23 بهمن 1396
مطلب مشاوره ای

معرفی رشته انسانی و کتاب ها و شغل های این رشته

special

این پست شامل مشاوره و معرفی رشته انسانی جهت انتخاب در پایه نهم به دهم و کتاب ها و شغل های این رشته می باشد .

مشاوره معرفی رشته انسانی

دانش آموزان پایه نهم متوسطه در این سال یکی از مهمترین انتخاب های زندگی خود ینی انتخاب رشته پایه دهم در دوره متوسطه دوم را انجام خواهد داد . اگر قصد دارید رشته ی انسانی را به عنوان رشته انتخابی خود در دوره متوسطه دوم انتخاب کنید این پست را به طور کامل مطالعه نمایید . بیشتر مطالب رشته انسانی مربوط است به حوزه ی جامعه شناسی  و انسان و طبیعت است . اگر قصد دارید در آینده قاضی یا وکیل یا جامعه شناس و ... شوید ادامه این مطلب را بخوانید . برای انتخاب رشته ی انسانی باید ذهنی آماده برای حفظ کردن مطالب داشته باشید . قدم نخست در انتخاب رشته انسانی میزان علاقه شما به این رشته است .قدم بعدی انتخاب شغل آینده است . آیا از اینکه از مایل هستید از طریق یکی از رشته ی مربوط به علوم انسانی وارد بازار کار شوید . قدم بعدی این می باشد که آیا در دروس مربوط به رشته انسانی در پایه متوسطه اول مانند علوم اجتماعی ، عربی و فارسی وضعیت تحصیلی شما گونه بوده است . در طول پروسه مربوط به انتخاب رشته انسانی سال نهم به دهم از مشاورین و پدر و مادر خود کمک بگیرید .

معرفی رشته انسانی و  کتاب ها و شغل های این رشته

آیا رشته انسانی جهت انتخاب مناسب است

بدون شک یکی از مهترین دغدغه ها برای دانش اموزان این است که آیا رشته ی انتخابی انها نسبت به سایر رشته ها مناسب است یا خیر . در جواب این سوال باید گفت که به طور قطع هیچ کدام از رشته ها نسبت با سایرین برتری کامل ندارند و هر کدام از رشته در جامعه همواره مورد نیاز می باشد . در رابطه با رشته ی انسانی که آیا می تواند رشته مناسب جهت انتخاب باشد یا خیر باید گفت اگر بخواهیم در بین رشته های متوسطه دوم نسبت به رشته ی تجربی بسنجیم رشته تجربی وضعیت بهتری را دارد اما به طور کلی تعدادی قابل توجهی از رشته های علوم انسانی دارای وضعیت مناسب جهت کار تحصیل می باشند .


آشنایی با رشته ها و شغل های علوم انسانی

رشته های که در دانشگاه در شاخه علوم انسانی هر یک از دانشجویان در آن مشغول به تحصیل هستند به عنوان شغل آینده در آن مشغول به کار می شوند . تعدادی از رشته های انسانی شامل علوم قضایی ، حقوق ، فلسفه ، آموزش علوم اجتماعی ، امنیت اطلاعات ، اقتصاد ، حسابداری و .. می باشد . جهت مطالعه کامل لیست رشته های دانشگاهی علوم انسانی به پست معرفی کنکور انسانی مراجعه نمایید .


معرفی دروس عمومی و اختصاصی رشته انسانی

دروس عمومی رشته انسانی که در کنکور سراسری مورد سوال واقع میگردد شامل فارسی و نگارش ، زبان انگلیسی ، عربی و دین و زندگی می باشد . دروس اختصاصی رشته انسانی که در کنکور سراسری در بخش سوالات تخصصی مورد سوال واقع میگردد شامل ریاضی و آمار ، اقتصاد ، علوم و فنون ادبی ، عربی ، تاریخ ، جغرافیا ، جامعه شناسی ، منطق ، روانشناسی و فلسفه می باشد و منبع اصلی برای طراحی سوالات کنکور سراسری منابع کتاب درسی پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم می باشد .


شرایط ورود به رشته انسانی

برای ورود به رشته انسانی باید : 

در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .

مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .

نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد .

مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود .
اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

نیما
07 آذر 1397

غلط املایی بسیار دارد

Neda
26 آبان 1397

سلام حالتون خوبه ممنون از پستتون فکر کنم برای نمرات اشتباه گفتین لطفا بروز کنید سایت رو.ولی در کل ممنون

Abolfazl
04 آبان 1397

سلام من از بچگی عاشق معلمی بودم همه ذکرو فکرم به معلمی بود تا اینکه اومدم شدم نهم و واسه انتخاب رشته انسانیو بر داشتم و گفتم از این رشته معلمی رو انتخاب میکنم و باید موفق شم. از خودم تعریف نکنم خیلی خرخونم معدل کلاس نهمم هم نوبت اول و دوم شد ۱۹/۹۳ فقط یه درس بیست نشدم اونم علوم بود که نوزده شدم. خلاصه اومدم سر انتخاب رشته چون حفظی هام خیلی خوب بود انسانی بر داشتم. از معلم هام و مشاور درباره انتخاب رشته پرسیدم گفتن تو برایه انسانی آفریده شدی برو انسانی،منم قبول کردم و با کلی ذوق و شوق رفتم انسانی. الان یه ماهه که از مدارس گذشته و منم انسانی ام شاید باورتون نشه اما الان من یه ماهه رنگ خورشید رو ندیدم همش دارم میخونم و حفظ میکنم خیلی پشیمونم که اومدم انسانی میخام برم تجربی اما مامان و بابام نمیذارن با این که انسانی رو دوست دارم اما خیلی رشته سنگینیه من و دوستم که خیلی صمیمی هستیم اون رفت تجربی دیروز پیشم بود چن تا از مطلب های درساشون رو بهم گفت دیدم که از انسانی خیلی راحت تره درسته که علاقم تو رشته انسانیه اما دیگه نمیتونم گرچه تو تیزهوشان هم درس خوندم ولی حفظیاته انسانی تقریبا ده برابر درس هایه حفظیه راهنماییه. دوستانی که سر دوراهی واسه رشته ها موندین هر رشته ای میرین فقط انسانی رو انتخاب نکنین... ممنون که خوندین.

شادی
17 مهر 1397

مرسی خیلی به درد خورد

ایران
24 اردیبهشت 1397

دمت گرم آقای مدیر