14 اسفند 1396
مطلب مشاوره ای

شهریه پردیس خودگردان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

special

در ای پست قصد داریم در مورد شهریه پردیس های خودگردان ( بین الملل ) در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی و پیراپزشکی ، پرستاری توضیحات کاملی ارائه نماییم .

مشاوره شهریه پردیس خودگردان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

در سال های گذشته با ایجاد واحد های پردیس خودگردان در رشته های علوم پزشکی این امکان نیز ایجاد شده است که با رتبه های پایین تر نسبت به قبولی های دوره روزانه و با پرداخت شهریه های تعیین شده توسط وزارت بهداشت در رشته ی مورد نظر از جمله پزشکی و دندان پزشکی ، پرستاری و سایر رشته های مربوط که علوم پزشکی به تحصیل پرداخت . اما اطلاع کامل از میزان شهریه و شرایط تحصیل در واحد های بین الملل برای تمامی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در کنکور سراسری 97 را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد و ضروری می باشد که از تمام شرایط به طور کامل آگاهی یابند . 

شهریه پردیس خودگردان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان

از لحاظ امکانات و شرایط تحصیلی هیچ گونه تفاوتی میان دانشجویانی که در دوره روزانه پذیرش می شوند با دانشجویانی که در دروه های پردیس پذیرش میشوند وجود ندارد و تنها تفاوت این دو دوره مربوط به هزینه های تحصیل می باشد که باید دانشجویان پردیس های خودگران شهریه پرداخت نمایند . ازنکات مهم دیگری که شاید برای داوطلبان سوال باشد این است که میزان و درجه اعتبار رشته های پردیس خودگران به چه میزان می باشد . همانطور که گفته تنها تفاوت دانشجویان پردیس با روزانه در پرداخت شهریه می باشد و در سایر موارد هیچ تفاوتی وجود ندارد . در ادامه به بررسی شهریه های رشته های مختلف علوم پزشکی می پردازیم .


شهریه پردیس های خودگردان پزشکی و دندان پزشکی و داورسازی

رشته های پزشکی پردیس های خودگردان جزء رشته های پرطرفدار می باشد که هزینه هر ترم آن مبلغی ما بین 11 تا 11.5 میلیون تومان می باشد که میزان این مبلغ در پردیس های خودگردان شهرهای مختلف در حدود 10 درصد کمتر یا بیشتر میشود . 


یکی دیگر از رشته های پرطرفدار پردیس های خودگردان رشته دندان پزشکی می باشد که میزان شهریه هر ترم آن مبلغی ما بین 11.5 تا 12 میلیون تومان می باشد که این شهریه بر اساس شهر و دانش محل تحصیل در حدود 10 درصد افزایش یا کاهش می باشد .


شهریه پردیس های خودگردان در مورد رشته های داروسازی تقریبا همانند رشته پزشکی می باشد و شهریه هر ترم آن مابین 11 تا 11.5 میلیون تومان میباشد که در دانشگاه های مختلف ممکن است این هزینه در حدود ده درصد افزایش یا کاهش داشته باشد .


شهریه پردیس های خودگردان فیزیوتراپی و بینایی سنجی

شهریه پردیس های خودگردان در رشته های فیزیوتراپی مبلغی ما بین 5 تا 5.5 میلیون به ازای هر ترم می باشد که این هزینه با توجه به دانشگاه محل قبولی حدود 10 درصد افزایش و یا کاهش می یابد

شهریه پردیس های خودگردان در رشته های  بینایی سنجی مبلغی ما بین 5 تا 5.5 میلیون به ازای هر ترم تحصیلی می باشد که این هزینه با توجه به دانشگاه محل قبولی حدود 10 درصد افزایش و یا کاهش میابد .


شهریه پردیس های خودگردان پیراپزشکی و مامایی و پرستاری

رشته های پرستاری و مامایی جزء رشته های پرطرف دار در پردیس های خودگردان می شود . هزینه تحصیل در پردیس های خودگردان برای رشته های مقطع کارشناسی از جمله پیرا پزشکی و مامایی و پرستاری به ازای هر ترم حدود 5 تا 5.5 میلیون تومان می باشد که با توجه به دانشگاه محل تحصیل در حدود 10 درصد این مبلغ متفاوت می باشد و افزایش یا کاهش میابد .

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :