05 اسفند 1396
مطلب مشاوره ای

معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی

special

این پست شامل شرایط و معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی در پایه نهم به دهم توضیح داده میشود .

مشاوره معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی

در صورتی که قصد ورود به رشته ی انسانی در پایه دهم را دارید در این پست در مورد شرایط و معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی به طور کامل توضیح داده می شود  . هر یک از دانش آموزان پایه نهم قبل از انتخاب رشته باید در مورد رشته ی تحصیلی که در آینده انتخاب می کنند اطلاعات کافی را کسب نمایند . در پست معرفی رشته انسانی به طور کامل در مورد رشته انسانی توضیح داده شده است و در این بخش درباره معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی توضیح داده می شود . از لحاظ تعداد دانش آموزانی که در پایه دهم رشته انسانی را انتخاب کرده اند حدود 27 درصد می باشد . 


معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی

شرایط معدل لازم جهت انتخاب رشته انسانی

در ادامه توضیحات معدل و شرایط لازم جهت ورود به رشته انسانی ذکر شده است

1- عملکرد تحصیلی که شامل نمرات درسی می شود ( سی و پنج امتیاز ) که شامل

در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .

مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .

نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد .

مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود .

2- آزمون های مشاوره ای ( سی امتیاز )

3- نظر دبیران مربوطه ( ده امتیاز )

4- نظر مشاور ( ده امتیاز )

5- نظر دانش آموز ( ده امتیاز )

6- نظر والدین ( پنج امتیاز )


دروس رشته انسانی 

دروس عمومی و اختصاصی رشته انسانی در سال دهم و یازدهم و دوازدهم به شرح زیر می باشد .

معدل لازم برای انتخاب رشته انسانی
اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

باران
30 خرداد 1397

سلام ببخشید میخواستم ببینم با معدل۱۵/۵۵ میتونم وارد رشته انسانی بشم!!!؟ البته متاسفانه نمرات خرداد نهم .ادبیات ۱۰/۵ .عربی۱۳.مطالعات ۷/۵.اما قبولی خرداد بودم ایا با این شرایط میتونم برم انسانی!!؟ لطفا زود جوابمو بدید خیلی نگرانم

pic
سیروان خوان تاراج
30 خرداد 1397

سلام 1- عملکرد تحصیلی که شامل نمرات درسی می شود که شامل در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد . مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد و معدل شما حداقل 14 باشد تا بتوانید وارد رشته انسانی شود .

مهسا
30 خرداد 1397

سلا ببخشید من معدل کل نهم ۱۶/۶۰شدم. میخوام رشته انسانی بخونم. نمرات فارسی من تو هفتم:۱۵ نمرات فارسی من تو هشتم:۱۴ نمرات فارسی من تو نهم :۱۳ نمرات عربی من تو هفتم:۱۳ هشتم:۱۱ نهم:۱۱ نمرات اجتماعی من تو هفتم:۱۸ هشتم:۷ نهم:۱۱ میخواستم بدونم میتونم به رشته انسانی برم. لطفا زودتر جواب بدین.

pic
سیروان خوان تاراج
30 خرداد 1397

مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد . نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسبه میگردد . مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی انسانی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل شما حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود .

Amir
28 خرداد 1397

سلام لطفا کمکم کنید من علوم 20شدم زبان 17شدم ولی ریاضیم 12شده آیا میتونم برم تجربی سال هشتم و هفتم هم علم بالای 18 بوده و همچنین انگلیسی ولی اون دوسال ریاضی شدم 14

pic
سیروان خوان تاراج
29 خرداد 1397

شرایط نمرات و معدل جهت ورود به رشته تجربی شامل موارد زیر می باشد کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد . مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد . مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی تجربی شود .

Mmm
25 خرداد 1397

سلام من با معدل 18/50ميتونم برم انساني؟

pic
سیروان خوان تاراج
26 خرداد 1397

سلام سلام بله امکان انتخاب رشته انسانی وجود دارد با ذکر این نکته که باید در درس های در درس ادبیات فارسی ، مطالعات اجتماعی و عربی حداقل نمرات را کسب کرده باشید که شامل ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12

سینا
25 خرداد 1397

ببخشید من میتونم با معدل ۱۵/۶۹ رشته انسانی بیارم

pic
سیروان خوان تاراج
26 خرداد 1397

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید میتونید انتخاب کنید . در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد . مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد . نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد . مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی انسانی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود .

Roya
24 خرداد 1397

ببخشید من میتونم با معدل 17/98 انسانی قبول شم

pic
سیروان خوان تاراج
24 خرداد 1397

سلام بله امکان انتخاب رشته انسانی وجود دارد .

مهدی
22 خرداد 1397

سلام من دانش اموز کلاس هشتم ام و در سال تحصیلی اینده باید برم نهم در سال هشتم نمره ی پایانی مطالعات من 12 شد میخواستم ببینم ایا این نمره برای رفتن به رشته ی انسانی تاثیر داره یا فقط نمره ی نهم؟؟ در ضمن کلاس هفتم هم تفریبا 19 گرفتم

pic
سیروان خوان تاراج
22 خرداد 1397

مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی انسانی مرتبط هستند ( در درس ادبیات فارسی ، مطالعات اجتماعی و عربی ) با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد

شایان
13 خرداد 1397

ببخشید من تمام این ازمون های مشاوره و نظر خودم و والدین و همه اول تجربی بوده بعد ریاضی و بعد انسانی ولی میخوام برم انسانی مشکلی برام پیش نمیاد ایا لطفا جواب بدید

pic
سیروان خوان تاراج
14 خرداد 1397

سلام خیر مشکلی به وجود نمیاد .

متین
06 خرداد 1397

سلام ترو به قران قسمتون میدم جداب بدید من نمره مطالعات و فارسیم ۲۰ شده در همه پایه ها... ولی عربیم فقط نوبت اول شد ۱۱ ولی نوبت دوم شد ۱۷ میشه برم انسانی؟؟؟

pic
سیروان خوان تاراج
07 خرداد 1397

سلام مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .

Mahdi
12 خرداد 1397

آره داداش ترم اولش مهم نی زیاد میتونی بری

Matin
04 خرداد 1397

اگه نمره ریاضی کمتر از 14 باشه مشکلی پیش نمیاد؟

pic
سیروان خوان تاراج
05 خرداد 1397

سلام شرایط حداقل نمرات کسب شده در دوره متوسطه اول برای ورود به رشته انسانی شامل موارد زیر می باشد در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .