29 سری نمونه سوال عربی دوازدهم به همراه پاسخ تشریحی

با دانلود نمونه سوالات عربی دوازدهم از همکلاسی ، خود را برای امتحانات پیش رو آماده کنید. این پکیج شامل نمونه سوالات امتحانی نوبت اول و دوم عربی دوازدهم (هر دو نوبت با هم) می باشد که به صورت اختصاصی برای کلاس دوازدهمی های مخاطب همکلاسی طراحی شده است. همکلاسی این نمونه سوالات را با همکاری معلمان باتجربه‌ی عربی دوازدهم و در سه سطح ساده، متوسط و دشوار تهیه کرده است. هر 29 سری نمونه سوال نوبت اول و نوبت دوم عربی دوازدهم همراه با جواب تشریحی و به صورت تایپ شده هستند.

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی سال 1400
مطابق با آخرین بارم بندی های اعلام شده
29 سری نمونه سوال استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
طراحی سوالات به صورت سطح بندی شده
6 سری نمونه سوال راحت
15 سری نمونه سوال متوسط
8 سری نمونه سوال سخت
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی این نمونه سوالات
سر فصل های مطرح شده در این فایل
نمونه سوالات درس اول اَلدّينُ وَ التَّدَيُّنُ
نمونه سوالات درس دوم مَکَّةُ الْمُکَرَّمَةُ وَ الْمَدينَةُ المُْنوََّرَةُ
نمونه سوالات درس سوم اَلْکُتُبُ طَعامُ الْفِکْرِ
نمونه سوالات درس چهارم الَفَْرزَدْقَُ

مجموعه نمونه سوال عربی دوازدهم ( تجربی- ریاضی)

عربی دوازدهم آسان است اگر کلمات و لغات کتاب را خوب حفظ کنید و از طرفی قواعد دستوری گفته شده در آن را بفهمید و درک کنید. برای این‌کار نیاز دارید تا هم درسنامه‌های عربی را خوب بخوانید و هم تمرین های مختلف عربی را جواب دهید.

حل نمونه سوالات مختلف هم به یادگیری عمیق‌ شما کمک می‌کند و هم باعث می‌شود نتیجه بهتری در امتحانات خود کسب کنید. این موضوع در سال دوازدهم که امتحانات به صورت نهایی یا هماهنگ برگزار می‌شود اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

ما در همکلاسی مجموعه‌ای استاندارد از نمونه سوالات عربی دوازدهم را با همکاری دبیران باتجربه و خبره این درس تالیف کرده‌ایم. این مجموعه شامل 29 سری نمونه سوال نوبت اول و نوبت دوم عربی دوازدهم است که مطابق با استانداردهای امتحانات هماهنگ و نهایی طراحی شده است.

نمونه سوالات عربی دوازدهم همکلاسی در سه سطح ساده، متوسط و سخت طراحی شده‌اند به طوری که در این مجموعه به ترتیب شش نمونه سوال ساده، پانزده نمونه سوال متوسط و هشت نمونه سوال سخت قرار گرفته است.

تمامی نمونه سوالات همراه با جوابند. جواب هر نمونه بلافاصله پس از همان نمونه آمده است و نکات مهم مربوط به هر سوال نیز در جواب‌ مربوط به آن توضیح داده شده است.

این نمونه سوالات نه تنها از لحاظ سطح کیفی بلکه از لحاظ بارم بندی نیز استاندارد هستند. بارم بندی براساس بارم‌بندی آموزش و پرورش انجام شده و بارم هر سوال در مقابل آن آورده شده است. بنابراین با استفاده از این نمونه سوالات می‌توانید از خود امتحان بگیرید و به خود نمره بدهید!

نمونه سوالات عربی دوازدهم همکلاسی براساس کتاب عربی امسال یعنی سال تحصیلی 1400-1401 نوشته شده‌اند و همگی به صورت تایپ شده هستند. اعراب‌گذاری کلمات نیز به درستی در متن نمونه‌ها انجام شده تا مشکلی در خواندن کلمات عربی نداشته باشید.

امیدواریم مجموعه فوق در آمادگی پیش از آزمون شما مفید واقع شود. خوشحال می‌شویم اگر نظرات خود را در مورد این مجموعه نمونه سوال عربی دوازدهم برای ما ارسال کنید. فراموش نکنید که نظرها، انتقادها و پیشنهادهای شما برای ما بسیار ارزشمند است.

در صورتی که به آرشیو کامل نمونه سوالات امتحان نهایی دوازدهم تجربی  در تمام دروس به همراه پاسخ نیاز داشتید، می‌توانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی دوازدهم تجربی  مراجعه کنید.

طراح :
فاطمه فیضی

فاطمه فیضی از دبیران برجسته در تدریس عربی میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس این درس مشغول به کار میباشد .


نظرات ارسال شده 1

س
سارا

بهترین سایت هستید . خیلی ممنونم