نمونه سوال فارسی هفتم درس ۱ تا ۹

دانش آموزان و مخاطبین گرامی در این صفحه میتوانید به نمونه سوال فارسی هفتم درس ۱ تا ۹ دسترسی داشته باشید و از آن برای تقویت و بهبود نمره خود و پیشرفت در امتحانات آتی و پیش رو بهره ببرید

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های اعلام شده
نمونه سوالات استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی نمونه سوالات
امکان پرینت سوال(فایل pdf)
قابل استفاده در موبایل ، تبلت و کامپیوتر
گرافیک اختصاصی و زیبا
سر فصل های مطرح شده در این فایل
درس اول : زنگ آفرینش
درس دوم : چشمه معرفت
 درس سوم : نسل آینده ساز
درس چهارم : با بهاری که می رسد از راه،زیبایی شکفتن
درس پنجم : درس آزاد
درس ششم : قلب کوچکم را به چه کسی بدهم؟
درس هفتم : علم زندگانی
درس هشتم : زندگی همین لحظه هاست
درس نهم : نصیحت امام، شوق خواندن

نمونه سوال فارسی هفتم درس ۱ تا ۹ یکی از مباحث مهم در سال تحصیلی برای دانش آموزان این پایه میباشد . در این مبحث موضوعات مختلفی که دانش آموزان در طول سال تحصیلی خود نیاز دارند ، آموزش داده شده و در اختیار آن ها قرار گرفته است . این امتحانات فرصت مناسبی برای این دانش آموزان میباشد که نسبت به افزایش نمره و بهبود و پیشرفت در مسائل درسی خود اقدام کنند .

البته که تمام معیارهای آموزشی نمیتواند و نباید که تنها با نمره مورد قضاوت قرار بگیرد و باید دقت و توجه داشته باشیم که مسائل و معیارهای بسیار مهمتر و دقیقتری وجود دارند که میتوانیم از آنها برای سنجش استعداد دانش آموزان در رشته ها و بخش های مختلف استفاده کنیم. در ادامه در بخش های مختلف ، تعدادی از نمونه سوالاتی که در فایل نمونه سوال فارسی هفتم درس ۱ تا ۹ مطرح شده اند را میتوانید که مشاهده کنید .

این نمونه سوالات تماما توسط تیم ماهر و خبره ای از دبیران با تجربه نوشته شده است و تا جای ممکن سعی براین بوده که شما مخاطبین عزیز و گرامی همکلاسی دغدغه و چالشی در جهت داشتن منابع معتبر و بروز در مورد نمونه سوال فارسی هفتم درس ۱ تا ۹ نداشته باشید . این سوالات به صورت تایپ شده و ظاهر و گرافیک زیبایی در اختیار شما قرار داده شده است تا بتوانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید .

ما در همکلاسی تمام سعی خود را میکنیم که محتوای جذاب ، مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم . در همکلاسی سعی میکنیم که تا جای امکان تنوع کاملی از مباحث را پوشش دهیم تا به دانش آموزان و مخاطبین سایت کمک کنیم که نیازهای تحصیلی و آموزشی خود را رفع کنند و از منابعی که در سایت وجود دارد در جهت تسلط کامل بر درس ها و مسائل مختلف استفاده کنند.

فراموش نکنید که تنها راه حل تسلط به مسائل درسی و به طور کلی تسلط بر یک مبحث چرخه ی آموزش ، تمرین و تکرار میباشد و شما میتوانید با این سه کار از تمامی چالشهایی که در طول مسیر با آن مواجه میشوید عبور کنید و به هدف خود برسید . ضمنا سعی کنید تا جای ممکن از کتاب درسی و تمرین با سوالات مختلف غافل نشوید زیرا که هر چه قدر سوالات مختلفی را تمرین کنید و با تیپ های مختلف سوالات آشنا شوید در ادامه کمتر با سوالاتی روبه رو میشوید که با آن آشنایی ندارید و سوالی نیست که نتوانید آن را حل کنید و از سد آن بگذرید.

  • فعل جمله‌های زیر را پیدا کنید، بن ماضی و بن مضارع آن‌ها را بنویسید.
  • الف) گذشت از بامکی بر جو کناری           ب) مرا آموخت علم زندگانی
  • چرا می‌گویند «وقت از طلا گران ‌بهاتر است»؟
  • از میان کلمات زیر، کلماتی که دو املایی هستند را جدا کنید و با هر دو شکل بنویسید.
  • (اُتو- اطاعت- علایق- صواب)
  • در بیت زیر کدام کلمات متمم هستند، آنها را مشخص کنید مرا در دام ها بسیار بستند ز بالم کودکان پرها شکستند

ضمنا برای دانلود سوالات بیشتر میتوانید به صفحه نمونه سوال درس به درس فارسی هفتم مراجعه کنید

طراح :
علی کریمی

علی کریمی از دبیران برجسته آموزش و پرورش کشور میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس درس ادبیات مشغول میباشد


نظرات ارسال شده 0