نمونه سوال فارسی پنجم از درس ۱ تا ۸

دانش آموزان و والدین گرامی در این صفحه میتوانید به نمونه سوال فارسی پنجم از درس ۱ تا ۸ دسترسی داشته باشید و از آن برای تقویت و بهبود نمره خود و یا فرزند دلبندتان در امتحانات آتی و پیش رو بهره ببرید

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های ارائه شده
نمونه سوالات استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی نمونه سوالات
امکان پرینت سوال(فایل pdf)
قابل استفاده در موبایل ، تبلت و کامپیوتر
گرافیک اختصاصی و زیبا
سر فصل های مطرح شده در این فایل
درس اول : تماشاخانه
درس دوم : فضل خدا
درس سوم : رازی و ساخت بیمارستان
درس چهارم : بازرگان و پسران
درس پنجم : چنار و کدوبن
درس ششم : سرود ملی
درس هفتم : درس آزاد (فرهنگ بومی 1)
درس هشتم : دفاع از میهن

نمونه سوال فارسی پنجم از درس ۱ تا ۸ یکی از مباحث مهم در سال تحصیلی برای دانش آموزان این پایه میباشد . در این مبحث موضوعات مختلفی که دانش آموزان در طول سال تحصیلی خود نیاز دارند ، آموزش داده شده و در اختیار آن ها قرار گرفته است . این امتحانات فرصت مناسبی برای این دانش آموزان میباشد که نسبت به افزایش نمره و بهبود و پیشرفت در مسائل درسی خود اقدام کنند .

البته که تمام معیارهای آموزشی نمیتواند و نباید که تنها با نمره مورد قضاوت قرار بگیرد و باید دقت و توجه داشته باشیم که مسائل و معیارهای بسیار مهمتر و دقیقتری وجود دارند که میتوانیم از آنها برای سنجش استعداد دانش آموزان در رشته ها و بخش های مختلف استفاده کنیم. در ادامه در بخش های مختلف ، تعدادی از نمونه سوالاتی که در فایل نمونه سوال فارسی پنجم از درس ۱ تا ۸ مطرح شده اند را میتوانید که مشاهده کنید .

این نمونه سوالات تماما توسط تیم ماهر و خبره ای از دبیران با تجربه نوشته شده است و تا جای ممکن سعی براین بوده که شما مخاطبین عزیز و گرامی همکلاسی دغدغه و چالشی در جهت داشتن منابع معتبر و بروز در مورد نمونه سوال فارسی پنجم از درس ۱ تا ۸ نداشته باشید . این سوالات به صورت تایپ شده و ظاهر و گرافیک زیبایی در اختیار شما قرار داده شده است تا بتوانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید .

ما در همکلاسی تمام سعی خود را میکنیم که محتوای جذاب ، مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم . در همکلاسی سعی میکنیم که تا جای امکان تنوع کاملی از مباحث را پوشش دهیم تا به دانش آموزان و مخاطبین سایت کمک کنیم که نیازهای تحصیلی و آموزشی خود را رفع کنند و از منابعی که در سایت وجود دارد در جهت تسلط کامل بر درس ها و مسائل مختلف استفاده کنند.

فراموش نکنید که تنها راه حل تسلط به مسائل درسی و به طور کلی تسلط بر یک مبحث چرخه ی آموزش ، تمرین و تکرار میباشد و شما میتوانید با این سه کار از تمامی چالشهایی که در طول مسیر با آن مواجه میشوید عبور کنید و به هدف خود برسید . ضمنا سعی کنید تا جای ممکن از کتاب درسی و تمرین با سوالات مختلف غافل نشوید زیرا که هر چه قدر سوالات مختلفی را تمرین کنید و با تیپ های مختلف سوالات آشنا شوید در ادامه کمتر با سوالاتی روبه رو میشوید که با آن آشنایی ندارید و سوالی نیست که نتوانید آن را حل کنید و از سد آن بگذرید.

  • جمع کلمات زیر را بنویس.
  • خاطره:     هم نوع:       کودک:
  • کدام کلمه جمع نیست؟
  • الف) شاهان      ب) ماکیان     ج) درختان     د) افکار
  • با این ده کلمه ، پنج کلمه کامل بسازید.
  • «دل – خوش – فرا – شگفت – کار – حال – گاه – زده – خواند – گشا »
  • در هر یک از جمله های زیر ، واژه « چون » به چه معناست؟
  • الف)مدرسه را دوست دارم چون هر روز چیزهای جدید می آموزم.
  • ب) مادران چون گل های باغ بهشت هستند.

ضمنا برای دانلود سوالات بیشتر میتوانید به صفحه نمونه سوال فارسی درس به درس فارسی پنجم مراجعه کنید

طراح :
علی کریمی

علی کریمی از دبیران برجسته آموزش و پرورش کشور میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس درس ادبیات مشغول میباشد


نظرات ارسال شده 1

سلام اسم من آنی هستش سوالاتتون خوب بود ولی اگه تعدادش زیاد تر بود بهتر می شد ممنون که وقت ارزشمندتان را برای من گذاشتید ♡