05 بهمن 1396
مطلب مشاوره ای

شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی

شاید از رشته ای که در آن تحصیل میکنید و یا فارغ التحصیل شده اید راضی نیستید و میخواهید دوباره در کنکور سراسری شرکت نمایید. در این پست شرایط شرکت دوباره در کنکور سراسری توضیح داده شده است.

شرایط شرکت مجدد در کنکور سراسری

شاید کسانی که مدرک خود را در رشته های پیراپزشکی و پرستاری یا مامایی و یا رشته های غیر از گروه پزشکی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری گرفته باشند قصد تحصیل مجدد وشرکت دوباره در کنکور سراسری و قبولی در رشته هایی  مانند دندان پزشکی ، پزشکی و داروسازی و یا پیراپزشکی را دارند. در این پست کسانی را که تمایل دارند که در رشته های پزشکی قبول شوند به چهار دسته تقسیم میکنیم. اما در ابتدا در مورد شهریه تحصیل مجدد در رشته های پزشکی توضیح خواهیم داد.

 شرایط شرکت مجدد در کنکور سراسری

شهریه تحصیل مجدد در رشته های پزشکی

در دفترچه ی انتخاب رشته ی کنکور سراسری 96 عنوان شده است که ( طبق ابلاغیه مورخ 27/3/1396 هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، بند " و " و شرایط اختصاصی مندرج در صفحه ی 5 دفترچه راهنمای ثبت نام ( دفترچه شماره 1 ) آزمون سراسری سال 1396 ابطال شده است . لذا محدودیتی برای تحصیل مجدد آن دسته از داوطلبانی که قبلا با استفاده از امکانات دولتی ( آموزش رایگان ) تحصیلات خود را در رشته ای به پایان رسانده اند ، وجود ندارد.

 

شرایط شرکت مجدد در کنکور سراسری

 

طبق این ابلاغیه در صورت قبولی دوباره در دانشگاه روزانه هزینه ی تحصیل رایگان می باشد.

 

شرایط تحصیل مجدد برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی رشته های گروه پزشکی

همانگونه که گفته شد هزینه تحصیل مجدد رایگان می باشد و تحصیل مجدد در همان مقطع و یا مقاطع بالاتر رایگان می باشد و همچنین آقایان برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و ... نباید مشکل خدمت سربازی داشته باشند. ممکن است بعضی از دانشگاه ها از شما بخواهند که مدرک خود را آزاد کنید که هزینه ی آنچنانی نخواهد داشت و چنان چه تحت بیمه های بیکاری باشید بدون هزینه میتوانید مدرک خود را آزاد کنید. اما کسانی که طرح اجباری در گروه چرستاری و مایی و پیرا پزشکی دارند طبق بند زیر می توانند بعد از تمام شدن تحصیل مجدد طرح خود را بگزرانند.

 

 

طبق  تصمیم گرفته شده در کمیسیون موضوع ماده 2 و3 آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان درتاریخ 28 دی ماه 95  ، فارغ التحصیلان رشته هایی با طرح اجباری وزارت بهداشت در مقطع های کارشناسی و کاردانی ( مانند پرستاری ،هوشبری ، علوم آزمایشگاهی و ... ) که قصد دارند دوباره  در کنکور سراسری شرکت نمایند ، درصورت قبولی در رشته های دکتری حرفه ای دندان پزشکی ، پزشکی و داروسازی ، می توانند طرح خود را بعد از اتمام تحصیل در رشته های ذکر شده به پایان برسانند.

 

شرایط تحصیل مجدد برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی رشته های غیر پزشکی

افرادی که خواهان شرکت مجدد در کنکور سراسری هستند و فارغ التحصیل رشته هایی غیر از گروه پزشکی هستند نباید به سازمانی تعهد داشته باشند و آقایان از لحاظ نظام وظیفه نبایدمشکلی داشته باشند و هزینه تحصیل مجدد در همان مقطع و یا مقاطع بالاتر مثل پزشکی رایگان می باشد. ممکن است بعضی از دانشگاهها از شما بخواهند که مدرک تحصیلی خودتون رو ازاد کنید که هزینه ی ان چنانی نخواهد داشت و چنان چه از بیمه بیکاری استفاده میکنید بدون هیچ هزینه ای میتوانید مدرک تحصیلی خود را ازاد نمایید.

 

 

 شرایط تحصیل مجدد برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

با توجه به رأی هيئت عمومی ديوان عدالت اداری مـورخ 7/6/1396 مبنـی بـر عـدم ابطـال مصـوبه پنجـاه و يكمـين جلسـه شـورای عـالي برنامه ريزی علوم پزشكی مورخ 25/3/1392 ،دانش آموختگان مقاطع كارشناسی ارشد ناپيوسته كليه رشته هـای تحصـيلی و دكتـری عمـومی (پزشكی ، دندانپزشكی ، داروسازی و دامپزشكی ) ميتوانند با رعايت شرايط ذیل از طريق قبولی در آزمون سراسری در مقطـع دكتـری عمـومی رشته های پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی صرفاً در پرديس های خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاههای علوم پزشكی تحصيل نمايند.

- لزوم گذراندن طرح نيروی انسانی براي دانش آموختگان مشمول طرح.
- دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاههای اجرايی و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومی و يا سهميه مناطق محروم.
- نداشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه.
- كليه پذيرفته شدگان در دوره های پرديس خودگردان و يا ظرفيت مازاد (اعم از اينكه در مقاطع تحصـيلی قبلـی تحصـيل، از آمـوزش
رايگان برخوردار بوده و يا نبوده اند) ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيئت امنای دانشگاه و مصوبات وزارت بهداشـت، درمـان و
آموزش پزشكی ميباشند.
- دانش آموختگان مقطع كارشناسی ارشد ناپيوسته صرفاً قادر به تحصيل در پرديس های خودگردان و ظرفيت مازاد ميباشند.

قانون تحصیل مجدد رایگان شامل کسانی که داری مدرک ارشد و یا دکتری  روزانه هستند نمیشود و نمیتوانند از تحصیلات دوباره بصورت رایگان بهره مند شوند.

 

نکات مهم تحصیل مجدد رایگان

در جلسه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مورخه 1396/3/2 مقرر شد درصورت قبولی در دانشگاه روزانه ، تحصیل مجدد در مقطع جدید یا مقطع قبلی درهرصورت رایگان است.

 

اگر دانشجوی کارشناسی ، ارشد و دکتری روزانه هستید و قصد شرکت دوباره در کنکور سراسری را دارید باید حتما فرم انصراف از تحصیل را تا 30 بهمن تکمیل نمایید.

 

هیچ گونه محدودیت سنی برای تحصیل مجدد  و شرکت دوباره در کنکور سراسری وجود ندارد.

 

اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد دارید مهم نیست  که قبلا در دانشگاه روزانه ( دولتی ) تحصیل کرده اید یا نکرده اید. در هرصورت باید شهریه بپردازید و تفاوتی هم بین شهریه کسانی که کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری دارند با کسانی که برای اولین بار در کنکور سراسری شرکت می کنند ندارند. قبولی در پردیس های بین الملل و یا خودگردان هم در هرصورت همراه با پرداخت شهریه است. چه قبلا از امکانات تحصیل رایگان استفاده کرده اید یا نکرده اید.

 

در پایان هر گونه سوالی در مودر تحصیل مجدد و شرکت دوباره در کنکور سراسری دارید در قسمت نظرات همین پست با ما در میان بگزارید.

 

 

 اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

پرستار :(
02 آذر 1397

سلام قبل ازاینکه سوالمو بنویسم خاهش میکنم شماروبخدا بخونینش جوابم بدین ? من کارشناسی پرستار روزانه خوندم بعد یه سال رفتم طرح و تیرماه امسال توقف طرح زدم کنکور۹۷ شرکت کردم بعد الان میخاستم کنکور ۹۸ شرکت کنم گفتن ک فقط یه بار قبل اتمام طرح حق شرکت تو کنکور سراسری داریم. اخه مگه این قانون فقط برا کنکور ارشد نیست؟؟؟ :(((( من دفترچه رو خوندم اما اینی ک میگن ندیدم شما میدونین یه همچین چیزی هست یا نه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید اگه همچین چیزی باشه من میتونم باقیمونده طرحمو بخرم؟ یا اگه الان برم ادامه طرح بدم تا ورودیای نیمسال دوم یعنی بهمن سال بعد طرحم تموم شه بازم اجازه کنکور ندارم؟ یا بگید چکار کنم؟ من واقعا گیجم اعصابم بهم ریخته دیگه نمیدونم چکار کنم?

امینی
30 آبان 1397

سلام.وقتتون بخیر.من فارغالتحصیل رشته بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی روزانه علوم پزشکی اصفهان هستم. اگر بخواهم مجددا در کنکور ۹۸ شرکت کنم و در یکی از رشته های پیراپزشکی تحصیل کنم آیا باید شهریه بپردازم؟ آیا در دانشگاه فرهنگیان میتونم تحصیل کنم؟ در مورد رشته های علوم پایه، در دانشگاه دولتی باید شهریه بپردازم؟

حمید
28 آبان 1397

سلام اقا محسن شکایتتون هنوزبه هیئت عمومی نرسیده؟ بعد سوال دیگم هم اینه که شما چطوری براساس ماده ۹۲شکایت کردید چون رای جرفی رای هییت عمومی بوده فقط میشد از طریق ماده ۹۱ این بحث و پیگیری کرد ،که البته من این کارو توی خردا کردم و. پرونده توی هییت تخصصی هست، ممنون میشم پاسخم وبدید?

فرهاد
25 آبان 1397

با سلام خدمت شما و با تشكر از سايت خوبتون اينجانب دكتراي رياضي ام را سال ٩٤ گرفته ام و تمام مقاطع تحصيلي ام را در دانشگاههاي دولتي تمام كرده ام. مدارك ليسانس و فوق ليسانسم را خريده ام و دكترايم را از طريق عدم كاريابي آزاد كرده ام. اكنون سوال اينجانب اين است كه در صورت قبولي در رشته هاي دندان-دارو و پزشكي عمومي دانشگاههاي دولتي آيا حق استفاده از تحصيل رايگان را دارم يا بايد هزينه پرديس را پرداخت كنم؟ اگر قانون سال ٩٨ هنوز بيان نشده حداقل قانون سال ٩٧ را بيان كنيد. ممنون

آبان
24 آبان 1397

سلام.دوستان 2سه ماه دیگه ثبت نام کنکوره از رای دیوان خبری نشد؟؟؟؟

Amir K
04 آبان 1397

سلام،من 96کنکور ارشد دادم و رفتم موسسه آموزش عالی الان ترم یک هستم می خوام انصراف بدم برمکنکور بدم برای ارشد آزاد بعضیا میگن باید تا ترم دو صبر کنی برای چی آخه؟

علی
02 آبان 1397

سلام دوستان کسی میدونه اگر ارشد روزانه گرفته باشی برای پزشکی خوندن تو دانشگاه آزاد نیاز هست که مدرکت رو آزاد کنی یا نه؟

سلام
28 مهر 1397

دوستان گرامی سلام من اتفاقی دنبال اطلاعات می گشتم وارد وبلاگ شما شدم،سوال من اینه مگه با توجه به رای آقای زینلی نباید خوندن پزشکی برای ارشدها رایگان باشه؟

آسیه
28 مهر 1397

آخرش نگفتید امیدی هست یانه؟محدودیت شامل رشته های دکتراست یا تمام رشته های علوم پزشکی؟

محمدرضا
28 مهر 1397

سلام دوستان با توجه به آخرین رای دیوان(1144)که فارغ التحصیلان را مجاز به تحصیل دوباره کرده چرا به نظر شماچرا دیوان مصوبه وزارت بهداشت را باطل نکرده؟آیا عزیزانی مانند جناب علیرضا که شکایت کرده اند همین رای را مورد استناد قرار دادند؟می خوام شروع به خواندن کنم ولی نمی دونم فایده ای داره یا نه؟چقدر باید امیدوار باشم؟آیا برای رشته هایی مانند فیزیوتراپی،کاردرمانی و از این قبیل هم باید ارشدها پول بدهندیا فقط برای رشته های دکترا؟عزیزانی که اطلاع دارند لطفا مستند پاسخ بدن.تشکر از همه دوستان.

حسن
21 مهر 1397

سلام دوستانی که اطلاع دارند میشه بفرمایند پرونده در چه مرحله ای هست؟

علیرضا
25 مهر 1397

سلام، شکایات ما به طرف شکایت ارسال شده و اونا باید دفاعیه شون رو ظرف یک ماه بدن که البته هنوز ندادن. بعد از دادن دفاعیه، پرونده میره هیئت تخصصی و بعدش میره هیئت عمومی برای رای نهایی. من که پرسیدم گفتن احتمالا اوخر امسال رای نهایی صادر بشه. البته شما در نظر بگیر که شاید تا تابستان بعدی هم طول بکشه.

آرمیتا
20 مهر 1397

دوست گرامی جناب علیرضا ممنون از لطفتون برای پاسخگویی،منظور من پیگیری تلفنی بود چون من ۱۱۰۰کیلومتر با تهران فاصله دارم و اآرررمکان آمدن به تهران رو ندارم،اگه امکان داره بفرمایید پرونده در کدوم شعبه است،در ثانی به نظر شخص شما چقدر امکان صدور رای به نفع تحصیل رایگان ارشد هاست و آیا خودمون رو برای کنکور آینده و تحصیل رایگان آماده کنیم؟باز هم ممنون از لطف شما برای پاسخگویی.

aa
19 مهر 1397

سلام دوستان من رفیقم دندان امسال قبول شده ازش پول و تعهد گرفتن گفتنم به احتمال زیاد قبولی های روزانه های ارشد پردیس بشن .

فراز
20 مهر 1397

نه بابا ترسیدم خداییش باشه ما ارشدا دیگ کنکور نمیدیم پس. خخخخخخ.

آبان
22 مهر 1397

سلام. دوستتون کدوم دانشگا قبول شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارشد
25 مهر 1397

منم دوستم کنکور داد پارسال پزشکی اورد ازش تعهد گرفتن اما پول نگرفتن فقط اون رفت تعهد خدمتش واسه آزاد کردن مدرکش چند میلیون داد خرید و مدرکش آزاد کرد چون موقع ثبت نام ازش خواسته بودن البته به اونم گفت احتمال داره پردیس بشه.

ایلیا
17 مهر 1397

راست می گن اقلا شماره شعبه پیگیری کننده رو بگید.

علی
16 مهر 1397

دوستان نتیجه کی مشخص میشه؟ یکی از بچه ها تو کامنتا گفتن نزدیک عید یا تابستون حتی. درسته؟

علی
19 مهر 1397

چون تو کامنتا گزاشته بودن دیگه شکایت نکنید ما نرفتیم شکایت کنیم. ولی الان من نیاز دارم بدونم نتیجه تا کی مشخص میشه. دوستان کسی پیگیری کرده نتیجه حدودا تا کی مشخص میشه و تا الان چقدر پیشروی داشته کار؟

علیرضا
20 مهر 1397

به علی: هیچ کس نمیدونه کی جواب شکایتمون میاد. شما شکایت هم کرده بودی میرفتی دیوان بهت میگفتن احتمالاً تا قبل عید، جوابی که به من دادن این بود ولی توی کار اداری اصلا نمیشه زمان دقیق تعیین کرد. اینا میگن تا قبل عید شما تا تابستون بعدی رو مدنظر داشته باش.

علی
30 آبان 1397

خیلی ممنون از آقا علیرضای گل بابت راهنماییاشون

آرمیتا
15 مهر 1397

دوست گرامی جناب علیرضا لطفا علیرغم اینکه فمودید دیگه کامنت نمی زارین ایندفعه رو جواب بدید که ما برای اطلاع از وضعیت پرونده به کدام شعبه مراجعه کنیم.

علی
16 مهر 1397

بله لطفا بگید الان پرونده در چه وضعیتی هست؟ آیا وکیل هم برای این پرونده گرفتن بچه ها؟ و اینکه یکی از دوستان گفته بود رای دیوان عدالت تا عید هم نمیاد؟ این درسته؟

علیرضا
17 مهر 1397

سلام، اگه قبلا شکایت کردید میتونید به ساختمان دیوان در تهران مراجعه کنید و سپس با گرفتن نوبت و درخواست برای پیگیری پرونده، اجازه ورود به طبقات بالاتر دیوان رو بگیرید. سپس به بخش هیئت عمومی در طبقه اول ساختمان دیوان مراجعه کنید و برید از بخش کارشناسان سوال و پیگیری کنید.

آسنا
14 مهر 1397

سلام دوستان هیچ خبری نشد؟از کدوم شعبه سئوال کنیم.

محمودآقا
14 مهر 1397

بخونید ان شالله که همین جمعممون همه دکتر بشیم. دکترم نشدیم حتی همین رشته های پیراپزشکیم واسه ما مهندسا بهتره. ولی باید حواستون باشه پیراپزشکیا بیشتر جنبه استخدام داره. مواظب سنتونم باشین که محدودیت داره واسه استخدام رسمی.

آبان
12 مهر 1397

دوستانی که گفتن ما ارشد داشتیم و رتبمون عالی شده اما امسال نتونستیم کد روزانه رو برای پزشکی، دندون و دارو وارد کنیم راستش نمیشه به گفته هاتون اعتماد کرد چون سازمان سنجش تو دفترچه شماره 2 گفته میتونن. لطفا حرف بی سند نزنید جالب اینجاست یکی گفته من حتی کد روزانه پرستاری هم نتونستم وارد کنم آخه چرا دروغ میگید برای پرستاری روزانه که دیگه تو دفترچه شماره 1 محدودیتی وجود نداشت!!!!!!

علیرضا
12 مهر 1397

امسال بچه ها انتخاب رشته هم کردن، روزانه هم قبول شدن، مثلا یک نفر رو میدونم پزشکی مشهد قبول شده و ازش امضا گرفتن که اگه رای دیوان مبنی بر ممنوعیت روزانه خوندن ارشد ها توی این سه رشته بود، این فرد رو به پردیس مشهد انتقال بدن. در ضمن توی رشته های دیگه غر از این سه رشته محدودیتی برای قبولی نبوده و بچه ها رفتن و ثبت نام کردن و گفتن ارشد دارن و مسئولین دانشگاه گفتن ایرادی نداره ومیتونین بخونین.

داریوش
13 مهر 1397

سلام همش دروغ محضه من شیش هزار شدم و به راحتی همه کد رشته های پزشکی رو زدم و مشکلیم نداشت

آرزو
11 مهر 1397

سلام بچه ها بالاخره ما ارشدا چیکار کنیم، خوندن پزشکی رایگان بشه برامون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهسا
11 مهر 1397

سلام من ارشد مهندسی کشاورزی هستم و هردو مقطع کارشناسی و ارشد رو روزانه بودم. امکانش هست با آزاد کردن مدرک تحصیلی و یا داشتن سابقه بیمه(معادل تعهد 2 ساله برای مدرک ارشد) بتونم روزانه پزشکی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم اگه میدونید راهنمایی کنید یا اگه راهی برای تحصیل رایگان پزشکی برای دارندگان مدرک ارشد روزانه هست خواهش میکنم بفرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

N
10 مهر 1397

به مهسا سلام . خیلی ممنون.تبریک میگم خانوم دکتر ان شاءالله که موفق باشی. روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟ چند سال خوندید؟

مهسا
17 مهر 1397

خیلی ممنون.... انشاالله شما هم موفق باشید و اگه ارشد گرفتید موانع رو بردارن براتون... راستش من از ارشد انصراف دادم و از مهر شروع کردم با سواد زیست صفر مطلق... اوایل کل وقتم رو زیست خوندم از نشر الگو بعد دو سه ماه درسای دیگه رو هم جدی تر خوندم. میشه گفت میانگین 8 ساعت... البته پایه ام نسبتا قوی بود... شما بسته به نیاز زمان بیشتر یا کمتری بذارید.

زهرا
10 مهر 1397

با سلام من امسال از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و دوره روزانه خوندم و میخوام مجددا کنکور 98شرکت کنم ایا باید حتمابا دانشگاه قبیل تسویه حساب کنم که بتونم کنکور شرکت کنم؟ و اینکه طرح اختیاری دارم و نرفتم مشکلی نداره؟

آبان
09 مهر 1397

سلام. دوستان پیگیر خبری از دیوان نشد؟ دعا کنید این تاثیر 30درصدی برداشته بشه...

مریم
09 مهر 1397

سلام وقتتون بخیر، کارشناسی و ارشدم هردو روزانه بوده، باتوجه به اینکه برای کارشناسیا تحصیل مجدد در پزشکی رایگانه، امکانش هس با پرداخت هزینه و آزاد کردن مدرک تحصیلی ارشد و یا سابقه کار و بیمه، بتونم پزشکی روزانه بخونم؟ یا حداقل پول شبانه بدم؟؟ :(

رها
03 مهر 1397

سلام.....میشه منو راهنمایی کنین؟ من بهمن ماه فارغ التحصیل میشم و چون رشتم علوم آزمایشگاهیه باید برم طرح...من میتونم 6 ماهی طرحمو به تعویق بندازم و تو کنکور تجربی شرکت کنم؟ یا باید حتما تو طول طرح کنکور ثبت نام کنم و وقتی قبول شدم ادامه طرحمو برم؟

آتنا
02 مهر 1397

بچه ها خب الان یه مشکل دیگه داریم. از سال ۹۹ فقط کنکور نظام جدید برگزار میشه. اینو چیکار کنیم؟

محمود اقا
09 مهر 1397

هیچی نظام جدید بخونید :D نظام جدید ساده تره بنظرم

امير
01 مهر 1397

نيما شما اين شايعه ورود مجلس و پولي شدن ليسانس ها علاوه بر فوق ليسانس ها رو كجا شنيديد يا خونديد ؟ در مورد اين اشباع شدن ميخواستم بگم اين تحصيل مجدد تا الان بوده و فقط براي اين سه رشته اين جنجال وزارت بهداشت بوجد اومده ! شما اگر به ميزان ظرفيتها در دهه شصت شمسي يعني سي سال پيش با توجه به جمعيت كه حدودا نصف الان بوده و ميزان بيماري توجه كنيد متوجه ميشيد كه همين حدود سه و چهار هزار نفره. دليل اينكه پزشكي اشباع نميشه اين هستش كه ميزان ظرفيت دست خود وزارت بهداشت و پزشكهاي انحصار طلبش هستش. در غير اينطوري اگر مثل وزارت علوم در مورد ساير رشته هاي مهندسي در رو باز ميكردن كه ملت بريزن تو و همه جا تو هر روستايي دانشگاه پزشكي (مثل دانشگاه هاي فني و رشته هاي مهندسي) افتتاح ميكردن مشخص بود كه همين وضعيت ميشه . الان شايد بشه گفت كه اون پزشك ها و دندانپزشكهايي كه از دانشگاهاي بي اعتبار خارج از ايران ميان شايد اشباع رو بوجود بيان. كه البته بايد به وضعيت اقتصادي جامعه نگاه كرد و ديد چند نفر هستن و چه تعدادي تونستن هزينه تحصيل در خارج رو پرداخت كنن. پزشكهايي كه تو وزارت بهداشت نشستن خوب ميدونن كه چطوري انحصار رو حفظ كنن . چيزي كه جامعه پزشكي داره اينه از منافسه جمعي خودش با انحصار و روشهاي ديگه حراست ميكنه .چون ما كمبود پزشك و دندانپزشك و داروخانه و داروساز داريم اما در سطح ايران. كافيه تو همين تهران يك سري به مناطق محروم و حاشيه ها بزنيد چه برسه به سيستان و استانها و شهرهاي دور . چيزي كه به اسم اشباع بيان ميشه در واقع تفسير غلطي از واقعيت هستش كه اون واقعيت توزيع بسيار اشتباه خدمات درماني و نيروي انساني درماني در سطح ايران و همينطور توزيع غلط و اشتباه امكانات آموزشي پزشكي تو ايران هستش. از طرفي چون بودجه و پولها براي افزايش كيفيت آموزش پزشكي هم صرف نميشه و صرف كارانه هاي عجيب ميشه و راه ارتباط علمي با دانشگاهاي برتر دنيا هم باز نيست توانايي افزايش ظرفيت همراه با كيفيت هم نيست چون اگه اين كار انجام بشه همون داستان مهندسي دانشگاه آزاد تكرار ميشه !

گندم
29 شهریور 1397

باسلام در خصوص تحصيل مجدد غيرپزشكي سوال داشتم. ١-آيا يك فرد مي تواند چندين مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد داشته باشد؟(مثلا حقوق را تا ارشد بخواند و سپس مثلا مديريت را نيز تا ارشد يا دكتري ادامه دهد؟) ٢-اگر كسي هيچ مقطع تحصيلي روزانه نخوانده باشد ، ولي ارشد داشته باشه(مثلا از آزاد يا غيرانتفاعي) مي تواند مجدد كنكور كارشناسي شركت كند(يك رشته ديگر) و به صورت روزانه و رايگان تحصيل نمايد؟ ممنونم

آبان
10 مهر 1397

خب همون دیگه. جای تعجب اینجاست که ت دفترچه ی شماره ی 1 نوشتن کی همه ی دارندگان ارشد نمیتونن اون سه تا رشته رو روزانه بخونن حتی کسانی که کارشناسی و ارشدو غیر رایگان خوندن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

احسان
29 شهریور 1397

سلام دوستان یک مشورت خواستم ازتون من الان شاغلم و حقوقم هم 4 میلیونه سنم حدود 29 ساله میخواستم کنکور تجربی بدم بنظرتون میشه اگر کنکور قبول شد در حین تحصیل کار کرد یا باید قید کارم بزنم. اصلا بنظرتون فکر منطقیه که کارم از دست بدم و بشین 7 سال پزشکی بخونم.آیا به نظرتون اونم اشباع میشه؟

آوا
31 شهریور 1397

کنکور تجربی نسبت به سالهای قبل خیلییییی سخت شده از طرفی تعداد بچه های تجربی بیشتر از رشته های دیگست و رقابت بینشون هم خیلی زیاده چون اکثرا به قصد پزشکی اومدن این رشته. بنابراین اصلا نمیشه تصور کرد که همزمان هم کار کرد هم واسه کنکور پزشکی خوند چه برسه به اینکه هم کار کنی و هم دانشجوی پزشکی باشی. چون خودم مجدد بعد 13 سال با داشتن مدرک ارشد کنکور 97 شرکت کردم و 1 سال کامل هم برای خوندن وقت گذاشتم، از نزدیک لمس کردم. تازه شما اگر بخوای واسه کنکور 98 هم آماده بشی فقط همین یکسال رو وقت داری. چون سال بعدش کتابها کاملا عوض میشه و باید کتابهای بچه های جدیدو بخونی. به نظرم اگه خیلی علاقه داری و اوضاع مالیت خوبه خارج از کشور مثلا روسیه ثبت نام کن 2 سال بعد انتقالی بگیر بیادانشگاههای بین الملل داخل ادامه بده

محموداقا
09 مهر 1397

آوا خانوم وزیر بهداشت عرض کردند کسی که خارج میخونه اجازه ادامه تحصیل در ایران رو نداره.

عسل ایرانی
29 شهریور 1397

سلام دوستان،خبرتازه ای از دیوان نشد؟هیچکس نمی تونه منو راهنمایی کنه؟بخونم یا منتظر رای دیوان باشم؟

نیما
29 شهریور 1397

دیوان که تا نزدیک عید طول میکشه حداقل جواب بده شایدم تابستان سال دیگه جواب نهاییش بیاد هیچی واقعا معلوم نیست شما باید با فرض پولی بودن درس بخونید . اینطور که خبر میرسه شاید لیسانس هام پولی بشه چون مثل اینکه قراره مجلس وارد بشه البته منم اینو شنیدم نمیدونم تاچقدر درسته!

شنتیا
31 شهریور 1397

ببخشید چطور خبر میرسه؟ از کجا خبر میرسه؟ چه خبری اصلا میرسه؟ با شایعات که نمیشه دل بقیه رو خالی کرد. اگر دیوان عدالت رایی بده همه مکلف به اجرا هستند بنابراین باید منتظر بمونیم به امید اجرای عدالت

امير
02 مهر 1397

نيما بهتر نيست بدون سند و مدرك خبري رو منتشر نكنيم ؟ قبول دارم كه اين رقابت خيلي و خيلي و خيلي سخت شده و همه ما تو استرس هستيم ولي اين دليل نميشه كه هر مطلب بي پايه و اساسي رو بدون سند و مدرك بگيم . شما قبل از گفتن اين خبر لطفاً فرد يا سازمان منبع خبريتون رو با نام و آدرس اعلام كنيد تا براي پيگيري مراجعه كنم و ببينم داستان از چه قراره. با تشكر

زهرا
28 شهریور 1397

سلام من کنکور 97دشرکت کردم و داروسازی روزانه قبول شدم رفتم ثبت نام میگن فعلا میتونی ثبت نام کنی ولی اگر رای دیوان منفی باشه باید پول بدی حالا تکلیف من چیه؟ اگر بدونم پولیه هزینه دانشگاه آزاد کمتره

ارشد
30 شهریور 1397

سلام ببخشید شما که امسال قبول شدید، تعهد خدمت رو دانشگاه گیر نداد؟

محمود آقا
28 شهریور 1397

ببینید خانم/اقای شنتیا. اولا من منظورم واسه کنکور 98 بود که بتونه واسه ارشد ها رایگان بشه. در ثانی. بنده مشکلات و موانع سر راهمونو عرض کردم. حالا با این مشکلات هر کسی با توجه به شرایطی که داره باید انتخاب کنه : 1- اپلای 2- کنکور تجربی 3- ادامه مسیر کاری در رشته خودش. خب مورد دوم از همه بیشتر اتفاق میفته. چون خیلیی ها امکان اپلای در حال حاضر با این وضع دلارم ندارن. هزینه بالای 40 50 میلیون در میاد. و بعد هم منظور من از دکتری خوندن بحث اپلای بود و برنگشتن !! مشخصه این جا دکتری بخونی کاری نیست. مورد سومم که اگر کسی 1 و 2 رو نخواد باید سمتش بره. یعنی الان کسی سمت کار توی رشته خودش نمیره. چون نمیصرفه. اما من میگم آینده تجربی هم دقیق مشخص نیست. من با افراد زیادی صحبت کردم. از جمله نفر اول کنکور تجربی چند سال قبل. نمیخوام ناامید کنم. میخوام بگم در هر صورت " مجبوریم" یکی ازین سه موردو انتخاب کنیم با توجه به وضعیتی که داریم.

علی
29 شهریور 1397

دوست عزیز یعنی چی آینده تجربی مشخص نیست یعنی شما احتمال میدین که اونم مثل مهندسی بشه? آخه بعید میدونم چون ظرفیتش خیلی کمه بعدش به نظرتون از بین دارو دندان و پزشکی کدوم بهتره؟

محمودآقا
10 مهر 1397

شما میتونی الان از پزشکا بری سوال کنی الان دیگه عمومی مثل قبل جایگاهش نیست و اکثرا میرن سراغ تخصص. بستگی به علاقت داره کدومو میخوای. پزشکی خب سنگینتره

امیدرضا
26 شهریور 1397

سلام با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درمورد کنکور 98 و 99 وتاثیر قطعی معدل در آن افرادی که دیپلم ریاضی دارند و درحال انصراف از دانشگاه هستند تا کنکور تجربی شرکت کنند بایدچه کارکنند؟آیا امکان دارد که با سپری کردن امتحان نهایی ها دیپلم تجربی هم گرفت؟و اگرامکان دارد آن وقت نظام قدیم باید امتحان بدهیم یا جدید؟ خواهش میکنم سریعتر جواب دهید ممنون از پاسخگوییتان

محمد جان زاده گلوگاه
24 شهریور 1397

سام علیکم. من امسال آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم...اگه بخوام بخونم دوباره کنکور شرکت کنم شرایظش چجوریه؟!..میتونم 98 شرکت کنم..یا باید دو طرم وایسم؟!...بعد دو طرمم شرایط شرکت تو کنکور چجوری میشه برای من ؟!!..دستون درد نکنهه !

کنکور پزشکی
24 شهریور 1397

سلام دوستان، فارغ التحصیل ارشد هستم، خواستم ۱سوال مشورتی از شما بپرسم، راستش من پارسال۴ماه برای کنکور خوندم اما به پزشکی نرسیدم، اگه امسال وقت بیشتری بذارم به نظرم قبول میشم، اما راستش بااین اوضاع اقتصادی موندم برم دنبال کار یا بمونم کنکور بخونم، اگه برم دنبال کار ممکنه کاری با حقوق خیلی خیلی پائین گیر بیارم اما بازم،یک کمک خرجی هرچند ناچیز به خونواده ام میشه، از طرفی واقعا دلم میخوام کنکور پزشکی بدم، به نظرتون اگه بخونم برای کنکور خودخواهیه؟میدونم سوالم زیاد به بحث مرتبط نیست، اما واقعا کسیو ندارم بپرسم از طرفی به نظرم افراد اینجا بیشتر همو درک میکنیم

یک فارغ التحصیل سردرگم ولی امیدوار
17 مهر 1397

بنظرم اگه تواناییشو در خودتون میبینین حتما شرکت کنین. یک سال خوندن و قبولی در پزشکی یا پیراپزشکی خیلی ارزش بیشتری نسبت به کار با حقوق کم داره، شما بخون اگه سال بعدم نشد، کار با حقوق پایین باز هم پیدا میشه.

شنتیا
22 شهریور 1397

سلام، من از اول مهر درسم رو شروع میکنم برای کنکور 98 با توکل به خدا، امیدوارم ننتیجه دیوان عدالت هم امسال اعلام بشه تا تکلیف ما هم مشخص بشه، هرچند نمیشه صبرکرد ممکنه نتیجه دیر بیاد و مثبت باشه و دیگه فرصت از دست رفته باشه. بنظرم کم کم وقتشه دوستانی که برای سال بعد قصد ازمون دارند شروع کنن

N
21 شهریور 1397

دوستان اینجا کی از پزشکی قبول شد؟ لطفا اگر قبول شدید بگید درصد و رتبه تون رو بگید تا ببینیم حدود رتبه چند باید باشه

مهسا
06 مهر 1397

من رتبه 634 منطقه 1 و رتبه 612 زیرگروه یک شدم.... پزشکی نیمسال دوم ارومیه روزانه آوردم. ادبیات 58 عربی 90 دینی 80 زبان 78 ریاضی 52 فیزیک 67 زیست 80 شیمی 50

SARA
20 شهریور 1397

سلام خواهش میکنم جوابمنو بدید، فارغ التحصیل ارشد وزارت علوم هستم باتوجه به تبصره جدید سازمان سنجش ما وزارت علومی ها با اینکه طرح نداریم بازم باید مدرک اصلی مونو آزاد کنیم؟تا بفهمن تعهد خدمت نداریم

ارشد
21 شهریور 1397

سلام اگر دفترچه 98 مثل 97 باشه ، ارشدها چه سراسری چه آزاد برای سه رشته پزشکی، دندان و داروسازی باید هم شهریه بدن و هم مدرک و تعهدشون رو آزاد کنند. ولی اگر بند واو دفترچه لغو بشه می تونن رایگان بخونن. ماید منتظر رای دیوان عدالت باشیم.

میلاد
22 شهریور 1397

طرح برای رشته های علوم پزشکیه کسانی که در وزارت علوم رایگان درس خونده باشن، تعهد خدمت رایگان دارن؛ پس اگر به تعهدتون عمل کردید که هیچ وگرنه باید پول بدید و مدرکتونو آزاد کنید

زهرا
20 شهریور 1397

واقعا با این مدرک چرا میخای دوباره درس بخونی؟

صبا
18 شهریور 1397

سلام، من دکتری داروسازی دارم. میتونم دوباره کنکور بدم و پزشکی بخونم؟ آیا باید شهریه بدم؟ من طرح و تعهداتم رو انجام دادم، آیا باید طرح پزشکی رو هم جدا بگذرونم؟

فراز
19 شهریور 1397

بابا بیخیال دیگ شما چرا؟ شوخی با مزه ای بود!

رها
16 شهریور 1397

من 8 واحد( با پروژه ) دیگر دارم و تا بهمن میتونم مدرک کارشناسی غیر پزشکی روزانه ام را بگیرم. ایا میتوانم در کنکور 98 پزشکی شرکت کنم؟ ایا محدودیت رشته برای من وجود دارد

روزبه
16 شهریور 1397

دانشجوی فوریت پزشکی (کاردانی) هستم ... امسال فارغ التحصیل از دانشگاه میشوم و میتوانم در کنکور 98 شرکت کنم ... سوالم اینست که در رشتۀ پزشکی یا داروشناسی یا پرستاری اگر قبول بشوم آیا نظام وظیفه گواهی اشتغال به تحصیلی یا همون معافیت تحصیلی رو به من خواهد داد؟؟؟؟

متین
14 شهریور 1397

سلام اقای علیرضا خبری نشد؟

فرشاد
10 شهریور 1397

سلام .من کارشناسی روزانه دارم و ارشد آزاد . میتونم کنکور پزشکی بدم؟ در صورت قبولی باید شهریه بدم؟

محمود آقا
07 شهریور 1397

سلام دوستان. بنده هم دارای مدرک ارشد که جفتش رو هم روزانه در رشته مهندسی از تهران گرفتم. حالا هم منتظر نتیجه مجوز کنکور قبول شدن رایگان توی پزشکیم واسه کنکور97. این مرحله اول. بعدش میرسه به خوندن کنکور و خود رشتش. و اون هم حداقل 6 سال که تقریبا سن هممون میشه 33 به بالا. یعنی تا اون زمانم نمیتونی کاری بکنی و پولی درآری. از طرفیم هی دلار میره بالا و شرایط و هزینه های اپلای هم سخت تر میشه و سخت میشه بهش فکر کرد. واقعا همگی توی مرحله سختی از فکر و آینده نامعلومی بسر میبریم. نمیدونم واقعا تجربی خوندنش خوبه یا بد. اما میدونم تنها راهه واسه سرگرمی خودمون اون هم قبولی از بین 600 هزار نفر. آینده حتی پزشکی هم نامعلومه. درسته الان خوبه. همین الان از 1 ماه آینده خبر نداریم چه برسه 6 سال دیگه.

ali
11 شهریور 1397

واقعا حرف شما درسته به نظر من با این حجم از ایرانی ها که دارن تو کشورهای الکی پزشکی و دندان میخونن بعد میان ایران شاهد وضعیت و اشباع پزشکی خواهیم شد البته الانشم پزشک های عمومی وضعیت جالبی ندارن. منم مثل شما شک دارم که بخونم یا نه .

سارا
24 شهریور 1397

شما کنکور 97 شرکت کردین؟؟ من شرکت کردم رتبه ام عالی شد اما موقع انتخاب رشته اجازه ندادن که حتی دانشگاههای روزانه رو انتخاب کنم ممنون میشم که توضیح بدین شما با داشتن دو مدرک چطور انتخاب رشته کردین؟؟ من هر کارشناسی و هم ارشدم روزانه بوده

بهاره
06 شهریور 1397

سلام...کاش حداقل دقیق بگن که بعد قبولی در دوره روزانه شهریه میگیرن یانه و چقد میگیرن...کسی که بخواد بخونه باید از الان شروع کنه برا سال دیگه...یه سال وقت بذاره بعد یهو بگن باید شهریه بدی خیلی مسخره س....

علیرضا
07 شهریور 1397

سلام، شما باید با فرض اینکه میبایست شهریه بدین درس بخونین، وگرنه اگه بخواین فقط به امید شکایت باشین همش تو دلهره و اضطراب خواهید و نمیتونید درس بخونید.

آیدا
05 شهریور 1397

سلام توضیحات بند و در اصلاحیه شماره یک،اگه دقیق بخونید نوشته دارندگان مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد و...ادامه توضیحات.ظاهرا برای لیسانسه هاهم رای موقت تاصدور رای نهایی صادق هست.

ارمان
07 مهر 1397

با سلام از دوستان کسی هست که ارشد و کارشناسی روزانه مهندسی بوده باشه و بعد کنکور تجربی شرکت کرده و دانشگاه قبول شده؟ یا اگر کسی رو میشناسید معرفی کنید واقعا به کمکتون احتیاج دارم ممنون از لطفتون

بلوط دانا
05 شهریور 1397

سلام لطفا راهنمایی صحیح و دقیق رو در اختیارم قرار دهید. بنده دیپلم انسانی دارم و کارشناسی ارشد فلسفه. میخواستم بپرسم اگر بخوام در کنکور 98 تجربی شرکت کنم . واقعا واقعا میتونم تحصیل رایگان در دانشگاه روزانه داشته باشم؟ و اینکه رشته رادیولوزی و علوم تغذیه و شنوایی سنجی تا چه رتبه هایی روزانه قبول می شوند؟ با تشکر.

آوا
31 شهریور 1397

اینکه میتونی رایگان بخونی یا نه بستگی به رای نهایی دیدان داره. و در مورد این 3 رشته باید بگم اگه واسه بازار کار میخوای دوباره بخونی اینا هیچ کدوم بازار کار خوبی ندارن همشون اشباع هستن مگر اینکه آشنا داشته باشی

داوود
05 شهریور 1397

سلام خسته نباشید سوالم در مورد این بود من مهر 97وارد ترم 7اتاق عمل میشم که طرح اجباری داره ميخواستم بدونم که میتونم ترم 7و 8 رو درس بخونم(یعنی هم دانشگاه برم هم برای کنکور بخونم بدون اینکه انصراف بدم) در کنکور 98شرکت کنم و اگه رشته پزشکی آوردم طرحمو.بعدا برم. یا اینکه این کار شدنی نیس. یعنی حتما باید انصراف بدم

متین
05 شهریور 1397

سارا خانوم چه دلیلی داره بیاید با یه کامنت به بچه ها استرس وارد کنید بعدش هم جواب ندید کارتون اصلا درست نیست

سارا
24 شهریور 1397

سلام من معذرت میخوام که دیر جواب میدم. من واقعا نمیدونم چه اتفاقی افتاده امسال اما واقعا نه فقط دوست من و دوستشون بلکه یکی از مشاورای موسسه حرف آخر نتونستن حتی رشته محل روزانه رو انتخاب کنن. خود منم الان موندم که باید چیکار کنم. شرکت کنم یا شرکت نکنم. چون اگه شرکت کنم و نشه انتخاب رشته کنم فقط وقتم تلف شده.

آیدا
01 شهریور 1397

سلام ظاهرا توی اصلاحیه شماره ۱دفترچه انتخاب رشته برای دارندگان مدرک لیسانس هم دوباره محدودیت گذاشتن.دوستانی که میخوان ازارشد انصراف بدن حواسشون باشه

شنتیا
03 شهریور 1397

سلام من مجدد مطالعه کردم مطلبی خاص به کارشناسی نبود بلکه کلا مربوط تعلیق اون بند بود که منتظر تعیین تکلیف دیوان عدالت هستند. فقط و فقط امیدوارم دیوان عدالت، واقعا عدالت رو رعایت کنه به امیدخدا و به خاطر یک مشت پزشک انحصار طلب، این ظلم رو از بین ببره. ما که تلاشمونو کردیم با یاری همه دوستان به امیدخدا میتونیم از حقمون دفاع کنیم یک نکته هم خدمت همه عزیزان عرض کنم، به طور کلی هرنوع خبری پستی و یا چیزی دیدید که شمارو از این راه منصرف یا ناامید میکنه، بدونید پزشکی پشت این مطلب هست. امیدوارم روزی مملکت اینقدر به عدالت نزدیک بشه که حقوق پزشکان کمتراز حقوق کارگران بشه و دیگه مردم از سر ناچاری نرن پشت کنکور پزشکی بعداز 2تا مدرک ارشد و حین مدرک دکتری... واقعا درآوره و تاسف برای مدیران و مجریان این امر که کار رو به اینجا رسوندن

فراز
03 شهریور 1397

کدوم قسمتو دارید میگید اون قسمت اصلاحیه که مربوط به همین دارندگان ارشده!!!

سارا
30 امرداد 1397

سلام وقت بخیر من و دوستم مدرک کارشناسی و ارشدمون روزانه بود. دوستم کنکور 97 امتحان داد اما اصلا نتونست برای انتخاب رشته روزانه رو انتخاب کن الان من موندم با این وضعیت سال 98 کنکور بدم یا ندم. چون با این روال حتی نمیشه روزانه رو انتخاب کرد چه برسه به اینکه درمورد هزینه بخوایم فکر کنیم یا نکنیم لطفا جواب بدین که راهی هست یا نیست؟؟

آیدا
31 امرداد 1397

سلام.منظورتون اینه که سیستم انتخاب رشته اجازه نداده که دوستتون انتخاب رشته کنه؟توی دفترچه انتخاب رشته نوشته فعلا انتخاب رشته کنن.یعنی اینکه میشه.شاید دوستتون روزانه مجازنشده. در مورد سوالتون فعلا چیزی مشخص نیست.

آبان
01 شهریور 1397

سلام یعنی چی نتونست روزانه رو انتخاب کنه؟؟؟ یعنی سیستم انتخاب رشته محدودیت ایجاد میکرد؟؟؟

کنکوری
06 شهریور 1397

سلام دوستان خواستم بگم دوست من بااینکه ارشد بود روزانه انتخاب رشته کرد، مشکلی نداشت

سارا
24 شهریور 1397

رتبه دوستم 1000 شد حداقل پرستاری رو میاورد اما با وجود مجاز به روزانه بودن نتونست کد محل روزانه رو انتخاب کنه. من این کامنت رو برای استرس شما ها نفرستادم سوال خودم بوده که هنوز بلاتکلیف موندم.

به محسن
28 امرداد 1397

سلام آقا محسن. با تشکر از زحماتی که می کشید اگر اون حکمی که در 97/2/9 صادر شده و به موجب آن توی دفترچه انتخاب رشته گفتن که بند واو حذف شده را بهش دسترسی دارید لطفا بفرستید. میخوام ببینم دقیقا چی نوشته شده توی حکم. خیلی ممنون.

محسن
29 امرداد 1397

با سلام این رای، رای موقت بوده و در اختیار بنده است اما راهی متاسفانه برای به اشتراک گذاشتنش اینجا ندارم شماره دادنامرو میگم بهتون مراجعه کنید به شعبه 45 دیوان در ساختمان اصلی که شعبه صادر کننده رای هست و ازشون بخاید ببینید میدن بهتون یا نه. شماره دادنامه 412 هست.

زنگ خطر.هشدااار
27 امرداد 1397

توجه توجه میخام شما رو با یه معزل بزرگتر از شهریه اشنا کنم. ظاهرا کسی هم پیگیر نیست. قضیه اینه که سال آینده ینی کنکور ۹۸ قراره سهمیه ایثارگران از ۵ درصد بشه۳۰ درصد. این قانون رو متاسفانه چند ماه پیش مجلس کرد و اجرایی خواهد شد.و این دقیقا بر خلاف انسانیت و عقل و وجدانه. باید شکایتی برای این مسئله تنظیم کنیم که بسیار مهم و حیاتیه. دوستان لطفاااااا به عمق فاجعه پی ببرید

علیرضا
28 امرداد 1397

سلام، سال 96 و 97 هم مجموع سهمیه ایثارگران و 5 درصدی ها، 30 درصد بود دیگه، این مورد رو من قبلا دقیق از طریق سازمان سنجش، مجلس و قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مصوب اسفند 95 و ... بررسی کردم، قانونی که قراره برای سال های بعد اجرا بشه همون قانون سال 95 و اجرا شده برای سال 96 و 97 هست یعنی قراره برای سال های بعد هم سهمیه ی مجموع این دو گروه 30 درصد باشه. فقط نکته اینه که قبلا حدنصاب نمره ی قبولی برای این دو سهمیه، 70 درصد تراز آخرین فرد قبولی سهمیه ی آزاد در اون رشته محل بود ولی مثل اینکه قراره این حد نصاب رو کمی بالاتر ببرن. حالا که بحث سهمیه ها شد بذارین یه اتفاق جالب و البته عادلانه رو که برای امسال به بعد قراره اتفاق بیفته رو براتون بگم. از امسال یعنی کنکور 97 به بعد سهمیه مربوط به تقسیم 50-50 و یا همون نصف کردن ظرفیت رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بر اساس جنسیت برداشته شد و سهمیه بصورت 40 درصد ظرفیت برای دخترا، 40 درصد برای پسرا و 20 درصد مابقی آزاد و مستقل از جنسیت قرار داده شد. از اونجا که در رتبه های زیر 3000 کشوری 60 درصد افراد پسر و 40 درصد دختر هستن (خودم بر اساس کنکور 96 و 95 از سایت کانون بررسی کردم) در نتیجه در مجموع این مصوبه به نفع پسرا و به ضرر دخترا میشه و البته کاملا عادلانه هست. این تغییر یعنی حدود 20 درصد از ظرفیت پذیرش دخترا در این سه رشته کم شده. یعنی اگه قبلا در رشته ی پزشکی روزانه، 1800 دختر و 1800 پسر پذیرش میشدن با این قانون جدید احتمالا 2150 پسر و 1450 دختر پذیرفته خواهند شد و از سهمیه ی مخصوص جنسیت که به نفع دخترا بوده کاسته شد. اگه بخوام براتون بطور واضح مثال بزنم : مثلا برای پزشکی دانشگاه تهران در کنکور 96 و در سهمیه آزاد (نه بومی و یا ایثارگر و 5 درصد) و در منطقه 2 ، پسرا تا رتبه ی 35 ظرفیتشون پر شد و دیگه بعد از این رتبه نتونستن در سهمیه آزاد قبول بشن ولی دخترا تا رتبه ی 102 منطقه 2 داشتن سهمیه 50 درصدی دخترا رو پر میکردن. در صورتیکه از امسال دیگه این خبرا نیست و مثلا احتمالا تا رتبه ی 50 منطقه ی 2، پسرا 60 درصد ظرفیت رو پر میکنن و دخترا احتمالا تا رتبه ی 80 اون 40 درصد خودشون رو پر میکنن و بی عدالتی کاهش پیدا خواهد کرد. یا مثلا برای پزشکی دانشگاه ایران، پسرای منطقه 2 سهمیه آزاد، از رتبه ی 66 تا رتبه ی 145 سهمیه شون رو پر کردن. ولی دخترا از رتبه ی 185 تازه شروع به پر کردن سهمیه شون کردن و تا رتبه ی 396 داشتن سهمیه 50 درصدی شون رو پر میکردن. با این مصوبه تا حد زیادی این اختلاف بسیار زیاد ایجاد شده جبران میشه.

بانو
23 امرداد 1397

دوستان تروخدا اگر کسی اطلاع دقیقی داره بگه من ارشد دفاع کنم یا انصراف بدم؟غیر انتفاعی خوندم.پیام ها اینجا خیلی دیر ثبت میشه.کسی اگر میدونه کمکمون کنه

امير
23 امرداد 1397

با درود همين حسي كه محسن گفت بايد داشته باشه وزارت بهداشت و مطمئنا بعد از لغو شهريه از طريق تعهد خدمت تحصيل رايگان فشار مياره. كه البته كساني كه قدرت خريدن رو ندارن به نظرم باز ميتونن از طريق اضافه شدن به زمان خدمتشون ادامه بدن. به نظرم سه راه وجود داره: يك عده مدرك رو آزاد ميكنن. يك عده به خدمت اضافه ميكنن. يك راه ميانه هم اينه كه با توجه به اينكه شما رو نميتونن از دانشگاه اخراج كنن شما هفت سال فرصت داري كه به نحوي اين هزينه رو تأمين كني . وزارت بهداشت به مرگ گرفت كه به تب راضي بشين ولي برنامش به هم ريخت. شهريه سنگين مانع اصلي خيلي ها هستش. شايد بشه گفت برجك وزارت بهداشت زده شد :)

محسن
21 امرداد 1397

با سلام خدمت دوستان با پیگیری های بنده هم معلوم شد ماجرای به تعویق افتادن دادرسی با توجه به ورود شکایت های جدید در این مورد صحت داره که البته این مورد اصلا مرسوم نیست و واقعا تعجب آوره!! لذا از دوستان خواهش دارم که دیگ شکایت ثبت نکند. تا انشالا سریعتر به شکایتای انجام شده رسیدگی بشه.در مورد افرادی که امثال میتونن قبول بشن درنگ نکنن بنظر من و انتخاب رشتشون رو انجام بدن و مطمین باشن تا اومدن رای نهایی دیوان هیچکس نمیتونه ریالی ازشون پول بگیره. من با اطمینان بالایی میدونم رای هم با ما خواهد بود.

حمید
10 آبان 1397

اقا محسن سلام . من اول خرداد۹۷ یک درخواست اعلام مغایریت به ارای هییت عمومی که اجازه تحصیل مجدد به ما ارشدی ها نمیداد به دبیرخانه ریاست دیوان دادم . کارشناسی اولیه اعلام مغایرت و تایید کرد و گویا با دستور رئیس دیوان رفته برای کارشناسی نهایی که اگه اونم اوکی بده دادخواستمون از طرف رییس دیوان تنظیم میشه و بدون نوبت میره برای هیئت عمومی حال سوال من اینه که شما شکایتتونو از شعبه پیگیری کردید برچه اساسی و ماده ای به رای هیئت عمومی شکایت کردید؟

بانو
21 امرداد 1397

سلام دوستان من کارشتاسی و ارشدم وغیرانتفاعی معماری خوندم و دفاع ارشدم مونده خواهشا راهنماییم کنیین بلا تکلیفم واسه قبولی پزشکی انصراف بدم ارشد و یا نه امیدی به حدف بند واو هست ؟

علی
26 امرداد 1397

شرایط هیچی معلوم نیست احتمال داره اصلا این قانونی همیشگی بشه احتمال داره حذفم بشه بستگی به خودت داره . بعدشم قبول پزشکی هم واقعا سخت شده خیلی هم سخت شده اینطورهام که فکر میکنی نیست قبلا اگر کسی رشته فنی بود میومد ریاضی و فیزیک خوب می زد و قبول می شد الان واقعا باید زیست و شیمی هم خیلی خوب زد.با توجه به اینکه شاید حدود 30 درصد شرکت کننده مدرک لیسانس و بالاتر از اون دارن.

مرضیه
20 امرداد 1397

سلام دوستان میشه لطفا یکی من راهنمایی کنه من مدرک لیسانسم شبانه و فوقم روزانس سال ۹۲ ارشد گرفتم منظور ار تعهد خدمت چیه؟ یعنی اگه سال بعد کنکور بدم برا پیراپزشکی و روزانه قبول شم باید مدرکمو ازاد کنم؟ یا شهریه بدم؟ مگه حذف بند واو مطرح نیست پس این ازاد کرن مدرک چیه خواهش میکنم راهنماییم کنید من اصلا اطلاعی در این مورد ندارم و هر چی در موردش سرچ کردم گیج تر شدم

محسن
21 امرداد 1397

دوست عزیز شما باید بدونید که باتوجه به عصبانیت شدیدی که وزارت بهداشت از این ماجرای حذف بند واو و دیوان عدالت داره به شدت دنبال راه های دیگ برای اذیت کردن افرادی مثل شما خواهد بود. لذا شما نباید بهونه دستشون بدیدحالا باتوجه به اینکه صراحتن در اصلاحیه این بند اومده که دارای تعهد خدمت نباید باشید بنظر میرسه منطقی ترین راه آزاد کردن مدرکتون هست. حالا شما میتونید صبر کنید برای ثبت نام یک فرصت 10 روزه میزارن همیشه لذا شما روز اول میری اگه این بحث مطرح شد در همین 10 روز میتونید برای آزاد کردن مدرکتون و ادامه کارهای ثبت نامتون اقدام کنید. اگر هم مطرح نشد که فبها.

مرضیه
20 امرداد 1397

سلام دوستان میشه لطفا یکی من راهنمایی کنه من مدرک لیسانسم شبانه و فوقم روزانس سال ۹۲ ارشد گرفتم منظور ار تعهد خدمت چیه؟ یعنی اگه سال بعد کنکور بدم برا پیراپزشکی و روزانه قبول شم باید مدرکمو ازاد کنم؟ یا شهریه بدم؟ مگه حذف بند واو مطرح نیست پس این ازاد کرن مدرک چیه خواهش میکنم راهنماییم کنید من اصلا اطلاعی در این مورد ندارم و هر چی در موردش سرچ کردم گیج تر شدم

آیدا
19 امرداد 1397

سلام دوستان کسی میدونه بامدرک ارشد برای رشته های پیراپزشکی هم مثل سه تارشته تاپ محدودیت وجود داره یانه؟باید شهریه پرداخت کنیم؟توی اصلاحیه دفترچه برای این رشته هاچیزی ننوشته.

میلاد
21 امرداد 1397

سوال منم هست اگر دوستان جواب بدن ممنون میشیم

میلاد
22 امرداد 1397

محسن جان میشه جواب رو بدی لطفا؟ ممنونت میشم

میلاد
25 امرداد 1397

لطف کردی محسن جان

امير
18 امرداد 1397

با درود تعدادي از كاربران اينجا با اسامي گوناگون در مود اپلاي كردن و بازي نكردن با آينده و راه كردن درس خوندن تو سه رشته و اين مسائل صحبت ميكنند. من اولا از ادمين ميخوام كه اين نوع نظرات رو منتشر نكنه چون هيچ ربطي به موضوع اين تاپيك نداره . موضوع اين تاپيك تحصيل مجدد در سه رشته پر طرفدار و قوانين اون براي ليسانس ها و فوق ليسانس ها هستش. و بعد اينكه هر كسي از منظر و شرايط خودش تصميم ميگيره و نه ميشه گفت اپلاي درسته به صورت مطلق و نه خوندن در ايران . اينجا هركس با شرايط خودش و برنامه خودش پيش ميره. پس اينكه يه عده ميان اينجا با حرف هاي احساسي ميخوان ديگران رو به راه خودشون بكشن كاملا غير منطقي هستش چون هر فردي با فرد ديگه متفاوته و شرايط خودش رو داره. پس اين بحث اپلاي رو لطفا تموم كنيد چون ما اينجا پيگير يك موضوع ديگه اي هستيم. ميتونيد توي يك تاپيك جداگانه در موردش بحث كنيد . هرچند كه خود من تصميمم رو براي پزشك شدن با توجه به شرايط خودم گرفتم (صرفا شرايط خودم) و به اين صحبت ها كه بر اساس شرايط يك آدم ديگه اي گفته ميشه توجهي ندارم. صرفا جهت منحرف نشدن تاپيك از موضوع اصلي اين رو گفتم.

سما
17 امرداد 1397

اینا که یه بند جدید تو دفترچه اصلاحیه گذاشتن. سنجش همیشه یه جوری قوانینو مینویسه که راه فرارو پول گرفتن رو برای خودش باز بذاره. الان تا دیوان بخواد رای نهایی بده احتمالا 2 ترم از دانشگاه میگذره لابد باید هزینه هم بدم:( کسی میدونه پرستاری شبانه چقدر هزینش میشه؟ یکی تو دانشگاه گفت ترمی 5 میلیون. یعنی من پول بدم مدرک لیسانسو ارشدو آزاد کنم بعد ترمی 5 هم بدم. خوب یه دفعه میرم آزاد پرستاری میخونم حداقل نیازی به آزاد کردن مدارک نداره

م.ح
16 امرداد 1397

تو رو خدا یکی جواب منو بده. خیلی سردرگم شدم من کارشناسی و ارشد رو هر دوتا تو روزانه خوندم. الان میخوام تو کنکور ۹۸ شرکت کنم. یه عده دوستان میگن که تو دفترچه شماره یک کنکور ۹۷ تو بند و نوشته که کساییکه تو شرایط من‌هستن میتونن درصورت قبولی تو کنکور امسال تو روزانه بخونن. اما خودم همین الان به همین دفترچه مراجعه کردم و بند و رو خوندم نوشته افرادی که قبلا کارشناسی و ارشد رو روزانه خوندن از این به بعد در صورت قبولی فقط میتونن تو دوره های مازاد و پردیس درس بخونن!!! من الان واقعا موندم‌ دیگه مخم هنگید بالاخره کدومشه درثانی هزینه آزاد کردن مدرک چیه دقیقا تو بعضی کامنتا نوشته. والا شرم آوره این همه درس میخونیم کار که نیس تازه بخوایم خودمونو بالا هم بکشیم باید به این کلی پول مفت پرداخت کنیم. چقد بدبختیم ما

ساناز
16 امرداد 1397

شما باید برید دفترچه انتخاب رشته رو بخونید نه دفترچه ثبت نام کنکور97 رو . البته سنجش اصلاحات دفترچه انتخاب رشته رو هم اعلام کرده که واضح در مورد سرنوشت بند و توضیح داده و گفته که پرداخت شهریه بستگی به رای دیوان داره.

خشایار
17 امرداد 1397

همه ی ماجرای اتفاق افتاده به صراحت تو کامنت ها نوشته شده.

ali
16 امرداد 1397

در جواب دوستانی که در رابطه با اپلای کردن صحبت کردن خواستم بگم خواهشا اطلاعات الکی به بچه ها ندن مثلا فردی به اسم خشایار نوشته که بعد از اینکه بری اونجا مدرکت بگیری باید برگردی این چه حرف مسخره و خنده داری می زنی اول 90 درصد به این خاطر میرن که دیگه برنگرد دوم اینکه اونجا با اینجا اشتباه گرفتی که می گی کار نیست بهتر یکم منطقی صحبت کرد. واقعا کسی که امکان رفتن واسش فراهم اصلا نباید یک ثانیه هم فکر کنه فقط بره بعدشم همین الانش بری از اکثر پزشک ها بپرسی همه ی اونا ارزوشون که بره اونور ولی نمی تونن. همین الان کمک هزینه دانشجویای دکترا اونجا خیلی بیشتر از یک پزشک با این وضعیت دلار.

خشایار
17 امرداد 1397

دوست عزیز شما فقط همون چند سال تحصیلو می بینی؟ مطمئنی بعدش تحت هر شرایطی کار داری ؟ من هدفم این بود که بگم اونورم آرمان شهر نیست. در ضمن هم شما و هم من دوستان و اطرافیانی داشتیم که برای تحصیل رفتن و از اوضاع مطلعیم.

ارشد برق
17 امرداد 1397

واقعا حرف شما درسته اما با این وضعیت اقتصادی که هست اکثر بچه ها حتی برای پذیرش و فاند گرفتن دکترا که بخوان برن اونور مشکل اقتصادی دارن وگرنه دیوانه که نیستن دوباره بیان کنکور بدن و دوباره بیان تو این اوضاع درس بخونن تازه به گفته ناسا و مسئولین با این وضعیت خشکسالی تا 15-20 سال اینده ایران بطور خشک میشه و اصلا شاید جایی دیگه واسه زندگی کردن نیست.!!

