29 سری نمونه سوال عربی دوازدهم ( اختصاصی + جواب تشریحی )

در این مطلب می توانید به 29 سری نمونه سوال عربی دوازدهم دسترسی پیدا کنید توجه داشته باشید که این نمونه سوالات به صورت اختصاصی و با پاسخ تشریحی برای شما آماده سازی شده اند.

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های اعلام شده
29 سری نمونه سوال استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
طراحی سوالات به صورت سطح بندی شده
6 سری نمونه سوال راحت
15 سری نمونه سوال متوسط
8 سری نمونه سوال سخت
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی این نمونه سوالات
سر فصل های مطرح شده در این فایل
نمونه سوالات درس اول اَلدّينُ وَ التَّدَيُّنُ
نمونه سوالات درس دوم مَکَّةُ الْمُکَرَّمَةُ وَ الْمَدينَةُ المُْنوََّرَةُ
نمونه سوالات درس سوم اَلْکُتُبُ طَعامُ الْفِکْرِ
نمونه سوالات درس چهارم الَفَْرزَدْقَُ

نمونه سوال عربی دوازدهم تجربی

تمام دانش‌آموزان پایه دوازدهم تجربی برای آمادگی در امتحانات میان‌ترم، پایان‌ ترم و کنکور به نمونه سوالات درس عربی با جواب‌ها نیاز دارند. به عبارت دیگر بهتر است که دانش‌آموزان با فرم سوالات این درس در امتحانات مختلف آشنا شوند. باید بدانید که سوالات طرح شده برای امتحانات درس عربی نسبت به سوالات داخل کتاب درسی پیچیده‌تر هستند و با دانش‌آموزان با استفاده از آن‌ها می‌توانند میزان آمادگی خود را برای امتحان اصلی ارزیابی کنند. در واقع نکات بسیار ریزی در سوالات امتحانی درس عربی وجود دارند که دانش‌آموزان با مطالعه نمونه سوال عربی دوازدهم و جواب‌های آن می‌توانند با آن‌ها آشنا شده و در امتحانات موفق شوند.

نمونه سوالات عربی دوازدهم

در فایل‌ها و جزوه‌های نمونه سوال عربی دوازدهم تجربی و ریاضی، از تمام سرفصل‌های کتاب درسی سوال طرح شده است. باید اشاره کرد که در هر فایل یا جزوه از نمونه سوالات عربی دوازدهم ممکن است از برخی سرفصل‌ها سوال بیشتری آمده باشد. به طور کلی موضوعاتی که در این نمونه سوالات مطرح شده‌اند شامل مباحثی از جمله معانی حروف مشبهه در افعال، حروف نافیه جنس، حال، استثناها، اسلوب حصر و مفعول مطلق می‌شوند.
کتاب درسی عربی دوازدهم شامل چهار فصل است که در امتحانات میان‌ترم از دو بخش اولیه آن سوال طرح می‌شود و در پایان‌ترم و کنکور از تمام چهار فصل سوال وجود دارد. در تمام جزوه‌ها و فایل‌های PDF نمونه سوالات عربی دوازدهم تجربی از ریزترین نکات در چهار فصل کتاب عربی سوال طرح شده تا دانش‌آموزان بتوانند با مطالعه آن‌ها برای تمام امتحانات عربی پایه دوازدهم آماده باشند.

نمونه سوالات عربی دوازدهم تجربی

همه می‌دانند که عربی یک درست نسبتا سخت برای تمام دانش‌آموزان است. چرا که نکات ریز و استثناهای زیادی در زبان عربی وجود دارد که می‌تواند دانش‌آموزان را گیج کند. از همین رو بیشتر دانش‌آموزان در حین امتحان کلاسی، میان‌ترم و پایان‌ترم دچار استرس و اضطراب شدید می‌شوند. برای اینکه دانش‌آموزان بتوانند مباحث درس عربی را به‌خوبی یاد بگیرند باید در کلاس و حین تدریس معلم به‌دقت گوش دهند و نکات ریز را در جزوه خود یادداشت کنند. به این ترتیب می‌توانند با مطالعه یادداشت‌های خود قبل از شرکت در امتحانات تمام نکات را ملکه ذهن خود کنند.
عربی یکی از دروسی است که بدون تمرین در مدت کوتاهی از ذهن خارج می‌شود. بنابراین تمرین و مرور نکات مهم سرفصل‌ها کمک زیادی به یادگیری آن‌ها می‌کند. یکی از بهترین روش‌ها برای تمرین و مرور نکات مهم این درس دانلود فایل PDF نمونه سوال عربی دوازدهم تجربی و ریاضی است. در داخل این نمونه سوالات تمام نکات ریز و مهم درس عربی گنجانده شده‌اند.
دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعه نمونه سوالات به همراه جواب‌های آن‌ها تمام نکات مهم را یاد بگیرند و هم‌زمان با فرم‌های سوالی مختلف درس عربی آشنا شوند. به این ترتیب دانش‌آموزان برای شرکت در امتحانات اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند و کمتر دچار استرس و اضطراب خواهند شد. چرا که با مطالعه نمونه سوالات و تمرین زیاد، دیگر نگران اشتباه کردن در امتحانات درس عربی نمی‌شوند.

نمونه سوالات عربی دوازدهم تجربی با جواب

فایل‌ها و جزوه‌های نمونه سوال عربی دوازدهم دارای سوالات متعدد با فرم‌های مختلفی هستند. سوالات مربوط به دستور زبان عربی، بیشتر به صورت تستی و چندگزینه‌ای در نمونه سوالات مطرح می‌شوند. این امکان نیز وجود دارد که برای نکات ترجمه‌ای نیز از سوالات تستی استفاده شده باشد. در این میان برخی از سوالات نیز به صورت جاخالی طرح شده‌اند تا بیشتر دانش‌آموزان را به چالش بکشند. همچنین برخی سوالات به صورت جملات ناقص هستند که دانش‌آموزان باید آن‌ها را کامل کنند.
باید اشاره کرد که سوالات تشریحی نیز در نمونه سوالات وجود دارند که به شکل‌های مختلفی طراحی شده‌اند. برخی از سوالات تشریحی پاسخ تک‌کلمه‌ای یا چندکلمه‌ای دارند و پاسخ برخی دیگر باید به صورت یک یا چند جمله نوشته شوند. این امکان نیز وجود دارد که برای تست مهارت‌های زبانی چه در ترجمه و چه در دستور زبان، سوالات به صورت صحیح یا غلط نیز طرح شوند. بیشتر سوالات این چنینی در بخش درک مطلب امتحانات وجود دارند. در انتهای هر فایل نمونه سوال، پاسخ‌نامه آن موجود است که دانش‌آموزان می‌توانند آن‌ها را مطالعه کنند.

نمونه سوال عربی دوازدهم با جواب

اکنون که با مزایای نمونه سوال عربی دوازدهم، فرم سوالات و موضوعات گنجانده شده در آن آشنا شدیم، باید به بررسی روش‌های استفاده از آن بپردازیم. به عبارتی دیگر سوال این است که دانش‌آموزان چگونه می‌توانند با دانلود نمونه سوالات عربی دوازدهم تجربی و ریاضی، به یادگیری خود کمک کنند؟ دانش‌آموزان چگونه می‌توانند با استفاده از نمونه سوالات برای امتحانات خود آماده شوند؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که دانش‌آموزان ابتدا باید هدف خود را از مطالعه این نمونه سوالات مشخص کنند. هدف آن‌ها می‌تواند افزایش دانش عمومی یا کسب نمره بالا در امتحانات پیش رو باشد.
بهتر است که دانش‌آموزان قبل از مطالعه نمونه سوالات عربی دوازدهم تجربی و ریاضی، کتاب درسی خود را یک بار مطالعه کنند. چرا که تمام سوالات طرح شده در نمونه سوالات و امتحانات از همین کتاب آمده‌اند. این کار باعث افزایش اعتمادبه‌نفس دانش‌آموزان برای مطالعه نمونه سوالات شده و توانایی آن‌ها را در پاسخ دادن به نمونه سوالات بدون بررسی پاسخ‌نامه افزایش می‌دهد.
چند نکته مهم درباره مطالعه نمونه سوالات و استفاده از آن‌ها در یادگیری وجود دارد که عبارتند از:
• دانش‌آموزان می‌توانند زمان بگیرند که در چه مدت توانسته‌اند به نمونه سوالات پاسخ دهند و در پاسخ دادن به سایر نمونه سوالات سرعت خود را افزایش دهند
• بهتر است که دانش‌آموزان تمام فرم‌های مختلف سوالات در نمونه سوال عربی دوازدهم بررسی کرده و پاسخ دهند تا به طور کامل برای امتحانات خود آماده شوند
• دانش‌آموزان می‌توانند با یادداشت کردن موضوعاتی که در آن‌ها ضعیف هستند، به خود یادآوری کنند که این موضوعات را بیشتر مطالعه کرده و نمونه سوالات درباره آن‌ها را بررسی کنند

نمونه سوال عربی دوازدهم تجربی نوبت دوم با جواب

مطالعه نمونه سوالات عربی پایه دوازدهم رشته‌های تجربی و ریاضی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا برای امتحانات پیش روی خود آماده شوند. اگر شما هم نیاز دارید که درس عربی دوازدهم خود را تقویت کنید و برای امتحانات میان‌ترم، پایان‌ ترم و کنکور آماده شوید، می‌توانید نمونه سوالات این درس را به صورت فایل PDF از همین صفحه در سایت همکلاسی دانلود کنید. فایل نمونه سوال عربی دوازدهم در سایت ما با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه می‌شود.

در صورتی که به آرشیو کامل نمونه سوالات امتحان نهایی دوازدهم تجربی  در تمام دروس به همراه پاسخ نیاز داشتید، می‌توانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی دوازدهم تجربی  مراجعه کنید.

طراح :
فاطمه فیضی

فاطمه فیضی از دبیران برجسته در تدریس عربی میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس این درس مشغول به کار میباشد .


نظرات ارسال شده 1

س
سارا

بهترین سایت هستید . خیلی ممنونم