گام به گام عربی یازدهم تجربی (به روز رسانی فروردین 1400 )

دانلود گام به گام عربی یازدهم ( تجربی و ریاضی) همراه با ترجمه متن و جواب تمرین های تمامی درس ها به علاوه توضیح کامل قواعد هر درس

حل تمرین عربی یازدهم

عربی در پایه یازدهم بین شاخه های ریاضی و تجربی به صورت مشترک تدریس می شود و از جمله درس هایی است که از دید بسیاری از دانش اموزان اندکی دشوار است. 

ما در این صفحه گام به گام عربی یازدهم را برای شما گردآوری کرده ایم.

این گام به گام ها شامل معنی درس، ترجمه تمرین ها و همچنین جواب تمرین های عربی یازدهم تجربی و ریاضی است. همچنین جواب بحث های علمی آخر هر درس را نیز در بردارند. علاوه بر موارد فوق توضیحات کامل قواعد برای هر درس آورده شده است.

به شما اطمینان می دهیم این گام به گام، کاملترین گام به گامی است که برای عربی یازدهم می توانید داشته باشید؛ آن هم به رایگان!

لازم به ذکر است که این گام به گام با کتاب عربی یازدهم (تجربی- ریاضی) در سال تحصیلی 99-1400 کاملا همخوانی دارد.

توجه! برای دانلود گام به گام تمامی درس های دهم، به صفحه گام به گام یازدهم تجربی بروید.

دانلود رایگان گام به گام عربی یازدهم

فایل گام به گام عربی یازدهم را می توانید از طریق لینک زیر دریافت کنید. این فایل کاملا رایگان است و برای دانلود نیازی به پرداخت هزینه نیست.

فایل فوق گام به گام تمامی درس های عربی یازدهم را به طور یکجا در بردارد.

اگر می خواهید گام به گام هر درس از عربی یازدهم را به طور جداگانه داشته باشید، بر روی لینک های موجود در جدولی که در انتهای صفحه آمده است، کلیک کنید. این لینک ها شما را به صفحات مربوط به گام به گام هر درس هدایت می کند؛ در آنجا می توانید گام به گام هر درس از عربی هشتم را به صورت جداگانه داشته باشید.

برای استفاده بهتر از گام به گام بهتر است در ابتدا خودتان تمرین های مربوط به هر درس را حل کنید و سپس برای اطمینان از درستی جواب های خود، به گام به گام نگاهی بیاندازید. تنها در این صورت است که گام به گام می تواند به شما در فرآیند یادگیری درس کمک کند.

عربی یازدهم در هفت درس تنظیم شده است. در ادامه توضیح مختصری از هر درس عربی آورده شده است.

گام به گام درس اول عربی یازدهم تجربی

عنوان درس اول عربی یازدهم تجربی و ریاضی "من آیات اخلاق" است. در این درس با اسم تفضیل و اسم مکان آشنا می شوید که در فایل گام به گام به طور کامل در مورد آن ها توضیح داده شده است. در گام به گام درس اول عربی یازدهم تجربی ترجمه متن و جواب تمرین های درس اول قابل دسترسی است.

گام به گام درس دوم عربی یازدهم تجربی

عنوان درس دوم عربی " فی محضر المعلم" یا در پیشگاه معلم می باشد. در این درس نیز با جملات شرطی در زبان عربی آشنا می شوید. ترجمه متن و جواب تمرین های درس دوم در گام به گام درس اول عربی یازدهم تجربی  گنجانده شده است.

گام به گام درس سوم عربی یازدهم تجربی

درس سوم عربی به معرفی اسم معرفه و نکره می پردازد. در گام به گام، قواعد مربوط به این درس به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین جواب تمرین ها و معنی حوار موجود در درس نیز در فایل گام به گام آورده شده است. ترجمه متن و جواب تمرین های درس سوم را می توانید در گام به گام درس سوم عربی یازدهم تجربی مشاهده کنید.

گام به گام درس چهارم عربی یازدهم تجربی

آداب کلام عنوان درس چهارم عربی یازدهم است. در بخش قواعد این درس، در خصوص جمله بعد از اسم نکره توضیح داده می شود. در گام به گام درس چهارم عربی یازدهم تجربی ترجمه متن و جواب تمرین های درس اول قابل دسترسی است.

گام به گام درس پنجم عربی یازدهم تجربی

 درس پنجم عربی یازدهم در بخش قواعد به توضیحاتی در خصوص فعل مضارع می پردازد. توضیحات کاملی در خصوص این قواعد را علاوه بر ترجمه درس می توانید در گام به گام فوق بخوانید. همچنین معنی حوار نیز در گام به گام آورده شده است. ترجمه متن و جواب تمرین های درس پنجم در گام به گام درس اول عربی یازدهم تجربی  گنجانده شده است.

گام به گام درس ششم عربی یازدهم تجربی

درس ششم نیز در ادامه درس پیش به فعل مضارع و قواعد ترجمه آن می پردازد. ترجمه متن و جواب تمرین های درس سوم را می توانید در گام به گام درس ششم عربی یازدهم تجربی مشاهده کنید.

گام به گام درس هفتم عربی یازدهم تجربی

درس هفتم آخرین درس از عربی یازدهم است. متن این درس با عنوان " تَأثيرُ اللُّغَةِ الْفارِسيَّةِ عَلَی اللُّغَةِ الْعَرَبيَّةِ" آمده است و در بخش قواعد در خصوص افعال ناقصه صحبت می کند. در این درس یک حوار نیز گنجانده شده است. برای مشاهده ترجمه متن و جواب تمرین های درس هفتم می توانید به گام به گام درس هفتم عربی یازدهم تجربی مراجعه کنید.

نظرات خود را در خصوص محتوای این صفحه و فایل گام به گام ارائه شده با ما درمیان بگذارید. نظرات شما برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که به ما کمک می کند تا بتوانیم همکلاسی را مطابق با خواست شما بهبود دهیم.

نظرات ارسالی

ف فاطمه مرادی
a alireza
د دانیال فرامرزی
ح حمیدرضا
یکتا
ت تیم همکلاسی
s sevda
ه هستی
د دکتر علی کرامتی
ع عذرا خانم
1 1دانش آموز
م محمد
س سعید
ي ياشار
ر رضا یعقوبی
ک کلب الرقیه
ع عظیمی
د دکتر گیسیا سام
م مهدی
ه هانیه
B Badgirl
ع علی
ف فاطمه
d dr.m.b
م مهلا فرجی
ح حانیه
س ساحل
پ پردیس مرادی
y yarok بلوچ
N N
N N
N N
ن نیما
N N
ا امیر حسین مجاهدفر
a alish
b blue moon
N N
م من یه ک**خلم
N N
N N
N N
S S
N N
s solik
N N
N N
N N
A Ana
R Rahime
N N
N N
i iman ach
N N
ع علیرضا
ش شیدا
م ممد
N N
N N
N N
ف فرهاد الهی
تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی