13 مهر 1396
اخبار تحصیلی

ضوابط جدید پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دانشگاه آزاد

شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دانشگاه آزاد اعلام شد.

درباره ضوابط جدید پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دانشگاه آزاد

در بخشنامه جدید ضوابط پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی ورود به دوره دکترا تاکید شده که دانشجو باید دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته یا بالاتر و دکترا حرفه ای مورد تایید وزارتین یا دانشگاه باشد.

همچنین دانشجو باید صلاحیت های علمی و عمومی ورود به دانشگاه برابر ضوابط معین را داشته باشد؛ قبولی در آزمون ورودی دروه دکترا تخصصی دانشگاه و یا کسب پذیرش از دانشگاه مطابق مقررات مصوب وزارتین؛ احراز توانایی در زبان خارجی طبق ضوابط و مقررات دانشگاه نیاز است.

 

سایر ضوابط جدید پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دانشگاه آزاد

سایر ضوابط اعلام شده در بخشنامه جدید پذیرش دانشجو مقطع دکترا دانشگاه آزاد شامل

پذیرش دانشجوی مشمول مقررات استعدادهای درخشان طبق مصوبات شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت و پذیرش داوطلبان خارجی طبق مصوبات مراجع ذی ربط انجام می گیرد.

دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش محور نمی توانند بدون آزمون وارد دوره دکترای تخصصی شوند.

دانشجوی دوره دکترا تخصصی موسسه خارج از کشور می تواند طبق آئین نامه انتقال دانشجویان خارج به داخل، مصوب وزارت و مطابق مقررات مرتبط با آن در دانشگاه به یکی از واحدها منتقل شود؛ تغییر رشته گرایش و انتقال دانشجوی دوره دکترا تخصصی ممنوع است.

تحصیل در دوره دکترا تخصصی به صورت تمام وقت است. همچنین تحصیل همزمان دانشجوی این دوره در همان دوره یا سایر دوره های تحصیلی ممنوع می باشد .اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :