29 سری نمونه سوال ریاضی دهم ( اختصاصی + جواب تشریحی )

در این مطلب می توانید به 29 سری نمونه سوال ریاضی دهم دسترسی پیدا کنید توجه داشته باشید که این نمونه سوالات به صورت اختصاصی و با پاسخ تشریحی برای شما آماده سازی شده اند.

این فایل چه ویژگی هایی دارد؟
مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی
مطابق با آخرین بارم بندی های اعلام شده
29 سری نمونه سوال استاندارد به همراه پاسخ تشریحی
سوال و پاسخ به صورت تایپ شده
طراحی سوالات به صورت سطح بندی شده
6 سری نمونه سوال راحت
15 سری نمونه سوال متوسط
8 سری نمونه سوال سخت
استفاده از دبیران با تجربه برای طراحی این نمونه سوالات
سر فصل های مطرح شده در این فایل
نمونه سوالات درس اول مجموعه های متناهی و نامتناهی - فصل اول
نمونه سوالات درس دوم متمم یک مجموعه - فصل اول
نمونه سوالات درس سوم الگو و دنباله - فصل اول
نمونه سوالات درس چهارم دنباله های حسابی و هندسی - فصل اول
نمونه سوالات درس اول نسبت های مثلثاتی - فصل دوم
نمونه سوالات درس دوم دایره مثلثاتی - فصل دوم
نمونه سوالات درس سوم روابط بین نسبت های مثلثاتی-فصل دوم
نمونه سوالات درس اول ریشه و توان-فصل سوم
نمونه سوالات درس دوم ریشه nام -فصل سوم
نمونه سوالات درس سوم توان های گویا -فصل سوم
نمونه سوالات درس چهارم عبارت های جبری -فصل سوم
نمونه سوالات درس اول معادلهٔ درجه دوم و روش های مختلف حل آن -فصل چهارم
نمونه سوالات درس دوم سهمی -فصل چهارم
نمونه سوالات درس سوم تعیین علامت -فصل چهارم
نمونه سوالات درس اول مفهوم تابع و بازنمایی های آن-فصل پنجم
نمونه سوالات درس دوم دامنه و برد توابع - فصل پنجم
نمونه سوالات درس سوم انواع تابع - فصل پنجم
نمونه سوالات درس اول شمارش - فصل ششم
نمونه سوالات درس دوم جایگشت - فصل ششم
نمونه سوالات درس سوم ترکیب - فصل ششم
نمونه سوالات درس اول احتمال یا اندازه گیری شانس - فصل هفتم
نمونه سوالات درس دوم مقدمه ای بر علم آمار، جامعه و نمونه - فصل هفتم
نمونه سوالات درس سوم متغیر و انواع آن - فصل هفتم

نمونه سوال ریاضی دهم تجربی نوبت دوم با جواب

دانش‌آموزان رشته تجربی و ریاضی باید از سال دهم و ابتدای متوسطه دوم برای موفقیت در کنکور تلاش کنند. لازمه موفقیت در کنکور، کسب نمرات بالا در امتحانات درسی است. ریاضی دهم یکی از دروس تخصصی و مهم برای دانش‌آموزان این رشته است که برای کسب نمره بالا در امتحان می‌توانند انواع نمونه سوال را برای این درس حل کنند. نمونه سوال‌های ریاضی دهم موجود در سایت همکلاسی، انواع فرم‌های سوال از جمله تستی، تشریحی و چند گزینه‌ای را شامل می‌شوند. شما می‌توانید همین حالا این نمونه سوالات را از مجموعه همکلاسی دانلود کنید.

نمونه سوال ریاضی دهم

یکی از سوالاتی که همواره درباره نمونه سوال ریاضی دهم مطرح می‌شود این است که این نمونه سوالات چه موضوعاتی را شامل می‌شوند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم نمونه سوالات ریاضی دهم، مهم‌ترین مباحث و سرفصل‌های این کتاب را شامل می‌شوند. از جمله سرفصل‌های مهم این کتاب می‌توان به الگو و دنباله، مثلثات، توان‌های گویا، معادلات و نامعادلات، توابع، شمارش بدون شمردن و آمار و احتمال اشاره کرد.

نمونه سوال ریاضی دهم تجربی با جواب

نمونه سوال ریاضی دهم تجربی با جوابیکی از مشکلاتی که حتی بهترین دانش‌آموزان رشته تجربی و ریاضی هم با آن مواجه هستند، مشکل استرس زیاد در جلسه امتحان است. استرس زیاد دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها عدم تثبیت اطلاعات است. با حل کردن انواع نمو‌‌نه سوا‌‌ل ر‌یا‌ضی د‌‌هم تجربی با جواب میزان تسلط شما به درس ریاضی دهم افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه، با استرس کمتری مواجه می‌شوید.

یکی از مهم‌ترین مزایای نمو‌‌نه سوا‌‌ل ر‌یا‌ضی د‌‌هم، افزایش خلاقیت در حل مساله است. زمانی که با نمونه سوال‌های مختلف مواجه شوید و آن‌ها را حل کنید، میزان خلاقیت شما برای حل مساله افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه، دیگر مهم نیست که در جلسه امتحان با چه نوع سوالی مواجه می‌شوید. چرا که می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این سوالات پاسخ صحیح دهید.
به دلیل اینکه نمونه سوالات درس ریاضی دهم تجربی و ریاضی توسط بهترین معلمان نوشته شده‌اند، انواع مباحت و فرم‌های مختلف سوال را پوشش می‌دهند. حتی در مواقعی دیده شده است برخی از سوالاتی که در نمو‌‌نه سوا‌‌ل ر‌یا‌ضی د‌‌هم وجود داشته‌اند، عینا در امتحان تکرار شده‌اند.

نمونه سوال ریاضی دهم تجربی

نمونه سوالات ریاضی دهم فرم‌های سوال مختلفی را شامل می‌شوند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ممکن است برخی از نمونه سوالات تنها دارای یک نوع فرم سوال باشند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم انواع نمونه سوال را حل کنید تا با فرم‌های مختلف سوال آشنا باشید. از جمله انواع فرم‌های نمونه سوال در نمونه سوالات ریاضی دهم می‌توان به تستی، تشریحی، صحیح و غلط و جای خالی اشاره کرد. نمونه سوالات درس ریاضی دهم تجری توسط برترین معلمان ریاضی نوشته شده‌اند و مطابق با آخرین تغییرات این کتاب درسی هستند. همچنین پاسخنامه‌های این نمونه امتحان‌ها تصحیح شده‌اند و می‌توانید با خیال آسوده از آن‌ها استفاده کنید.

نمونه سوال ریاضی دهم تجربی نوبت دوم

اگر قصد حل انواع نمو‌‌نه سوا‌‌ل ر‌یا‌ضی د‌‌هم و مخصوص رشته تجربی را دارد، توصیه می‌کنیم در زمان حل این سوالات به نکاتی توجه داشته باشید. از جمله این نکات می‌توان به مطالعه کامل درس و همین‌طور زمان‌گیری در حل پاسخگویی به سوالات اشاره کرد.
بهتر است پیش از حل انواع نمو‌‌نه سوا‌‌ل ر‌یا‌ضی د‌‌هم تجربی نوبت دوم با جواب و مشاهده پاسخنامه آن‌ها، کتاب درسی را به صورت کامل مطالعه کنید. توجه داشته باشید که اگر کتاب را مطالعه نکنید و به سراغ نمونه سول‌ها بروید، نمی‌توانید به برخی سوالات پاسخ دهید که این باعث کاهش اعتماد به نفس و همین‌طور افزایش استرس در جلسه امتحان می‌شود.
یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که دانش‌آموزان در جلسه امتحان ریاضی دهم تجربی با آن مواجه می‌شوند، سرعت عمل پایین و تمام زدن وقت امتحان است. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، می‌توانید به سراغ حل انواع نمونه سوال ریاضی دهم تجربی نوبت دوم با جواب به همراه زمان‌گیری بروید. تنها در این صورت است که می‌توانید توانایی مدیریت زمان خود را تقویت کنید و در نتیجه، مشکلی از بابت زمان در جلسه امتحان نخواهید داشت.

نمونه سوال ریاضی دهم نوبت دوم

شما می‌توانید از نمو‌‌نه سوا‌‌ل ر‌یا‌ضی د‌‌هم تجربی نوبت دوم با جواب در دو نسخه دیجیتالی و چاپی استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرکدام از این نسخه‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند. به عنوان مثال، در نسخه چاپی، تمرکز بیشتری برای حل مسائل خواهید داشت. همچنین در این نسخه از نمونه سوال، به راحتی می‌توانید زمان را مدیریت کنید. این در حالی است که در نسخه چاپی، نیاز به پرینتر، کاغذ و خودکار دارید و بسیاری از دانش‌آموزان پرینتر شخصی ندارند.

دیجیتالی، نسخه دیگری از نمو‌نه سوا‌ل ر‌یاضی د‌هم تجربی نوبت دوم با جواب است که در حال حاضر بسیاری از دانش‌آموزان از آن استفاده می‌کنند. دسترسی به این نسخه از نمونه سوالات و استفاده از آن‌ها، استفاده از تلفن همراه هوشمند یا کامپیوتر در هر زمان و مکانی امکان‌پذیر است. در مقابل، در استفاده از این نمونه سوالات ممکن است تمرکز کافی برای پاسخگویی را نداشته باشید. همچنین این احتمال وجود دارد که در اثر استفاده از صفحه‌نمایش کوچک سردرد یا چشم‌درد بگیرید. در نهایت، این شما هستید که از میان یکی از دو نسخه‌های دیجیتالی و چاپی، نسخه نمونه سوال ریاضی مورد نظر را انتخاب می‌کنید.

نمونه سوال ریاضی دهم با جواب

حل کردن نمونه سوال ریاضی باعث افزایش تمرکز دانش‌آموز و مدیریت بهتر زمان در جلسه امتحان می‌شود و حتی بهترین دانش‌آموزان هم به حل این نمونه سوال‌ها نیاز دارند. مجموعه همکلاسی یکی از بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های دانلود انواع نمونه سوال برای دروس عمومی و تخصصی در پایه‌های مختلف است. شما می‌توانید از وب‌سایت ما انواع نمونه سوال درس ریاضی دهم تجربی و ریاضی را خریداری و دانلود کنید.

در صورتی که به آرشیو کامل نمونه سوال‌های امتحانی دهم تجربی در تمام دروس به همراه پاسخ نیاز داشتید، می‌توانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی دهم تجربی مراجعه کنید.

طراح :
وحید چقائی

وحید چقائی از دبیران برجسته در تدریس ریاضی میباشد که سالیان سال به صورت متمادی در تدریس درس ریاضی مشغول به کار میباشد .


نظرات ارسال شده 28

ع
علی

سلام خیلی خوب بود و از اونجایی که من و خیلی از شما معتقدیم زکات علم نشر ان است این سوالات رو برای بقیه هم کلاسی ها هم به اشتراک میزارم اجرکم من الله

ه
هادی

احسنت اگر خودتون هم دانش اموز هستید که عالی دوستان ما همچین کاری نمیکنن

م
مرصاد کمانی

عالی چون ایشون معلم ما هم هستن

س
سیدنی

سلام، خیلی خوبه سوالاتتون ممنونم

س
سروش درویش زاده

ممنون متشکرم از نمونه سوالات ر

ع
عرفان

بسیار عالی سوالات همرا با پاسخ است و بسیار عالی است خسته نباشید.

R
R

سایت همکلاسی نمونه سوالات بسیار فوق العاده ای در همه دروس دارد من هر سال از این نمونه سوالات استفاده کرده ام و بسیار راضی بودم و از این سایت بسیار تشکر میکنم

آ
آ

بله درسته عالیییییی

ی
یلدا

عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بوووووووووووووووووووووووود من حرفم نیووووووووووووووووومد

ا
ارین

سوالات عالی بود دمتون گرم

ی
یه رهگذر

سوالات بسیار بسیار استاندارد و عالی هستن لطفن بهونه الکی نگیرین. از سایت همکلاسی گمال تشکر را دارم دمتون گرم!!

M
M.........

سلام سوالات خوبی بود مرسی بابت زحماتتون

ر
رزب

ممنونننننننننننننننننننن

N
N

عالیه خدایی واقعا نمونه سواله این

ا
امیر علی

سطح ممتوسط بود اما کاملا استاندارد بود

ا
ارسلان

با سلام، سطح سوالات کاملا بالا هستش (برخلاف تصور سایر دوستان!) و به نظر من حتی بچه های مدارس نمونه دولتی هم میتوانند از سوالات به نحو احسن استفاده کنند بسیار متشکرم

س
سینا هوشمند

اره موافقم خودم دانش آموز یکی از همین مدارسم و واقعا سطح سوالا خوبه و اون کسایی ک میگن متوسط یا نمیفهن یا انقدر حل کردن که واسشون عادی شده

م
مرضیه سهیلی

عالی متشکرم

م
متین

مرسی ک با پاسخ نامه بود

N
N

عالی

ع
علی سلامی

حسن!! عالیییی

N
N

عالی و خیلی تأثیر گذار

N
N

ممنون❤

N
N

عالیه

*
********

خواهش میکنم قابلی نداشت

د
درسا

عاااالیه

N
N

عالی

م
میلادنمازی

خیلی ممنون عالی بود

N
N

عاللللی

N
N

برنامه خوب و کاربردی دارین ممنون

س
سید عارف احمدی

خیلی ممنون دستتون درد نکنه

N
N

خیلی خوبه ممنون از «همکلاسی »

N
N

خیلی عالی است

ث
ثریا درویشی

عالی عالی عالی بود دمتون گرم عزیزین