مجید
15 امرداد 1397

سلام دوستان واقعا با اینده تون بازی نکنید هر کاری از دستتون میاد انجام بدید واسه اپلای کردن اینجا واسه فردا هم نمیتونی برنامه ریزی کنید و ببینی چی میشه چه برسه 8-9 سال دیگه که فارغ التحصیل رشته پزشکی یا دندون بشی .من الان دوست خودم دندونپزشکه اصلا راضی نیست یعنی میگفت اگر میدونستم هیچ موقع این راه سختو نمیومدم با این موج از فارغ التحصیلان که از کشورهای هند و روسیه و ترکیه و ارمنستان دارن بر می گردند به کشور و دانشگاه های خودمون تا 4-5 سال دیگه بلای مهندسی سر این رشته ها میاد قول میدم بهتون که این اتفاق میفته. احساسی تصمیم نگیرید .

آبان
15 امرداد 1397

سلام. دوستان به نظرتون تعداد داوطلبای تجربی برای کنکور98 کمترمیشه یا بیشتر؟؟؟

نسیم
15 امرداد 1397

سلام دوستان..من فارخ التحصیل زمین شناسی هستم..هم کارشناسی و هم ارشد روزانه خوندم..میخوام کنکور 98 شرکت کنم..میشه بگین برای منم شرایطش هست..بند واو دفترچه ابطال شد؟؟؟

سامان
14 امرداد 1397

سلام بنده فارغ الحتصیل هوشبری هستم میخوام دوباره کنکور بدم خواستم بدون ایا حتما باید طرحمو بگذرونم بعد کنکور شرکت کنم یا بدون اقدام برای طرحم میتونم شرکت کنم؟؟

آیدا
13 امرداد 1397

دوستان سوالات مربوط به آزادکردن مدرک رو باید از آموزش یاواحد پذیرش وثبت نام دانشگاهها بپرسید

محسن
13 امرداد 1397

با سلام خدمت دوستان در پاسخ به سما عرض کنم اصلا نگران نباشید در حال حاضر سازمان سنجش و وزارت بهداشت به شدت از دیوان ترس دارند (بر اساس هشدارهایی که به دلیل رفتار سالهای قبلشون دیوان به اونها داده) و این مورد برای من یکی بعد از تمکین به این رای موقت در دفترچه انتخاب رشته کاملا محرز شد. این یعنی اصلا مرجعتون کارمندهای بی اطلاع و گاهی مغرض سازمان سنجش و وزارت بهداشت نباشه و مطمین باشید در صورت قبولی امسال هیچ مشکلی برای ثبت نام نخواهید داشت.

داریوش
13 امرداد 1397

سلام من امروز شخصا شکایتمو به دیوان فرستادم نحوه شکایت به این صورته که متنو خطاب به هییت عمومی دیوان مینویسی و اطلاعات و ضمیمه ها رو آماده میکنی بخ نمایندگی های دیوان در شهرستانها مراجعه می کنید و اونا صحت امضا و اثر انگشتتو تایید میکنن بعدش از طریق پست مدارک و متنو میفرستی به آدرس دیوان

ابراهیم نژاد
13 امرداد 1397

سلام از دوستان اگه کسی میتونه رای 1397/2/9 دیوان رو پیدا کنه لطف کنه اینجا بزاره بخونیم ببینیم چی نوشتند. در ضمن دوستان ارشد اگه تو تلگرام گروه دارند لینکشو بزارند عضو بشیم تا راحتتر و سریعتر از اطلاعات هم باخبر بشیم. ممنون.

محسن
14 امرداد 1397

سلام دوست عزیز این رای برای شکایت بنده صادر شده و موقتی است. شماره دادنامه شماره 412 هست و شعبه 45 دیوان اون رو صادر کرده اما در اون نوشته شده که رای قطعی است. این یعنی تا آمدن رای هیئت عمومی کاملا قابل استناده. اگه سوالی داشتید در خدمتم.

سما
13 امرداد 1397

من امروز زنگ زدم سنجش پزشکی با خانم دانش نیا صحبت کردم. میگه روزانه قبول بشین باید هزینه شبانه بدین. گفتم تو دفترچه 2 قانون عوض شده. میگه خبر از اون ندارم، هر قانون ما وضع میکنیم دیوان تغییرش میده. من نفهمیدم اینا باید تابع رای دیوان باشن یا دیوان تابع سنجش! نمیدونم تو این مملکت بلاخره کی قوانینو درست میدونه که جواب بده!! واقعا خسته شدم من رتبم به پرستاری روزانه رسیده. الان نمیدونم باید لیسانس و ارشد هردو رو آزاد کنم (هردو روزانه خوندم) یا فقط لیسانس کافیه؟ اگه آزاد کنم میتونم روزانه بدون شهریه بخونم یا نه؟ 02181452529 شماره مستقیم خانم دانش نیا. خواهشا چند نفر دیگه هم زنگ بزنین شاید این خانوم زحمت بیوفته بره قانون درست رو مطالعه کنم. چون مسئولش خودشه و هیچ وقت اطلاع نداره

آیدا
13 امرداد 1397

سلام.شماتحصیلتون رایگانه.نگران نباشید.این خانوم ازهیچی خبرنداره.منم هفته پیش تماس گرفتم به من گفت اصلا نمیتونی کنکور بدی

ارشد.پ
14 امرداد 1397

دوست عزیز امسال به روشنی تو دفترچه نوشته بند واو حذف شده و کسانی که قبول بشن مشکلی ندارن. شما هم الکی گیر دادی. افاضه فضل خانم دانش نیا هم به درد خودش میخوره

عطیه
13 امرداد 1397

به نظر من هم کاملا مشخصه که وزارت بهداشت میخواد ما رو بازی بده همونطور که قبلا این کارو کرده. ولی ما باید حسابی پیگیر باشیم

عطیه
13 امرداد 1397

به نظر من هم کاملا مشخصه که وزارت بهداشت میخواد ما رو بازی بده همونطور که قبلا این کارو کرده. ولی ما باید حسابی پیگیر باشیم

بانو
13 امرداد 1397

سلام دوستان اولا: لطفا یکی دقیقا مراحل شکایت و بگه اینکه کجا باید بریم متنش چیه و غیره دوما: یکبار جدی اتحاد داشته باشیم نتیجه بگیریم دیگه.خسته شدیم از این همه استرس.باید بریم شکایت کنیم تا بذارن درس بخونیم.اخه این چه قانونیه؟چرا قانون ها خودشونو نقض میکننند ؟چرا کسی که تا حالا رایگان تحصیل نداشته فقط چون ارشد داره نباید رایگان تحصیل کنه.

سما
14 امرداد 1397

اگه تا حالا تحصیل رایگان نداشتین میتونین روزانه بخونین حتی اگه ارشد داشته باشین. یکیو می شناسم با این شراط الان دانشجوی پرستاری روزانه هست بدون هزینه

خشایار
12 امرداد 1397

دوستان بند و کاملا غیر قانونی هست و دوستان سنجش و وزارت بهداشت فقط دارن ناامیدی رو تزریق میکنن.

محمد
12 امرداد 1397

دوست عزیز بر فرض حذفم بشه خو چه آخرش من امسال خیلی خوب خوندم پایه ام هم قویه آخرش رتبه ام شد2300 . با این اعمال سهمیه ها و کاهش ظرفیت های روزانه و افزایش ظرفیت پردیس و رقابت وحشتناکی که تو رشته تجربی هست واقعا قبول شدن وحشتناک شده واسه سه رشته پرطرفدار روزانه پس الکی وقتتون هدر ندید یکسال بشینید بخونی تازه سال 98 هم تاثیر معدل قطعی و عملا قبول شدن غیر ممکن میشه چون چیزی نزدیک به 8000 معدل 20 داریم کاشکی امسال الکی وقتم هدر نمیدادم از ما گفتن بود.موفق باشید

آیدا به میلاد
12 امرداد 1397

منظورم این بود که کاری نکنن بدتر بشه.حالا اگه باپیگیری شکایات اوضاع ارشدها بهتربشه که منم ازخدامه.شاید من منظورمو بد رسوندم شما ببخشید.

ارشد.پ
12 امرداد 1397

خانم آیدا بزرگترین اشتباه اینه فکر کنیم بند واو باطل شده و مشکل حل شده هیچ بعید نیست سال آینده دوباره این بحث مطرح نشه چون اگه دقت کرده باشید در دفترچه نوشته حذف بند واو نه ابطال آن

امير
12 امرداد 1397

با درود با معاون هيئت عمومي ديوان عدالت اداري در سه مورد صحبت كردم. مورد اول اينكه حرف عليرضا درسته و پرونده از حالت بررسي خارج از نوبت خارج شده و داره تو روال عادي بررسي ميشه يعني بدون استفاده از ماده 92. مورد دوم اينكه در مورد مدت زمان صادر شدن راي معاون ابراز اميدواري كرد كه تا چهار ماه ديگه راي بياد البته اين مدت رو بايد با هفت ماه گذشته جمع كرد كه ميشه يازده ماه در كل. مورد سوم اينكه معاون هم شماره دادنامه اون چيزي كه در نهم ارديبهشت امسال اومده رو نميدونست ! اما حالا تفسير خودم از شرايط : چيزي به اسم ابطال يا لغو بند واو وجود نداره فقط حذف شده اين كلمه بار معنايي كاملا ديگه اي داره و همون تعليق هستش. با شناختي كه من از وزارت بهداشت دارم اگر اومدن حكم بيشتر از چهار ماه طول بكشه اين امكان هستش كه اين متن بند واو عينا تو دفترچه ثبت نام كنكور ٩٨ هم بياد يعني همون روند دلسرد كردن دوباره شماها. پس عقل سليم ميگه فقط با شدت بخون براي كنكور تا زمان اومدن راي و به دفترچه سنجش توجهي نكن.

ارشد.پ
12 امرداد 1397

از شما هم بابت پیگیری هاتون ممنونم. البته اگه رای دیوان به نفع ما باشه. امیدوارم عدالت رعایت بشه

کنکوری
12 امرداد 1397

دوستان میشه منو راهنمایی بفرمایید، رتبه امسالم به۳رشته برتر نمیرسه، موندم برم دنبال دکترا که کار نداره یا ۱سال دیگه بخونم، از طرفی هم از اینکه چون با رای موقت به۹۷ اجازه دادن،۱موقع رای اصلی ممکنه برای۹۸بگه باید ارشدا یابرن ازاد یا بین الملل، سهمیه مناطق هم میگن برای۹۸برمیدارن، موندم برای دکتری بخونم یا کنکور؟خارج رفتن هم که احتمال بورس کامل برای من۲۰٪،۳۰درصده، به نظر شما چیکار کنم؟

کنکوری
13 امرداد 1397

راستش مشاوره یکی از موسسات گفت که برای۹۸میخوان اینکارو بکنن، مثل تاثیر معدل، مثل اینکه هنوز قطعی اش نکردن

ALI
13 امرداد 1397

سلام فقط به عنوان یک پیشنهاد دوستانه برای دوستان مردد برای اپلای. بادرنظر گرفتن زمان لازم برای کنکور + مدت زمان تحصیل+ طرح منطقه محروم حداقل مسیر پزشک عمومی شدن 10 سال طول مکشه درمورد شرایط کاری پزشک شدن و درامدش هم همین امروز برید از پزشک عمومی کلینیک محل زندگیتون سوال کنید باید این نکته رو هم درنظر گرفت که در طی 8 سال آینده چطور باید هزینه زندگی تامین کرد. و اما اپلای، اگر از اروپا پذیرش فول فاند بگیرید حداقل حقوق حدود 1000 تا 1500 یورو در ماه( بستگی به کشورش دارد) است. اگر در یک دانشگاه خوب باشید بلافاصله میتونید پذیرش پست داک بگیریذ با حقوق بین 1500 تا 2500 در ماه و حالا دیگه خودتون ببنید یعد از 10 سال چه فرقی دارند باهم. نکته دیگه 10 سال تو هر کشور باشی(دکتری و پست داک) اقامت گرفتن دیگه سخت نیست

محسن
12 امرداد 1397

سلام خدمت همه دوستان این رایی که در تاریخ 97/2/9 صادر شده و سازمان سنجش بر اساس اون این بخشو نوشته لغو موقتی هست که خود بنده گرفتم و یادتون باشه همون موقع پیامی برای این مورد نوشتم که در قسمت نظرات هستش. من تصور میکردم که حالا سخت تمکین بکنن سازمانها به رای موقت اما گویا به دلیل هشداری که دیوان قبلا به سازمان سنجش داده بود سازمان سنجش اینبار سریعا تمکین کرده و آوردتش. خدمتتون عرض کنم که این رای در شعبه بدوی صادر شده و موقتی هست اما به اون دوستانی که امسال قبول میشن تبریک میگم چون مطمینن بر این اساس دیگ هیچ مشکلی ندارن بقیه دوستان اما باید منتظر رای هیئت عمومی بمونیم. شکایتی که بنده تنظیم کردم شکایت بسیار خوبی هست. که ما همین لغو موقتو در کمتر از 2 هفته گرفتیم. خواهشی که از همه دوستان شکایت نکرده دارم حتما برید شکایتتونو بر اساس همین شکایت که متنشو در تاریخ 19 اردیبهشت 1397 در همین قسمت نظرات میتونید پیدا کنید تنظیم کنید. (هیچ کاری هم نداره فقط کپی کنید و اسم و مشخصات خودتونو بنویسید فقط) من کاملا امیدوارم بالای 90 درصد رای با ماست. فقط تعداد بره بالا رسیدگی سریعتر شه.

ارشد.پ
12 امرداد 1397

آقا محسن دستتون درد نکنه شما زحمت کشیدید و این شکایت رو تنظیم کردید. اگر لطف کنید چگونگی شکایت کردن رو برای اونایی که شهرستانن و به دیوان دسترسی ندارن رو بفرمایید ممنون میشم. چون خیلی ها نمیدونن اصلا چه جوری شکایت کنن با سپاس

سوال ازعلیرضا
11 امرداد 1397

خسته نباشی برادر شما توی نظرات گفتی که رای موقت دیوان در تاریخ ۱۰ بهمن ۹۶ صادر شده، در صورتی که طبق متن دفترچه تاریخ صدور رای ۹ اردیبهشت ۹۷ بوده! اینا که با هم جور در نمیاد

ارشد پ
11 امرداد 1397

دوستان کسی میدونه نداشتن تعهد خدمت یعنی چی؟ ما که همه تعهد خدمت داریم و انجامش ندادیم

آیدا
12 امرداد 1397

سلام.احتمالا باید مدرکتونو بخرید.ازچندتا دانشگاه سوال کنید.توی گوگل سرچ کنید شماره تماس دانشگاهها هست.

علی ارشد
12 امرداد 1397

دوست عزیز باید پول بدی مدرکتو آزاد کنی که البته بستگی به سال تحصیلیه کارشناسی و ارشد متغییر بین 14 تا 25 میلیونه

مریم
12 امرداد 1397

الان من لیسانس و ارشدم روزانه خوندم. امسال پرستاری قبول میشم. فقط لیسانسو آزاد کنم کافیه یا باید ارشد هم ازاد بشه؟

ارشد پ به علیرضا و محسن
11 امرداد 1397

لازم دونستم از زحمات شما عزیزان تشکر کنم،آیا بهتر نیست پیگیر شکایتها هم باشیم و به امید اینکه ابطال شده بیخیال نشیم چون واقعا تکلیف سال آینده معلوم نیست، امیدوارم با رای دیوان این ظلم فاحش برای همیشه برداشته بشه. در ضمن اینکه نوشته به استناد رای دیوان چرا رای رو نمیشه پیدا کرد؟

آبان
11 امرداد 1397

دوستان اما و اگر درست نکنید تو دفترچه نوشته طبق نظر دیوان در 9 اردیبهشت. محض رضای خدا که نیومدن اینو بنویسن یا دلشون برای ما سوخته باشه!!!!!!!!! مطمئن باشید انقدر محکم بوده که کنارش اسم دیوان عدالت اومده و صریحا ذکر شده با شروط زیر حذف میشود مطمئن باشید سال دیگه دوباره اعمالش نمیکنن مثل پارسال که تو دفترچه انتخاب رشته نوشتن شرط دادن شهریه برای روزانه خوندن که در دفترچه شماره 1 اومده بود باطله و امسال به جز بند بازدارنده ی واو هیچ اشاره ی دیگه ای به دادن شهریه در دفترچه نشده بود

خشایار
11 امرداد 1397

هدف فقط اینه که داوطلبان ارشد طی یه تایمی ناامید بشن و دست از تلاش بردارن. این تمکین سنجش و وزارت بهداشت عجیبه.

ارشد.پ
11 امرداد 1397

دوستان ابطال بند واو فقط برای 97 هستش یا رای کلی هستش و برای 98 هم اعمال میشه؟

آبان
11 امرداد 1397

کلیه، تاریخ انقضا که نداره کنارش

آبان
11 امرداد 1397

سلام. ادمین گرامی لطفا خبر بالا رو بردارین و بنویسید بند واو حذف شده .

میلاد
10 امرداد 1397

یعنی چی؟ چند روز پیش اومدن گفتن خبر بد واویلا صدور حکم به تعویق افتاد و ما میخواستیم خارج از نوبت رأی رو صادر کنن ولی نشد و الان باید روال عادی طی شه. اما طبق دفترچه انتخاب رشته، دیوان در 9 اردیبهشت امسال رأی داده و بند واو رو باطل کرده. یکی داره این وسط زیرآبی میره ها

آیدا
10 امرداد 1397

سلام دوستانی که شکایت کردن شکایتشونو پس بگیرن که خدایی نکرده بعدا برای خودشون وبقیه مشکلی پیش نیاد

میلاد
11 امرداد 1397

عذرخواهی کنن توبه نامه بنویسن چطوره؟! باید شکایت ها رو پیگیری کنن که داستان جرفی و بامبولای تازه وزارت بهداشت پیش نیاد

hani mortezaee
10 امرداد 1397

بچه ها رتبه هاتون چطور بود ؟

ایمان
13 امرداد 1397

من شدم 700 اما پذیرشم از امریکا اومده و اگر اتفاقی نیفته واسه ویزا و رفتنم انتخاب رشته کنم یک ترم دندون بخونم بعد برم امریکا دکترای برقم ادامه بدم .

علیرضا
10 امرداد 1397

سلام بند و حذف شده. تبریک میگم

امید
10 امرداد 1397

جا داره راهنمایی ها و زحمات بی شائبه آقای علیرضا هم تشکر کنیم انشالله که شکایت به نتیجه ی قطعی برسه.

امید
10 امرداد 1397

بچه ها تبریک می گم بند واو خرمشهر آزاد شد:) ولی بنا به توصیه بقیه بچه ها حتما پیگیر شکایت باشین.در حال حاضر کسی هست که رتبه ی خوبی جهت پذیرش در رشته ی پزشکی رو کسب کرده باشه؟

ارشد.پ
10 امرداد 1397

دوستان به نظرتون کلا مشکل ما ارشدها حل شد ؟ ممکنه سال بعد دوباره یه محدودیت من دراوردی دیگه اختراع کنن؟

ایران
10 امرداد 1397

ضمن تبریک به همه دوستان بابت لغو شدن بند واو میخاستم بدونم کسی به این رای صادر شده در تاریخ 9/2/97 دسترسی داره من ک پیدا نکردم.

هانی
10 امرداد 1397

رتبه هارو دادن من که شدم 3500 ، یعنی هیچی

نیما
11 امرداد 1397

چرا هیچی به احتمال زیاد رشته داروسازی دانشگاه شهرستان قبولی

آیدا
13 امرداد 1397

سلام.رتبه های کارنامه امسال با اونایی که سهمیه داشتن همه باهم اومده یعنی رتبه اصلی شما بهتر ازاین رتبه هست که توی کارنامه نوشته شده.شما انتخاب رشته تونو انجام بدین.ان شاله رشته ای که علاقه دارید قبول بشید.

آیسا
10 امرداد 1397

خب الان که گفتن بند "و" باطل قبول. اما اینکه میگن "دارا نبودن تعهد خدمت" رو چیکار کنم. من بابت هر دو تا مدرک لیسانس و ارشد روزانه ام تعهد خدمت دارم یعنی الان باید کلی پول بدم اینارو ازاد کنم؟!

student
10 امرداد 1397

سلام دوستان. کسی میدونه منظور از رای تاریخ 97/2/9 دیوان عدالت اداری که تو دفترچه انتخاب رشته 97 بهش اشاره شده کدوم رای هست؟ شمارش چیه؟ منکه هر چی گشتم تو این تاریخ و حتی اطرافش رای مرتبطی پیدا نکردم که دیوان صادر کرده باشه!

علیرضا
09 امرداد 1397

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز، چون اتفاق مهمی افتاد گفتم یه پیام بذارم، با پیگیری هایی که صورت گرفت مشخص شد بند واو بر اساس دستور موقتی که گرفته بودیم (و نه رای هیئت عمومی که هنوز شکایت ما و نه هیچ شکایت دیگه ای در مورد بند واو در چند ماه اخیر در هیئت عمومی مطرح نشد) توسط وزارت بهداشت برای کنکور 97 حذف شد. توجه کنید که بند واو ابطال یا لغو نشد و وزارت بهداشت خودش داوطلبانه از خیر اعمال بند واو در کنکور 97 گذشت. میتونست باز هم اذیت کنه برای امسال ولی یه امسال رو حذف کرد. دوستانی که امسال خوب کنکورشون رو دادن الان راحت میتونن قبول بشن و روزانه بخونن. برای اینکه در سال های آتی هم ارشدها بتونن روزانه بخونن باید این بند توسط هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ابطال بشه. بهرحال شکایت ما در حال پیگیری هست و باید در نهایت توسط هیئت عمومی براش رای صادر بشه که اگه به نفع ما باشه بند واو که مربوط به ممنوعیت ارشد ها از تحصیل مجدد در سه رشته ی پرمتقاضی هست حذف میشه در غیر این صورت ممنوعیت ارشد ها برای همیشه باقی میمونه.

مرتضی
11 امرداد 1397

دوباره این شروع کرد

خشایار
11 امرداد 1397

ممنونم علیرضا. اطلاع دارید علت این عقب نشینی وزارت بهداشت چیه ؟ امکان داره خودشون به این نتیجه رسیده باشن که بند واو غیر قانونیه و به هر حال باید این بند رو حذف کنن ؟ یا منتظرن تا سیاست جدیدی را اعمال کنن؟

ابراهیم نژاد
09 امرداد 1397

سلام. کسی متن رای دیوان در مورد حذف بند واو رو داره؟

امير
09 امرداد 1397

دوستان درسته كه تو دفترچه انتخاب رشته نوشته بر اساس راي نهم ارديبهشت امسال بند واو دفترچه ثبت نام حذف شده ولي هنوز نتونستم اون راي رو تو سايت ديوان پيدا كنم. اگر تونستيد پيدا كنيد ممنون ميشم اينجا بذاريد. شاكي چه كسي بوده ؟ شماره دادنامه چند هستش ؟ و اينكه تا خودم با معاون حرف نزنم نميتونم به اين چيزي كه تو دفترچه انتخاب رشته نوشته شده اعتماد كنم. (با توجه به اتفاقات يك سال اخير و عملكرد سنجش و بهداشت) راي نهم ارديبهشت واقعا چي هستش ؟ از دوستمون عليرضا (ضمن سپاسگذاري) هم خواهش ميكنم اگر خبر مهم و حياتي به دستش رسيد اينجا مطرح كنه تا من بتونم بر اساس اون خبر مراجعه حضوري به هيئت عمومي بكنم.

N
09 امرداد 1397

سلام .دوستان لطفا شکایتتهاتون رو پیگیر باشید خواهش میکنم ما سال بعد کنکور میدیم تا دوباره اذیت نکنن

محسن
09 امرداد 1397

سلام خدمت همه دوستان و خبر خوش برای همه بند واو حذف شد دفترچه راهنمای انتخاب رشته جدید تجربی رو‌ دانلود کنید و در صفحه ۶ فصل اول قسمت ۱-۸ رو مطالعه کنید خوشبحال اونایی که به جو اهمیت ندادن و خوندن از زمستون پارسال

ارشد.پ
09 امرداد 1397

واقعا بند واو ابطال شد؟

خشایار
09 امرداد 1397

دوستان درسته بند واو حذف شده اما هنوز باید پیگیر شکایتمون باشیم تا کاملا اوضاع به نفع ما باشه. به راحتی دوباره میتونن برش گردونن .

احمدرضا
09 امرداد 1397

سلام. من لیسانس روزانه دارم. ارشد روزانه هم قبول شدم و اخراج شدم. آیا امکان تحصیل پزشکی روزانه برای من هست؟

p
10 امرداد 1397

سلام علیکم!!

داریوش
09 امرداد 1397

بچه هایی که شکایت کردید قسمتون میدم به اینکه گفتن حذف شده قناعت نکنید و پیگیر شکایتاتون باشید یا برید قشنگ انصراف بزنید که بلایی که سر بچه های امسال اومد سر بچه های دیگه نیاد ممنون

آبان
09 امرداد 1397

بچه ها عدم دارا بودن تعهد سهمیه بومی و سهمیه مناطق یعنی چی! یعنی همون که باید مدرکتو با پرداخت هزینه آزاد کنی؟

آیدا
09 امرداد 1397

سلام وتبریک فکر کنم یاباید مدرکتونو بخرید یاموقع ثبت نام تعهدقبلیتونو به تعهد جدید اضافه میکنن.اگه براتون مقدورهست بخرید که دانشگاه بهانه ای نداشته باشه.ولی بازم نمی تونن ازتحصیل منعتون کنن.نهایتا ازشون فرصت می گیرین ومدرکتونو آزاد می کنید.

هانی
09 امرداد 1397

بچه ها تبریک میگم ، طبق دفترچه انتخاب رشته که سازمان سنجش امروز داد : 1- 8) ضوابط و شرايط كلي تحصيل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي:به استناد راي مورخ 1397/2/9 بند <<و>> مربوط به شرايط اختصاصي مندرج در صفحه 5 دفترچه شماره 1 آزمون سراسري سال 1397 حذف مي شود.

سارا
09 امرداد 1397

سلام دوستان من امروز دفترچه انتخاب رشته رو خوندم مطلبی درارتباط با خودمون ندیدم، من سال دیگه به دلایلی نمیتونم کنکور شرکت کنم، به نظرتون اگه رتبه اوردم پزشکی انتخاب رشته کنم اگه بعدش بیرونم کنن چی؟یااینکه به نظرتون لیسانس چه رشته ای خوبه که اونو بخونم،رشته ام دامپزشکیه

مونا
09 امرداد 1397

ستان درسته یا من اشتباه دیدم دفترچه انتخاب رشته صفحه 8 بند بند اولش نوشته ابطال بند واو

پرویز
09 امرداد 1397

در دفترچه انتخاب رشته تجربی اومده با توجه به رای دیوان بند واو دفترچه حذف شده. صفحه 8

داریوش
09 امرداد 1397

سلام دوستان بند و از دفترچه حذف شده اما خواهش میکنم دوستانی که شکایت کردن شکایتشونو پیگیری کنن که مثل آقای جرفی و رای قبلی نشه و برای بقیه دردسر درست نکنه خواهش میکنم به همه اطلاع رسانی کنید

داریوش
09 امرداد 1397

سلام دوستان بند و از دفترچه حذف شده اما خواهش میکنم دوستانی که شکایت کردن شکایتشونو پیگیری کنن که مثل آقای جرفی و رای قبلی نشه و برای بقیه دردسر درست نکنه خواهش میکنم به همه اطلاع رسانی کنید

آبان
09 امرداد 1397

سلام . بند واو حذف شد.

علیرضا
08 امرداد 1397

دوستان عزیز، من دیگه قصد گذاشتن کامنت در این صفحه رو ندارم چون واقعا دیدم بیش از این فایده ای نداره. هر کسی که لغو بند واو براش مهمه بره شکایتی که خودم و یا یکی دیگر از دوستان توی کامنت ها گذاشته رو بگیره و ببره دیوان شکایت کنه و همچنین همون جا بره بخش هیئت عمومی دیوان و با کارشناس هاش صحبت کنه تا خودش متوجه بشه دقیقا قضیه چیه. من هر چقدر توضیح بدم و شما هرچقدر هم کامنت بخونید به اندازه ی یه بار دیوان رفتن نمی ارزه.

N
09 امرداد 1397

سلام آقای علیرضا .لطفا اینطور نفرماييد من که تمام پستهاتون رو میخوانم و بخوبی سوالات رو جواب میدید. شما ماشاءالله اطلاعاتتون جامع و کامل هست. لطفا خبری از دیوان اگر داشتید حتما بفرمایید.بسیار ممنون و سپاسگزار هستیم از زحماتی که میکشید

حسین زاده
09 امرداد 1397

آقا علیرضا قربونت، مخلصتم، سالار جاده کنکوری، دمت گرم

آبان به علیرضا در جواب سحر
08 امرداد 1397

اقا علیرضا اگر اشتباه نکنم شما گفتی برای شکا یتتون رای موقت صادر شده، درست میگم یا با شخص دیگه ای اشتباه گرفتم؟

N
08 امرداد 1397

سلام به همگی .دوستان چرا اینقدر با هم جروبحث میکنید و آقای علیرضا رو مقصر میدونید ایشون در حد وسعشون دارن راهنمایی میکنند تازه خیلی خوب هم راهنمایی میکنم به جای این حرفها صبر کنید آن شاءالله که آخرش به نفع ما تموم میشه. لطفا آرامش خودتون رو حفظ کنید.من از تک تک دوستان که بقیه رو راهنمایی میکنن خیلی ممنونم .از آقای علیرضا هم سپاسگزارم چون خیلی خوب راهنمایی میکنن.

مرتضی
08 امرداد 1397

این هم متنش، لطفا با دقت بخونین، میدونم قبلا خوندین ، اما دقیقا در انتها داره به ما اشاره میکنه: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در تبصره یک بند الف شرایط اختصاصی دفترچه راهنمای شماره یک آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1396 آمده بود: بر اساس بخشنامه شماره 47/2 مورخ 10 فروردین سال 1383 معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات با توجه به محدود بودن امکانات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و نیز ضرورت توزیع عادلانه امکانات مذکور بین متقاضیان، هر یک از داوطلبان ورود به آموزش عالی در هر یک از مقاطع تحصیلی تنها برای یک بار می‌توانند از امکانات دولتی استفاده کنند، لذا پذیرفته‌شدن برای بار دوم در دوره‌های روزانه، مستلزم پرداخت شهریه معادل دوره شبانه خواهد بود. همچنین در بند چهار از بند ی دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1396 آمده است: همان‌گونه که در دفترچه شماره یک آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1396 درج شده، با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی از یک سو و لزوم توزیع عادلانه فرصت‌های موجود بین تمامی متقاضیان، پذیرش آن دسته از داوطلبانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی، تحصیلات خود را در رشته‌ای در همان مقطع گذرانده‌اند مجاز نیست. این قبیل داوطلبان در صورت دارا بودن سایر شرایط و ضوابط آزمون (به‌خصوص شرایط نظام وظیفه برای داوطلبان مرد) می‌توانند برای دوره نوبت دوم در همان مقطع داوطلب شوند و یا در صورت قبولی در دوره روزانه به‌شرط پرداخت شهریه دوره نوبت دوم رشته مربوط می‌توانند در رشته جدید ادامه تحصیل دهند. بر اساس اسن گزارش، بندهای مذکور، مورد اعتراض و شکایت یکی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1396 قرار گرفته و شاکی با ارائه دادخواست به هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و اشاره به آرای قبلی دیوان در این خصوص، تقاضای ابطال آنها را کرد. رئیس دیوان عدالت اداری هم مقرره‌های مورد اعتراض را مغایر مفاد آراء هیئت عمومی دیوان که در شکایت شاکی به آنها اشاره شده، تشخیص داد و رسیدگی به خواسته را در اجرای ماده 92 قانون قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 به هیئت عمومی ارجاع کرد و در همین راستا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و سازمان سنجش آموزش کشور خواسته شد تا نماینده خود را برای شرکت در جلسه هیئت عمومی معرفی کند. در نهایت هیئت عمومی دیوان پس از تشکیل جلسه و بحث و بررسی اعلام کرد: مطابق ماده 92 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت مصوب سال 1392 مقرر شده است که «چنانچه مصوبه‌ای در هیئت عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رأی هیئت عمومی در مصوبات بعدی الزامی است. هرگاه مراجع مربوط مصوبه جدید مغایر رأی هیئت عمومی تصویب کنند، رئیس دیوان موضوع را خارج از نوبت بدون رعایت مفاد ماده 83 قانون مذکور و فقط با دعوت نماینده مرجع تصویب کننده، در هیئت عمومی مطرح می‌کند». در ادامه رأی این هیئت آمده است: نظر به اینکه در آراء شماره 734 و 735 مورخ 30 دی ماه سال 1392 و 1205 مورخ 22 دی 1394 و 494 الی 508 مورخ چهارم آبان 1395 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبات شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی و دفترچه‌های راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال‌های مختلف مبنی بر پرداخت شهریه تحصیلی مطابق شهریه دوره شبانه توسط داوطلبی که در همان مقطع تحصیلی و یا سایر مقاطع تحصیلی قبلی، از آموزش رایگان در دانشگاه‌های دولتی برخوردار بوده به‌لحاظ مغایرت با قانون خروج از حدود اختیارات مراجع وضع، ابطال شده است و وزارت علوم در تبصره یک بند الف شرایط اختصاصی دفترچه راهنمای شماره یک آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1396 و بند چهار قسمت ی دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 1396 پذیرفته‌شدگان کنکور را که قبلاً در هر یک از مقاطع تحصیلی از آموزش رایگان برخوردار بوده‌اند به پرداخت شهریه معادل دوره شبانه مکلف کرده‌ است به‌لحاظ مغایرت با آراء هیئت عمومی و با استناد به بند یک ماده 12 و مواد 92 و 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می‌شود.

مرتضی
08 امرداد 1397

الان تو هر سایتی میری، یا از هر مشاوری میپرسی ، میگن که این قانون و بند " و " دفترچه دیگه از این به بعد توبه دفترچه های ثبت نام بعدی کنکور دست خوش تغییر میشه یا اصلا کلا برداشته میشه، چون دیوان در تاریخ 28 فروردین یا حدودا این موقع ها ( چون دقیق تاریخشو نمیدونم) گفته که هر فردی میتونه در هر مقطع تحصیلی تا دو بار تحصیل رایگان داشته باشه، اگه بالفرض ما مقطع ارشد و دکتری عمومی رو هم یکی در نظر بگیریم باز افراد میتونن از این رای دیوان استفاده کنن و دو بار تحصیل رایگان داشته باشند، همه هم به جدیت قبول دارن، خودتون برید تو سایت ها و از مشاورانش بپرسین، البته اگه دوباره اقایون مثل علی رضا نیان و قانون و هر جور دوس داشتن تفسیرش کنن

مرتضی
09 امرداد 1397

دقیقا شب قبل از اومدن دفترچه انتخاب رشته من گفتم شاید دست خوش تغییر بشه بند " و " یا کلا حذف بشه

امیدوار
08 امرداد 1397

آقای علیرضا اگر ممکنه متن کامل شکایتتون رو برای دوستان به اشتراک بزارید تا اگر با بالا بردن تعداد شکات بشه شکایت رو دوباره هر چه سریعتر به هیئت عمومی دیوان فرستاد تا بتونیم نتیجه بگیریم دوستان اقدام کنند.

امیدوار
08 امرداد 1397

سلام دوستان امید خودتون رو از دست ندید به تلاش خودتون ادامه بدید انشالله راه هموار خواهد شد.

سارا
08 امرداد 1397

سلام دوستان بااین وضع اگه رتبه اوردیم انتخاب رشته کنیم یا نه؟اخه از طرفی فقط میشه۲بارروزانه از کنکورسراسری قبول شد،نتایج به زودی میاد و واقعا ادم سره۲راهیه

محسن
07 امرداد 1397

با سلام من یک سوالی از علیرضا دارم که توی شکایتشون دقیقا بر چه اساس خواهان اجرای ماده 92 و رسیدگی خارج از نوبت شدید شاید دلیلتون متقن نبوده چون کاملا مشخصه و تمام شرایط برای اجرای این بند وجود داره. شاید اشکال از شکایت بوده چون باید در شکایت ذکر بشه که با استناد به آرای شماره 498 تا 504 و 1144 و اینکه این آرا قبل از زمان توزیع دفترچه صادر شدند و اجرای بند واو توسط سازمان سنجش در واقع بعد از صدور این آرا بوده خواهان اجرای این ماده هستیم. همچین چیزی در شکایت شما کجا دیده شده؟ و به دوستان هم بگم این یکی از شکایت ها هست خیلیا شکایتای با متون دیگ تقدیم دیوان کردند و باید در این مورد صبر بشه تا این شکایتها هم بررسی بشه و انقدر زود ناامید نشید.

امير
07 امرداد 1397

آبان ! ما اينجا دوتا امير داريم گويا . من همون هستم كه دو بار رفته با معاون هيئت عمومي ديوان حرف زده و نتايج رو قبلا اينجا نوشتم (همون ليسانس نرم افزار و فوق ام بي اي) . البته سهميه اي (ايثارگري) ندارم و يه داوطلب عادي هستم. با اين مطالبي كه عليرضا نوشت بايد بار سوم هم معاون رو ببينم ! از عليرضا ميخوام كه بيشتر در مورد دو موردي كه نوشته صحبت كنه . ١. تضاد آرا قبلي ٢. راي مرتضي جرفي دوستاني هم كه ميگن كتابها جديد ميشه خوندن كاري بيهوده هستش به نظرم نظر خودشون رو دارن ميگن چون به نظر من مفاهيم در درسهاي تخصصي يكيه و اصل كار توي اين درسها هستش در مورد عمومي ها هم زبان و عربي مفاهيمش يكيه. فقط دو درس ادبيات و دين و زندگي به خاطر متن وار بودنش و نه چندان مفهومي بودن تغيير داره . يعني از هشت درس براي پزشكي شش درس رو ميشه تو كتابهاي جديد به تسلط رسيد . راه اين كار كمي متفاوت هستش چون شما سوال از كتابهاي جديد نداريد. اما چون اساس كار هر داوطلب رتبه تك رقمي يا دورقمي از روي خوندن سوالات سالهاي قبل شروع ميشه تا با تفكرات و مدل ذهني طراح آشنا بشه و چون مفاهيم اون شش درس كه علم هستن ثابت هستش و تيم طراحان كنكور هم مجموعه اي از همون استاتيد سالهاي قبل هستن كه به يكباره عوض نميشن ميشه با سوالات ده تا بيست سال اخير مدل سوالات رو روي كتاب جديد پيش بيني كرد. پيش بيني اساس رتبه تك و يا دورقمي هستش.

آبان
08 امرداد 1397

یه آقا امیری بودن گفتن میتونن از امتیاز ایثاگری استفاده کنن و دیوان پروندشونو زودتر بررسی کنه

علیرضا
08 امرداد 1397

سلام دوست عزیز، به نظر میرسه که کارشناس های دیوان با اجرای ماده ی 92 برای شکایت ما موافقت کردن و اون رو تقدیم ریاست دیوان کردن تا با امضای ریاست دیوان بره برای هیئت عمومی برای رای به نفع ما، ولی ریاست دیوان چون خودش به صورت جداگانه کارشناس معتمد خودش رو هم داره. قبل امضای نهایی شکایت رو داده به کارشناس معتمدش، اون کارشناس هم گفته اگه فقط همه ی رای های قبلی مرتبط با تحصیل مجدد مثبت بود ماده 92 میشد اجرا بشه ولی چون چند تا رای مثبت و یک رای منفی هست بنابراین اجرای ماده 92 برای شکایت ما صادق نیست و شکایت باید روال عادی خودش رو طی کنه. از دیوان پرسیدم بهترین کاری که الان ما میتونیم بکنیم چیه؟ گفت همین پیگیری های تلفنی (به تلفن مسئول مربوطه نه اینکه همینطوری شماره کلی دیوان رو بگیرید.) و پیگیری های حضوری تا مسئله برای خود اعضای دیوان خیلی حساس تر و مهم تر باشه و احیانا سرسری از قضیه رد نشن و اجحافی صورت نگیره.

مرتضی
07 امرداد 1397

به خاطر همینه میگم که اگه همه اطلاع داشته باشن که چه کسانی شکایت کردن و کی شکایت کردن میشه نشست و چاره ای اندیشید، چند نفر تو این سایت هستن مثل آقای علی رضا که اطلاعاتشون اگه هم کامل هست بازم ناقص در اختیار بقیه می ذارن، من میدونم که حداکثر زمان رسیدگی به یک پرونده تا انتها در دیوان 15 ماه هستش ، ولی نمیدونم دوستان کی و چگونه شکایت کردن، چون اطلاعاتی نمیدن، فقط میگن که ما شکایت کردیم و یک متن هم در اختیار بقیه گذاشتن مبنی بر اینکه این متنه شکایته و هرکسی خواست بره شکایت کنه، در کمال تعجب بعضی اوقات هم میگفتن که دیگر نیازی نیست کسی شکایت کنه و منتظر جواب شکایت ما باشید، و یه هویی میانو اینجا مینویسن واسه همه که خبر بد واستون دارمو و ال شد و بل شد، من که دیگه منتظر افرادی مثل آقای علیرضا نمیمونم و نموندم و رفتم خودم چند وقت پیش شکایت کردم ولی مثل اونها ادعایی ندارم

علیرضا
08 امرداد 1397

شما کافیه یک بار زحمت بکشید و به دیوان برید برای شکایت و در ادامه مطلع شدن از قضایا، من همه ی چیزهایی رو که میدونستم از سیر تا پیاز رو در کامنت های مختلف گفتم ولی بنظر میرسه شما چون حوصله ی خوندن نداری هی میگی کسی هیچی نمیگه، تازه من اینجا خیلی دارم لطف میکنم میام وقت میذارم پیام میدم تا شما رو در جریان بذارم، وگرنه توی کامنت که کسی به جایی نمیرسه. گروه هایی برای شکایت هست و بچه ها اونجا با هم دارن کار رو پیش میبیرن. شما یه زحمت بکش یه سر برو دیوان هم دوست داشتی شکایت کن هم شماره ی مسئول مربوطه رو برای پیگیری های بعدی بگیر و هم شماره ی یکی از بچه های گروه رو بگیر تا بتونی عضو بشی این طوری فقط چشمت به کامنت هاست و این خیلی بده.

عسل
07 امرداد 1397

سلام مجدد،دوستان طبق اعلام دیوان متوسط رسیدگی به پرونده ها دوماهه،شما کی شکایت کردید؟دوستانی که پیگیر هستند بفرمایند امیدی هست رای به نفع ما صادر بشه یا نه؟آخرین رای دیوان ۲۸فروردین گذشته درباره تحصیل مجدد صادر شده است.

علیرضا
08 امرداد 1397

سلام مجدد خدمت همه ی دوستان، خواهشا خواهشا اسم علیرضا رو توی این صفحه سرچ کنید واز اول تا آخر بحث شکایت رو از این طریق دنبال کنید چون خیلی ها تازه میان عضو گروه میشن و یکی دو تا کامنت رو میخونن و شروع میکنن به پرسیدن سوالات تکراری.

عسل
07 امرداد 1397

سلام دوستان،لطفا بگید کی شکایت کردید؟آلاان برای سال دیگه بخونیم یا نه،ممنون می شم اگه با دلیل توضیح بدید.

آبان به نیما
07 امرداد 1397

سلام. من هم با حرف شما موافقم واقعا شکایت کردن نداره این همه رای مبنی بر تحصیل رایگان داده شده چه ارشد چه کارشناسی اینجوری فقط داریم خودمون برای خودمون و دیوان یه مساله ی جدید درست میکنیم!! من هم میگم اگر قبول بشیم میتونیم رایگان ادامه بدیم. وزارت بهداشت در بند واو اصلا تکلیف اونایی که از تحصیل رایگان یا غیر رایگان استفاده کردن رو مشخص نکرده!!!!!!!!! گفته هیچ ارشدی نمیتونه!!!!! اگر استدلالش اینه که 6 سال ارشد معادل 6 سال پزشکیه پس تکلیف اونی که عین 6 سال از تحصیل رایگان استفاده نکرده چی میشه !!!!!!!! یا اونی که 4سال غیر رایگان و2سال رایگان بوده یا برعکس!!! بعدم رایی که برای شکایت آقای جرفی صادر شده ، برای کسی بوده که هر دو مقطع رو روزانه بوده(البته نمیخوام رو این موضوع تاکید کنم دارم بیان مبهم وزارت بهداشت رو در بند واو نقد میکنم) باز سالهای پیش میومدن میگفتن اونایی که تحصیل رایگان داشتن به دلیل کمبود امکانات باید درصورت قبولی روزانه مجدد شهریه بده یا اون 3تا رشته برن پردیس. یه مورد دیگه هم اینکه الان خیلی از افراد با داشتن ارشد دارن روزانه پزشکی میخونن این یعنی مانعی وجود نداره وگرنه اخراج میشدن ! درستونو بخونید و به هدفتون فکر کنید اینها همه بازیه روانیه ... بعدم یه چیزی ، فکر میکنم مسئولین وزارت بهداشت تمام این نظرای این صفحه رو میخونن (: یه چیز دیگه هم اینکه به نظرم احتمال لابی دیوان با وزارت بهداشت نزدیک به صفره و گرنه تا حالا این همه رای مخالف خواسته ی وزارت بهداشت نمیداد هچنین توجه داشته باشید در رایی که برای جرفی صادر شده دیوان گفته به دلیل عدم ادله و دفاعیات کافی این رای صادر شده نه چیز دیگه و در نظر داشته باشید استناد به رای دیوان برای وقتیه که اون رای باطل شده باشه نه اینکه مثل وزارت بهداشت بیای به رای باطل نشده استناد کنی. کلن بند واو بسیار غیرقانونی و بی اساسه

مهدی
07 امرداد 1397

باتوجه به وارد شدن شکایت به روال عادی دیوان، باید منتظر یه فرآیند حداقل دوساله (بادرنظر گرفتن زمان تجدیدنظر خواهی) تا صدور رای نهایی دیوان بود که حالا باتوجه به لابی وزارت بهداشت مثبت بودن رای هم کلا خیلی معلوم نیست. یعنی ممکنه محقق شدن آرزوی پزشک شدن با در نظر گرفتن زمان تحصیل 10 سال طول بکشه که صبر ایوب برای ادامه این مسیر لازمه لازمه

علیرضا
07 امرداد 1397

سلام، روندش برای ما با توجه به اینکه حدود 5.5 ماه از روال کاریمون طی شد، حداکثر یکساله هست، رای هیئت عمومی هم تجدید نظر نداره.

حمید
07 امرداد 1397

توی دفترچه 97 برای دارندگان مدرک ارشد اومده که تحت هر شرایطی باید برن پردیس بخونن و در این دفترچه استناد شده به رایی از دیوان عدالت و عدم ابطال بند واو متنش در صفحه 16 از دفترچه اومده، لطفا متن بالا رو اصلاح کنید. و ( با توجه به رأي هيئت عمومي ديوان عدالت اداري مورخ 7/6/1396 مبني بر عدم ابطال مصوبه پنجاه و يكمين جلسه شوراي عالي برنامهريزي علوم پزشكي مورخ 25/3/1392 ،دانشآموختگان مقاطع كارشناسي ارشد ناپيوسته كليه رشته هاي تحصيلي و دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دامپزشكي) ميتوانند با رعايت شرايط ذيل از طريق قبولي در آزمون سراسري در مقطع دكتري عمومي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي صرفا در پرديس هاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاه هاي علوم پزشكي تحصيل نمايند: - لزوم گذراندن طرح نيروي انساني براي دانشآموختگان مشمول طرح. - دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاههاي اجرايي و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم. - داشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه. - كليه پذيرفته شدگان در دورههاي پرديس خودگردان و يا ظرفيت مازاد (اعم از اينكه در مقاطع تحصيلي قبلي تحصيل، از آموزش رايگان برخوردار بوده و يا نبوده اند) ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيئت امناي دانشگاه و مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ميباشند. - دانش آموختگان مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته صرفا قادر به تحصيل در پرديسهاي خودگردان و ظرفيت مازاد ميباشند.

N
07 امرداد 1397

با سلام. ان شاء الله که رای دیوان به خیر ما تموم بشه. دوستان من دنبال یک پارتنر کنکور ازبین فارغ التحصیل ها هستم یک شخصی که درسش خوب باشه و پشتکار داشته باشه.اگر کسی خواست اعلام کنه

مژده
06 امرداد 1397

سلام منم لیسانس و ارشد روزانه خوندم یعنی میتونم امیدوار باشم که دوباره کنکور بدم و رایگان پزشکی بخونم؟؟

آبان
06 امرداد 1397

ادمین گرامی لطفا نظراتو ساعتی ثبت کنید یه مدت این کارو انجام میدادید.. از ساعت 3 امروز تا فردا ساعت 3 باید منتظر بمونیم شمارو بخدا زودتر ثبت کنید

مرتضی
06 امرداد 1397

آقا علی رضا؛ با تمام احترامی که برات قائلم یه انتقاد دارم؛ یا شما همه چیو میدونی راجع به این قضیه یا هیچی نمیدونی؛ اگه میدونی که بیا کاملا توضیح بده جریان چی بوده چی شده؛ نه که تویه دو خط بنویسی و تموم؛ توضیح بده راه حل چیه؛ اگه هم نمیدونی دیگه نیازی نیست که اطلاعات بدی؛ شاید خیلی ها چشم امیدشون به شکایت شماست و خودشون حرکتی نمیکنن؛ شاید اطلاعات ناقص و ضد نقیض امیدوار نگهشون میداره و کاری نمیکنن؛ در ضمن من خودم رفتم شکایت کردم؛ تهران هم هستم

آبان
07 امرداد 1397

سلام. پرونده ی شما درچه مرحله ایه؟؟

علیرضا
07 امرداد 1397

همه ی اطلاعاتی که دادم چیزهایی هست که خودم میدونم و واقعا هم کامل گفتم، شکایت کردیم، میخواستیم میانبر بزنیم و زودتر به نتیجه برسیم موافقت نشد و باید روال عادی پرونده طی بشه. الان دیوان از وزارت بهداشت و سازمان سنجش میخوان که ظرف یک ماه دفاعیاتشون رو انجام بدن، سپس شکایات ما همراه با دفاعیات اونا میره به هیئت تخصصی، هیئت تخصصی هم ممکنه (گفتم ممکنه) بعضی اوقات از دو طرف بخواد بیان برای ادای توضیحات و پاسخ به سوالات، هنوز هیئت تخصصی ای برای شکایت ما تشکیل نشده که من مثلا پیگیری کنم تا شاید بفهمم نظرشون نسبت به شکایت ما مثبته و امیدوار بشیم و یا شاید بفهمم نظرشون منفیه و امیدمون کم بشه. واقعا من هیچ ایده ای ندارم. فقط میدونم یک سری شکایت مشابه ما شده و رای مثبت گرفته و یک شکایت هم رای منفی، یا استناد به این ها و قوانین موجود شکایتمون رو تقدیم دیوان کردیم و منتظر روند بررسی پرونده هستیم. اگه شکایت ما به نتیجه برسه این همه سال موش و گربه بازی تموم میشه و ممنوعیت تحصیل مجدد توسط وزارت بهداشت برداشته میشه و اگه به نتیجه نرسه که عملا ارشد ها از تحصیل مجدد روزانه از طریق کنکور سراسری حداقل در اون سه رشته و احتمالا با مجوزی که وزارت علوم و وزارت بهداشت از طریق رای دیوان میگیرن در رشته های دیگه هم ممنوع میشه. موفق باشید.

علیرضا
07 امرداد 1397

برادر عزیز، من حداقل تا الان هزار خط توی کامنت های اینجا مطلب نوشتم، یعنی چی توی دو خط، شما اسم علیرضا رو اصلا توی صفحه سرچ کن کل ماجراها از اول تا آخر با تمام پاسخ به سوال های مختلف دستت میاد. قرار نیست که از صفر باز دوباره شروع کنم توی هر کامنت داستان رو از اول بگم، ایندفعه قضیه ی ماده ی 92 بود که باهاش موافقت نشد و گفتن شکایت همون روال عادی رو طی کنه. کل قضیه همینه. نه ناامیدی بی جهت و نه امیدواری، من نمیدونم چرا اکثر بچه ها حالت صفر یک دارن و انتظار دارن من نتیجه ی نهایی رو پیش بینی کنم و از الان بهشون بگم، یه جورایی شبیه پیش بینی بازی فوتباله، ما استدلال هامون قویتره و تیم قویتر هستیم ولی معلوم نیست توی کش و قوس شکایت دیوانمون و بررسی پرونده مون چه اتفاقایی بیفته و پیش بینی دقیقی نمیشه داشت.

امير
06 امرداد 1397

جرفي كه تكليفش معلومه كه چي كار كرد و در موردش اينجا هم صحبت شد كه حتي با درخواست ديوان هم نرفته به دنبال شكايتش. اما اين تضاد آرأ قبلي بايد ديد منظور كدوم راي با كدوم راي هستش . به هر حال من كه به خوندن ادامه ميدم و خودم رو تو آمادگي ٧٠ نگه ميدارم كه وقتي اوكي شد زمان رو از دست نداده باشم و بازي سنجش و بهداشت رو نخورده باشم.

سحر
06 امرداد 1397

افسوس که این همه زحمت کشیدیم من میدونستم که نمیشه یعنی هیچ راهی نداره من فکر کنم بعضی دانشگاه ها به این موضوع ارشد گیر ندن درسته؟ آخه من امسال خیلی خوندم و مطمئننم رتبه زیر 500 میشه دیگه نمیتونم انتخاب رشته کنم.؟؟

علیرضا
07 امرداد 1397

سلام، شما میتونید انتخاب رشته کنید و پزشکی رو هم قبول هم بشید، به دیوان برید و پیگیر دریافت رای موقت مربوط به جلوگیری از بند واو بشید. یه ذره پیگیر باشید یا رای موقت رو بهتون میدن و یا حداقل شماره ی یه نفر از شاکی های بند واو رو ازشون بگیرید و از اون طریق پیگیری کنید تا بتونید رای موقت رو گیر بیارید. با اون رای موقت به شما اجازه میدن که برید در دانشگاه ثبت نام کنید و تحصیل کنید تا زمانیکه جواب قطعی شکایت ما بیاد.اگه جواب شکایت به نفع ما بود و هیئت عمومی به نفع تحصیل مجدد ارشد ها رای داد که میتونید تحصیلتون رو به همون منوال ادامه بدید در غیر این صورت و با رای منفی دیوان قبولی شما ملغی میشه. اون موقع یا میفرستنتون پردیس و یا اخراج میشید، در صورت اخراج اگه در انتخاب رشته تون پردیس ها رو زده باشید شاید بتونید به پردیس نقل مکان کنید و یا اگه رشته ی دیگه ای از پیراپزشکی رو زده باشید شاید بتونید به اون رشته ها برید. در هر صورت اگه رای دیوان منفی باشه و شما پول پردیس رو نداشته باشید چه امسال و چه سال بعد نمیتونید تحصیل کنید و اگه رای دیوان مثبت باشه چه امسال و چه سال بعد مجازید.

آبان به امیر
06 امرداد 1397

سلام. آقا امیر شما که گفتی میتونید از سهمیه ی ایثاگری برای رسیدگی سریع تر به پروندتون استفاده کنید، پروندتون در چه مرحله ای هست؟ پرونده ی شما هم به هیت تخصصی ارجاع داده شده؟

نیما
06 امرداد 1397

واقعا اصلا نیازی به شکایت نبود و اون بند دفترچه خلاف قانونه مطمئن باشید شما قبول شدید و انتخاب روازنه را انجام بدید و براساس رای دیوان میتونید پزشکی روزانه بخونیدو هیچکسی نمیتونه جلوی شما رو بگیره.

نیما
06 امرداد 1397

واقعا اصلا نیازی به شکایت نبود و اون بند دفترچه خلاف قانونه مطمئن باشید شما قبول شدید و انتخاب روازنه را انجام بدید و براساس رای دیوان میتونید پزشکی روزانه بخونیدو هیچکسی نمیتونه جلوی شما رو بگیره.

حسین-ارشد
06 امرداد 1397

ممنون از اقا علیرضا بابت پیگیرشون پس با این وضعیت نتیجه دیوان به احتمال زیاد دو سال طول میکشه که دیگه با تغییر کتابها و شرط معدلی که گذاشتن عملا شرکت و وقت گذاشتن برای کنکور کاری بیهوده ی است البته من امسال کنکور دادم و خوب بود و به احتمال زیاد قبول بشم اما از طرفی کارهای اپلای هم واسه المان درست شده که دیگه قید کنکور زدم به نظر منم دوستان وقتتون زیاد برای این کنکور نزارید تازه حتی دیوان به نفع ما رای بده با این وضعیت فارغ التحصیلان مطمئنن 7 سال وقت گذاشتن هیچ فایده نداره به نظر منم دوستان حتما اپلای کنید و برید رشته خودتون ادامه بدید. موفق باشید

آبان
06 امرداد 1397

دوستانی که میدونن لطفا جواب بدن، دیوان خودش نمیتونه نظارت کنه به تخلف یعنی حتما باید شکایتی صورت بگیره تا به درد مردم برسن؟؟

آبان
06 امرداد 1397

وقتی 4 سال تحصیل رایگان مجدد کارشناسی و 2 سال ارشد که معادل6سال تحصیل مجدد رایگان هست. تصویب شده، پس برای 6 سال تحصیل مجدد در اون 3 رشته هم نباید مانعی باشه، کاملا واضحه تخلف صورت گرفته( به رایی استناد کردن که باطل نشده). با فرستادن شکایت به هیت تخصصی وزارت بهداشت میخواد بند واو رو تو دفترچه ی 98 هم بیاره ،به هر حال وزارت بهداشت قدرت داره... ):

فراز
05 امرداد 1397

اگر این اتفاق افتاده باشه باید به دوستان بگم که خودشونو برای کنکور 99 آماده کنند. (البته آماده نکنن چون) بنظر من بوی لابی میاد و قصد این افراد هم فقط تضییع وقت و در نهایت ناامیدی و دست کشیدن از شکایت هست. من ک بشخصه کاملا ناامید شدم و فکر نمیکنم بتونیم مقابل پول و لابی وزارت بهداشت وایسیم.

مجید
07 امرداد 1397

فاز منفی ندی اتفاقی میفته؟ حرفات به اسمت نمیخوره. اسمت فرازه ولی خودت نشیبی

علی
05 امرداد 1397

با سلام من دانشجوی رشته علوم ازمایشگاهی دولتی هستم و در شهریور ماه سال ۹۸ فارغ التحصیل می شوم. سوال من این است با توجه به اینکه طرح رشته علوم ازمایشگاهی اجباری است و همچین با توجه به خدمت سربازی ایا من اجازه شرکت در کنکور سراسری۹۹ را دارم؟ لطفا جواب بدین خیلی برام مهمه

علیرضا
05 امرداد 1397

سلام دوستان، یه خبر بد دارم، متاسفانه بدلیل تضاد آرای پیشین دیوان و بدلیل وجود رای مرتضی جرفی، دیوان با اجرای ماده 92 و بررسی خارج از نوبت شکایت ما در اخرین لحظه موافقت نکرد. به همین دلیل برای بررسی بیشتر، شکایت ما به هیئت تخصصی دیوان ارجاع داده شده تا با دریافت دفاعیات طرف های شکایت یعنی سازمان سنجش و وزارت بهداشت و بررسی کامل جوانب قضیه، هیئت تخصصی گزارش خودش رو در مورد شکایت ما تهیه کنه و سپس به هیئت عمومی برای بررسی و رای گیری بفرسته. متاسفانه در حالیکه در یک قدمی رای مثبت به شکایتمون بودیم الان دوباره شکایتمون وارد روال عادی شد و پروسه ی این کار هم احتمالا تا پایان سال وشاید حتی بیشتر طول بکشه.

علی
05 امرداد 1397

یعنی این 6-7 ماه که از شکایتا میگذره هیچ بوده خب کاش از همون اول یعنی بهمن ماه به هیعت تخصص میرفت عجب گیری کردیما

علیرضا
05 امرداد 1397

سلام، هیچ که نبود، روال کار یک شکایت عادی اینه که اول شکایت کارهای ثبت و این کارهاش رو طی میکنه، سپس میره دست کارشناس های دیوان و اونا باید بررسی کنن. سپس باید فرستاده بشه به طرف شکایت برای انجام دفاع، سپس کلیه ی شکایت و دفاعیات و نظر کارشناس ها ارجاع داده میشه به هیئت تخصصی تا اونا بررسی کنن و گزارش تهیه کنن ونظرشون رو بدن و در نهایت ارجاع داده بشه به هیئت عمومی دیوان برای رای گیری. ما تلاشمون بود که با استفاده از ماده ی 92، بعد از نظر مثبت کارشناس ها یکسره کارمون بره به هیئت عمومی که در نهایت موافقت نشد و شکایت ما باید روال عادی خودش رو طی کنه و میونبر نتونستیم بزنیم.

ارشد.پ
05 امرداد 1397

علیرضای عزیز ممنون از اطلاع رسانی و احساس مسئولیتی که داری،دو سوال داشتم یک: دیگه راهی نیست وباید تا آخر سال برای جواب منتظر باشیم؟ دو: به نظرت این اتفاق تاثیری بر نتیجه رای داره؟ یعنی ممکنه دلیل این اقدام دیوان فرض بر غیرقانونی نبودن بند واو باشه؟

آبان
06 امرداد 1397

سلام آقا علیرضا لطف میکنید متن شکایتتون رو بذارید؟؟

بانو
06 امرداد 1397

سلام من کارشناسی و ارشدم و غیرانتفاعی خوندم امیدی داشته باشم برای کنکور خوندن ؟دفاعیه پایان نامم مونده نمیدونم چیکار کنم دیگه؟

هانی
06 امرداد 1397

خب الان در صورت قبولی چه کار کنیم ؟

محمدرضا
06 امرداد 1397

سلام دوست عزیز می تونید واضح تر توضیح بدین،کی شکایت کردید؟چند نفر بودید؟چقدر احتمال برنده شدن دارید؟چطوری می تونم با شما ارتباط برقرار کنم؟

علیرضا
07 امرداد 1397

سلام دوستان عزیز، بسیاری از اطلاعات مربوط به شکایت و حتی دادخواست ما و سایر موارد رو با سرچ کلمه ی علیرضا میتونید توی کامنت های همین صفحه بخونید و متوجه بشید از اول تا الان قضیه از چه قرار بوده.

خشایار
08 امرداد 1397

علیرضا مرسی از پیگیریات. وزارت بهداشت جلوی رای دیوان رو نمیتونه بگیره. دیوان رای خودشو صادر میکنه که ان شاالله به نفع ما خواهد بود. با توجه به آرا سابق دیوان دخیل دونستن لابی چندان معقول نیست. اگه اینجا لابی وارد عمل بشه و روی یک قانون کاملا اشتباه صحه بذاره عملا آرا سابق دیوان و اساسا هویت دیوان زیر سوال میره . قطعا در صورت دادن رای منفی هم کلی اعتراض به رای خواهد شد. منتها این وسط میمونه دل سرد شدن ما و البته امید وزارت بهداشت به ریزش داوطلبان دارای مدرک ارشد . که البته امید واهی ای هم نیست. چون تا اون موقع احتمالا کتابا عوض میشه و تاثیر قطعی معدل وارد عمل میشه که در اون صورت تعداد بچه های ارشد شاید نصف بشه. همه ی اینا احتماله در مملکتی که قوانینش با طلوع و غروب خورشید کاملا عوض میشن.

مهشید
04 امرداد 1397

با سلام. بنده لیسانس مهندسی مکانیک روزانه دارم. ارشد مکانیک روزانه قبول شدم. یک ترم ارشد خوندم انصراف دادم. چون روزانه بودم یکسال از کنکور ارشد محروم شدم. سال بعدش کنکور ارشدمدیریت دادم و قبول شدم. الان دانشجوی ترم دو ارشد مدیریت روزانه هستم. میخوام انصراف بدم برا پزشکی بخونم. آیا میتونم کنکور 98 رو بدم؟ محرومیتی نداره؟

آیدا
05 امرداد 1397

سلام.چون آخرین مدرکتون کارشناسی محسوب میشه میتونید رایگان تحصیل کنید.

سعیده
04 امرداد 1397

اسخ سازمان سنجش آموزش كشور به درخواست شما عنوان درخواست : عمومي | سراسري - امكان شركت در آزمون سراسري متن درخواست : سلام بنده فارغ التحصيل كارشناسي ارشد رشته مهندسي كشاورزي هستم كه هر دو مقطع تحصيلي رو باسخ سازمان سنجش آموزش كشور به درخواست شما عنوان درخواست : عمومي | سراسري - امكان شركت در آزمون سراسري متن درخواست : سلام بنده فارغ التحصيل كارشناسي ارشد رشته مهندسي كشاورزي هستم كه هر دو مقطع تحصيلي رو به صورت روزانه خوندم آيا حق شركت در آزمون سراسري سال 98 را دارم؟ و ميخوام روزانه پرستاري بخونم . در صورت قبولي در كنكور در اين رشته آيا در دانشگاه پذيرش ميشم؟ و آيا مانند دانشجو شبانه بايد شهريه پرداخت كنم؟ و ميزان اين شهريه چقدر هستش ؟ خيلي برام مهمه. خواهش ميكنم راهنماييم كنيد. هيچ اطلاعاتي از اين جهت در دفترچه كنكور ذكر نشده. تاریخ ارسال پاسخ : ١٣٩٧/٠٥/٠٤-١٠:٥٥ پاسخ : با سلام براي كسب اطلاعات لازم در اين خصوص با وزارت بهداشت تماس حاصل فرماييد. سايت مركز سنجش اموزش پزشكي http://www.sanjeshp.ir براي ارتباط با مركز سنجش اموزش پزشكي با شماره 66582501 تماس و يا با ادرس info@sanjeshp.ir مكاتبه نماييد با سپاس ه صورت روزانه خوندم آيا حق شركت در آزمون سراسري سال 98 را دارم؟ و ميخوام روزانه پرستاري بخونم . در صورت قبولي در كنكور در اين رشته آيا در دانشگاه پذيرش ميشم؟ و آيا مانند دانشجو شبانه بايد شهريه پرداخت كنم؟ و ميزان اين شهريه چقدر هستش ؟ خيلي برام مهمه. خواهش ميكنم راهنماييم كنيد. هيچ اطلاعاتي از اين جهت در دفترچه كنكور ذكر نشده. تاریخ ارسال پاسخ : ١٣٩٧/٠٥/٠٤-١٠:٥٥ پاسخ : با سلام براي كسب اطلاعات لازم در اين خصوص با وزارت بهداشت تماس حاصل فرماييد. سايت مركز سنجش اموزش پزشكي http://www.sanjeshp.ir براي ارتباط با مركز سنجش اموزش پزشكي با شماره 66582501 تماس و يا با ادرس info@sanjeshp.ir مكاتبه نماييد با سپاس

آیسا
09 امرداد 1397

سلام. خیلی جالبه منم دقیقا شرایطم مثل شماست. لیسانس و ارشد روزانه کشاورزی خوندم. امسال کنکور دادم احتمالا رتبم به پرستاری روزانه برسه. الان نمیدونم میتونم کد رشته های پرستاری روزانه رو انتخاب کنم یا نه فقط باید بین الملل و مازاد بزنم؟ و آزاد نبودم مدارک قبلیم مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟ اگه امکانش هست به تلگرام شماره 09330555321 پیام بدین باهم مشورت کنیم

سارا
03 امرداد 1397

سلام دوستان من ارشد رشته مدیریت هستم میخوام کنکور 98 شرکت کنم به نظرتون لازمه شکایت کنم یا منتظر نتیجه شکایت بمونم ممنون میشم راهنمایی کنید

آیدا
03 امرداد 1397

سلام.بنظرمن صبرکنید تادفترچه ۲بیاد.احتمالا تا۱۰ روز آینده دفترچه منتشرمیشه

سارا
03 امرداد 1397

وقتی دیوان بند و باطل نکرده بازم تو دفترچه میاد و تفاوتی ایجاد نمیشه

آیدا
03 امرداد 1397

هنوز که چیزی مشخص نشده.اگه توی دفترچه امسال هم بازم مثل سال قبل باشه ،شکایت کنید.

آیدا
02 امرداد 1397

سلام دوستان لطفا اگه کسی میدونه خواهشاجواب بده آیامیتوان بامدرک کارشناسی ارشد دوباره برای لیسانس اقدام کرد؟من میخوام برای رشته های پیراپزشکی کنکور بدم ولی بند واو دفترچه هیچ توضیحی در مورد رشته های پیراپزشکی نداده.ممنون میشم جواب بدین

آیدا
26 تیر 1397

باسلام.بنده کارشناسی وارشدم رو روزانه خوندم.می خواستم بدونم کنکور۹۸ میتونم برای رشته های پیراپزشکی تحصیل رایگان داشته باشم؟ممنون میشم جواب بدید.

علی
05 امرداد 1397

بالا ک نوشته.هر کسی دوبار میتونه از تحصیل رایگان دانشگاه دولتی استفاده بکند

raaziii
26 تیر 1397

سلام من کارشناسی روزانه با سهمیه مناطق محروم بودم ارشد هم شبانه خوندم ایا در صورت شرکت در کنکور سراسری میتونم به صورت رایگان پزشکی بخونم؟؟

علی
26 تیر 1397

سلام شیدا شما هیچ مشکلی ندارید راحت میتونین شرکت کنین.

شیدا
25 تیر 1397

دوستان من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی از دانشگاه شریف هستم.امسال دارم برای پزشکی میخونم..در خصوص تحصیل مجدد که متوجه شدم مشکلی برای من نیست چون ارشد نخوندم..فقط سوالم در مورد تعهد خدمتم هست که میتونم توی کنکور شرکت کنم یا نه؟من کار خوب پیدا نکردم و از طرفی برای لغو تعهد باید تا شش ماه پس از فارغ التحصیلی اقدام میکردم و الان دیر شده..خواهشا اگر میدونید راهنمایی کنید..تعهد خدمت من مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟

hbar
25 تیر 1397

سلام. استرس نداشته باشید انشاا... که قبول شدید در بدترین حالت مجبورید با پول تعهدتون رو بخرید. اگه بخواید تعهدتون رو بخرید گرون در میاد؟

مرضیه
23 تیر 1397

ممنون از همه دوستان که جواب سوالامو دادن ولی الان تو این سه تا جواب باز هم دوگانگی هست یکی گفته که بند واو دفترچه شامل همه رشته ها میشه... اقا محسن و اقامرتضی ممنون میشم بگید استنادتون به کدوم بند دفترچه یا رای دیوان هست که بشه مثلا پرستاری دو بدون شهریه خوند؟؟ میخوام خیالم راحت شه تا با تمرکز بتونم بخونم

سروش
22 تیر 1397

سلام خسته نباشید ببخشید من کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو در رشته مهندسی برق از دانشگاه ازاد گرفتم میخواستم بدونم میتونم در کنکور پزشکی شرکت کنم در دوره روزانه یا شبانه ؟

علیرضا
22 تیر 1397

در حال حاضر و تا این لحظه نمیتونید در سه رشته ی پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی قبول بشید. بقیه ی رشته ها مشکلی ندراید.

الهام
22 تیر 1397

سلام ،برای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان که 8سال تعهد خدمت داره آیا امکانش هست که کنکور بده و در صورت قبول شدن ، با دادن خسارت تعهدشو لغو کنه

علیرضا
22 تیر 1397

شما میتونید شرکت کنید و قبول بشید، در اون صورت یا باید بازخرید کنید و خسارت بدید و یا اینکه مثل بعضی معلم ها که میان پزشکی و دندون قبول میشن با مدرسه و آموزش و پرورش هماهنگ کنین که کلاساتون رو طوری و یا روزایی بچینن که با دانشگاه تداخل نداشته باشه. این کار رو دیدم که انجام میدن

الهام
22 تیر 1397

سلام ،برای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان که 8سال تعهد خدمت داره آیا امکانش هست که کنکور بده و در صورت قبول شدن ، با دادن خسارت تعهدشو لغو کنه

الهام
22 تیر 1397

سلام ،برای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان که 8سال تعهد خدمت داره آیا امکانش هست که کنکور بده و در صورت قبول شدن ، با دادن خسارت تعهدشو لغو کنه

N
21 تیر 1397

با سلام. دوستان کسی اطلاع داره این تاثیر معدل 30 درصدی توی کنکور به چه نحو هست ؟ آیا تاثیر مثبت داره ؟ میشه لطفا توضیح بدید یعنی اگر دوازدهمی ها مثلا زیست رو 40 درصد بزنن 30 درصد هم میاد روش و ما فارغ التحصيلان برای برابری با اون فرد باید زیست رو هفتاد بزنیم؟ خیلی به ضرر فارغ التحصيلان هست؟ لطفا بیشتر توضیح بدی چون الان بچه ها با تقلب براحتی معدلشون بالا میشه

مرتضی
22 تیر 1397

تاثیر امتحان نهایی سوم 25 درصد هستش، و تاثیر مثبت داره، و این 25 با درصد کنکور مستقیم جمع نمیشه، چون اگه 100 هم تو کنکور بزنی در اصل یعنی 75 درصد زدی که با 25 جمع میشه و در نهایت میشه 100، چون اگه تاثیر نمره نهایی 25 باشه پس مال کنکور میشه 75 دیگه، مطمئنا هم به نفع کسی که نمره زیستش مثلا شده 20، چون هر درصدی تو کنکور بزنه این نمره کمکش میکنه، مثلا اگه کنکور زیست بزنه 50 درصد، از اون 75 تاثیر کنکور تا اینجا نصفشو یعنی 37.5 درصد گرفته که اگه نمره امتحان نهایی زیست هم 20 باشه ، پس 25 درصد هم از اینجا میگیره، به اضافه 37.5 میشه، جمعش میشه 62.5 درصد، که پر واضح حدود 12درصد کمکش میکنه، این طرح هم تاثیر مثبت داره، یعنی اگه برایند اینها کمک نکرد همون درصد کنکور ملاک میشه، و به نفع دیپلمه های تجربی با نمره بالاست، که رقابت تو رشته هایه پزشکی فقط بین اون ها میشه، چون قبل کنکور رقابتو جدا کردن با نمره هشون

zara
22 تیر 1397

تاثیر 30 درصدی معدل به صورت قطعی هست نه مثبت و برای هر دو نظام هست. یعنی تفاوتی بین نظام جدید و قدیم نیست. و افرادی که معدلشون کمه میتونن ترمیم معدل انجام بدن. در کل این قانون بی عدالتی محضه. برای افرادی که سال 84 و قبل از ان فارغ التحصیل شدن تاثیر به صورت مثبته. همچنین افرادی که توی دیپلم خودشون کنکور نمیدن هم به نفعشون هست. مثلا از تجربی به انسانی و... البته این مصوبه قابل لغوه چون خیلیا اعتراض کردن.

امید
20 تیر 1397

با سلام اگر فردی فارغ التحصیل کارشناسی از رشته ریاضی باشه و بخواد بعد از فارغ التحصیلی در مدت یک سال فرصت نظام وظیفه در کنکور تجربی امتحان داده و پزشکی بخواند مشکلی برای تحصیل خواهد داشت؟ اگر از نظر نظام وظیفه مشکلی دارد راه حل ملغی نشدن قبولی چیست؟

مرتضی
20 تیر 1397

هیچ راهی نداره، باید بری خدمت، معافیت تحصیلی برای لیسانسه ها فقط برای مقطع بالاتر داده میشه، اونم از طریق کنکور کارشناسی ارشد، منم مشکل شما رو داشتم که گفتن حتما باید بری سربازی

علیرضا
20 تیر 1397

شما پس از فارغ التحصیلی لیسانس تا کارت پایان خدمت نداشته باشید حق ثبت نام در دانشگاه از طریق کنکور در مقطع پایین تر (یعنی کنکور سراسری) رو ندارید. توجه داشته باشید که میتونید قبل سربازی و یا حین سربازی در کنکور شرکت کنید ولی اگه قبول بشید و موقع ثبت نام و یا اندکی بعد از ثبت نام در دانشگاه کارت پایان خدمت نداشته باشید قبولیتون ملغی میشه. نکته ی بعدی اینکه فکر اینکه توی این یه سال بتونید قبول بشید رو از سرتون بیرون بیارید و یک کمی آسمون ها بیایید پایین و روی زمین قدم بردارید. شاید از هر ده هزار نفر فارغ التحصیلی که میان کنکور مجدد میدن شاید یک نفرشون بتونن در عرض یک سال زیست رو جمع کنن و بقیه ی درسا رو به اون تسلط برسن که بتونن در کنکور قبول بشن. که مطمئنم شما جزو اون گروه نیستید. اگر هم باشید بدلیل مشکل وظیفه شرایطش رو ندارید. بهرین کاری که میتونید بکنید اینه که از الان شروع کنید نظام جدید رو بخونید. از مهر با کانون دهم رو پیش برید. سال بعدش یازدهم و سال بعدش دوازدهم. در این حین سربازی رو هم انجام اقدام کنید و سریع برید. توصیه ی من رو حتما حتما حتما حتما جدی بگیرید.

امید
24 تیر 1397

با سلام ممنونم از پاسخ هایی که دادید اما آقای علیرضا جوری گفتن "مطمئنم شما جزو اون گروه نیستید" و نمی تونید دروس رو جمع کنید که انگار با بنده خویشاوندی خیلی نزدیکی دارند و سال هاست من رو می شناسن!!! جالب اینجاست که من این سوال رو برای خودم نپرسیدم بلکه برای یکی از آشنایان پرسیدم اما به نظر میاد آقای علیرضا با آشنای بنده هم آشنا هستن!!! بهتره همدیگر رو قضاوت نکنیم چه با شناخت چه بی شناخت. با تمام تفاسیر از هر دو بزرگوار (مرتضی و علیرضا) بابت پاسخشون ممنونم

حین ارشو
20 تیر 1397

دوستان الان من پایان نامه ارشدمو دفاع کنم یا نه؟ اگه دفاع کنم برا تحصیل مجدد به مشکل میخورم. اگه میشه راهنماییم کنید.

علیرضا
20 تیر 1397

بله، با قانون فعلی به مشکل میخورید. اگه شکایت ما به نتیجه برسه اونوقت مشکلی نیست.

مرضیه
19 تیر 1397

دوستان من کارشناسی رو شبانه خوندم و ارشد رو روزانه حالا میخواستم تو کنکور ۹۸ دوباره شرکت کنم امروز با خوندن دفترچه ۹۷ این موضوع رو متوجه شدم... دو تا سوال داشتم اول اینکه منظور از ممنوعیت شرکت تو کنکور با دو بار روزانه قبول شدن چیه؟ همین کنکور سراسری منظور هست؟ یا ارشد و دکتری هم حساب میشه؟ دوم اینکه اگه روزانه پرستاری قبول بشم میتونم رایگان بخونم یا باید شهریه بدم؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی ناراحتم از این مساله

مرضیه
21 تیر 1397

تو رو خدا دوستان جواب منو بدید خیلی برام حیاتیه

محسن
21 تیر 1397

سلام شما اصلا نگران نباشید چون اولا منظور از دوبار محدودیت روزانه ، کنکور سراسری هست نه کارشناسی ارشد و دکتری و شما هیچ مشکلی از این بابت برای قبول شدن روزانه برا بار دوم در کنکور سراسری ندارید. که تازه شما یبار کنکور سراسریو شبانه قبول شدی نه رورانه که الان حتی حق داری دوبار قبول بشی. ثانیااین محدودیت تحصیل مجدد (غیر قانونی که انشالا لغو می شه) فقط برای سه تا رشته پزشکی دندون و داروسازیه و سایر رشته ها رو شامل نمیشه البته قبلا شامل میشد اما دیوان لغو کرده و شما برای تحصیل در رشته روزانه پرستاری هیچ مشکلی نداری خیالت راحت.

N
21 تیر 1397

با سلام .میتونید کنکور بدید ولی جنابعالی چون فارغ التحصيل ارشد هستید، طبق بند واو دفترچه کنکور 97فعلا با وضعیت موجود حق تحصیل رایگان رو ندارید و باید پردیس یاظرفیت مازاد بخونيد.البته قابل ذکر هست که شکایاتی در این زمینه انجام شده و خواستار حذف بند واو شدند که همه منتظر نظر دیوان عدالت هستیم. اگر دیوان رای بده ان شاء الله حذف بشه و فارغ التحصيلان ارشد هم بتونند در صورت قبولی در روزانه رایگان تحصیل کنند

مرتضی
21 تیر 1397

اول اینکه منظور از دو بار قبول شدن در دوره روزانه، همان کد رشته های کنکور سراسری است. نه مقاطع بالاتر. ارشد و دکتری ملاک کنکور سراسری نیست. دوم اینکه به غیر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ، بقیه رشته هارو می تونید روزانه و بدون پرداخت شهریه بخونید

مرضیه
22 تیر 1397

ممنون از همه دوستان که جواب سوالامو دادن ولی الان تو این سه تا جواب باز هم دوگانگی هست یکی گفته که بند واو دفترچه شامل همه رشته ها میشه... اقا محسن و اقامرتضی ممنون میشم بگید استنادتون به کدوم بند دفترچه یا رای دیوان هست که بشه مثلا پرستاری دو بدون شهریه خوند؟؟ میخوام خیالم راحت شه تا با تمرکز بتونم بخونم

محسن
22 تیر 1397

خیالتون راحت باشه. دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 94 یا 95 رو دانلود کنید یک صفحش مربوط به کنکور مجدد افرادیه که کارشناسی روزانه خوندن که برا پرستاری باید ترمی نزدیک 5 تومن میدادن اینا برا زمانی بود که دیوان به جد ورود به این کار غیر قانونی سازمان سنجش نکرده بود چرا که این قانونو دیوان رای به ابطالش داده بود و سازمان سنجش و وزارت بهداشت در نهایت قباحت دوباره در دفترچه گذاشته بودن که دیوان شدیدا ورود کرد و بعد از این قضیه از سال 95 دیگ این صفحه گذاشته نشد (البته به صورت تلویحی و خنثی گذاشته شد ولی نه به شکل سال 94 که حتی قیمت تحصیل مجددو هم توش نوشته بود!!) و بعد در سال 96 به صورت بسیار موذیانه ای باز گذاشته شد (البته کوتاه این بار از ترس دیوان) که دیوان باز هم نقض کرد و طی یک نامه رسمی و کتبی به سازمان سنجش ازشون خواست که دیگ همچین چیزی در دفترچه آورده نشه که برای سال 97 انتظار همه این بود که دیگ هیچ چیز حتی به شکل تلویحی و کوتاه هم نیاد که به یکباره همه شوکه شدند که این بار وزارت بهداشت با سو استفاده از یکی از شکایتای ضعیف فردی به اسم آقای جرفی محدودیت رو فقط برای دارندگان ارشد و اونهم برای سه تا رشته گذاشته بود که انشالا لغو بشه. شما اگه دفترچه سالهای 94 به این طرف رو دانلود کنی و این بند رو که مربوط به تحصیل مجدده رو مقایسه کنی خیالت راحت میشه . شما اصلا نگران نباش به هیچ عنوان مشکل نداری.

آبان به میلاد
19 تیر 1397

سلام. باوجود اینکه از سال 92 طبق رای دیوان این قانون پرداخت شهریه برای تحصیل مجدد رایگان برداشته شده بود ولی بازهم تو دفترچه های کنکور تا سال 96 مینوشتن باید شهریه بده(تخلف) اما پارسال دفترچه ی انتخاب رشته که اومد نوشته بود اون بندی که تو دفترچه شماره 1(گفته بود تحصیل مجدد رایگان شهریه میخواد) باطله و در دفترچه ی کنکور امسال هم بجز بند نامفهوم واو چیزی درمورد پرداخت شهریه برای لیسانسه گفته نشده فقط به دارندگان ارشد گیر دادن اونم درصورتی که بخوان اون 3تا رشته رو روزانه بخونن . شماره ی دادنامه ها:494-508و1205و734و735

میلاد
20 تیر 1397

سلام آبان ممنونم که آدرس دقیق داری. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته 96 رو دیدم. در دفترچه دوم نوشته بند واو دفترچه اول ابطال شده. یا کارمندای سنجش خیلی شوتن یا از عمد اینجوری جواب میدن. امیدوارم دانشگاه ها هم از حکم دیوان عدالت تبعیت کنن و بازی درنیارن

علی
19 تیر 1397

سلام دوستان خوشبختانه تعدادمون زیاده و اگه همه انتخواب رشته کنیم کاری نمیتونن بکنن

امير
16 تیر 1397

دوستان درود دوباره به ساختمان مركزي ديوان مراجعه كردم و با معاون مدير كل هيئت عمومي ديدار داشتم. تعدادي شماره پرونده هم از منشي ها دارم كه به دلايل امنيتي انتشار نميدم. چون سر و كارمون با كساني هستش كه به هيچ قانوني جز با اعمال فشار نظارت بالاي سر توجه نميكنند . اما اونجا اين اميد رو بهم دادن كه تا يك ماه ديگه راي بياد . البته دفعه قبل بهم گفتن تا آخر خرداد. بهر حال شما ها هم كه همه مدارك خارجي و ليسانس و فوق ليسانس داخلي رو با تلاش خودتون به دست آورديد اين چند ماه رو هم بايد روش صبر كنيد و فراموش نكنيد كه تمام اينها بازي رواني هستش كه در بهداشت و سازمان سنجش براي توي استرس بردن و نا اميد كردن شما دارن انجام ميدن . اگه دچار استرس و نا اميدي بشيد اونا به هدفشون رسيدن.

ارشد.پ
17 تیر 1397

آقا امیر منظورتون از اینکه امیدوارتون کردند چیه؟ یعنی رای که یک ماه دیگه قراره اعلام بشه به نفع ما میشه؟ اون آقایی که باهاش صحبت کردید گفت رای صادر شده که شما امیدوار شدید؟ منظورتون رو از بازی سنجش و وزارت بهداشت نفهمیدم الان دیگه چیزی دست طرفین نیست دو طرف منتظر رای دیوان هستند.

فارغ التحصیل ارشد
17 تیر 1397

سلام دوستان ماتو شهرمون دیوان نبود که برم شکایت،شرایطم هم طوریه نمیشه برم نزدیک ترین شهرکه دیوان داره، میشه خواهشا هرخبری از شکایت شد همچنان بیاید اینجا خبرشو بگذارید؟ممنون میشم

امير
19 تیر 1397

منظورم از اميدوار كردن اينه كه تو هر دوباره كه با معاون صحبت شد گفت كه اين كار درست ميشه چون قبلا اين كار در راي ليسانس ها و همينطور خود كنكور كارشناسي ارشد انجام شده و ديوان وحدت رويه رو حفظ ميكنه . در مورد اون ١٠٠ نفر اوليا دبيرستاني هم كه اينجا صحبتش بود گفته شد كه اونا خودشون افراد بالغ هستن يعني همون هجده سال تمام و بايد با شكايت قانوني بيان جلو نه اوليا جمع كردن و پدر و مادر جلو فرستادن معني نداره. اينجا قانون مهمه. البته من قانوني نديدم كه بگه كسي رو ميشه از خوندن محروم كرد چون يه بار رايگان خونده . فرض رايگان خوندن بر اساس تعهد خدمت هستش و هر چي رايگان ادامه به خوندن بديم به تعهد خدمت اضافه ميشه. بازي وزارت بهداشت و سنجش اينه كه هرسال وسط زمستون يه چيزي غير قانوني بر اساس مصوبات يه كميته كذايي تو وزارت بهداشت بذارن تو دفترچه كنكور كه از لحاظ روحي رواني افرادي مثل ما رو دچار نا اميدي و استرس و عصبانيت كنند تا درگير رويه حقوقي بشيم و ذهنمون تمركزش رو از دست بده. چند سال پيش اين كار رو با ليسانس ها ميكردن كه ديوان كارشون رو يه سره كرد. الان دارن رو ارشد ها اين كارو ميكنن. كاري كه امسال كردن به ارشد ها از لحاظ روحي رواني ضربه وارد كرد نمونش خودم. البته من يكي كه ول كن نيستم و حتما ادامه ميدم. اما بايد تاسف خورد به حالشون كه به جاي درست كردن بازار كار واشتغال دارن حق تحصيل رو لگن مال ميكنن.

ارشد.پ
19 تیر 1397

امیدوارم حل بشه و رای به نفع ما بشه واقعا حرفتون درسته من امسال با بندی که در دفترچه اومده بود تا حد زیادی انگیزه مو از دست دادم و گرنه خوب میخوندم. اما به امید خدا حل میشه و همه قبول میشیم

فاطمه
01 امرداد 1397

سلام، کسی از رای جدید دیوان برای تحصیل مجدد رایگان رشته های پزشکی دارندگان مدرک کارشناسی ارشد خبر نداره؟؟

آبان
16 تیر 1397

واقعا چرا بایداین حجم از استرسو داشته باشیم چرا به دلیل عدم نظارت بر اجرای قانون مردم باید هزینه کنند تا تخلف صورت گرفته رو به گوش دیوان برسونن بعد منتظر بمونن ببینن حقشونو بهشون میدن یا خیر. دوستان طبق آخرین رای دیوان که برای تحصیل رایگان مجدد برای مقطع ارشد صادر شد و قبل از اون هم برای مقطع لیسانس صادر شد هر فرد درهر مقطعی میتونه 2بار تحصیل رایگان داشته باشه این یعنی بسیار امیدوار باشیم به ابطال بند واو فقط کافیه آمار شکایات بالا بره که تا قبل از انتخاب رشته ابطالو اعلام کنند و نگرانی بابت انتخاب رشته نباشه ...

میلاد
16 تیر 1397

سلام آبان «دو بار تحصیل رایگان در هر مقطع» کجا قانونی ثبت شده که بشه بهش استناد کرد؟ من پیام دادم سازمان سنجش گفت «حداکثر دو بار قبولی روزانه» به این معناست که ممکنه روزانه قبول شی، اما ثبت نام نکنی یا ثبت نام کنی، ولی انصراف بدی یا اخراج شی یا به هر دلیل نتونی فارغ التحصیل شی؛ در این صورت اجازه داری یک بار دیگه روزانه بخونی اما اگر روزانه قبول شی و مدرک اون مقطعو بگیری و فارغ شی، دیگه اجازه نداری روزانه بخونی چون امکانات دولتی محدوده و به هر کس فقط یک بار سهم تحصیل رایگان میرسه ممنون میشم راهنمایی کنی

آبان
17 تیر 1397

سلام. مگه شما از آرای قبلی دیوان خبر نداری؟؟؟ شماره ی دادنامه هایی که بارها و بارها تو این صفحه بهش اشاره شده! کسی که تو سازمان سنجش این پاسخو به شما داده صرفا یک کارمند بی اطلاع از قانون بوده یا مخصوصا این جوابو به شما داده! حتی همین قانون هم که 2 بار روزانه پذیرفته بشی دیگه حق شرکت در آزمون سراسری رو نداری نیز خالی از اشکال و بی عدالتی نیست!!!!!

محمد
17 تیر 1397

اطلاعات اون افرادی که در سازمان سنجش پاسخگو هستند به شدت ضعیفه و کاملا معلومه با بند پ دارن اونجا کار میکنن من یبار رفتم راجبه این قضیه سوال کنم اصلا نمیدونستن که دیوان چندین رای برای تحصیل مجدد صادر کرده و کلن تو باغ نیستن منبعتونو سعی کنید اونا قرار ندید.

میلاد
18 تیر 1397

خب آخه هیچ چیزی در خود دفترچه ثبت نام هم نیومده ممنون میشم اگر راهنماییم کنید و بگید کجا پیدا کنم

فا
15 تیر 1397

توجه به اينكه به تازگي گواهي فارغ التحصيليمو فرستادن (دانشگاه تهران)اما تاريخ فارغ التحصيليم اسفند ٩٥ هست ايا ميتونم به اداره كاريابي اقدام كنم و و تعهد خدمتم از بين بره؟يا ديگه نميتونم!!! الان من سال اينده براي پزشكي قبول بشم ميتونم اين ١٠-١٥ پول مدرك كارشناسي رو ندم و وارد دانشگاه بشم و پزشكي بخونم؟

کاظم
15 تیر 1397

سلام دوستان مثل اینکه تا وقتی که جواب نهایی انتخاب رشته نیاد همه ی این شکایتا رو هواست باید قبول شید تا شکایت قابل طرح باشه. آیا کسی هست که امیدی به قبولی داشته باشه؟

آبان
16 تیر 1397

سلام. نه اصلا ربطی نداره ، البته خیلی از مشاورا و وکلا چون از آرای قبلی خبر ندارند و کلا در جریان نیستن به غلط میگن باید قبول شی تا بعنوان مدرک بتونی ازش استفاده کنی !!! یکی نیست بهشون بگه اگه بعد قبولی شکایت کنم و به فرض محال با استناد به بند واو دفترچه اجازه ی تحصیل رایگان روزانه رو ندن و نتونه بره دولتی کلا از 2 نوبت روزانش استفاده کرده و سال دیگه حتی نمیتونه کنکور شرکت کنه!

محسن
16 تیر 1397

سلام این موردی که شما می فرمایید در واقع این هست که باید برای قضات بحث متضرر شدن شاکی محرز بشه تا در واقع شکایت قابل رسیدگی باشه. در این مورد چون خیلی از افراد به موجب بند واو نمیتونن ثبت نام رو انجام بدن بحث متضرر شدن شاکی کاملا محرزه و مشکلی نداره. وگرنه رای موقت اصلا صادر نمی شد.

alireza
15 تیر 1397

سلام. واقعا ممنون از دوستانی که بقیرو راهنمایی میکنند. خیلی لطف میکنند. من دانشجوی ارشد روزانه هستم ولی پایان نامه ام رو دفاع نکردم. تو ذهنم این بود که سمت علاقه ام برم که پزشکیه. الان مرددم که این ارشدو انصراف بدم یا دفاع کنم. بنظرتون میزارن ارشد گرفته ها هم بتونن پزشکی بخونن یا نه؟ اگه میشه جواب منم بدید چون خیلی مهمه. واقعا نمیدونم پایان نامه ام رو دفاع کنم یا انصراف بدم. واقعا ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

داریوش
14 تیر 1397

دوستانی که شکایت کردید چرا هیچ کدوم نیستید؟??

علیرضا
15 تیر 1397

قرار بود شما هم شکایت کنید تا هر وقت خبری شد و رای صادر شد خود شما هم از طریق نامه ی دیوان مبنی بر صدور رای در جریان امور قرار بگیرید. شما چند ماه هست کار خودتون رو انجام ندادید از دیگران چه انتظاری دارید.

داریوش
16 تیر 1397

سلام حق با شماست منتها ترس من از این بود که با یک شکایت بد هم دیگران و هم خودمو تو دردسر بزرگ تری بندازم مسلما وظیفم بود شکایت کنم و الان هم نمیتونم چیزی بخوام ولی امیدوارم شکایت شما نتیجش مثبت باشه و به هر چی که لیاقتشو دارین برسین

داریوش
13 تیر 1397

آقای علیرضا خبر جدیدی از شکایت نیست؟از استرس شب و روز نداریم خدا کنه نتیجه مثبتش هر چه زودتر اعلام بشه

ارشد.پ
13 تیر 1397

در یه جای دیگه که بعضی ها با شرایط ما یعنی دارای مدرک ارشد که در این مورد سوال پرسیدند،مشاور در جواب میگه ارشدها میتونن رایگان بخونن چون دیوان گفته هر فرد میتونه دوبار در یک مقطع رایگان درس بخونه،هر چند اون شکایت مربوط به یک فرد برای مقطع ارشد بوده اما چون استدلال وزارت بهداشت هم یکسان بودن ارشد و دکترای عمومی هستش به نظر میرسه اگه عدالت رعایت بشه بند واو هم دیگه باطله،از علیرضا و محسن درخواست دارم در این مورد نظرشونو بگن، ممنون،از مدیر سایت هم تشکر دارم و ممنون میشم نظرات رو اگه امکانش هست زودتر تایید کنن

محسن
14 تیر 1397

پاسخ به ارشد پ: کاملا حق با شماست و همچنین با همه مشاورانی که دارند این صحبتو می کنند. اما دقت کنید ما با یک ارگان کاملا مرتد از دستورات قانونی روبرو هستیم. وزارت بهداشت اگر میخاست به این گونه استدلال های صحیح و منطقی جامه عمل بپوشونه که بر اساس رای 498 تا 504 دیوان اصلا صحبتی توش نبود و همونطور که در این آرا اومده به هیچ عنوان منعی برای تحصیل مجدد در مقاطع مختلف وجود نداره. مشکلی که وجود داره تمایل بی حد و حصر وزرات بهداشت برای تمرد از دستورات دیوان هست. در این بین متاسفانه رایی که برای آقای جرفی صادر شد همون بهانه ای بود که وزارت بهداشت از سال 90 دنباش بود و خب بهش رسید. وگرنه اگر این شکایت نبود بر اساس این آرا و رای 1144 دیوان، وزارت بهداشت هیچ صحبتی نمیتونست بکنه. ما این دفه در واقع به همین بهانه وزارت بهداشت شکایت کردیم که اگه انشالا رای مثبت بگیریم دیگ تمومه.

داریوش
14 تیر 1397

امیدوارم که اینطوری باشه هر چند که تجربه نشون داده وزارت علوم و بهداشت به هر بهانه ای پول میگیرن

آران
12 تیر 1397

سلام . من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ی پرستاری هستم. در کنکور سال 1397 شرکت نکردم آیا می تونم تو کنکور سال 1398 شرکت کنم ؟ و دوم اینکه آیا اگه در رشته ی دندان پزشکی قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم؟

N
12 تیر 1397

سلام. بله میتونید کنکور شرکت کنید منتهی فعلا با این قانون موجود باید شهریه پرداخت کنید مگر اینکه بند واو دفترچه کنکور مبنی بر تحصیل مجدد ارشدها بشرط پرداخت شهریه برداشته بشه

شنتیا
12 تیر 1397

سلام، بنظرم این بحث ضایع شدن حقوق کاملا بی ارتباط با این تاپیک هست، اگر واقعا خبر شکایت 100تن از اولیا برای این مساله صحت داشته باشه، ورود تعدادی از دوستان به اینجا برای منحرف کردن اصل موضوع، چیز عجیبی نیست. حتی این باعث میشه تا امثال ما برای گرفتن حق قانونی خودمون مصرتر بشیم، در کجای دنیا چنین قوانین مسخره ای که یک بار خوندی دفعه دوم نمیتونی بخونی وجود داره؟ فارغ از این بحث، دوستان این موضوع شکایت به دیوان باید چطوری انجام بشه؟ باید حتما بیایم تهران یا از همین شهرستانم میشه؟ و اینکه دقیقا به کجا باید مراجعه کنیم؟ اونها 100 تا اولیا آوردن، بنده شخصا 200 نفر میارم عوض اونها :) اگر قرار باشه اینطوری حقمون رو بگیریم، مطمئن باشید میگیریم با توکل بر خدا

آبان
12 تیر 1397

سلام. محسن در تاریخ 19 شهریور متن شکایت نامشونو نوشتن. از اون میتونید برای تنظیم شکایت نامه استفاده کنید همچنین دادنامه ها ی مربوط به تحصیل رایگان رو با زدن شماره ی دادنامه در قسمت آرای هیئت عمومی دیوان در سایت دیوان رو هم دقیق مطالعه کنید با اطلاعات کامل به یک وکیل مراجعه کنید تا در تنظیم و توضیح جملات حقوقی کمکتون کنه (البته در صورت نیاز) فرم شکایت به دیوان عدالت اداری در اینترنت موجود هست بعداز تنظیم دقیق با پست سفارشی بفرستید به دیوان. طرف شکایت هم بعضی دوستان میگن وزارت بهداشت و سازمان سنجش ولی بنظرم باید وزارت بهداشت و وزارت علوم رو نوشت بازم تحقیق کنید ببینید کدوم درسته شایدم باید سه تاشونو نوشت . مراحل تشکیل پرونده در دیوان رو هم سرچ کنید اطلاعات خوبی بهتون میده

داریوش
12 تیر 1397

حرف منطقی و کاملا درستیه منتها در بسیاری از موارد منطقی تو قانون گذاری نیست امکان شکایت تو شهرستانها هم هست فقط خواهشا با شکایت معقول و منطقی اقدام کنید

ارشد.پ
12 تیر 1397

درود بر شما همه باید یکدل باشیم تا بتونیم حقمونو بگیریم. یه عده میان اینجا بقیه رو دلسرد کنن. به امید خدا موفق میشیم

آبان
12 تیر 1397

ببخشید 19 اردیبهشت

محمد.ن
12 تیر 1397

سلام دوستان من امسال از آذر ماه شروع کردم بخوندن و عالی هم خوندم تا وقتی که دفترچه ثبت نام کنکور امد که اون بند و داخلش آورده شده بود که متاسفانه باعث شد دیگه من قید خوندن رو بزنم علی رغم این که اکثر درس ها رو عالی تموم کرده بودم حالا متوجه شدم یکسری دوستان رفتن شکایت امیدوارم که این بند حذف بشه حالا اگر امید خدا حذف شد ایا به نظرتون دیر نیست بخوام تو این سن 28 سالگی کنکور بدم ؟ آخه من پذیرشم از کشور دانمارک واسه ادامه تحصیل دکتری هم تقریبا اوکی شده؟ کدومش انخاب کنم برم یا واسه کنکور دوباره شرکت کنم؟

علی
12 تیر 1397

داداش این پرسیدن داره مگه بابا بردار برو فقط برو

N
12 تیر 1397

بنظرم برید بهتره چون حالا تا شما یکسال درس بخونيد تا کنکور قبول بشید و هفت سال درس بخونید معلوم نیست چی میشه. ولی اگر برید میتونید دکتری رو بخونید و در حین تحصیل کار پیدا کنید و ماندگار بشید. البته اگر اونجا هم به بعضی اصول و اعتقادات پایبند باشید و تلاش کنید زندگی خوبی خواهید داشت ان شاء الله.

کنکور-م
12 تیر 1397

افرین به دوستانی که پیگیر این قضیه هستن یعنی امسال همتون شرکت کردید و قبول میشید!! یا سال بعد میخواید کنکور شرکت کنید؟؟

آبان
12 تیر 1397

شما هم شکایت کنید...

برق
11 تیر 1397

سلام دوستان یه سوال دارم الان شما واسه کنکور امسال که برگزار شد میخواید این قانون برداشته بشه یا میخواید سال بعد کنکور شرکت کنید؟ اقا علیرضا شما هم میخواید سال بعد کنکور بدید؟ یا امسال شرکت کردید و قبول میشید؟

....
11 تیر 1397

تا جایی که من میدونم تو اکثر کشور های اروپایی و امریکا رشته های پرشکی رو به شرط داشتن مدرک علوم پایه میشه خوند. حتی خیلی از دانشجوها قبل تحصیل یه مدت کار میکنن تا خودشون هزینه ی تحصیلشون رو پرداخت کننن که البته این هزینه کاملن منطقی و قابل پرواخت برای عموم هست نه هزینه های نجومی پردیس ایران.بنابراین در اکثر کشور ها ورود به دانشگاه بعد از 25 سالگی کاملن روتین منطقیه هست.تازه زمان کنکور ما هم شرکت کننده بیشتر بود هم ظرفیت کمتر یعنی همین الان هم نسبت به زمان ما برنده ان.

Ali
11 تیر 1397

منم موافقم با این دوستمون که گفت داره حق بچه های دبیرستانی ضایع میشه. به شرایط جامعه بازار کار و وضع اقتصادی کشور و اینکه چرا یک نفر با داشتن ارشد و ذکتری و بعد از صرف کلی هزینه و عمر در آستانه 30 سالگی مجبور به این کار میشه کاری ندارم چون خودش یک رنجنامه جداست. ولی اگه خودمون جای بچه های 18 ساله دبیرستانی بذاریم و یا به این فکر کنیم که زمان کنکور خودمون به مامیگفتند باید با 100000 نفر فوق لیسانس و دکتری رقابت کنی میشه متوجه عمق فاجعه شد.

داریوش
11 تیر 1397

این استدلالا به درد همون بچه های دبیرستانی میخوره ما مشکلی نداریم اونام برن ارشد بگیرن بعد بیان کنکور بدن

میلاد
11 تیر 1397

حرفای شما ربطی به موضوع نداره بچه ها اینجا چیزی دیگه ای رو پیگیری میکنن لطفاً به حاشیه نرید و عدالت اجتماعی رو جای دیگه ای پیگیری کنید

محسن
11 تیر 1397

پاسخی به ارشد و Ali :این استدلال شما به این دلیل غلطه که اولا این100 هزار نفری که شما داری مثال میزنی همیشه در رشته های تجربی وجود داشته حالا نه انقدر اما بوده یعنی حداقل 50 60 هزار نفر همواره توی تجربی جزو ابن دسته بودند این مربوط به سال 97 نیست سال 88 که ما کنکور میدادیم هم یادمه همچین قضیه ای وجود داشت. شما و همین مدیران که به این قضیه دارند اعتراض میکنن متوجه نیستند که این اختلاف فاحش بین تعداد شرکت کننده ها نه به دلیل افزایش تعداد اینگونه افراده بلکه به دلیل کاهش شدید خود دانش آموزان رشته ریاضی و انسانی هست یعنی تعداد دانش آموزهای تجربی افزایش فاحشی داشته(من خواهر زاده خودم میگفت تو مدرسه ما امسال اصلا ریاضی و انسانی به حد نصاب نرسید و توی مدرسشون از سال دوم به بعد فقط تجربی هست!!) این اختلاف هم به دلیل همین مورده. ثانیا از کل این 100 هزار نفر شاید 10 درصدشون هم داوطلب اساسی نباشند یعنی یچیزی در حدود 10 هزار نفر و این هم به این دلیله که اکثر این افراد خونه و شغل دارند بچه دارند انقدر وقتشون پره که اصلا نمیرسن بخونن صرفا برای یک تیر در تاریکی شرکت کردند و به قول خودمون سیاهی لشکرن. این درحالیه که تعداد داوطلب واقعی که از همین دانش آموزان هستن بالای 50 درصدشون داوطلب واقعی محسوب میشن یعنی حدود 250 هزار نفر که به معنای واقعی وارد رقابت با این 10 هزار نفر میشن دیگ شما خودت کلاهتو قاضی کن حذف اون 10 هزار نفر چ تاثیری در رقابت این جامعه آماری کثیر داره.

آبان
11 تیر 1397

بعدم شما که میگی خو راس میگن!!!!!! تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش مدرک کاردانی تازه فارغ التحصیل داره با دکترایی که 7هشت سال سابقه ی تدریس داره رقابت میکنه! تو هر آزمونی اونی که تواناتره موفق میشه. این دلیل نه قانونی هست نه عقلانی

Ali
11 تیر 1397

جهت اطلاع در قانون استخدامی رتبه و گروه هر فرد که در حکم درج میشه براساس مدرک تحصیلی که کاملا از همدیگر متفاوته بعدم همنمور که گفتی آزمون استخدامی که برای چنذین هزار عنوان شغلی با مدارک مختلف داره برگزار میشه پس طبیعی که طیف وسیعی از مدارک با مقاطع مختلف در اون شرکت میکنند و در بسیاری موارد فاکتور سن هم تعیین کننده است. حالا خودت کلاهتو قاضی کن ببین برای آزمون کنکور سراسری با مدرک دیپلم چطور یک بچه 18 ساله که در روستا و منطقه محروم بعضا معلم لیسانس درست حسابی هم نداشته چطور باید با فوق لیسانس و دکتری علوم پایه مثل زیست شناسی و فیزیک و ریاضی و یا رشته های فنی رقابت کنه؟؟!! و شرایط هم عادلانه و یکسان باشه

آبان
11 تیر 1397

نه، مدرک هیچ تاثیری در رتبه نداره دوستانی که شرکت کردن میدونن و میدونن چندهزار نفر لیسانس فوق لیسانس و دکتری برای یک نفر ظرفیت باهم رقابت میکنند. بعدم همه که فارغ التحصیل علوم پایه نیستن خیلیا با رشته های انسانی پزشکی قبول میشن شما ببین چه زحمتی کشیده!!!!!!!! اصلا علوم پایه هم باشه چه ربطی داره خیلی از بچه دبیرستانیا هم هستن که تو یه درس خیلی قوی تر از کسی هستن که دکتری اون رشته رو داره. اونوقت اون بچه ی18ساله همسنای قویه خودشو نمیبینه فارغ التحصیل علوم پایه رو که ممکنه خیلی هم ضعیف باشه رقیب خودش میدونه!! طبق قانون اساسی تحصیل رایگان هیچ محدودیتی نداره. شما هم این 84هزار نفرو رقیب ندون 550 هزارنفرو رقیب ببین

آبان
11 تیر 1397

بعدم میشه بگید به کدوم قانون استناد کردن که حقشون داره ضایع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آبان
10 تیر 1397

13 درصد داوطلبان تجربی تحصیل مجددی یا در حال تحصیل بودن یعنی حدود 84 هزار نفر،550 هزار نفره دبیرستانیا و پشت کنکوریها کثرت از اینجا ناشی میشه نه از تحصیل مجددی ها. که گیردادن به تحصیل مجددی ها، آیا با کاهش تعداد تجربی ها به انسانی ها و ریاضی ها اضافه میشه!!! یا با کاهش تجربیا ظرفیتا اضافه میشه!!!!!!!! فکر نمیکنم کثرت دلیل خوبی برای تخلف از قانون اساسی باشه و دیوان هم این موضوع رو دلیل قانونی برای منع تحصیل رایگان نمیدونه

محسن
10 تیر 1397

امسال هم مدیران وزارت علوم هم رئیس سازمان سنجش به این اتفاق بیسابقه برای کنکور تجربی و تعداد بالای شرکت کنندگان اون و کاهش شدید شرکت کنندگان ریاضی و انسانی که حتی مجموعشون تقریبا نصف تعداد شرکت کنندگان تجربی میشه انتقاد کردند و جالبه مستقیما به آرای دیوان هم اعتراض کردن که چرا راه رو برای اینکار هموار کردند. با این اوصاف ی مقدار مسیر سخت شده بخصوص با کار اشتباهی که آقای جرفی کردند، احتمال لابی در رای برای شکایت جدید خیلی بالا رفته به هر حال در حال حاضر از همه دوستان خواهش دارم شکایتشون رو انجام بدن تا بلکه با تعداد بالای شکایات بشه فشار آورد. باور کنید هیچ وقتی ازتون گرفته نمیشه متنشم که بنده گذاشتم براتون فقط لازمه برید این متنو تو برگ دادخواست دیوان به همراه مشخصاتتون بنویسید و طرف شکایت رو وزارت بهداشت و سازمان سنجش قرار بدید. عنوان شکایت هم میشه در خواست ابطال قسمتی از بند واو دفترچه ثبت نام آزمون سراسری 1397.

ارشد.پ
11 تیر 1397

یعنی به نظرتون دیوان تحت تاثیر قرار می گیره یا واقعا بر اساس قانون عمل میکنه؟ شما که حقوق خوندید دیوان اگه بر علیه ما رای بده چه استدلالی میتونه داشته باشه؟

ارشد
11 تیر 1397

خو راستم میگن اینجا حق بچه های دبیرستانی داره ضایع میشه این اشتباه خودمون بود که از اول نرفتیم رشته تجربی حالا این اصلا عادلانه نیست که با دبیرستانی ها رقابت کنیم بعدشم همین هفته پیش نزدیک به 100 اولیا رفتن به دیوان اعتراض کردن که حق تحصیل رایگان واسه بچه های لیسانس برداشته بشه.

امير
11 تیر 1397

اين يكي از بي پايه و اساس ترين استدلال هايي هست كه وزارت علوم و سنجش و اون اوليا كه ميگن رفتن ديوان انجام دادن. چرا ؟ چون تو هيچ جاي دنيا دانشگاه و حق تحصيل چيزي نيست كه بخواي سهميه بندي كني اون بره و اين نره. كلا دانشگاه چيزي نيست كه بخواي به صورتي غير از سنجيدن علم كسي رو راه بدي و اگه اين كارو بكني نتيجش ميشه ايران. حتي توي كشور اتازوني هشتاد ساله ها درس ميخونن. مشكل جاي ديگس . نميشه گفت حق دبيرستانيها ضايع ميشه چون اتفاقا اونا كارشون راحت تره هم كار و زندگي ندارن و هم اينكه سه ساله كتابا جلوشونه و معلم و .... دارن. اما توي خود دبيرستانيها هم يكي هيچي امكاناتي نداره و يكي همه امكانات مثل مشاوران ١٠٠ مليون تومني رو داره. همين استوكيومتري كه داد همه رو در آورده با روشهايي ديگه كه تو كتابهاي پيشرفته نوشته شده تو زمان كمي حل ميشه. ولي همه دسترسي ندارن. مثلا مدارس كپر نشين ندارن اين چيزارو. پس عدالت تحصيلي كاملا از بين رفته چون عدالت اجتماعي وجود نداره و اين دومي پايه اولي هستش. مشكل يه چيز اساسي هستش كه بايد حل بشه. مشكل اينه كه درجه و اعتبار و درآمد مهندس ها بايد در حد پزشك ها باشه. خود من ليسانس نرم افزار هستم ، mcst مايكروسافت هم دارم و فوق ليسانس MBA دولتي و روزانه هم هستم با رتبه خيلي خوب و معدل شاگرد اولي ولي مثل پزشك ها و داروسازي ها سازماني مثل نظام پزشكي هست كه ما رو از نظر بيمه و در آمد و وام و انواع مجوز ها حمايت كنه ؟!!! پس اين تلنگر خوبي ميشه براي وزارت علوم وسنجش كه بايد براي مهندسين هم سازمانهاي حمايتي وجود داشته باشه. از اينكه مهندس شدم اصلا پشيمون نيستم و خيلي دوستش دارم. فقط به خاطر آينده درمانيم دارم ميام طرف پزشكي . الان هم ميگم دنياي مهندسي فارتر از پزشكيه و پزشكي از صنايع مهندسان به خصوص برق و كامپيوتر و شيمي داره اين پيشرفت رو ميكنه. ابزارهاي پيشرفته جراحي و بيمارستاني كار مهندس هاست. پزشكي در اصليش نياز به حافظه و تكنيك هاي حافظه داره براي تشخيص اما در زمان اجراي بسياري از درمان ها علوم ديگه كار اصلي رو انجام ميدن و پزشك به يك اپراتور تبديل ميشه.

...
10 تیر 1397

سلام دوستان ،من کامنت هارو خوندم درست متوجه نشدم الان بهتره هر کسی تک به تک به دیوان شکایت کنه یا فعلن بهتره منتظر جواب دیوان باشیم؟؟؟؟

محسن
10 تیر 1397

سلام هرکسی که شکایت نکرده منتظر بقیه نباشه هرچه تعداد شکایتا بیشتر بشه حساسیت دیوان هم بیشتر شده و روند رسیدگی تسریع پیدا میکنه میتونید از کامنت بنده در تاریخ 19 اردیبهشت در همین قسمت نظرات استفاده کنید به عنوان متن شکایت و شکایتتون رو انجام بدید.

آبان
08 تیر 1397

سلام آقا علیرضا چرا گفتید گویا پروندتون خارج از نوبت بررسی میشه؟ مگه دقیقا نمیدونید پروندتون درچه مرحله ایه؟؟

آبان
08 تیر 1397

دوستان اگه دیوان به نفع ما رای بده آیا ممکنه سازمان سنجش یا وزارت بهداشت منع جدیدی برای قبولی در رشته های پزشکی بذارن. لطفا نظر بدید...

مرتضایی
08 تیر 1397

کنکور چطور بود ؟ از نظر من سخت بود

کنکور 97
08 تیر 1397

سلام دوستان میشه بگید چطور میتونم به حکم لغو موقتی که صادر شده دسترسی داشته باشم؟تو سایت دیوان بلد نبودم پیداکنم

فاطمه
07 تیر 1397

من چند جا چندبار سوالمو گفتم جوابي نگرفتم خيلي برام مهمه جواب بديد من كارشناسي غير پزشكي روزانه دولتي فارغ التحصيل ٩٥ هستم اما گواهي مدركم رو ارديبهشت ٩٧ فرستادن كه توش نوشته ٨ سال تعهد خدمت! با اين اوصاف ايا بايد مدركو ببرم اداره كار و درخواست كار بدم كه نامه لغو تعهد بهم بدن تا بتونم دوباره واسه كنكور سراسري رشته پزشكي اقدام كنم يا اصلا لزومي نداره اين كارو بكنم؟ با توجه به اينكه اصل مدرك سوم و پيش دانشگاهي دست دانشگاه اولم هست و تحويل نميدن كه در صورت قبولي به دانشگاه جديدم واسه ثبت نام بدم.

علیرضا
08 تیر 1397

سلام، شما مشکلی برای شرکت در کنکور و قبولی ندارید. اگه در کنکور قبول شدیددانشگاه لیسانستون مدارکتون رو برای دانشگاه قبولی جدیدتون میفرسته، در هر صورت دست شما نمیدن مدارک رو. همچنین در مورد تعهد خدمت باید بگم اگه شما تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی مدرک تون رو اداره کار میذاشتید آزاد میشد و هیچ مشکلی از نظر تعهد خدمت نداشتید. ولی الان هم مشکل حادی پیش نیومده شما در صورت قبولی در رشته ی جدید از کنکور سراسری، دانشگاه که میرید به شما میگن یا مدرک لیسانستون رو آزاد کنید که برای رشته های غیرپزشکی برای ورودی سال 91 حدود 10 تا 15 تومن هست (دقیقش رو باید برید بپرسید). و یا حالت دوم اینه که دانشگاه جدید تعهد خدمت اختیاری ای که داشتین (8 سال) رو اضافه میکنه به تعهد خدمت رشته ی جدیدی که میخواین بخونین. یعنی مثلا پس از خوندن رشته ی جدید اگه بقیه 8 سال تعهد خدمت اختیاری دارن شما 16 سال دارین. که مسئله ی خاصی نیست این تعهد خدمت اختیاری.

محسن
09 تیر 1397

سلام بنظر من برید مدرکتونو آزاد کنید و خودتونو به دست شانس نسپرید. مدرک کارشناسیم خیلی هزینش نیست که بخاید این ریسکو بکنید.

فاطمه
11 تیر 1397

سلام ١٠-١٥ ميليون تومن؟ با توجه به اينكه به تازگي گواهي فارغ التحصيليمو فرستادن اما تاريخ فارغ التحصيليم اسفند ٩٥ هست ايا ميتونم به اداره كاريابي اقدام كنم و و تعهد خدمتم از بين بره؟يا ديگه نميتونم!!! الان من سال اينده براي پزشكي قبول بشم ميتونم اين ١٠-١٥ رو ندم و وارد دانشگاه بشم؟

داریوش
07 تیر 1397

سلام با آرزوی موفقیت برای همه دوستان امروز معاون وزیر علوم از تعداد بالای شرکت کننده های علوم تجربی گله کرده و از قانون قبلی که ممنوعیت تحصیل مجدد حمایت کرده بچه ها از دیوان خبر جدیدی نیست؟نگرانم

آبان
08 تیر 1397

سلام. من هم نگرانم به شدت. از این همه جوون بیکار از این همه مشکل مردم ابراز نگرانی نیکنند اونوقت گیر دادن به تعداد داوطلبان تجربی و تحصیل مجددی ها...

...
08 تیر 1397

چطور وقتی سر هر کوچه یه دانشگاه زدن هر ایرانی شد یه دانشجو در نتیجه ارزش مدرک وزارت علوم اتدازه ی یه پفک شد کسی نگران نشد ولی الان فقط افزایش تعداد شرکت کننده ها نگرانشون کرده!! اگه از اول درست برنامه ریزی میکردن این همه اختلاف موقعیت ایجاد نمیکردن وضعیت این جوری نمیشد. خیلی از اینا که دوباره دارن کنکور شرکت میکنن فارغ التحصیل های بهترین دانشگاه های این مملکتن با بهترین معدل ها که یهو چشم باز کردن دیدن عملا هیچ جایگاه اجتماعی و شهروندی ندارن. به خاطر همین هم حاضرن دوباره مشقت سال های طولانی تحصیل رو تحمل کنن وقتی کار نیست پس حق ندارن فرصت یه تلاش دوباره رو از کسی بگیرن. سر این قضیه باید محکم وایسیم

قدیم یا جدید؟
05 تیر 1397

سلام بچه ها خوبید؟ من سال 83 دیپلم گرفتم. دوست دارم داروسازی قبول شم. به نظرتون اجازه میدن کتابای دهم یازدهم دوازدهمو بخونم یا حق انتخاب ندارم و باید کتابای قدیمو بخونم؟

pic
همکلاسی
05 تیر 1397

سلام در حال حاضر از سوی سازمان سنجش مشخص نشده است که داوطلبان نظام قدیم در کنکور سراسری 98 حق انتخاب پاسخ به سوالات نظام جدید را دارند یا خیر

N
05 تیر 1397

با سلام.بنده هم دیپلم 83 هستم. احتمال قوی از همون کتابهای قدیمی سوال میاد.متاسفانه یه کم برامون دیر شده .ای کاش چند سال قبل اقدام میکردیم

سارا
02 تیر 1397

من فارغ‌التحصیل ارشد آزاد هستم، برای کنکور پزشکی دیپلم تجربی باید داشته باشم؟ تحصیل در پردیس خودگردان و ضرفیت مازاد شامل حال من هم میشه؟

سيامك
09 تیر 1397

با هر مدرك ديپلمي ميتوني ولي حتما پيش دانشگاهي رو بايد گذرونده باشي يا مدرك كارداني داشته باشي

سيامك
01 تیر 1397

سلام دوستان پر تلاشم ديگه يه هفته بيشتر نمونده واستون بهترين رتبه ممكن با توجه به تواناييتون و تلاشتون آرزومندم... روزهاي خوش صداي قدمهاش داره مياد بقيه بچه هام برامون دعا كنين كه ماراتن بد ناجوانمردانه نفس گيره كنكور تجربي موفق باشين

نسرین
29 خرداد 1397

دانش آموختگان مقطع كارشناسی ارشد ناپيوسته صرفاً قادر به تحصيل در پرديس های خودگردان و ظرفيت مازاد ميباشند. با توجه به این بند یعنی دانشگاه ازاد هم نمیتونن پزشکی و دندون بخونن؟

کوثر
29 خرداد 1397

سلام...من فارخ التحصیل مامایی هستم و درحال گذراندن طرحم هستم...ایا می توانم همزمان با طرحم درکنکور ۹۸ شرکت کنم؟؟

دکتری
29 خرداد 1397

از دوستان دکتری هم خواهش میکنم اگر کسی تا الان به دیوان شکایت کرده لطفا متن شکایت رو در اختیار بقیه قرار بده تا با یک شکایت واحد و صحیح جلوی این خودسری های وزارت بهداشت گرفته بشه

آبان
01 تیر 1397

منتظر کسی نباشید خودتون زودتر شکایت کنید اگر برای ارشدها باطل بشه بعدش نوبت اعمال خودسری به دارندگان دکتراس. اگر الان شکایت کنید چون موضوع تحصیل رایگان هست با شکایت ارشدها بررسی میشه و نیاز نیست دوباره منتظر بمونید

دکتری
29 خرداد 1397

سلام دوستان چرا این قسمت از اصلاحیه ی دفترچه کنکور سراسری نادیده گرفته شده اینجا؟ ((تبصره- در مورد امكان شرط تحصيل مجدد دانش‌آموختگان مقطع دكتري پيوسته از محل اين مصوبه، از آنجائي كه در مصوبه ياد شده از مقاطع مذكور ذكري به ميان نيامده است، براي ورودي‌هاي سال 1397 امكان‌پذير نمي‌باشد.)) خوب وقتی وزارت بهداشت از هر خلأیی که در اجرای قانون وجود داره به نفع خودش استفاده کرده وتا الان هم به زور شکایت و چماق از رای دیوان تمکین کرده ، از این که در مصوبه به نکته اشاره نشده هم باز به نفع خودش تبصره داده علی رغم اینکه در سالهای گذشته هیچ منع قانونی برای فارغ التحصیلان دکتری وجود نداشته و ناگهان همچنین تبصره ای از فضا رسیده و اگه باز پیگیری نشه و دوستان دکتری شکایت نکنن قطعا این تبصره ی فضایی رو به بقیه ی مقاطع هم وارد میکنن ، از دوستان و خصوصا جناب علیرضا خواهش میکنم روی این قضیه هم مانور بدین چون تعداد فارغ التحصیلان دکتری که مجددا کنکور میدن بسیار کمه و عملا صدای اعتراضشون به جایی نمیرسه

سارا
31 خرداد 1397

این بند در مورد دکتری پیوسته هست و دکتری تخصصی رو شامل نمیشه

آبان
26 خرداد 1397

بله تاریخ انتشار هست به اشتباه نوشتم تاریخ صدور رای

شیما
25 خرداد 1397

کسی تو دیوان عدالت اشنایی نداره یه خبری چیزی بده از وضعیت؟

هانی
25 خرداد 1397

این رای که آبان میگه مال وزارت علومه که در مورد ارشداست ، 28 فروردین تاریخ پست مقاله توی خبرگذاری هستش ، نه تاریخ رای دیوان .

آبان
24 خرداد 1397

آقا علیرضا بنده هم سایت دیوان رو مدام سر میزنم ولی این رایی که 28 فروردین تو خبرگذاری منتشر شده بود رو ندیدم.

آبان
24 خرداد 1397

خانوم شیما اینجا همه هم دردن . چرا باید با روحو روانه شما بازی کنم. چیزیو که تو خبرگذاری خوندم نقل کردم. دوستانی که پیگیر هستن نظر بدن ببینم یشه بهش استناد کرد ... تاریخ خبر رو هم گفتم...

آبان
24 خرداد 1397

رای 28 فروردین دیوان در مورد تحصیل رایگان رو سرچ بفرمایید. خبر از خبر گذاریه معتبری نقل شده...

امیر
25 خرداد 1397

نوشته ویژه پذیرفته شدگان کنکور ۹۶

آبان
23 خرداد 1397

دوستان من در سایتی خوندم دیوان در 28 فروردین رایی رو صادر کرده ودر اون از ابطالهایی که قبلا برای تحصیل مجدد رایگان دارندگان لیسانس در رشته ی پزشکی و تحصیل مجدد رایگان در مقطع ارشد رای داده اشاره کرده و رای نهایی رو این چنین اعلام کرده که تحصیل مجدد رایگان برای تمامی دارندگان لیسانس .فوق لیسانس و دکتری در هر رشته ای که مسلما پزشکی هم شامل میشود بلامانع است. دوستانی که میتونن لطفا شخصا از دیوان پیگیری نمایند...

آبان
24 خرداد 1397

در خبرگذاریهای معتبر نیز منتشر شده حالا اینکه صد در صد شامل حال ما هم میشه رو دیگه شما نظر بدین...

شیما
24 خرداد 1397

پس من چرا همچین سایتی نمیبینم تو نت آدرس؟

امیر
25 خرداد 1397

اگه مضمونت اینه میشه بهش استناد کرد ولی رای و شماره دادنامه در سایت دیدان عدالت اداری ثبت نشده

هانی
23 خرداد 1397

از این داستانا بگذریم فکر نکنم وضع کاری پزشکا 7 سال دیگه تعریفی داشته باشه ها اونم تازه عمومی ،

هانی
23 خرداد 1397

من از یکی از سایتها نقل قول میکنم : "در جلسه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مورخه 2 خرداد 96 مقرر گردید درصورت قبولی در دانشگاه روزانه ، تحصیل مجدد در مقطع جدید یا مقطع قبلی درهرصورت رایگان باشد." که این گفته بر گرفته از متن زیر است که خود دیوان گفته : "نظر به اینکه در آراء شماره 734 مورخ 30 دی سال 92 و آراء 1205 و 494 الی 508 مورخ چهارم آبان سال 95 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به‌ترتیب "قسمت اول بند 3 مصوبه چهل و پنجمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر پرداخت شهریه تحصیل در مقطع دکتری توسط داوطلبی که در مقطع کارشناسی از آموزش رایگان برخوردار بوده است"، "بند 3 بخش (ز) فصل سوم دفترچه آزمون سراسری سال 1394 مبنی بر پرداخت شهریه توسط داوطلبی که در مقطع کارشناسی از آموزش رایگان برخوردار بوده است در تحصیل در مقطع دکترای عمومی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و یا مقطع کارشناسی رشته‌های گروه پزشکی" و "بخش دوم بند «و» دفترچه شماره یک راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1395 و قسمتی از بند 1-8 دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون سراسری سال 1395 در خصوص عدم‌پذیرش آن دسته از داوطلبانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی (آموزش رایگان) تحصیلات خود را در رشته‌ای به اتمام رسانیده‌اند در همان مقطع قبولی قبلی و در همان دوره (روزانه) و امکان ثبت نام این قبیل از داوطلبان در دوره نوبت دوم (شبانه) در همان مقطع و پرداخت شهریه همانند دانشجویان دوره شبانه در صورت قبولی در دوره روزانه"، ابطال شده است و در تصویب بند «و» دفترچه آزمون سراسری سال 1396 دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور پذیرش آن دسته از داوطلبانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی (آموزش رایگان) تحصیلات خود را در رشته‌ای به اتمام رسانیده‌اند، در همان مقطع قبولی قبلی و در همان دوره (روزانه) امکان‌پذیر ندانسته است، بنابراین بند «و» دفترچه آزمون سراسری سال 1396 به‌لحاظ مغایرت با مفاد آراء هیئت عمومی با استناد به بند 1 ماده 12 و مواد 88 و 92 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می‌شود." البته دوستان قبلا هم اشاره به این موضوع کردن ، حالا قضیه اینه که بر طبق این رای در هر مقطعی 2 بار حق تحصیل رایگان وجود داره حالا این بند "و" 97 کلا زیر سوال هستش و بعد از قبولی در این 3 رشته اگر جلو تحصیل رایگان شما از طرف دانشگاه گرفته شد شما میتونین با استناد به این رای اقدام کنین . حالا در هر صورت بشینین درستونو بخونین چون تا قبول نشین این داستانا اصلا شامل حالتون نمیشه . من خودم فکر میکنم تمام اینکارا واسه دلسرد کردن ماها بوده وگرنه خود وزارت بهداشت میدونه اینکار قانونی نیست صرفا جهت دلسردی ما اینو تو دفترچه گذاشتن و مطمئنا توی سال 98 هم یه جور دیگه حال مارو میگیرن

آبان
24 خرداد 1397

من هم فکر میکنم این مشکل حل بشه یجور دیگه بقول شما حالمونو میگیره ولی از طرفی هم هرچی فکر میکنم میبینم واقعا دیگه جای بهانه نیست. اگر بود تا الان همه رو گفته بودن مخصوصا برای لیسانسه ها که تعدادشون خیلی بیشتر از ماست...

آبان
23 خرداد 1397

چرا نظرمو که درمورد پیگیری شکایت توسط مردم بود رو ثبت نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سارا
23 خرداد 1397

سلام اقای فرزاد ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید، بند واو دفترچه ۹۷کی باطل شد مگه؟

پرویز
24 خرداد 1397

هیچی بابا این بنده خدا الکی یه چیزی گفت و در رفت

آبان
22 خرداد 1397

دوستان من امروز متوجه شدم گویا دیوان اوایل اردیبهشت به تحصیل رایگان دارندگان ارشد در سه رشته پزشکی دندون ودارو رای داده....

علی
23 خرداد 1397

تو رو خدا راس میگین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از کجا این خبرو خوندین ؟ منبعتون معتبر بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آبان
23 خرداد 1397

من تو یه سایت خوندم

پرویز
23 خرداد 1397

از کجا متوجه شدید؟ همچین خبری نیست فعلا، یکی از صفحات اینستا یه ماه پیش یه خبری به نقل از دیوان گذاشته بود که تحصیل برای همه اونایی که دوباره میخان کنکور بدن رایگان شد ولی خبرش منبعی نداشت. ولی امیدوارم یه روزی همه بتونیم رشته دلخواه رو رایگان بخونیم، من که خیلی خوشبینم

بانو
23 خرداد 1397

مطمئنین؟چون من میخوام دفاع کنم ارشدمو البته غیرانتفاعی خوندم و کنکور ۹۸ مد نظرمه

علیرضا
23 خرداد 1397

من نمیدونم شما چرا اینقدر دست به شایعه تون خوبه :-( ، ول هم نمیکنید شایعات رو. تمام اخبار رو مستند پیگیری کنید. اگه رایی توی هیئت عمومی دیوان صادر بشه در کمتر از 3 هفته روی سایت دیوان و در بخش آرای هیئت عمومی میاد. الان هم آرای صادره هیئت عمومی تا تاریخ 1 خرداد در دسترس هست. برید پیدا کنید ببینید رایی صادر شده یا نه؟ تازه قبل از ثبت توی سایت من و سایر شکات از طریق نامه ی دیوان و یا سایت سامانه ثنا مطلع میشیم.

شیما
23 خرداد 1397

از کجا فهمیدین لطفا بیشتر توضیح بدین یا اگه چیزی نمیدونین و قصد اذیت کردن دیگران و بازی با روح و روانشونو دارین خواهشا اینکارو نکنین.هیچ کس در شرایطی نیست که خرف های الکی دیگرانو بشنوه لطفا موثق حرف بزنید

هانی
24 خرداد 1397

چه جالب :-)

آبان
24 خرداد 1397

دوستان دست به شایعه چیه!!!!!!!!!!!!! به طرز بیان بنده دقت فرمایید من هم نگفتم صددرصد گفتم گویا یعنی با شکو تردید

مختار عاشقی
22 خرداد 1397

سلام لطفا در مورد شرکت در کنکور سراسری رشته پزشکی با داشتن مدرک ارشد فرایند و شرایط سنی امکان شرکت هست

Erf
22 خرداد 1397

سلام ، من لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی دارم و میخواستم برای رشته دندون کنکور بدم و تحصیل مجدد داشته باشم ، فقط یه مشکل که جدیدا فکرمو به خودش مشغول کرده این بنده که " هیچ تعهدی به هیچ سازمان یا ارگانی نداشته باشد" ، این تعهد شامل تعهد خدمت در قبال آموزش رایگانم میشه؟ ینی ما فارغ التحصیلای روزانه هیچ راهی جز خریدن و آزاد کردن مدرکمون نداریم؟؟؟ نمیدونم چرا کسیو ندیدم که این مشکل به ذهنش خطور کرده باشه و سوال بپرسه ، خودم دست به کار شدم! یهو دیدی قبول شدیم و رفتیم برا ثبت نام یهو زدن زیرش و گفتن تو تعهد خدمت رایگان لیسانستو انجام ندادی و نمیشه ثبت نام کنی بسلامت!!! یکیم این که چطور اینجا نوشتین میتونین مدرک خودتونو آزاد کنین و هزینه آنچنانی نداره؟؟!! از هزینه ها خبر دارین؟ 15-20 میلیون هزینه آنچنانی نیست؟ لطفا کمک کنین یه جواب درست میخام واقعا ذهنمو درگیر کرده مرسی

آبان
23 خرداد 1397

سلام اینکه برای تحصیل مجدد میگن مدرک قبلیتو باید با پرداخت هزینه آزاد کنید تا شمارو ثبت نام کنید غیرقانونی هست! آزاد کردن مدرک فقط درصورت خروج از کشور هست! شا میتونید به دیوان شکایت کنید(کارمون شده شکایت به دیوان!!!!) اینکه میگن هزینه ی آنچنانی نداره برای ورودی های قبل از 90 مدرک لیسانس چیزی حدود 2سه تومن میشه بعداز90 رو خبر ندارم

علیرضا
23 خرداد 1397

سلام، من این سوال رو قبلا جواب دادم، تعهد خدمتی اختیاری ای که دارید رو یا بر روی تعهد خدمت رشته ای که قبول میشید اضافه میکنن و یا میگن مدرک قبلیتون رو آزاد کنید (هر دو موردش رو میتونن اجرا کنن). در هر صورت به خاطر این مورد اخراج نمیکنن. تازه شما اگه مدرکتون رو میذاشتید کاریابی، بعد یکسال میتونستید ازاد کنید. شرایط کاریابی رو ببینید اگه در 6 ماه اخیر فارغ التحصیل شدید یا کمتر از 6 ماه از خدمتتون میگذره میتونید مدرکتون رو بذارید کاریابی تا بعد مدتی آزاد بشه.

محسن
23 خرداد 1397

با سلام آزاد کردن مدرک به سال ورودی به دانشگاه بستگی داره و برای مقطع کارشناسی به هیچ عنوان انقدر نیست مثلا برای ورودی ما که سال 88 بود هزینه آزاد سازی مدرک کارشناسی کلا 3 ملیون تومن هست که البته اگه وام هم گرفته باشید کلا به 5 تومن نمیرسه هزینه آزاد سازی که شما شنیدید مربوط به مقطع ارشد هست و اون هم باز فرق میکنه سال ورودش برای ما که مثلا ورودی 92 هستیم ترمی 2.5 ملیون هست البته اینو اگر که می خواید دقیقتر بدونید باید برید از بخش آموزش های آزاد دانشگاه محل تحصیلتون بپرسید اما مبلغ 20 تومنو اینها برای کارشناسی اصلا درست نیست.

فرزاد
22 خرداد 1397

واقعا تعجب میکنم از این همه تناقض. منو بگو برای کسب اطلاعات به این چنین سایت هایی سر میزنم. عزیزان داستان حل شد و اینا از قافله عقبند هنوز. شما با هر مقطع تحصیلی اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری و چه روزانه باشی چه شبانه باز هم میتونی مجدد کنکور بدی و حق تحصیل رایگان داری.

آبان
22 خرداد 1397

کجا نوشته آقا فرزاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منبع موثق لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امیر
22 خرداد 1397

سلام آقا فرزاد واقعا حل شده؟

ناشناس
22 خرداد 1397

شما ک از غافله جلو هستی لا اقل به خودت زحمت بده دفترچه ی کنکور بند و رو بخون!

شیما
22 خرداد 1397

از کجا میدونین؟ اگه اطلاعاتی دقیق دارین تو رو خدا بیشتر توضیح بدین

ایران
22 خرداد 1397

نه دوست گرامی اشتباه نکن هیچم داستان حل نشده باید این رای دیوان بیاد وگرنه هیچی معلوم نیست.

علیرضا
22 خرداد 1397

آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند. شما مثل اینکه اطلاعاتتون از یک سال پیش تا الان اپدیت نشده :-)

علی
23 خرداد 1397

نتیجه شکایت اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

مسعود
21 خرداد 1397

سلام من فارغ التحصیل ارشد دانشگاه آزادم منم باید نگران این بند واو دفترچه باشم؟

پرویز
23 خرداد 1397

بله متاسفانه مشکل برای همه ارشدها هستش، منم ارشدم شبانه بوده

آبان
21 خرداد 1397

الان پرونده ی شما خارج از نوبت بررسی میشه؟؟

آبان
22 خرداد 1397

آقا علیرضا با شما هستم

علیرضا
23 خرداد 1397

بله بنظر میرسه که اینطوره، چون شکایت ما مربوط به نقض آرای پیشین دیوانه و نه یک شکایت با موضوع جدید. در نتیجه خارج از نوبت بررسی میشه.

آبان
20 خرداد 1397

خدا خیر بده به خانم بهتاش. هرجا هستن سلامت باشند و خوشحال...

علی
21 خرداد 1397

چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

هانی
20 خرداد 1397

این تیک ارشد که موقع ثبت نام بود مگه اختیاری بود ؟ راستی کسی اطلاع داره که میشه شهریه ترمی پردیسو قسطی داد یا باید کلشو یه جا بدیم یا بستگی به دانشگاه داره ؟

آبان
20 خرداد 1397

سلام. دوستان یعنی هیچ راهی وجود نداره که دیوان پرونده ها رو زودتر بررسی کنه؟ تا قبل از جواب اولیه کنکور. نمیشه درخواست داد؟ کسی اطلاع نداره؟؟

علیرضا
20 خرداد 1397

زودتر از این راهی که ما رفتیم واقعا دیگه راهی نیست. یه حالت بررسی توی نوبت هست که 2 سال طول میکشه، حالت دیگه بررسی خارج از نوبت با توجه به آرای پیشین دیوان هست که زیر یک سال طول میکشه. راه میونبر دیگه ای وجود نداره.

آبان
19 خرداد 1397

سلام. دوستانی که اطلاع دارند لطفا بگن چیزی که میگم درسته یا خیر چنین چیزی نبوده، در دفترچه ی کنکور سا 95و96 خبری از بند واو نبود چون آقای جرفی سال 94 شکایت کرده بودن و دستور لغو موقت صادر شده ود و وزارت بهداشت هم این 2 سا ل تمکین کرده و مورد بند واو رو تو دفترچه نیاورده. درسته؟ آیا ممکن است برای انتخاب رشته نیز وزارت بهداشت از لغو موقت تمکین کند؟

علیرضا
20 خرداد 1397

این حرفایی که گفتین خیلی خیلی غلط و شایعه هست. رای ها و دادخواست های پیشین دیوان در مورد ادامه تحصیل حی و حاضر هست، دفترچه راهنمای ثبت نام از سال 90 تا 97 هم حی و حاضر میتونید دانلود کنید و بخونید. دیگه بقیه ی چیزهایی که میشنوید شایعه هست. وقتی خودتون یه وقت کوتاه بذارید و اینا رو توی دو ساعت نگاه کنید دیگه فریب این شایعات رو نمیخورید. موفق باشید.

آبان به میلاد
19 خرداد 1397

این محدودیت فقط برای سه رشته ی دندون دارو و پزشکی میباشد. شما در هر رشته ی دیگه ای میتونید تحصیل رایگان داشته باشید اما حواستونو جمع کنید مبدا علوم آزمایشگاهی قبول بشید و پشیمون بشید که کاش پزشکی یا دندون میخوندم خیلی مراقب باشید حتما خودتون میدونید اگه ۲بار روزانه قبول بشید دیگه حق شرکت در آزمونو ندارید

پرویز
19 خرداد 1397

دوستان به نظرتون تعداد شکایت ها رو بیشتر کنیم بهتر نیست؟ یا بتونیم با یه خبرگزاری هماهنگ بشیم که گزارشی در این مورد بده. یا از طریق نماینده گان مجلس پیگیری کنیم، امسال سال انتخابات مجلسه نماینده ها دوباره یاد مردم میفتن فکر کنم فرصت خوبیه، لطفا بقیه دوستان هم نظر بدن

علیرضا
19 خرداد 1397

خبرگزاری یا مجلس رو باخبر کنید صددرصد به ضرر ما تموم میشه چون بصورت دیفالت و بدون درنظر گرفتن قانون، حق رو به ما نمیدن. شما نگاه کن دیگه خود ما و حتی وکیل هایی که دوستان باهاشون صحبت کردن هم اولش فکر میکردیم باید فقط یه بار بشه درس خوند که بعدا خانم بهتاش با اون شکایتشون راهی قانونی رو برامون باز کردن، اگه رسانه ای بشه میترسم روی این قضیه زوم بشه و مجلس بیاد در این مورد قانونی بذاره و کارمون تموم بشه. همچنین دبیرستانی ها اگه اعتراض بکنن هم مجلس سریع میاد موضع میگیره و قانون تصویب میکنه و کار سخت میشه. به هیچ عنوان نباید رسانه ای بشه چون نظر جامعه خیلی به نفع ما نیست هرچند که نظرشون قانونی نیست و مطمئن باشید اگه این رو رسانه ای کنید جو علیه ما میشه.

امیر
19 خرداد 1397

این نماینده ها خودشون مسبب تمام بدبختی های ملتن

کوثر
18 خرداد 1397

سلام دوستان من قبلا یه سوال پرسیدم ولی مثل اینکه ثبت نشده ..دوباره می پرسم...من فارغ التحصیل مامایی دوره روزانه دولتی هستم...می خوام کنکور۹۸ شرکت کنم...اگه پزشکی قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم یا رایگانه؟

علیرضا
19 خرداد 1397

سلام، شما با مدرک لیسانس، اگه تعهد خدمت اجباری دارید باید اون رو انجام بدید. سپس میتونید کنکور بدید و پزشکی قبول بشید. در هنگام ثبت نام در دانشگاه ممکنه تعهد خدمت اختیاری مربوط به لیسانستون رو به تعهد خدمت اختیاری پزشکی اضافه کنن و یا ازتون بخوان که مدرکتون رو پول بدین آزاد کنین (هر دو کار قانونیه و میتونن انجام بدن.)

Kosar
18 خرداد 1397

من فارغ التحصیل کارشناسی مامایی دوره روزانه دانشگاه دولتی هستم...اگر کنکور ۹۸ پزشکی دولتی قبول بشم برای من رایگانه؟؟

ارشد. کنکور
18 خرداد 1397

سلام آقا علیرضا شما میگید که احتمال دارد رای دیوان به بعد از شهریور بیفته یعنی بعد از انتخاب رشته که احتمال زیاد هم با توجه به تعداد پرونده های که به دیوان میاد حتی شاید تا عید هم دیوان رای نده ،حالا اون موقع ایا ما میتونیم روزانه رو انتخاب کنیم یا اصلا حق انتخاب رشته روزانه رو به ما نمیدن؟

علیرضا
19 خرداد 1397

سلام، یه شایعاتی شده بود که شاید امسال حق انتخاب اون سه رشته رو به ارشدها ندن. البته موقع ثبت نام کنکور خیلی از ارشد ها تیک اینکه ارشد دارن رو نزدن چون زدنش اختیاری بود. از طرفی چون دستور موقت توقف بند واو صادر شده اگه تا زمان انتخاب رشته جواب دیوان نیاد، عملا سازمان سنجش باید اجازه ی انتخاب اون سه رشته رو به ارشد ها بده. حالا شما اگه پزشکی قبول شدید و جواب دیوان باز تا شهریور نیومد که میرید دانشگاه ثبت نام میکنید اونجا اگه براتون مانع تراشیدن دستور موقت دیوان رو نشون میدید (از دیوان اون موقع این مورد دستور موقت رو پیگیر باشید حله) و میرید دانشگاه و درستون رو میخونید تا جواب دیوان بیاد. اگه به نفع ما شد که درس رو ادامه میدید. اگه به ضرر شد که اخراج میشید به سلامتی :-) ، اون موقع اگه توی انتخاب رشته تون پردیس پزشکی ها رو هم زده بودید وهزینه ی پردیس رفتن رو هم دارید از طریق سنجش پیگیر رفتن به پردیس میشید. فکر کنم به صورت جامع مسیر راه رو مشخص کردم.

امیر به علیرضا و محسن
18 خرداد 1397

ممنون علیرضا از راهنماییت پس من دادخواستمو تنظیم میکنم تا نتیجه شکایت شما بیاد و دعا میکنم مشکل همه حل بشه اما از محسن تعجب میکنم یه جوری بیان میکنه انگار دیوان بله قربان گوئه ، خیر اونجا محل تعیین تکلیف کردن نیست اونجا باید بنا به استناد و مغایرت ها با قانون دادنامه ارائه کنی اونجا هم چون یکی دو نفر نیستن قطعا تمام جوانبو در نظر میگیرن من منظورم اینه که در دادنامه ۵۴۴ مظمونش اینه که کسایی که قبلا از اموزش رایگان استفاده کردن ملزم به پرداخت شهریه ان منم دیدم با توجه به این حکم من که هیچ کدوم از مقاطعم روزانه نبوده پس چرا این مصوبه رو به همه تعمیم دادن ولی به قول علیرضا ممکنه با دادخواستم برای روزانه ها دردسر درست کنم و وزارت بهداشت سو استفاده کنه و روزانه ها رو به دردسر بندازه دارم مشورت میگیرم من بنا به این بند در دادنامه ۵۴۴ ( در خصوص آقای مرتضی جرفی) میخوام شکایت کنم (۴- استناد وی جهت ابطال مصوبه پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی، اصل 30 قانون اساسی می باشد که اعلام می دارد: « دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد». در این خصوص لازم به ذکر است، تصمیم شورای عالی برنامه ریزی این وزارتخانه در راستای اجرای عدالت آموشی و اصل 30 قانون اساسی می باشد. زیرا مصوبه مذکورافرادی را که قبلاً در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) و دکترای حرفه ای دامپزشکی فارغ التحصیل شده اند، ملزم به پرداخت شهریه برای تحصیل مجدد از طریق قبولی در آزمون سراسری نموده است، تا فرصت تحصیل رایگان برای افرادی که برای اولین بار متقاضی تحصیل در مقاطع مذکور می گردند فراهم آورد.)

آبان
18 خرداد 1397

دوستان دقت کنید وزارت بهداشت هیچ دلیل محکمی برای منع تحصیل رایگان نداره . دادنامه هایی که برای کارشناسی ها بوده و مورد آقای جرفی هیچ کدام دلیل و دفاعیه ی محکمی از سوی وزارت بهداشت دیده نمیشه!!! احتمال ابطال بسیار بالاست مطمئنا اگر وزارت بهداشت دلایل قانونی داشت تو شکایات قبلی منجر به پیروزیش میشد!!!!!! کافیه آمار شکایات بالا بره. دوستانی که میگن چجوری شکایت کنیم به شعبه ی دیوان عدالت در شهرتون مراجعه کنید راهنماییتون میکنن بعد از تنظیم دقیق شکایت اونو به دیوان بفرستید

آبان
18 خرداد 1397

دوستان دقت کنید وزارت بهداشت هیچ دلیل محکمی برای منع تحصیل رایگان نداره . دادنامه هایی که برای کارشناسی ها بوده و مورد آقای جرفی هیچ کدام دلیل و دفاعیه ی محکمی از سوی وزارت بهداشت دیده نمیشه!!! احتمال ابطال بسیار بالاست مطمئنا اگر وزارت بهداشت دلایل قانونی داشت تو شکایات قبلی منجر به پیروزیش میشد!!!!!! کافیه آمار شکایات بالا بره. دوستانی که میگن چجوری شکایت کنیم به شعبه ی دیوان عدالت در شهرتون مراجعه کنید راهنماییتون میکنن بعد از تنظیم دقیق شکایت اونو به دیوان بفرستید

آبان
18 خرداد 1397

سلام. آقا علیرضا تو همون اطلاعیه ی تکمیلی که سنجش داد اعلام کرد تصمیمی برای دارندگان دکتری گرفته نشده

سمیرا
19 خرداد 1397

یعنی دارندگان مدرک دکتری تخصصی میتونن روزانه انتخاب رشته کنن؟

پرویز به علیرضا
18 خرداد 1397

به نظرتون تعداد شکایت ها رو بیشتر کنیم بهتر نیست؟ اگه همه شکایت کنند تاثیرش بیشتره. به نظرتون تعداد شکایت ها تا الان بالا بوده؟

علیرضا
19 خرداد 1397

سلام، بنظرم تعداد شکایات به اندازه ی کافی زیاد هست، شکایات بیشتر از این ممکنه بیشتر باعث طول کشیدن روند دادرسی بشه. هرچند حالا هرکسی خواست شکایت کنه بره شکایت کنه ما که کسی رو نبستیم.

آبان
18 خرداد 1397

سلام .حمایت ایثارگری یعنی چی؟ اینکه خارج از نوبت و زودتر به پروندتون رسیدگی بشه هم جزوش هست؟؟؟ من میگم با توجه به امتیازی که دارید هرچه سریعتر شکایت کنید و در شکاییتون تحصیل رایگان برای تمامی دارندگان ارشد رو ذکر کنید نه فقط اوناییی که تحصیل غیر رایگان داشتند و ببینید رای دیوان چیه که نودونه درصد رای ابطالو میده. در غیر اینصورت شما میتونی مجددا شکایت کنید و از غیر رایگان بودن تحصیلات و منع تحصیلتون بگید...

محسن
17 خرداد 1397

حالا با این اوصاف من خیلی تعجب میکنم که چطور بعضی از وکلا مثل همین آشنای شما گفتن که اگه شما در دادخواستتون مورد رایگان نخوندن در مقاطع قبلی رو ذکر کنید احتمال موفقیتتون بیشتره. به هیچ عنوان تاثیری در این مورد نداره چون کلا این بند عیر قانونی هست و دلایلش رو هم براتون ذکر کردم. پس به هیچ عنوان در دادخواستتون این موردو ذکر نکنید چون دقیقا اتفاق آقای جرفی تکرار میشه و مطمینن تاثیری هم در روند رسیدگی نداره چون شما با این کارتون دارید به یک قانون نانوشته استناد می کنید که اصلا مورد قبول قضات دیوان نیست. (یعنی شما چه این موردو ذکر کنید چه نکنید تاثیری در روند دادخواهیتون نداره اما راهی میشه برای سو استفاده دوباره وزارت بهداشت. )مهم دلایلی هست که از روی قوانین نوشته شده و متقن آورده بشه. من در دادخواستی که در یکی از نظرات همین پیج در تاریخ 19 اردیبهشت نوشتم دادخواست بسیار کاملی رو آماده کردم که می تونید از اون استفاده کنید. و دیگ هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

امیر
18 خرداد 1397

شما خیلی دوست دارید وکلا رو زیر سوال ببرید قبلا هم شخصی به نام امین همچین موردی رو متذکر شدن و مدرک دوستشونو زیر سوال بردید کسی که وکیله قطعا به قوانین مسلط تره پس لطفا به تخصص دیگران احترام بزارید من با مشورت با دوستان حقوقدانم به این نتیجه رسیدم با اینکه میدونم با استناد به این بند میتونم نتیجه بگیرم ولی سعی میکنم منتظر جواب شکایت علیرضا بمونم که نفرین روزانه ها رو به جون نخرم

بانو
17 خرداد 1397

سلام بزرگواران من کارشناسی معماری غیرانتفاعیو دارم و دانشجوی ارشد غیرانتفاعی هستم و دفاعیه من باقی مونده .در صورت قبولی در کنکور روزانه میتونم رایگان تحصیل کنم؟

N
17 خرداد 1397

خواستم از آقایان علیرضا و محسن بخاطر زحماتشون تشکر کنم. خیلی ممنون و سپاس از لطف و زحماتتون

امیر به علیرضا و محسن
16 خرداد 1397

سلام‌ علیرضا و محسن که خیلی زحمت کشیدین میشه منو راهنمایی کنین من میخوام برم دیوان شکایت کنم منتها با امتیاز پدرم چون اون ایثارگره و تو مراکز قضایی از حمایت قضایی ایثارگران برخورداره میخواستم راجب مضمون شکایت مشورت بگیرم من نه لیسانسم و نه ارشدم روزانه هست و مورد اعتراضم به اینه که حق تحصیل رایگان برای کسی که تا به حال استفاده نکرده محفوظه و اگرم به حکم ۵۴۴ صادره دقت کنید مظمونشون اینه که این حق برای کسانیه که تا بحال از تحصیل رایگان استفاده نکردن ولی از طرفی نمیخوام خدای ناکرده با این شکایت کسایی که ارشد روزانه بودنو تو دردسر بندازم مثل خطای خود آقای جرفی حالا شما چه پیشنهادی دارین ؟؟؟؟ چون یکی از وکلایی که میشناسم بهم گفت درخواست با این مضمون محتمل تره تا شکواییه کلی برای تمام ارشدها

علیرضا
17 خرداد 1397

سلام دوست عزیز، خیلی ممنون که منفعت جمع رو درنظر میگیرید. به نظر من بهترین کاری که میتونید بکنید اینه صبر کنید تا نتیجه ی شکایت ما بیاد. احتمال میدم که جواب شکایت ما حداکثر تا آخر شهریور دیگه بیاد (البته امکانش هم هست بیشتر طول بکشه). اگه تا اون موقع جواب اومد و تحصیل رایگان شد که عالی، در غیر اینصورت شما یه شکایت تنظیم کنید و در مورد حق خودتون مبنی بر استفاده از تحصیل رایگان تاکید کنید. حتی اگه شکایتی انجام ندید و قبول بشید هم اگه خواستن مشکلی ایجاد کنن راحت میتونید یه شکایت بدین دیوان و درخواست دستور موقت بدین تا مانع ایجاد مشکل برای شما بشن و صد درصد دیوان حق رو به اجازه ی تحصیل شما میده. در هر صورت به هیچ وجه افرادی مثل شما مشکلی برای تحصیل مجدد نخواهید داشت. حتی شما میتونید موضوع شکایتتون ابطال مصوبه نباشه بلکه نحوه ی اجرای مصوبه باشه که بگید این مصوبه رو دارن برای افرادی که تحصیلات غیر رایگان داشتند هم اجرا میکنن که کار اشتباهیه. در هر صورت وزارت بهداشت محدودیت برای ارشد ها رو به نهایتش گرفته تا بتونه آخرش اونایی رو که یه مقطع یا هر دو مقطع رو روزانه خوندن از تحصیل مجدد روزانه محروم کنه. (به مرگ گرفته تا به تب راضی بشیم). پیشنهاد نهایی من اینه که شما دادخواستتون رو تهیه کنید ولی فعلا تا شهریور صبر کنید ببینید نتیجه ی شکایت بچه ها چی میشه.

علی
17 خرداد 1397

اقا اصن شما شکایته چی میکنین شما اصن از بیخ مشکلی ندارین ک

محسن
17 خرداد 1397

با سلام من در نظر به یکی از دوستان که همچین مطلبی رو گفته بودن عرض کردم به هیچ عنوان هیچ قانون مادری در این مورد که حق تحصیل رایگان برای هر فرد فقط یکبار هست وجود نداره و این از اون مواردی هست که بهش در اصطلاح حقوقی گفته میشه قوانین نانوشته. اینطور موارد دهن به دهن و به صورت شایعه می چرخه و مثلا یک نهادی مثل وزارت بهداشت میاد و یک قانون که کاملا در تضاد با یکی از اصول مهم قانون اساسی هست رو بر این اساس مقرر می کنه. در اصل 30 قانون اساسی گفته شده که دولت موظف است که تحصیل رایگان را تا جای ممکن گسترش دهد نه اینکه اون رو محدود کند. همچنین طبق ماده ۷ لايحه قانوني اصلاح مواد ۷ و ۸ قانون تأمين وسايل و امکانات تحصيل اطفال و جوانان ايراني مصوب سال ۱۳۵۸، تحصيل در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي داخل کشور به صورت رايگان و در قبال تعهد خدمت برابر مدتي که از تحصيل رايگان استفاده کرده اند مورد حکم مقنن قرار گرفته و پرداخت شهريه در فرضي اعمـال مي شود که کسي مايل به تحصيل رايگان نباشد و در ساير قوانين دليلي بر محدوديت تحصيل رايگان در مراکز آموزش عالي فقط در يک مقطع وجود نداره و از طرفي مطابق ماده ۴ قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت مصوب سال ۱۳۸۰، دريافت هر گونه وجه، کالا و خدمات تحت هر عنوان از اشخاص حقيقي و حقوقي توسط وزارتخانه ها، مؤسسات و شرکتهاي دولتي غير از مواردي که در مقررات قانوني مربوط معين شده يا مي شود، ممنوع اعلام شده است.

آبان
17 خرداد 1397

طبق قانون تحصیل غیر رایگان هیچگاه مانعی برای تحصیل رایگان ایجاد نمیکند . واقعن وزارت بهداشت چگونه با اقتدار تمام اومده گفته حتی کسانی که تا کنون از تحصیلات رایگان استفاده نکردن نمیتونن روزانه ی پزشکی بخونن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یا اونایی که 4سال غیر رایگان و2 سال رایگان یا برعکس بودن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگر بخوایم دلیل بیخودی که وزارت بهداشت بیان کرده رو در نظر بگیریم که گفته 6 سال کارشناسی و ارشد معادل 6 سال پزشکیه عمومیه تکلیف این افراد چی میشه؟؟؟

nima
16 خرداد 1397

پس با توجه به صحبت های که اقا علیرضا در جواب اقا پرویز دادن میشه گفت بدون شک این بند حذف نمیشه.پس این همه زحمت تا به امروز کشیدیم همش پرید!؟؟

علیرضا
17 خرداد 1397

سلام، شما چطوری چنین برداشتی کردین؟؟؟ :-( ، نکته اینه که اگه شانسی برای تغییر نبود و دیوان همون رای شکایت جناب جرفی رو ملاک قرار میداد رئیس دیوان میتونست در همون شروع روند دادرسی با توجه به رای پیشین رد درخواست بزنه و پرونده مون رو رد کنه. ولی عموما در این مواقع چند عامل هست که باعث میشه که هر ارگانی از جمله دیوان توجهش رو بیشتر جمع کنه و ببینه قضیه چی هست. یکی از این عوامل تعداد شکایت های بالا هست که باعث میشه به یک پرونده توجه بشه و نشه به همین راحتی ردش کرد. این در مورد شکایت ما صدق میکنه. بهرحال چون پرونده روند دادرسیش هم شروع شده و دستور موقت هم صادر شده یعنی عملا دیوان به موضوع حساس شده و شانس خوبی برای احقاق حق دوستان وجود داره. بنظر من شانس ما بالای 50 هست. اگه شکایت جرفی نبود و وزارت خونه مستقیما مصوبه محدودیت ارشدها رو اعمال میکرد شانس ما 100 درصد بود.

آبان
17 خرداد 1397

بدون شک حذف میشه! شکایت نامه ی دقیق تنظیم کنید ....

امیر
17 خرداد 1397

چی میگی اخوی کی علیرضا همچین چیزی گفته تو کدوم کامنتش همچین حرفی زده اون تمام این مدت همه رو امیدوار کرده شما لطفا ناامید نکن

علیرضا
16 خرداد 1397

سلام بر دوستان، من سعی کردم سوالات شما رو تا جایی که در وسع اطلاعاتم هست جواب بدم، تقریبا همه ی سوالاتی که میشد طرح بشه رو جواب دادم. و اغلب سوالات دیگه واقعا تکراری شده. یه تعدادی از سوالات رو 4 یا 5 بار جواب دادم. اگه اسم من رو توی صفحه سرچ کنید کلیه ی کامنت ها و پاسخ های من به سوالات دوستان مشاهده میکنید و میتونید ازش استفاده کنید.

آبان
16 خرداد 1397

سلام. کسی اطلاع داره منع تحصیل رایگان در رشته ی پزشکی برای دارندگان لیسانس (که لغو شد) و بالاتر از چه سالی وارد دفترچه ی کنکور شده؟

علی
17 خرداد 1397

دفترچه انتخاب رشته 96 رو دانلود کن اونجا کاملا و واضح نوشته

میلاد
15 خرداد 1397

سلام به همه خواهش می کنم منو راهنمایی کنید، واقعاً قضیه برام مبهمه من لیسانس روزانه و ارشد غیرانتفاعی دارم. قصد ندارم پزشکی بخونم. میخوام از لیسانس علوم آزمایشگاهی بخونم. من هم مشمول بند واو میشم یا این بند مخصوص پزشکی، دندان و داروس؟ خیلی خیلی به راهنماییتون نیاز دارم ممنون

علیرضا
16 خرداد 1397

سلام، راستش رو بخواهید طبق بند واو دفترچه شما مجاز به ادامه تحصیل مجدد در مقطع لیسانس هستید. ولی احتمال اینکه وزارت بهداشت جلوی شما رو بگیره و کارتون به شکایت و شکایت کشی برسه هم زیاده. شکایت اگه به ثمر برسه صد درصد شما هم اجازه ی ادامه تحصیل در هر مقطعی رو دارید. ولی اگه شکایت ما به ثمر نرسه عملا این رد شکایت ما برای وزارت بهداشت مجوزی برای ایجاد مصوبات جدید برای جلوگیری ارشدها در همه ی رشته های روزانه لیسانس هم خواهد بود و این موش وگربه بازی ادامه خواهد داشت.

علیرضا
16 خرداد 1397

در ضمن اگه همین الان برید از وزارت بهداشت این سوال رو بپرسید بهتون قول میدم که خیلی شدید موضع میگیرن و میگن که به هیچ عنوان چنین اجازه ای ندارید. در صورتی که جزو مصوباتشون نیست ولی کاری نداره براشون میتونن یه مصوبه بزنن و ممنوع کنن و باز شما مجبورید برید دیوان و شکایت کنید. بهرحال اگه شکایت ما ارشد ها به نتیجه نرسه باز دوباره همه چیز به هم میریزه و ابطال و عدم ابطال بازی ها ادامه خواهد داشت. ولی شکایت ما به نتیجه برسه دیگه کار تمومه و اجازه تحصیل مجدد رو همه دارن.

آبان
17 خرداد 1397

بجز اون سه تا رشته تو هر رشته ی دیگه ای میتونید تحصیل رایگان داشته باشید مانعی ندارد

میلاد
17 خرداد 1397

علیرضا جان خیلی ممنونم از توضیحاتت محبت کردی

میلاد
18 خرداد 1397

آبان خیلی ازت ممنونم لطف کردی

میلاد به آبان
18 خرداد 1397

تحصیل رایگان؟ حتی بااینکه لیسانسم روزانه بوده؟

آبان
15 خرداد 1397

سلام.کسی میدونه آقای جرفی چطور تونستن رای قانونی برای ادامه تحصیل پزشکی بگیرند؟ آیا شکایتشون مجددا در دیوان بررسی شده ؟؟؟؟؟؟؟؟

علیرضا
16 خرداد 1397

سلام، این مورد رو حداقل سه یا چهار بار توی همین بخش کامنت ها توضیح دادم دیگه واقعا زبونم مو درآورد ولی برای آخرین بار توضیح میدم، ایشون 2 تا شکایت انجام داده بودن شکایت اول مبنی بر غیرقانونی بودن اخراجشون از دانشگاه، و شکایت دوم مبنی بر ابطال مصوبه 51امین جلسه شورای برنامه ریزی علوم پزشکی که همون مصوبه ایه که ارشد ها رو از تحصیل روزانه در سه رشته پرمتقاضی محروم میکنه. شکایت اولشون چون مربوط به روند اجرایی وزارت بهداشت بوده برای قضاوت رفته به یکی از شعبات دیوان و زیر نظر تنها قاضی همون شعبه و بعد از کمتر از یکسال جوابش اومده (یعنی تابستون 95) و اجازه ی تحصیل رو بهش داده یعنی به بیان دیگه اون یک نفر قاضی شعبه حق ادامه تحصیل رو به ایشون داده. شکایت دومش چون مبنی بر ابطال مصوبه بوده باید بره در هیئت عمومی که شامل تمام قضات همه ی شعبات دیوان عدالت اداری هست. جناب جرفی چون رای شعبه رو برای ادامه تحصیل گرفته بودن و همون تفکر اشتباه شما دوستان رو داشتن و فکر کردن اینا از هم خبر دارن یا اگه جواب شعبه اوکی شد حتما جواب شکایت ابطال مصوبه هم صد درصد اوکی میشه، بنابراین از تابستون 95 تا تابستون 96 که روند کاری شکایت دومشون مبنی بر ابطال مصوبه هست رو نه تنها پیگیری نکردن بلکه درخواست های دیوان رو برای مراجعه ی حضوری برای ادای توضیحات و همچنین ضمیمه کردن مستندات رو بی پاسخ گذاشتن. بنابراین متاسفانه شکایت اصلی ایشون که مبنی بر ابطال مصوبه بوده پیگیری درستی نشده و در هیئت عمومی دیوان بدلیل کمبود مستندات (که احتمالا به وسیله ی کارشناسان دیوان در پرونده شون ذکر شده) شکایتشون عدم ابطال خورده. نکته ی اصلی اینجاست که رای هیئت عمومی دیوان یک رای کلی هست و بر رای خصوصی که در شعبه صادر میشه ارجحیت داره. یعنی عملا در حال حاضر اگه وزارت بهداشت بخواد میتونه با اون رای هیئت عمومی جلوی ایشون رو برای تحصیل بگیره.

کنکوری
15 خرداد 1397

سلام دوستان اقای جرفی که ۱بار رای به ضررشون دادع شد بعد اخراج شدند الان چجوری دارن رایگان میخونن؟!

پرویز به علیرضا
14 خرداد 1397

سلام آقای علیرضا ممنون از توضیحات خوبتون، به نظرتون روال منطقی که برای آقای جرفی طی شد دوباره طی میشه؟ اگه اینجوری منصفانه بخوان رای بدن فکر میکنم به نفعمون میشه. یه جای این مسئله آقای جرفی برام گنگه، بر چه اساسی از یه شعبه به نفع آقای جرفی رای دادن و از طرف دیگه مستندات ایشون رو دیوان کافی ندونسته؟ آیا دیوان که رای رو به ضرر ارشدها داده نمیدونسته از یه طرف دیگه رای به نفع ایشون داده شده؟ مگه دفاعیات ایشون در این دو حالت متفاوت بود؟

علیرضا
15 خرداد 1397

سلام،رای های شعبه رای های خصوصی برای شکایت هایی هست که مربوط به با نحوه ی اجرای قوانین هست نه ابطال مصوبات ادارات دولتی. هر شعبه هم زیر نظر یک قاضی دیوان هست و اون یک قاضی رای میده. در صورتی که هیئت عمومی دیوان که هر چند مدت یکبار تشکیل میشه شامل تمام قضات شعبه های دیوان (بیش از 100 قاضی) هست و رای گیری هیئت عمومی برای ابطال مصوبات سازمان های دولتی صورت میگیره. بهرحال بدلیل نظر فقط یک قاضی در شعبه احتمال اینکه رای ها مختلف باشه وجود داره. شما یه سری به رای های وحدت رویه ی دیوان بزنید متوجه میشید که مثلا در مورد یک موضوع 5 نفر جداگانه شکایت کردن و شکایاتشون رفته 5 تا شعبه مجزا و 5 تا رای متفاوت داده شده. در اینجا هیئت عمومی تشکیل جلسه میده و یکی از رای ها رو صحیح اعلام میکنه. مثلا در مورد جناب جرفی، خودشون میگفتن یه دوست دیگه شون همین مشکل ایشون رو داشتن و شعبه به ضررش رای داده و در نتیجه اون فرد اخراج شده. نکته ی آخر هم در مورد دو شکایت جناب جرفی اینه که چون رای هیئت عمومی که بعد از رای شعبه اومده بر رای شعبه ارجحیت داره احتمالا همین الان اگه وزارت بهداشت بخواد میتونه جناب جرفی رو با توجه به رای هیئت عمومی از دانشگاه اخراج کنه یا حداقل تعلیقش کنه تا تکلیف تفاوت این دو رای رو مشخص کنه ولی بنظر میرسه وزارت بهداشت بدلیل لطفی که جناب جرفی با اون شکایت بی نظیرش در حق وزارت بهداشت کرد به عنوان پاداش خیال اذیت و آزار ایشون رو نداره :-)

آبان
16 خرداد 1397

خدایا به فریادمون برس !!!!!!! یعنی چی که یکی میتونه بخونه یکی نمیتونه! وقتی هر قاضیه میاد یجور رای میده یعنی در واقع قانونی وجود نداره که مبنای قضاوتشون باشه!!!!!!!! منع تحصیل ارشدا نظر شخصی عده ای از مدیران وزارت بهداشت هست و جالبه که برای تحصیل رایگان دارندگان دکتری وضعیتی رو اعلام نکردن!!!!!!!!!!!! احتمالا منتظر شکایت یه بنده خدایی هستن تا به ضررش رای بدن و بهش استناد کنند و گرنه اگر بطور قانونی ارشد نمیتونه تحصیل رایگان داشته باشه صد درصد دارندگان دکتری هم نمیتونن!!!!!!!!!!!!!

علیرضا
17 خرداد 1397

در جواب آبان: طبق توضیحات تکمیلی سازمان سنجش در سایتش در مورد ادامه تحصیل دارندگان مدرک دکترا، گفته شده که چون در بند واو (مصوبه وزارت بهداشت) حرفی از فارغ التحصیلان مقطع دکترا گفته نشده پس اینا اصلا حق قبولی در دوره پردیس در سه رشته ی مورد نظر رو هم ندارن (البته قبولی در دانشگاه مانعی ندارد.)

علی
14 خرداد 1397

سلام دوستان کسی که یه بار ارشد روزانه و دولتی خونده دوباره میتونه توی یه رشته ارشد دیگه رایگان تحصیل کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شهرام
14 خرداد 1397

خدا از اون اقای جرقی نگذره که با یه شکایت و استناد ضعیف بقیه رو به این مشکل دچار کرده خودشم الان راحت رایگان میخونه

آبان
15 خرداد 1397

وزارت بهداشت قبل از آقای جرفی این مصیبتو به پا کرده بود ...

عادل
13 خرداد 1397

سلام. من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه روزانه هستم. و درمقطع ارشد روزانه مشغول به تحصیل هستم و البته تا 3 ماه دیگه تو ارشد فارغ التحصیل میشم. و البته سربازی نرفتم هنوز. برای اینکه بتونم تحصیل مجدد رایگان تو مقطع کارشناسی دندون پزشکی یا پزشکی داشته باشم، باید از ارشد انصراف بدم یا فارغ التحصیل بشم و یا چه انصراف بدم و چه فارغ التحصیل بشم نمیتونم تحصیل رایگان داشته باشم؟ برای سربازی هم اگر در حین خدمت در کنکور قبول بشم، می تونم به تحصیل ادامه بدم؟

علیرضا
14 خرداد 1397

سلام، شما با مدرک لیسانس مشکلی برای تحصیل در رشته های پزشکی ندارید. ولی اگه مدرک ارشدتون رو بگیرید وضعیتتون میشه مثل ما که در حال حاضر فقط مجاز به خوندن پزشکی و دندون و دارو پردیس و آزاد هستیم. حالا اگه در چند ماه آینده شکایت ما به نتیجه برسه و ارشدها هم مجاز به تحصیل این سه رشته در مقطع روزانه بشن که دیگه شما باید مدرک ارشدتون رو بگیرین و بعدش برین سربازی و بعد از اتمام سربازی توی کنکور قبول بشید و برید دانشگاه. حتما باید سربازی تون تموم شده باشه و در حین سربازی مجاز نیستید قبول بشید. اگر هم شکایت به نتیجه نرسه و ارشد ها مجاز به تحصیل رایگان مجدد در این سه رشته نباشن شما دو راه دارید: یا ارشدتون رو بگیرید و سربازی رو برید و بعدش بیایید کنکور بدید و برای اون سه رشته دانشگاه آزاد و پردیس برید یا از دانشگاه انصراف بدید و فقط با داشتن مدرک لیسانس سربازی برید و تمومش کنید، در این حالت پس از اتمام سربازی شما مجازید در دانشگاه در اون سه رشته و رایگان تحصیل کنید.در هر صورت چه با مدرک لیسانس و چه با مدرک ارشد باید سربازی رو تموم کرده باشید. من فقط مسیرهای ممکن رو برای شما نشون دادم و اولویت بندیش و انتخاب کردنش با خود شماست. مواظب باشید که اگه در تصمیمگیری اشتباه کنید بعدا حسرت میخورید که چرا کار دیگه ای نکردید. بهترین پیشنهادی که در حال حاضر من میتونم بهتون بدم اینه که صبر کنید ببینید نتیجه ی شکایت ارشدها چی میشه و تا قبل از اومدن جواب این شکایت دفاع نکنید و فارغ التحصیل نشید. اگه شکایت به نتیجه رسید که میرید ارشد رو میگیرید و سربازی و بعدش کنکور و قبولی روزانه. اگه شکایت ارشدها رد شد اون موقع باید تصمیم بگیرید که ایا میخواهید انصراف بدید یا ارشدتون رو بگیرید.

آبان
14 خرداد 1397

سلام. درمورد قوانین سربازی اطلاعی ندارم. برای تحصیل در دندون،پزشکی و دارو طبق بند و دفترچه فعلن دارندگان کارشناسی ارشد اجازه تحصیل رایگان را ندارند. شما اگر انصراف بدی که فکر میکنم با پرداخت هزینه باشه در واقع چون هنوز دفاع نکرده اید مسلمابه عنوان دانش آموخته ارشد مدرکی دریافت نمکنید و پزشکی خوند ن رایگان برای دارندگان کارشناسی بلا مانع است.

عادل
18 خرداد 1397

ممنون بابت راهنماییاتون...خیلی خیلی لطف کردین. امیدوارم کار هممون درست بشه، با این روندی که پیش رو داریم.

آبان
12 خرداد 1397

دوستان میگم درخواستی که آقای جرفی در شکایتشون مطرح کردن کاملا واضح بوده، چرا با این وجود دیوان به نفعشون رای نداده در صورتی که دیوان قبل از این برای چندین شکایت مشابه دستور ابطال صادر کرده !!!!!!!!!! حتی اگه آقای جرفی از خودش بخوبی دفاع نکرده باشه یا ادله کافی نبوده باشه آیا اصل مطلب و درخواست برای دیوان روشن نبوده که دستور ابطال رو صادر کنند!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علیرضا
13 خرداد 1397

سلام، جلسه ی هیئت عمومی دیوان که جلسه ی نهایی برای صدور رای هست و با حضور بیش از 100 قاضی برگزار میشه، در روز تشکیل جلسه دادنش شاید توی 4 ساعت 10 تا پرونده رو حکم میده. واسه همین خیلی مهمه که دادخواست به شکل خیلی خوبی نوشته شده باشه و مستندات تمام و کمال ضمیمه پرونده شده باشه و در طی روند دادرسی اگه دیوان فرد رو برای ادای توضیحات فراخوند بره و توضیحاتش رو ارائه بده. جناب جرفی چون رای فردی برای ادامه تحصیلشون رو با یک شکایت دیگه از طریق شعبه گرفته بودن دیگه این شکایت برای ابطال مصوبه رو ول کرده بودن. ایشون دادخواست بسیار بسیار ضعیفی ارائه داده بودن که به هیچ عنوان بیان حقوقی مناسبی نداشت که حتی از طرف دیوان گفتن که مشکل شرعی که ادعا کردین بر چه اساسه که طرف رفت و گفت ادعایی در این مورد نداره، همچنین از طرف دیوان در تیر 96 که پرونده ی ایشون جمع بندی شده بود بهشون زنگ زده بودن که آقا بیا حکم های جدیدی که طی ماه های قبل صادر شده رو ضمیمه ی پرونده ات بکن که ایشون گفتن ول کن حوصله ندارم و ایام امتحاناتمه. قبل از اون هم از طرف دیوان بهش زنگ زده بودن تا برای ادای توضیحات تکمیلی به هیئت تخصصی دیوان که مشغول بررسی پرونده بودن مراجعه کنن که ایشون گفتن که نمیتونن از اهواز برن تهران و نمیان و نماینده ی وزارت بهداشت تنها رفته برای دفاع از خودش. بهرحال مجموعه ای از عملکردهای بد از طرف ایشون باعث شد که شکایتی که به راحتی و با اطمینان 100 درصد می تونست به نفع ارشد های متقاضی تحصیل مجدد تموم بشه، الان به اینجا بکشه که همه مون در یک عدم اطمینان و بلاتکلیفی باقی بمونیم.

آبان
14 خرداد 1397

آقا علیرضا گیریم شاکی نتونه از خودش دفاع کنه قاضی نباید عادل باشه!!!!!!!!!!!!یعنی قضاتی که به این درخواست رای عدم ابطال دادن یه لحظه فکر نکردن موضوع یک نفر نیست که حالا نیومده دفاع کنه موضوع حقه یک ملته!!! واقعا جای تاسف و تعجب داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ولی با تمام این شکو گمان ها بسیار امیدوارم دیوان به نفع ما رای میده به امیدخدا.دعا فراموش نشه دوستان....

علیرضا
16 خرداد 1397

قاضی دادخواست، مستندات و توضیحات شاکی رو نگاه میکنه نه اینکه عجز و ناله و دلسوزی رو مدنظر قرار بده. وقتی دادخواست بدون بیان حقوقی مناسب، عدم ضمیمه ی مستندات لازم و عدم رجوع شاکی برای ادای توضیحات و دفاع از دادخواستش باشه، قاضی هم شاید نتونه به این جمع بندی برسه که حق با شاکی هست. که در اینجا متاسفانه قضات به این نتیجه نرسیدن. قضات که نمیان دونه دونه شکایات رو حفظ کنن که چی بوده. ملاک همون شکایات و مستندات و دفاعیاته. شما بیا شکایت خانم مریم بهتاش که اولین نفری بودن که برای اجازه ی ادامه تحصیل شکایت کردن رو با شکایت مرتضی جرفی مقایسه کن. شرایط برای خانم مریم بهتاش برای به نتیجه رسوندن شکایتش بسیار سخت تر بوده ولی از اونجایی که خود ایشون قبلا لیسانس حقوق خونده بودن دادخواست بسیار قوی ای تهیه کرده بودن و نتیجه اش رو هم گرفتن و راه رو برای ما ها باز کردن. ولی جناب آقای جرفی برعکس با مجموعه ای از عملکرد بدی که داشتن شکایتی که به راحتی به نفع ما تموم میشد رو رای عدم ابطال گرفتن و همه رو به دردسر انداختن.

آبان
12 خرداد 1397

دوستان من موقع ثبت نام کنکور با قسمت های مختلف وزارت بهداشت تماس میگرفتم ولی با وجود ده ها خط تلفن هیچکدوم پاسخ نمیدادن انگار خودشونم میدونستن مردم چی میخوان بگن و اونا هم جواب قانونیه ندارند!!!! دوستان بند واو فقط جنبه ی درآمد زایی و بازدارندگی دارد. دعا کنید حقمونو بگیریم...

فائزه
15 خرداد 1397

میشه راهنمایی کنید چطور میشه شکایت کرد؟ من لیسانس روزانه خوندم و ارشدمو غیرانتفاعی یکساله نشستم واسه کنکور خوندم یه ماهه فهمیدم در صورت قبولی باید شهریه خودگردان بدیم

آبان
16 خرداد 1397

دوستان شما رو بخدا شکایت نامه رو بسیار دقیق و قانونی بدون هیچ ابهامی تنظیم کنید تا خدایی نکرده اختلافی برای رای دادن دیوان پیش نیاد ...

هانی
11 خرداد 1397

بچه ها کسی میدونه اگر کسی دفاع کرده باشه از پایان نامش ، نمره پایان نامشم رد شده باشه ، اما بعد از اون دیگه کارای پایانیه فارغ التحصیلی رو انجام نداده باشه چه وضعیتی براش پیش میاد ؟ من خودم الان 2 ساله پایان ناممو دادم اما دیگه بعدش پیگیری نکردم الان دانشگاه زده در شرف فارغ التحصیلی . ولی رسما فارغ التحصیل نیستم .

زهرا
14 خرداد 1397

شما فارغ التحصیل حساب میشین ....تاریخ فارغ التحصیلی بر مبنای تاریخ دفاع هست نه کارهای فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک

آبان
14 خرداد 1397

شما رسما فارغ التحصیل هستید و تاریخ فارغ التحصیلی شما روز دفاعتون میباشد

آبان
11 خرداد 1397

دوستان خواهشا نگید یا درست میشه یا نمیشه! دیوان یا به نفع ما رای میده یا ضرر! منع تحصیل ارشدا بی عدالتیه محضه!!!!! باید برداشته بشه...

سعیده
10 خرداد 1397

باز خودتون پیگیر باشید. مطمئن شید. از دانشگاه های علوم پزشکی شهر خودتون سوال کنید. بالا هم توو متن ذکر شده که نباید به سازمانی تعهد داشته باشیم. ما به دانشگاهامون تعهد خدمت داریم(البته دانشگاهای روزانه. منم روزانه بودم)

سعیده
10 خرداد 1397

حتا گفتند که دانشجویان پزشکی هم مثل مامایی و ... باید حتما طرح خودشون رو بگذرونن تا مدرکشون آزاد بشه

سعیده
10 خرداد 1397

چند روز پیش حضوری رفتم وزارت بهداشت. مسئول پاسخگویی به این سوالات یه خانوم بودن و من روی سوالم هم تاکید کردم که حتما باید مدرکمو آزاد کنم گفتند بله! واینکه هزینش زیاد نیس با دو سه ملیون میتونید آزاد کنید گفتم مطمئنیدهمینقدره؟ گفتند نه! از وزارت علوم دقیقترش رو بپرسید. من همون روز ناامید شدم و کامنت گذاشتم اینجا

علیرضا
10 خرداد 1397

{{ماده 91- طرح آراء قبلی هیأت عمومی برای رسیدگی مجدد در هیأت عمومی، در موارد ادعای اشتباه یا مغایرت با قانون یا تعارض با یکدیگر، مستلزم اعلام اشتباه از سوی رئیس قوه قضائیه یا رئیس دیوان یا تقاضای کتبی و مستدل بیست نفر از قضات دیوان است. }} بنابراین اگر رئیس دیوان بخواد میتونه شکایت رو بررسی کنه و رای جدید بده. تعداد شاکی ها و دادخواست های بالا برای توجه نظر دیوان به درد اینجا میخوره.

pic
خاموشی
11 خرداد 1397

با سلام در مجموعه قوانین اومده که هر گاه دو رای در تضاد باشن دیوان مجبور و موضفه که به شکایت های موجود رسیدگی کنه و یه رای واحد بده از اونجایی که رای صادر شده برای ارشدها با رای قبلی تناقض داره باید رسیدگی بشه به نظرتون میشه بررسی نکن اگه خدای نکرده بررسی نشد باید چه کار کنیم

pic
خاموشی
11 خرداد 1397

با سلام در مجموعه قوانین اومده که هر گاه دو رای در تضاد باشن دیوان مجبور و موضفه که به شکایت های موجود رسیدگی کنه و یه رای واحد بده از اونجایی که رای صادر شده برای ارشدها با رای قبلی تناقض داره باید رسیدگی بشه به نظرتون میشه بررسی نکن اگه خدای نکرده بررسی نشد باید چه کار کنیم

علیرضا
10 خرداد 1397

من خودم قبلا با مرتضی جرفی صحبت کردم، ایشون چون رای شعبه رو برای ادامه تحصیل، زودتر گرفته بود دیگه شکایت اصلی که مربوط به ابطال مصوبه بود رو پیگیری نکردن. شکایت ایشون ابتدا به هیئت تخصصی ارجاع داده میشه و هیئت تخصصی که متشکل از 15 قاضی هست و نظر این هئیت بسیار برای رای نهایی مهم است. هیئت تخصصی از مرتضی جرفی دعوت میکنن که بیان دفاع کنن و ایشون گفتن که نمیرن. و هیئت تخصصی هم بنظر میرسه که با توجه به عدم حضور ایشون و همچنین دادخواست کاملا غیرحرفه ای و بسیار ضعیف ایشون نظر نهایی شون عدم وجود مستندات لازم بود. و دادخواست به هیئت عمومی میره و رای شکایت ایشون بدلیل عدم مستندات کافی صادر میشه.

عباس
09 خرداد 1397

آزاد کردن مدرک مگه برای خروج از کشور نیست؟ نکنه قانون جدید اومده. خیلی انگیزه داریم بعضیا هم با این حرفا پنچرمون میکنن. اگه کسی اطلاع دقیق داره بگه. دوستان خواهشا انرژی منفی ندید.