نمونه سوال ریاضی دوم دبستان فصل 2و3

دانش آموزان و والدین گرامی در این صفحه میتوانید به نمونه سوال ریاضی دوم دبستان فصل 2و3 دسترسی داشته باشید و از آن برای تقویت و بهبود نمره خود و یا فرزند دلبندتان در امتحانات آتی و پیش رو بهره ببرید

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های ارائه شده
نمونه سوالات استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی نمونه سوالات
امکان پرینت سوال(فایل pdf)
قابل استفاده در موبایل ، تبلت و کامپیوتر
گرافیک اختصاصی و زیبا
سر فصل های مطرح شده در این فایل
فصل دوم : جمع و تفریق اعداد دو رقمی
فصل سوم : اشكال هندسی

نمونه سوال ریاضی دوم دبستان فصل 2و3 یکی از مباحث مهم در سال تحصیلی برای دانش آموزان این پایه میباشد . در این مبحث موضوعات مختلفی که دانش آموزان در طول سال تحصیلی خود نیاز دارند ، آموزش داده شده و در اختیار آن ها قرار گرفته است . این امتحانات فرصت مناسبی برای این دانش آموزان میباشد که نسبت به افزایش نمره و بهبود و پیشرفت در مسائل درسی خود اقدام کنند .

البته که تمام معیارهای آموزشی نمیتواند و نباید که تنها با نمره مورد قضاوت قرار بگیرد و باید دقت و توجه داشته باشیم که مسائل و معیارهای بسیار مهمتر و دقیقتری وجود دارند که میتوانیم از آنها برای سنجش استعداد دانش آموزان در رشته ها و بخش های مختلف استفاده کنیم. در ادامه در بخش های مختلف ، تعدادی از نمونه سوالاتی که در فایل نمونه سوال ریاضی دوم دبستان فصل 2و3 مطرح شده اند را میتوانید که مشاهده کنید .

این نمونه سوالات تماما توسط تیم ماهر و خبره ای از دبیران با تجربه نوشته شده است و تا جای ممکن سعی براین بوده که شما مخاطبین عزیز و گرامی همکلاسی دغدغه و چالشی در جهت داشتن منابع معتبر و بروز در مورد نمونه سوال ریاضی دوم دبستان فصل 2و3 نداشته باشید . این سوالات به صورت تایپ شده و ظاهر و گرافیک زیبایی در اختیار شما قرار داده شده است تا بتوانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید .

ما در همکلاسی تمام سعی خود را میکنیم که محتوای جذاب ، مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم . در همکلاسی سعی میکنیم که تا جای امکان تنوع کاملی از مباحث را پوشش دهیم تا به دانش آموزان و مخاطبین سایت کمک کنیم که نیازهای تحصیلی و آموزشی خود را رفع کنند و از منابعی که در سایت وجود دارد در جهت تسلط کامل بر درس ها و مسائل مختلف استفاده کنند.

فراموش نکنید که تنها راه حل تسلط به مسائل درسی و به طور کلی تسلط بر یک مبحث چرخه ی آموزش ، تمرین و تکرار میباشد و شما میتوانید با این سه کار از تمامی چالشهایی که در طول مسیر با آن مواجه میشوید عبور کنید و به هدف خود برسید . ضمنا سعی کنید تا جای ممکن از کتاب درسی و تمرین با سوالات مختلف غافل نشوید زیرا که هر چه قدر سوالات مختلفی را تمرین کنید و با تیپ های مختلف سوالات آشنا شوید در ادامه کمتر با سوالاتی روبه رو میشوید که با آن آشنایی ندارید و سوالی نیست که نتوانید آن را حل کنید و از سد آن بگذرید.

  • رضا تعدادی خودکار داشت، 3 برابر خودکارهای رضا را بهرام داشت. اگر مجموع خودکارهای آن‌ها 108 عدد بوده باشد، رضا چند خودکار داشته است؟
  • یک اتوبوس مسافربری ساعت 5 بامداد از شهر الف حرکت کرد. سرعت اتوبوس 75 کیلومتر بر ساعت بود و قرار بود 560 کیلومتر طی کند تا به مقصد برسد. توقف‌های 30 دقیقه‌ای اتوبوس در 4 ایستگاه، ساعت رسیدن به مقصد را چند نشان می‌دهد؟
  • تاریخچه پیدایش جدول ضرب و نقش آن در آموزش ریاضیات را شرح دهید.
  • قد کیان 7 ساله 115 سانتی‌متر است. مادرش 10 سانتی‌متر بلندتر از اوست. اگر کیان هر سال 7 سانتی‌متر رشد کند، چند سال دیگر به اندازه مادرش می‌رسد؟

ضمنا برای دانلود سوالات بیشتر میتوانید به صفحه نمونه سوال فصل به فصل ریاضی دوم دبستان مراجعه کنید

طراح :
وحید چقائی

وحید چقائی از دبیران برجسته در تدریس ریاضی میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس درس ریاضی مشغول به کار میباشد .


نظرات ارسال شده 0