29 سری نمونه سوال عربی یازدهم ( اختصاصی + جواب تشریحی )

در این مطلب می توانید به 29 سری نمونه سوال عربی یازدهم دسترسی پیدا کنید توجه داشته باشید که این نمونه سوالات به صورت اختصاصی و با پاسخ تشریحی برای شما آماده سازی شده اند.

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های اعلام شده
29 سری نمونه سوال استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
طراحی سوالات به صورت سطح بندی شده
6 سری نمونه سوال راحت
15 سری نمونه سوال متوسط
8 سری نمونه سوال سخت
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی این نمونه سوالات
سر فصل های مطرح شده در این فایل
نمونه سوالات درس اول مِنْ آياتِ الَْخلاقِ + اِسْمُ التَّفْضيلِ وَ اسْمُ الْمَکانِ + حِوارٌ في سوقِ مَشهَد
نمونه سوالات درس دوم في مَحْضَِ الْمُعَلِّمِ + أُسْلوبُ الشَّطِ وَ أَدَواتُهُ
نمونه سوالات درس سوم عَجائِبُ الَْشْجارِ + الْمَعْرِفَةُ وَ النَّکِرَةُ + حِوارٌ في الْمَلعَبِ الرّياضيِّ
نمونه سوالات درس چهارم آدابُ الکْلَامِ + الَجُْملةَُ بعَْدَ النکَِّرَةِ
نمونه سوالات درس پنجم الَکِْذْبُ مِفْتاحٌ لکِلُِّ شٍَّر+ ترَجَمَةُ الفِْعْلِ المُْضارِع (1) + حِوارٌ في الصَّيدَليَّةِ
نمونه سوالات درس ششم آنّه ماري شيمِل + تَرجَمَةُ الْفِعْلِ الْمُضارِعِ (2)
نمونه سوالات درس هفتم تَأثيرُ اللُّغَةِ الْفارِسيَّةِ عَلَی اللُّغَةِ الْعَرَبيَّةِ + مَعاني الَْفعالِ النّاقِصَةِ + حِوارٌ مَعَ الطَّبيبِ

نمونه سوال عربی یازدهم با جواب

زبان عربی ساختار پیچیده‌ای دارد و درک دستور زبان آن برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی بسیار دشوار است. موفقیت در امتحان عربی همواره یکی از دغدغه‌های دانش‌آموزان پایه یازدهم رشته تجربی بوده و متاسفانه کسب نمرات ضعیف در این درس باعث کاهش معدل کل آن‌ها می‌شود. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش تسلط خود بر مفاهیم این درس، حل و بررسی نمونه سوال عربی یازدهم است. شما با حل این نمونه سوالات با فرم‌های مختلف طرح سوال در امتحانات نوبت دوم آشنا می‌شوید و در نتیجه می‌توانید نمرات بالاتری را در درس عربی کسب کنید.

نمونه سوال عربی یازدهم تجربی نوبت دوم

زبان عربی شاید یکی از سخت‌ترین دروس پایه یازدهم مقطع متوسطه دوم باشد که حتی باهوش‌ترین دانش‌آموزان هم برای موفقیت در امتحان این درس به حل نمونه سوال عربی یازدهم نیاز دارند. چرا که شما تنها با تسلط بر کتاب عربی خود نمی‌توانید در امتحانات پایان‌ترم به موفقیت برسید.
شما علاوه‌بر مطالعه کتاب درسی باید نمونه سوالات مختلفی را حل و پاسخ‌های آن‌ها را بررسی کرده و همچنین به نکات تکمیلی معلم خود توجه کنید. حتی اگر بر تمام نکات و مفاهیم کتاب عربی تسلط داشته باشید، عدم آشنایی شما با شیوه طرح سوالات می‌تواند باعث کاهش نمره شما در امتحان درس عربی شود. به همین علت پیشنهاد می‌شود که حتما قبل از حضور سر جلسه امتحان، حداقل یک مرتبه نمونه سوال عربی یازدهم تجربی را بررسی کنید.

نمونه سوال عربی یازدهم تجربی

به‌طور کلی طراحان سوالات امتحان عربی پایه یازدهم، سوالات را به گونه‌ای طرح می‌کنند که بتوان مهارت واژه‌شناسی، ترجمه، شناخت و کاربرد قواعد، درک مطلب و مکالمه دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار داد. در نمونه سوال عربی یازدهم برای بالابردن توانایی دانش‌آموزان در پاسخ‌دهی به سوالات هر یک از این بخش‌ها، نمونه‌های متنوعی ارائه شده است.
مهارت‌های واژه‌شناسی، ترجمه و شناخت و کاربرد قواعد بخش اعظمی از بارم‌بندی امتحان عربی یازدهم را به خود اختصاص داده‌اند و به همین علت، تمرکز اصلی نمونه سوالات درس عربی نیز متوجه همین قسمت‌ها است. مهم‌ترین موضوعات نمونه سوالات عربی پایه یازدهم عبارتند از:
• ترجمه دقیق جملات و کلمات عربی کتاب درسی
• آشنایی با مترادف و متضادهای کلمات مختلف
• ترجمه انواع فعل‌های ماضی، مستقبل، امر، نهی و مجهول
• تشخیص صحیح نوع افعال و مصدر مناسب
• تشخیص اسم تفضیل و اسم مکان و نحوه ترجمه آن‌ها در جلمات عربی
• شیوه صحیح تشخیص و ترجمه اسامی معرفه و نکره
• تشخیص محل اعراب (فاعل، مفعول، مبتدا، خبر، صفت، جار و مجرور)
• درک مطلب و پاسخ به جملات پرسشی

نمونه سوال عربی یازدهم

همان‌طور که اشاره کردیم، آشنایی شما با نحوه طرح سوالات عاملی اساسی برای موفقیت شما در امتحانات تمامی مقاطع، از جمله پایه یازدهم به شمار می‌آید. شما پس از بررسی نمونه سوال عربی یازدهم با جواب با فرم‌های مختلف طرح سوال آشنا می‌شوید و در نتیجه سر جلسه امتحان با سوالی مواجه نخواهید شد که بتواند شما را غافلگیر کند. همچنین شما با حل این نمونه سوالات می‌توانید خود را برای شرکت در آزمون کنکور نیز اماده کنید. کسب درصد بالا در بخش سوالات عربی کنکور می‌تواند باعث رسیدن شما به بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شود.

امتحانات پایا‌ترم معمولا ترس و اضطراب شدیدی را به دانش‌آموزان منتقل می‌کنند. در مقطع متوسطه دوم، زیاد بودن حجم دروس تخصصی باعث تشدید این اضطراب می‌شود و دانش‌آموزان دائما نگران این موضوع هستند که زمان کافی برای مطالعه تمام مطالب کتاب را در اختیار نداشته باشند. در چنین مواقعی دانش‌آموزان می‌توانند برای آشنایی با سوالات مختلف امتحان عربی از نمونه سوالات آماده استفاده کنند. آشنایی با سوالات عربی باعث کاهش استرس شما خواهد شد.
همچنین زمانی که شما بر انواع مختلف سوالات تسلط داشته باشید، با اعتماد به نفس بالایی وارد جلسه امتحان می‌شوید. نتایج تحقیقاتی که روی دانش‌آموزان مقاطع مختلف انجام شد، نشان می‌دهند که دانش‌آموزان با اعتماد به نفس بالا در امتحانات نسبت به سایر دانش‌آموزان نتایج بهتری کسب می‌کنند.

نمونه سوال عربی یازدهم نوبت دوم

معمولا برای سنجش میزان تسلط دانش‌آموزان بر مفاهیم مختلف کتاب عربی سوالات این امتحان را در قالب‌های متنوعی طرح می‌کنند تا دانش‌آموزان پایه یازدهم را به چالش بکشند. البته اگر شما فایل‌های نمونه سوال عربی یازدهم را بررسی کرده باشید، در زمان امتحان با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.
رایج‌ترین فرم‌ها و قالب‌ها برای طراحی سوالات امتحان عربی پایه یازدهم عبارتند از:
• طرح سوالات چهارگزینه‌ای
• استفاده از سوالات جای خالی
• سوالات مربوط به ترجمه عبارات عربی
• پرسش‌های تشریحی درک مطلب
• طرح سوال در قالب جداول
معمولا قسمت سوالات چهارگزینه‌ای و جای خالی از ساده‌ترین بخش‌های امتحانات عربی هستند که بارم‌بندی نسبتا زیادی نیز دارند. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم که در زمان بررسی نمونه سوال عربی یازدهم تجربی نوبت دوم به سوالات چهارگزینه‌ای و جای خالی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

نمونه سوال عربی یازدهم تجربی نوبت دوم با جواب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه اینترنت امکان استفاده از منابع درسی متنوع برای همه دانش‌آموزان فراهم شده است و شما می‌توانید با یک کلیک به مطالب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. استفاده از نسخه pdf نمونه سوال عربی یازدهم کار شما را ساده‌تر می‌کند و شما می‌توانید حتی در تلفن همراه خود این سوالات را مشاهده و حل کنید.
برای تهیه نسخه‌های چاپی نمونه سوالات امتحانی، به دلیل بالا بودن قیمت کاغذ شما نیاز به صرف هزینه بیشتری دارید. اما نسخه‌های پی‌دی‌اف بسیار مقرون‌ به صرفه هستند و همچنین شما با خرید آن‌ها می‌توانید به حفظ محیط زیست کمک کنید.
ساختار و نمونه سوالات فایل‌های pdf هیچ تفاوتی با نسخه‌های فیزیکی ندارند و تمامی مطالب را پوشش می‌دهند. یکی دیگر از مزایای فایل‌های pdf، بالا بودن کیفیت آن‌ها در مقایسه با نسخه‌های چاپی است. علاوه‌بر این فایل pdf نمونه سوال عربی با گذر زمان دچار پارگی و خرابی نمی‌شوند.

نمونه سوالات عربی یازدهم تجربی

تسلط بر مفاهیم کتاب عربی پایه یازدهم برای موفقیت شما در امتحانات پایان‌ترم کافی نیست. شما برای کسب نمره عالی در امتحان درس عربی باید نمونه سوالات مختلفی را حل کنید تا علاوه‌بر آشنایی با نحوه طرح سوال، آمادگی و اعتماد به نفس خود را برای شرکت در جلسه امتحان افزایش دهید. توجه کنید که افزایش معدل کل شما می‌تواند رشته انتخابی دانشگاه و آینده شغلی شما را تحت تاثیر قرار دهد و مسیر رسیدن شما به موفقیت را هموارتر کند. شما می‌توانید برای خرید نمونه سوال عربی یازدهم به وبسایت همکلاسی مراجعه کنید و با کمترین هزینه خیال خود را از کسب نمره بالا در امتحان عربی راحت کنید.

در صورتی که به آرشیو کامل نمونه سوال‌های امتحانی یازدهم تجربی در تمام دروس به همراه پاسخ نیاز داشتید، می‌توانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی یازدهم تجربی مراجعه کنید.

طراح :
فاطمه فیضی

فاطمه فیضی از دبیران برجسته در تدریس عربی میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس این درس مشغول به کار میباشد .


نظرات ارسال شده 30

ن
ناشناس

سلام عالیه ممنون ❤❤

s
saleh.rayeni

بسیارعاله دمتون گرم

N
Negin yazdani

خیلی خوب بود. کلا سایت همکلاسی سایت خوبی هست♥️

غ
غزل غفاری

مرسی از سوالاتون واقعا عالی بود.کانال دارید جوین بشیم؟

ن
نتل

بسیار ممنون عالی

ف
فاطمه سادات علوی

بسیار عالی هست مخصوصا که سوالات همراه با پاسخ ارائه میشود عربی هنرستان را هم لطفا سوال بدید دهم یازدهم و دوازدهم . خیلی ممنون و متشکرم خدا اجرتون بده بچه ها نمونه سوال خیلی میخواهند .

f
ftm

ممنون عالی بود...

M
Mhi

شما کانالی هم دارین ک جوین بشیم؟

ت
تیم همکلاسی

متاسفانه کانال فعلا غیرفعاله

y
yasna

مرسی،خوب بود.........

ل
لتااتتن

خوب و عالی بود ممنون از لطفتون ممنونم از شما

r
raha

ممنون.بسیارعالی بود

م
مریم

نمونه سوالتون عالی بوود ممنون.

d
dictatori_khem

very very good

N
N

ممنون عالی

N
N

این نمونه سوالات واقعا خوبه پیشنهاد میکنم حتما یه سری بهش بزنین⁦^_^⁩

N
N

بسیار خوب ممنون❤❤

N
N

عالی بود?

N
N

عالی بود

N
N

همه چیز مثل همیشه عالیه فقط اگه میشه نمونه سوالات بیشتری واسمون بزارید

N
N

سلام همه چیز مثل همیشه عالیه

N
N

خوب

ر
رضا

ممنون

ع
علیرضا

واقعا عالیه ، تشکر

N
N

tanks

a
a barca fan

سایت شما بهترینه. همیشه مشکل گشای من بوده.خداقوت

م
محمد

عالی بود

N
N

عالی

ه
هستی

از نمومه سوال بسیار خوبتون سپاسگزارم عالی بود مرسی از سایت خوبتون

N
N

عالی

ح
حسن

خیلی خوب

م
مهدی

عالی و خوب و بسیار خوب

م
مریم

واقعا عالی بود ممنون