09 شهریور 1396
مطلب مشاوره ای

بررسی اشتباه در انتخاب رشته

special

بررسی اشتباه در انتخاب رشته ی کنکور سراسری و تقاضای اولویت بعدی یکی از بخش های سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش جهت رسیدگی به درخواست داوطلبانی است که انتخاب رشته درست انجام نداده اند.

مشاوره بررسی اشتباه در انتخاب رشته

بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای انتخاب اولویت بعدی  که هر ساله بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش فعال می گردد امکانی را برای داوطلبان کنکور فراهم که در صورتی که در رشته ی مورد علاقه پذیرفته نشده اند و یا به اشتباه انتخاب رشته انجام داده امکان جا به جایی و انتقال صورت بپذیرد  و یا در صورتی که می خواهید از کنکور سال بعد محروم نشوید نیز شرایطی را مهیا نموده است که در ادامه مطلب مطالعه نمایید. در ابتدا در صورتی که مقاله مربوط به کارنامه سبز و یا همان کارنامه محرمانه را مطالعه  نکرده اید ابتدا به آن مراجعه نمایید و آن را به طور کامل مورد مطالعه قرار دهید .  جهت مشاهده پست کارنامه سبز اینجا کلیک کنید . در کارنامه سبز در صورتی که در رشته ی پایین تراز رشته ی قبلی علامت ستاره درج شده باشد  بدان معنی است که در این رشته نیز شانس قبولی را داشته اید . امکان بررسی اولویت های پایین تر که شانس قبولی را در آنها دارید را می توانید از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و فعال نمودن گزینه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای انتخاب اولویت بعدی درخواست خود را اعلام کنند.

 

مزیت استفاده از سیستم بررسی اشتباه در انتخاب رشته 

 

 

در پست کارنامه سبز به طور کامل راه هایی را که میتوان درخواست انتقالی داده شود از جمله درخواست های حضوری به دانشگاه مقصد را به طور کامل بررسی کردیم و در اینجا به بررسی درخواست غیرحضوری و اینترنتی که از سوی سازمان سنجش برای داوطلبان مهیا شده است می پردازیم. در سامانه بررسی اشتباه انتخاب رشته شما می توانید درخواست بررسی رشته های پایین از از رشته ی قبولی خود را بدهید و نیازی به مراجعه حضوری نیست . زمان درخواست  بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی بعد از انتشار کارنامه سبز در سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش فعال می گردد.

 

 

نحوه استفاده از سیستم بررسی اشتباه در انتخاب رشته 

بعد از اعلام امکان ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته از سوی سازمان سنجش شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش در بخش سیستم  ارسال درخواست ثبت نام نمایید و پس از ثبت نام بر روی درخواست جدید کلیک نمایید . سپس صفحه ی زیر برای شما باز می شود که شما با کلیک بر روی گزینه انتخاب بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی از شما تقاضای  شماره داوطلبی و شماره پرونده می شود و سپس وارد صفحه ی بعدی که در تصویر زیر می بینید می شوید.

 

 

 

همان طور که تصویر بالا می بینید چندین بند مهم وجود دارد که یکی از بند های مهم آن درخواست شرکت در آزمون سراسری سال بعد می باشد که برای داوطلبانی که قبول شده اند و اما ثبت نام نکرده اند و نمی خواهند که در کنکور سال بعد محروم شوند است.

بند دیگر آن درخواست بررسی اولویت های بعدی است که با توجه به قبولی ها پایین تر از رشته ی خود می توانند این بند را تکمیل نماید.

 

 زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته 

به طور کلی زمان مشخصی از سوی سازمان سنجش برای اعلام نتایج اعلام نمی شود اما آنچه که مهم است زمان اعلام نتایج قبل از شروه نیمسال دوم در دانشگاها خواهد بود بنابراین شروع ترم شما در نیمه دوم سال خواهد بود.

 

 

 اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :

شقایق
30 آبان 1396

سلام. من درخواست اولویت بعدی زدم از طریق سایت سنجش، و از کارنامه سبز هم مطمئن شدم که یکی از اوولویتهای بعدی رو قبول میشم ولی بعد یه ماه برام نوشتن که اشتباهی در انتخاب رشته رخ نداده. و هیچی راجع به اولویت بعدی برام ننوشتن. باید چیکار بکنم؟ رفتم سازمان سنجش بهم جواب درست و درمونی ندادن، میگه: "قبول میشدی؟؟؟ نه دیر اومدی

donia
25 آبان 1396

سلام من از۲۹شهریور درخواست کردم به اولویت بعدی وتاالان بم جواب ندادن هالا بایستی چکار کنم ممنون میشم جواب بدین

پريسا
07 آبان 1396

سلام من تقاضاي اشتباه در انتخاب رشته دادم الان نتيجش اومده و با تقاضام موافقت شده ك ميتونم جاي ديگ برم الان امكانش هست ك به تحصيل همين جايي ك هستم ادامه بدم؟ يا مجبورم ك واسه كد رشته جديد ثبت نام كنم؟

مریم
23 آبان 1396

سلام.ببخشید یه سوال داشتم جواب تغییر اولویت شما از طریق سایت اعلام شده یا پیامکی اومده؟ شما حدودا چه زمانی درخواست داده بودید؟ اخه منم درخواست دادم ولی هنوز جوابی نیومده.ممنون.

محمد
01 بهمن 1396

سلام پاسخ شما کی اومده آخه واسه من هنوز نیومده ؟؟

امیر عباس
07 آبان 1396

سلام بادرخواست بررسی در اولویت انتخاب رشته من موافقت شده الان پشیمان شده و میخواهم در همان رشته قبلی ادامه تحصیل دهم آیا میتونم در رشته فعلی بمانم ؟

شقایق
30 آبان 1396

سلام. از چه طریقی برای شما جواب اومده و دقیقا چی نوشته؟ من توی کارنامه سبز زده که رتبم به یکی از اولویتهای بعدی میخوره ولی سازمان سنجش فقط میگه که اشتباهی در انتخاب رشته رخ نداده، از کجا باید بفهمم موافقت شده یا نه؟ برای شما چطور جواب اومده؟ توی سایت یا از طریق پیام؟؟

شبنم
07 آبان 1396

سلام. سازمان سنجش با درخواست انتقال من به اولویت بعدی موافقت کرده. ولی من پشیمون شدم و میخوام همین رشته رو بخونم. آیا امکان پذیره؟

حبیب ایسوندی
07 آبان 1396

سلام با تشکر از سایت خوبتون اگر درخواست ما مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی تایید شد ولی بعد پشیمان شدیم و میخواستیم در همان دانشگاه اولیه خود بمانیم ایا راهی برای این کار هست.

pic
همکلاسی
24 آبان 1396

سلام شما باید تصمیم قطعیتون برای این کار بگیرید

ف
28 مهر 1396

باسلام میخواستم بدونم برای دوستانی که درخواست تغییر رشته و انتخاب اولویت بعدی دادند جوابی از طریق SMS اومده ؟ برای من که جواب نیومده . بیصبرانه منتظر هستم .ممنون میشم جواب بدید.

حسن
17 آبان 1396

سلام. برای من هم هنوز جواب تغیر اواویت نیومده. حالت تقاضا همچنان "در صف بررسی" هستش. من هم بی صبرانه منتظرم. (من 2 مهر تقاضا رو ثبت کردم)

نرگس
01 مهر 1396

سلام من روزانه قبول شدم اما ثبت نام نکردم اگر درخواست بررسی اشتباه بدم که بتونم سال بعد درکنکورشرکت کنم اگردرخواستم قبول بشه میتونم بازچندماه درگه توی تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟؟اگه میشه سریعترجواب بدید

سعید
28 شهریور 1396

سلام روزتون بخیر ببخشید امسال برای کنکور 96 گزینه ای به نام اشتباه در انتخاب رشته و بررسی اولویت بعدی وجود نداره . امروز کارنامه ی سبز اومد اما این گزینه نیست باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

pic
همکلاسی
27 مهر 1396

سلام این گزینه هر سال فعال میشه

سعید
28 شهریور 1396

سلام روزتون بخیر ببخشید امسال برای کنکور 96 گزینه ای به نام اشتباه در انتخاب رشته و بررسی اولویت بعدی وجود نداره . امروز کارنامه ی سبز اومد اما این گزینه نیست باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

محمد
27 شهریور 1396

با سلام من میخوام ازمترجمی دانشگاه علامه طباطبایی به ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برم و تقریبا مطمينم که اون رشته رو قبولم ولی نگرانیم اینه که بعد علامه خوارزمی رو انتخاب کردم و بعدش فردوسی رو آیا امکان داره که هنگام درخواست بررسی اولویت های دیگر فردوسی رو وارد کنم برای بررسی؟

pic
همکلاسی
27 مهر 1396

سلام بلی امکان پذیره

سحر
27 شهریور 1396

سلام وقت بخیر.اگر سنجش با تقاضای من موافقت کند در مورد جابجایی به دانشگاه دیگه،ممکنه اگر پشیمون شدم نرم دانشگاه متقاضیم و همون دانشگاه مقصد بمونم

pic
همکلاسی
23 مهر 1396

سلام قبل از درخواست تصمیم نهاییتون رو باید بگیرید

homa
25 شهریور 1396

سلام میخواستم بدونم با توجه به اینکه نتیجه کارنامه سبز و ثبت نام در دانشگاه در یک بازه زمانیه، اگه در اولویت رشته ای که قبول شدم ثبت نام کنم و بعد برای بررسی اشتباه در انتخاب رشته سراسری درخواست بدم، این کار امکان پذیر هست؟ یا حتما باید قبل از ثبت نام، در خواست بررسی اشتباه رو ارسال کنم؟ یعنی ثبت درخواست اشتباه منوط به عدم ثبت نام در کدرشته قبولی هست یا نه؟ و اینکه برای انتقالی گرفتن از دانشگاه مبدا به کدرشته بعدی که بر اساس کارنامه سبز امکان قبولی وجود داشته، از طریق سازمان سنجش برای ترم اول تحصیلی امکان پذیر هست یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر

pic
همکلاسی
23 مهر 1396

سلام شما باید در دانشگاه ثبت نام کنید و مشغول تحصیل بشین تا جواب کارنامه سبز منتشر بشه

میثم
15 شهریور 1396

سلام خسته نباشید. اگه درخواست بدیم،باید ترم اول رو در دانشگاه اولمون بگذرونیم؟ اگه یکی توسط سامانه بررسی اشتباه دانشگاهی رو که خواست قبول شد ولی باز هم پشیمون شد و خواست دانشگاه اول بمونه،میتونه بمونه؟

pic
همکلاسی
23 مهر 1396

سلام بلی ترم اول باید به تحصیل ادامه بدید