23 خرداد 1397
مطلب مشاوره ای

شهریه پردیس خودگردان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

special

در ای پست قصد داریم در مورد شهریه پردیس های خودگردان ( بین الملل ) در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی و پیراپزشکی ، پرستاری توضیحات کاملی ارائه نماییم .

مشاوره شهریه پردیس خودگردان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

در سال های گذشته با ایجاد واحد های پردیس خودگردان در رشته های علوم پزشکی این امکان نیز ایجاد شده است که با رتبه های پایین تر نسبت به قبولی های دوره روزانه و با پرداخت شهریه های تعیین شده توسط وزارت بهداشت در رشته ی مورد نظر از جمله پزشکی و دندان پزشکی ، پرستاری و سایر رشته های مربوط که علوم پزشکی به تحصیل پرداخت . اما اطلاع کامل از میزان شهریه و شرایط تحصیل در واحد های بین الملل برای تمامی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در کنکور سراسری 97 را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد و ضروری می باشد که از تمام شرایط به طور کامل آگاهی یابند . 

شهریه پردیس خودگردان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان

از لحاظ امکانات و شرایط تحصیلی هیچ گونه تفاوتی میان دانشجویانی که در دوره روزانه پذیرش می شوند با دانشجویانی که در دروه های پردیس پذیرش میشوند وجود ندارد و تنها تفاوت این دو دوره مربوط به هزینه های تحصیل می باشد که باید دانشجویان پردیس های خودگران شهریه پرداخت نمایند . ازنکات مهم دیگری که شاید برای داوطلبان سوال باشد این است که میزان و درجه اعتبار رشته های پردیس خودگران به چه میزان می باشد . همانطور که گفته تنها تفاوت دانشجویان پردیس با روزانه در پرداخت شهریه می باشد و در سایر موارد هیچ تفاوتی وجود ندارد . در ادامه به بررسی شهریه های رشته های مختلف علوم پزشکی می پردازیم .

در جدول زیر هزینه پردیس خودگردان کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری حرفه ای ، PH.D و  فوق تخصص و فلوشیپ در دوره های بین الملل و پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد و شبانه توضیح داده شده است .مقطع


دانشگاه
کاردانی

هزینه یک سال تحصیلی
کارشناسی

هزینه یک سال تحصیلی
کارشناسی ارشد

هزینه یک سال تحصیلی
دکترای حرفه ای
 
هزینه یک سال تحصیلی
PH.D

هزینه یک سال تحصیلی
فوق تخصص و فلوشیپ

هزینه یک سال تحصیلی

بین الملل و پردیس خودگردان

-108 میلیون و 900 هزار ریال154 میلیون و 770 هزار ریال193 میلیون و 600 هزار ریال261 میلیون و 360 هزار ریال284 میلیون و 440 هزار ریال

ظرفیت مازاد

75 میلیون و 20 هزار ریال108 میلیون و 900 هزار ریال
154 میلیون و 770 هزار ریال193 میلیون و 600 هزار ریال261 میلیون و 360 هزار ریال284 میلیون و 440 هزار ریال

شبانه

41 میلیون و 140 هزار ریال64 میلیون و 130 هزار ریال91 میلیون و 960 هزار ریال---


تذکرات مهم : با توجه به هزینه های واحد های عملی و مواد دندانی دانشجویان دندانپزشکی از زمان ورود به دوره ی بالینی ، سالانه مبلغ 60 میلیون ریال به شهریه این دانشجویان اضافه میگردد .

این جدول شهریه در سال 96 تصویب شده است و هر ساله ده درصد قابل افزایش است .شهریه پردیس های خودگردان پزشکی و دندان پزشکی و داورسازی

رشته های پزشکی پردیس های خودگردان جزء رشته های پرطرفدار می باشد که هزینه هر سال تحصیلی آن مبلغی حدود 193 میلیون و 600 هزار ریال می باشد که میزان این مبلغ در پردیس های خودگردان شهرهای مختلف در حدود 10 درصد کمتر یا بیشتر میشود . 


یکی دیگر از رشته های پرطرفدار پردیس های خودگردان رشته دندان پزشکی می باشد که میزان شهریه هر سال تحصیلی آن مبلغی حدود 193 میلیون و 600 هزار ریال می باشد که این شهریه بر اساس شهر و دانش محل تحصیل در حدود 10 درصد افزایش یا کاهش می باشد .


شهریه پردیس های خودگردان در مورد رشته های داروسازی تقریبا همانند رشته پزشکی می باشد و شهریه هر سال تحصیلی آن حدود 193 میلیون و 600 هزار ریال میباشد که در دانشگاه های مختلف ممکن است این هزینه در حدود ده درصد افزایش یا کاهش داشته باشد .


شهریه پردیس های خودگردان فیزیوتراپی و بینایی سنجی

شهریه پردیس های خودگردان در رشته های فیزیوتراپی مبلغی حدود 108 میلیون و 900 هزار ریال به ازای یک سال می باشد که این هزینه با توجه به دانشگاه محل قبولی حدود 10 درصد افزایش و یا کاهش می یابد

شهریه پردیس های خودگردان در رشته های  بینایی سنجی مبلغی حدود 108 میلیون و 900 هزار ریال به ازای هر یک سال تحصیلی می باشد که این هزینه با توجه به دانشگاه محل قبولی حدود 10 درصد افزایش و یا کاهش میابد .


شهریه پردیس های خودگردان پیراپزشکی و مامایی و پرستاری

رشته های پرستاری و مامایی جزء رشته های پرطرف دار در پردیس های خودگردان می شود . هزینه تحصیل در پردیس های خودگردان برای رشته های مقطع کارشناسی از جمله پیرا پزشکی شامل اتاق عمل و هوشبری و مامایی و پرستاری به ازای هر یک سال تحصیل حدود 108 میلیون و 900 هزار ریال می باشد که با توجه به دانشگاه محل تحصیل در حدود 10 درصد این مبلغ متفاوت می باشد و افزایش یا کاهش میابد .

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

عذرا بابازاده
27 امرداد 1397

سلام شهریه مازر یر ظرفیت کارشناسی ارشد کاردرمانی

pic
همکلاسی
28 امرداد 1397

سلام در جدول در ردیف ارشد ذکر شده است

ایمان
22 امرداد 1397

سلام شهریه خودگردان بهداشت محیط و بهداشت عمومی چنده؟

pic
همکلاسی
23 امرداد 1397

در جدول هزینه مربوط به دوره کارشناسی شامل این رشته ها نیز میشه

علی جمالی
20 امرداد 1397

سلام ببخشید بعضی سایت ها و کانال های نیمه معتبر میگن هزینه پزشکی ۱۳ و دندان پزشکی ۱۵ تا ۱۷ تومن در ترم هست.آیا همه اش شایعه اس؟

pic
همکلاسی
20 امرداد 1397

سلام لیست موجود در سایت مربوط به سال 96 است و هر ساله درصد به هزینه ها اضافه میشه

غرل
15 امرداد 1397

سلام وقتتون بخیر می خواستم بدونم تو سایت شما این هزینه ها به ازای یک‌سال تحصیلی هست اما همین هزینه توی بعضی سایت ها به ازای یک ترم میباشد ما به کدام اطمینان کنیم

pic
همکلاسی
16 امرداد 1397

سلام هزینه ها به ازای یک سال می باشد

هانیه
15 امرداد 1397

سلام هزینه ی دانشگاه های پردیس بر حسب دلار محاسبه میشود؟ در سال 97 حداکثر هزینه ی دانشگاه تبریز برای رشته ی فیزیوتراپی چقدر میشود؟

pic
همکلاسی
16 امرداد 1397

سلام بر اساس ریال می باشد

هانیه
15 امرداد 1397

سلام هزینه سالانه دانشگاه پردیس رشته فیزیوتراپی دانشگاه تبریز حدودا چقدر است؟

pic
همکلاسی
16 امرداد 1397

سلام بر اساس جدول مندرج در پست می باشد که احتمالا ده درصد افزایش هزینه داشته باشد