29 مهر 1397
مطلب مشاوره ای

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

special

در این پست درمورد ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در سال 98 در دوره ی نوزدهم به همراه شرایط و نحوه ثبت نام و همچنین زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر 97 پیام نور توضیح داده میشود .

مشاوره ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

یکی از بزرگترین رقابت های علمی کشور هر ساله در بین داوطلبان متقاضی شرکت در دوره های ارشد فراگیر پیام نور صورت میگیرد . در سال های گذشته آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به صورت جداگانه برگزار می شود و با توجه به شرایطی که دانشگاه پیام نور برای متقاضیان ثبت نام و شرکت در این آزمون فراهم می کند طرفداران زیادی دارد . ما در این پست قصد داریم در مورد نحوه ی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97 و زمان ثبت نام و سایر نکات لازم در مورد نحوه ثبت نام ارشد فراگیر 97 توضیحاتی ارائه دهیم . همچنین به تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام در کنکور ارشد 97 توصیه میگردد پست های مربوط به دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 و یا دفترچه انتخاب رشته ارشد فراگیر 97 مراجعه و مطالب مندرج در دفترچه را به طور کامل مطالعه نمایند . 


ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97


زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور 97 احتمالا همانند روند سال های گذشته در مهر ماه انجام بگیرد که زمان دقیق ثبت نام و انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر 97 در این بخش اطلاع رسانی خواهد شد . ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر 97 بصورت اینترنتی و از طریق وب سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org صورت میگیرد که لازم است داوطلبان در زمان ثبت نام به مراجعه به سایت این سازمان نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند . 

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و شركت در آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1397 (نوبت نوزدهم) مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق پايگاه اطلاع رسانی اين سازمان از روز يكشنبه 97/07/29 آغاز و در روز يكشنبه 97/08/06 پايان مي‌پذيرد؛ لذا كليه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام كه دارای شرايط عمومی و اختصاصی به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

شرايط ثبت‌نام:

الف) هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط میتواند در يك كدرشته‌ امتحانی (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در امتحان مربوط شركت‌ نمايد.

ب) داوطلبان لازم است كه پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما، به ‌منظور ثبت‌نام‌ شخصاً به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به تكميل تقاضانامه ثبت‌نامي اينترنتي اقدام نمايند.

 ج) ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1397 به روش ذيل امكان‌پذير است:

1- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان براي تهيه كارت اعتباري ثبت نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

2- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.

4- ثبت نام از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور در زمان مقرر (97/07/29 لغايت 97/08/06).

4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌ شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني مذكور و پرداخت مبلغ 700.000 (هفتصد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون اقدام نمايند.

 

د‍ ) تذكرات‌ مهم:

1- مندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.

2- مسؤوليت‌ صحت‌ كليه‌ مندرجات‌ تكميل‌ شده‌ (مندرجات‌ فرم‌ تقاضانامه) به‌ عهده‌ داوطلب‌ خواهد بود.

3- پس از پايان مهلت مرحله ويرايش اطلاعات تقاضانامه، اعمال هيچ‌گونه تغييري در مندرجات فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نام امكان‌پذير نيست؛ بنابراين،‌ داوطلب‌ بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به كار گيرد.

4- هر موقع‌ مشخص‌ شود كه‌ داوطلب،‌ حقايق‌ را كتمان‌ نموده‌ يا واجد يكي‌ از شرايط و ضوابط مندرج‌ در  دفترچه‌ راهنما  نيست، در هر مرحله‌اي‌ از آزمون‌ (ثبت‌نام‌، شركت‌ در آزمون‌، پذيرفته‌شدن‌، حين‌ تحصيل‌ در دانشگاه ‌و ...) محروم‌ خواهد شد.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتی:

به داوطلبان توصيه مي‌شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش‌نويس با مراجعه به پايگاه اينترنتي اين سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است كه در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمايند. بديهي است كه در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك داوطلب، در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (كان لم يكن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

زمان توزيع كارت اينترنتی ،برگزاری و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1397(نوبت نوزدهم) در روز جمعه مورخ 97/09/23 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است كه از روز چهار‌شنبه مورخ 97/09/21 لغايت روز پنجشنبه مورخ 97/09/22 با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون و برگ راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 28 تقاضانامه تعيين مي‌گردد؛ لذا مقتضي است كه داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 5  دفترچه راهنمای  ثبت‌نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.

نكات و توصيه‌های مـهم‌:

1) با توجه به تأثير 20 درصدي معدل دوره‌ كارشناسي، اكيداً توصيه مي‌گردد كه داوطلبان، معدل دوره كارشناسي خود را با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه با دقت درج نمايند. شايان ذكر است كه معدل كارشناسي تراز شده و ميانگين وزني آنها تأثير بيست درصدي در نمره كل داوطلبان خواهد داشت.

 

تذكر مهم: كليه داوطلباني كه داراي مدرك كارشناسي ناپيوسته مي باشند ملزم به درج معدل مقطع كارداني در بند 25 فرم تقاضانامه ثبت نام مي باشند.

2) اگر از طريق كافي‌نت اقدام به ثبت‌نام مي‌نماييد، تأكيد مي‌شود كه تمام مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامي را شخصاً انجام دهيد و يا بر انجام امور مربوط، در كافي‌نت نظارت مستقيم داشته باشيد.

3) با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون هاي قبلي، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان (اين موضوع براي داوطلباني كه ثبت نام آنان توسط ديگران انجام مي شود رخ داده است) تاكيد مي‌گردد علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري بجای عكس شما ارسال نگردد. بديهي است در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فردبه عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهدشد.

4) توصيه‌ مي‌شود كه داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمی و كدپيگيری 16 رقمی ، يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و مندرجات آن را كنترل نموده و نزد خود نگهداري نمايند.

5) هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

6) در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان مي‌توانند از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نموده و يا در ساعات اداري با شماره تلفن گوياي : 42163- 021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمايند.
شرایط عمومی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی

 - نداشتن عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران

- عدم احراز فساد اخلاقی

- برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی


شرایط اختصاصی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

1 - داوطلبان دارای مدرک کارشناسی پیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته و یا دانشجویان سال آخر دوره ی تحصیلی کارشناسی که تا تاریخ 97/11/30 فارغ التحصیل می شوند می توانند در یکی از رشته گرایش های امتحانی بدون در نظر گرفتن نوع رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی که در جدول شماره یک درج شده است ثبت نام نمایند . ( این انتخاب شامل رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری نمیشود . )

توجه : دانشجویانی که رشته مدرک کارشناسی آنها با رشته در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکسان نباشند موظف هستند بنا بر تشخیص گروه آموزشی مربوطه علاوه بر گذراندن واحد های دوره ارشد خود حداکثر دوازده واحد مربوط به دوره کارشناسی همان رشته را با موفقیت سپری کنند . 


2- دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که متقاضی ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر 97 هستند لازم است تا تاریخ 97/11/30 فارغ التحصیل شوند . این دواطلبان در صورت قبولی در آزمون ارشد 97 لازم است گواهی پایان تحصیل خود را ارائه دهند . همچنین این داوطلبان لازم است در فرم مربوط به معدل که در انتهای دفترچه ثبت نام قرار دارد تعداد واحد و معدل خود را تا تاریخ 97/6/30 تکمیل کرده و در نزد خود نگه دارند تا در زمان لازم به محل تحصیل ارائه نمایند .


3 - طلاب و فضلای حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده مرکز مدیریت حوزه های قم و خراسان رضوی و اصفهان دوره سطح دو خود را با موفقیت طی کرده اند همانند دارندگان مدرک کارشناسی علوم انسانی می توانند ثبت نام نمایند . ( این متقاضیا ثبت نام در دوره ارشد فراگیر 97 فقط می توانند در رشته های انسانی ادامه تحصیل دهند . )


4 - داوطلبان شرکت کننده مرد در دوره ارشد فراگیر 97 از لحاظ مقررات نظام وظیفه نباید منعی داشته باشند . 


5 - دارندگان مدرک معادل لازم است با مراجعه به پست دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 در بخش مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام شرایط لازم برای ثبت نام در این آزمون را مطالعه نمایند . 


نحوه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

جهت ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر پیام نور در سال 97 لازم است داوطلبان با مراجعه به وبسایت سازمان سنجش به ادرس sanjesh.org نسبت به تهیه کارت اعتباری به عنوان هزینه لازم جهت ثبت نام در این آزمون ،  ثبت نام اینترنتی خود را  در این آزمون اقدام نمایند . هزینه تهیه کارت اعتباری مبلغ هفتاد هزار تومان می باشد .


منابع آزمون ارشد فراگیر پیام نور 97

تمامی منابعی که به عنوان سوال در آزمون ارشد فراگیر 97 پیام نور مورد سوال واقع می شود در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 ذکر شده است که لازم است تمامی داوطلبان با مراجعه به دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 این منابع را مطالعه نمایید . جهت مطالعه منابع ارشد فراگیر 97 می توانید به پست دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر 97 مراجعه نمایید و منابعی که در این آزمون مورد سوال واقع می گردد را بررسی نمایید . در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر هر یک از داوطلبان بر اساس رشته ای که میخواهند در آزمون آن شرکت نمایند می توانند منابع مورد نیاز برای مطالعه آن را بررسی کنندزمان برگزاری و اعلام نتایج ارشد فراگیر 97

زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر 97 احتمالا همانند سال های گذشته در دی ماه برگزار می شود که زمان دقیق برگزاری این آزمون اطلاع رسانی خواهد شد . همچنین زمان اعلام نتایج این آزمون در اواخر بهمن ماه می باشد که زمان دقیق اعلام نتایج به محض انتشار از سوی سازمان سنجش در این پست اعلام می شود . 


اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :