03 خرداد 1397
مطلب مشاوره ای

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

special

در این پست درمورد ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در سال 98 در دوره ی نوزدهم به همراه شرایط و نحوه ثبت نام و همچنین زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر 97 پیام نور توضیح داده میشود .

مشاوره ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

یکی از بزرگترین رقابت های علمی کشور هر ساله در بین داوطلبان متقاضی شرکت در دوره های ارشد فراگیر پیام نور صورت میگیرد . در سال های گذشته آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به صورت جداگانه برگزار می شود و با توجه به شرایطی که دانشگاه پیام نور برای متقاضیان ثبت نام و شرکت در این آزمون فراهم می کند طرفداران زیادی دارد . ما در این پست قصد داریم در مورد نحوه ی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97 و زمان ثبت نام و سایر نکات لازم در مورد نحوه ثبت نام ارشد فراگیر 97 توضیحاتی ارائه دهیم . همچنین به تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام در کنکور ارشد 97 توصیه میگردد پست های مربوط به دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 و یا دفترچه انتخاب رشته ارشد فراگیر 97 مراجعه و مطالب مندرج در دفترچه را به طور کامل مطالعه نمایند . 


زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور 97 احتمالا همانند روند سال های گذشته در مهر ماه انجام بگیرد که زمان دقیق ثبت نام و انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر 97 در این بخش اطلاع رسانی خواهد شد . ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر 97 بصورت اینترنتی و از طریق وب سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org صورت میگیرد که لازم است داوطلبان در زمان ثبت نام به مراجعه به سایت این سازمان نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند . 


شرایط عمومی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی

 - نداشتن عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران

- عدم احراز فساد اخلاقی

- برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی


شرایط اختصاصی ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

1 - داوطلبان دارای مدرک کارشناسی پیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته و یا دانشجویان سال آخر دوره ی تحصیلی کارشناسی که تا تاریخ 97/11/30 فارغ التحصیل می شوند می توانند در یکی از رشته گرایش های امتحانی بدون در نظر گرفتن نوع رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی که در جدول شماره یک درج شده است ثبت نام نمایند . ( این انتخاب شامل رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری نمیشود . )

توجه : دانشجویانی که رشته مدرک کارشناسی آنها با رشته در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکسان نباشند موظف هستند بنا بر تشخیص گروه آموزشی مربوطه علاوه بر گذراندن واحد های دوره ارشد خود حداکثر دوازده واحد مربوط به دوره کارشناسی همان رشته را با موفقیت سپری کنند . 


2- دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که متقاضی ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر 97 هستند لازم است تا تاریخ 97/11/30 فارغ التحصیل شوند . این دواطلبان در صورت قبولی در آزمون ارشد 97 لازم است گواهی پایان تحصیل خود را ارائه دهند . همچنین این داوطلبان لازم است در فرم مربوط به معدل که در انتهای دفترچه ثبت نام قرار دارد تعداد واحد و معدل خود را تا تاریخ 97/6/30 تکمیل کرده و در نزد خود نگه دارند تا در زمان لازم به محل تحصیل ارائه نمایند .


3 - طلاب و فضلای حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده مرکز مدیریت حوزه های قم و خراسان رضوی و اصفهان دوره سطح دو خود را با موفقیت طی کرده اند همانند دارندگان مدرک کارشناسی علوم انسانی می توانند ثبت نام نمایند . ( این متقاضیا ثبت نام در دوره ارشد فراگیر 97 فقط می توانند در رشته های انسانی ادامه تحصیل دهند . )


4 - داوطلبان شرکت کننده مرد در دوره ارشد فراگیر 97 از لحاظ مقررات نظام وظیفه نباید منعی داشته باشند . 


5 - دارندگان مدرک معادل لازم است با مراجعه به پست دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 در بخش مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام شرایط لازم برای ثبت نام در این آزمون را مطالعه نمایند . 


نحوه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97

جهت ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر پیام نور در سال 97 لازم است داوطلبان با مراجعه به وبسایت سازمان سنجش به ادرس sanjesh.org نسبت به تهیه کارت اعتباری به عنوان هزینه لازم جهت ثبت نام در این آزمون ،  ثبت نام اینترنتی خود را  در این آزمون اقدام نمایند . هزینه تهیه کارت اعتباری مبلغ هفتاد هزار تومان می باشد .


منابع آزمون ارشد فراگیر پیام نور 97

تمامی منابعی که به عنوان سوال در آزمون ارشد فراگیر 97 پیام نور مورد سوال واقع می شود در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 ذکر شده است که لازم است تمامی داوطلبان با مراجعه به دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر 97 این منابع را مطالعه نمایید . جهت مطالعه منابع ارشد فراگیر 97 می توانید به پست دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر 97 مراجعه نمایید و منابعی که در این آزمون مورد سوال واقع می گردد را بررسی نمایید .زمان برگزاری و اعلام نتایج ارشد فراگیر 97

زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر 97 احتمالا همانند سال های گذشته در دی ماه برگزار می شود که زمان دقیق برگزاری این آزمون اطلاع رسانی خواهد شد . همچنین زمان اعلام نتایج این آزمون در اواخر بهمن ماه می باشد که زمان دقیق اعلام نتایج به محض انتشار از سوی سازمان سنجش در این پست اعلام می شود . 


اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :