارش ، علوم ، مطالعات و هدیه های آسمان (دینی) پوشش می دهد.

می توانید نمونه سوالات هر درس را به صورت جدا گانه در هر نوبت به رایگان دانلود نمایید. در این متن توضیح مختصری در خصوص نحوه ارزشیابی در هر یک از دروس ارائه شده است.

ما تا حد امکان بر آن بوده ایم تا نمونه سوالات به روز و متنوعی را در این مطلب پوشش دهیم. همچنین تا جای ممکن سعی شده است که نمونه سوالات جمع آوری شده همراه با جواب باشد.

سوالات امتحان نهایی ششم

 نمونه سوالات عمدتا مربوط به آزمون ها و امتحانات برگزار شده در سال های 99، 98، 97 و 96 می باشد. همچنین تعدادی از نمونه سوالات نهایی ششم (هماهنگ منطقه ای و هماهنگ استانی) در نوبت دوم برای دانلود فراهم شده است. 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص سطح و کیفیت نمونه سوالات ارائه شده با ما در میان بگذارید. نظرات شما در ارتقای نمونه سوالات جمع آوری شده بسیار موثر خواهد بود. 

برای دانلود نمونه سوالات ششم کافی است بر روی لینک هر درس که در ادامه مطلب آمده است کلیک کنید تا به صفحه دانلود هدایت شوید.

دانلود رایگان نمونه سوالات ریاضی ششم با جواب (همراه با نمونه سوالات نهایی)

نمونه سوال ریاضی ششم ابتدایی با جواب

ریاضی ششم دبستان شامل هفت فصل است که هر فصل  مشتمل بر سه بخش فعالیت، کار در کلاس و تمرین می باشد.  در ارزشیابی توضیفی ریاضی ششم موارد فهرست شده در ذیل مورد ارزشیابی قرار می گیرند:

عدد و عملیات روی آن (الگوها، عدد نویسی تا سیزده رقم، عدد صحیح، عدد اعشاری، کسر/ اعداد مخلوط، جمع و تفریق کسرها/ اعداد مخلوط، ضرب کسرها/ اعداد مخلوط، تقسیم کسرها/ اعداد مخلوط، جمع و تفریق اعداد اعشاری، ضرب اعداد اعشاری، تقسیم اعداد اعشاری، نسبت، تناسب، درصد، محاسبات تقریبی و ترتیب عملیات و بخش پذیری)
هندسه (مرکز تقارن و تقارن مرکزی، دوران، محورهای مختصات، تقارن و مختصات)
انداز ه‌گیری(طول و سطح، جرم و حجم، خط و زاویه)

ما بر آن بوده ایم تا مجموعه نمونه سوالات متنوع و به روزی را برای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان ابتدایی با ارزشیابی ریاضی در این مقطع فراهم کنیم. در نوبت دوم تقریبا تمامی نمونه سوالات فراهم شده به صورت هماهنگ منطقه ای و همراه با جواب تشریحی است که می توانید به رایگان دانلود کنید. با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه دانلود هدایت می شوید. در این صفحه قبل از دانلود هر نمونه سوال می توانید تصویری از نمونه سوالات را مشاهده نمایید و در صورت رضایت از کیفیت فایل اقدام به دانلود نمایید.

دانلود رایگان نمونه سوالات ریاضی ششم با جواب 

دانلود رایگان نمونه سوالات فارسی و نگارش ششم (همراه با نمونه سوالات نهایی)

دانلود نمونه سوالات فارسی ششم

کتاب فارسی و نگارش در این مقطع تحصیلی همچون دیگر مقاطع دو کتاب جدا از هم می باشند. کتاب فارسی به قلمروی شفاهی زبان و به بیان دیگر به قلمروی دریافتی یا ادراکی زبان مربوط می شود و کتاب نگارش تمرینی برای نوشتن و بر روی کاغذ آوردن حرف ها و اندیشه هاست. این دو کتاب در تمامی مقاطع تحصیلی همگام و همراه با هم تدریس می شوند. و بسیاری از اوقات ارزشیابی از این دو درس در قالب یک آزمون صورت می گیرد.

در همکلاسی مجموعه نمونه سوالات فارسی، انشا  ونگارش و املا را در سه مجموعه جداگانه برای دانلود قرار داده ایم که می توانید  با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه دانلود هر کدام از مجموعه نمونه سوالات فوق هدایت خواهید شد. این نمونه سوالات شامل نمونه سوالات نهایی فارسی و نگارش ششم نیز می باشند.

دانلود رایگان نمونه سوالات فارسی ششم

دانلود رایگان نمونه سوالات انشا و نگارش ششم

دانلود رایگان نمونه سوالات املا ششم

دانلود رایگان نمونه سوالات علوم  ششم ابتدایی با جواب (همراه با نمونه سوالات نهایی)

نمونه سوالات علوم ششم دبستان

درس علوم، درسی است که به آسانی می تواند بین چهار عرصه یعنی خود، خلق، خلقت و خالق متعال، ارتباطی منسجم، منطقی و معنادار به وجود آورد. در ارزشیابی از درس علوم مطابق با آنجه در کتاب راهنمای توصیفی معلم آمده است موارد زیر مورد ارزیابی قرار می گیرند:

- مهارت های فرایندی و روش علمی (زنگ علوم، طراحی کنیم و بسازیم، از گذشته تا آینده)

-مواد و تغییرات آن (سرگذشت دفتر من، کارخانهٔ کاغذسازی)

- دنیای زنده، بدن انسان و سلامت (خیلی کوچک، خیلی بزرگ، شگفتی های برگ، جنگل برای کیست؟، سالم بمانیم)

-حرکت و انرژی(ورزش و نیرو  1- ورزش و نیرو2- سفر انرژی)

-زمین و پیرامون آن (سفر به اعماق زمین، زمین پویا)

برای دانلود نمونه سوالات علوم ششم دبستان در دو نوبت دی ماه و خرداد ماه بر روی لینک زیر کلیک کنید. نمونه سوالات نوبت دوم علوم ، نمونه سوالات هماهنگ منطقه ای می باشند که می توانید به رایگان دانلود نمایید.

دانلود رایگان نمونه سوالات علوم ششم

دانلود رایگان نمونه سوالات مطالعات اجتماعی ششم

نمونه سوالات مطالعات پنجم ابتدایی با جواب

کتاب علوم اجتماعی ششم مشتمل بر 12 فصل است که هر یک از این فصل ها به یک یا چند موضوع زیر می پردازد و در ارزشیابی نیز درک و دریافت دانش آموز از این موضوعات مورد سنجش قرار می گیرد:

- نظام اجتماعی
- فرهنگ و هویت
- زمان، تداوم و تغییر
- فضا و مکان
-منابع و فعالیتهای اقتصادی

بیش از ده نمونه سوال مطالعات اجتماعی ششم دبستان را در نوبت اول و نوبت دوم گردآوری کرده ایم. با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه دانلود نمونه سوالات فوق هدایت شده و می توانید این نمونه سوالات را دریافت کنید.

دانلود رایگان نمونه سوالات مطالعات اجتماعی ششم

دانلود رایگان نمونه سوالات هدیه های آسمان ششم با جواب (همراه با نمونه سوالات نهایی)

نمونه سوالات هدیه سوم ابتدایی

موضوعاتی چون خداشناسی ، پیامبری، امامت، جهان آخرت، قرآن کریم، آداب و اخلاق اسلامی، احکام اسلامی، مراسم اسلامی،  شخصیت های دینی و  خودشناسی در کتاب هدیه های آسمانی ششم مورد توجه قرار گرفته است. ارزشیابی توضیفی نیر بر مبنای شناخت و درک دانش اموزان از این موضوعات صورت می گیرد.

برای دانلود مجموعه نمونه سوالات هدیه های آسمانی ششم دبستان  بر روی لینک زیر کلیک کنید. نمونه سوالات نوبت دوم اکثرا به صورت هماهنگ منطقه ای هستند که می توانید همراه با جواب تشریحی و به رایگان دریافت نمایید.

دانلود رایگان نمونه سوالات هدیه های آسمان ششم

نظرات ارسالی

آ آرزو
ن نسترن
م مهسا دانشمند
م میکائیل داوودی
م مهنامحمدی
تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی