نمونه سوالات امتحانی انسان ومحیط زیست یازدهم تجربی نوبت دوم به همراه پاسخ تشریحی (نمونه چهارم)

در ادامه متن می توانید قسمتهایی از عناوینی که در فایل مطرح شده است را مشاهده کنید و نسبت به دانلود فایل نمونه سوالات انسان ومحیط زیست یازدهم تجربی نوبت دوم اقدام کنید

در این مطلب برای شما دانش آموزان عزیز پایه یازدهم متوسطه که به دنبال امتحانات نوبت دوم (خرداد) هستید،نمونه سوال امتحانی انسان ومحیط زیست  یازدهم تجربی نوبت دوم ( نمونه چهارم) قرار داده شده است که می توانید نسبت به دانلود آن اقدام کنید.

در صورتی که نیاز به نمونه سوالات نوبت دوم ( خرداد) بیشتری دارید میتوانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی انسان ومحیط زیست یازدهم تجربی نوبت دوم (خرداد ماه) مراجعه و اگر به نمونه سوالات انسان ومحیط زیست یازدهم تجربی در نوبت اول (دی ماه) و نوبت دوم ( خرداد ماه) به صورت یک جا نیاز داشتید به صفحه نمونه سوالات امتحانی انسان ومحیط زیست یازدهم تجربی مراجعه کنید.

در ادامه مطلب توجه شما را به بخشی از موارد مطرح شده در فایل نمونه سوالات یازدهم انسان ومحیط زیست تجربی نوبت دوم (خرداد ماه)  جلب می کنیم:

9-گورستان زباله چگونه ساخته می شود؟

10-پیامدهای سوزاندن زباله را بنویسید.

نمونه سوالات امتحانی انسان ومحیط زیست یازدهم تجربی نوبت دوم  به همراه پاسخ تشریحی (نمونه چهارم)

11-الف) گونه های بوم زاد چیست؟ 

ب) سه گونه بوم زاد ایران را نام ببرید.

10-الف) نقاط داغ تنوع زیستی چیست؟

ب) مهم ترین نقاط داغ ایران در کجای ایران قراردارد؟ (3مورد را نام ببرید)

11-دو تجربه موفق در حفاظت از تنوع زیستی ایران را با ذکر استان مربوطه نام ببرید.

12-الف) سه سطح تنوع زیستی را نام ببرید. 

ب) اهمیت تنوع زیستی را بنویسید.

13-دو تجربه موفق در حفاظت از تنوع زیستی ایران را با ذکر استان مربوطه نام ببرید

14-الف)سه سطح تنوع زیستی را نام ببرید. 

ب) اهمیت تنوع زیستی را بنویسید.

15-گردشگری را تعریف کنید.

16-سه ویژگی بوم گردشگری را بنویسید.

الف-

ب-

پ-

17-مناطق چهارگانه تحت حفاظت ایران توسط سازمان محیط زیست کشور را نام ببرید.

18-گردشگری پایدار چیست؟

19-دو نمونه از نحوه برخورد با جاذبه های گردشگری را بنویسید

همچنین در ادامه بخشی از کتاب که مربوط به فایل نمونه سوالات انسان ومحیط زیست نوبت دوم (خرداد ماه) می باشد را مشاهده می کنید:

چرا تنوع زیستی در خطر است ؟ 

مطالب مرتبط

تصمیم و رفتار افراد، گروه ها و دولت ها بر محیط زیست و تنوع زیستی تأثیر می گذارند و دارای نتایج مثبت یا منفی برای محیط زیست  تنوع ٔ و در نتیجه تنوع زیستی اند. به نظر شما عملکرد انسان ها بر تنوع زیستی، بیشتر مثبت است یا منفی؟ در ادامه به عوامل تهدید کننده زیستی می پردازیم. تخریب زیستگاه: مهم ترین عامل از دست رفتن تنوع زیستی، تخریب زیستگاه است. تخریب زیستگاه به صورت قطعه قطعه شدن، کاهش کیفیت، تغییر شکل کامل یا حذف زیستگاه رخ می دهد. تبدیل محیط های طبیعی به زمین های کشاورزی یا مسکونی، خشک کردن تالاب ها و دریاها برای احداث سازه ها،جاده و سدسازی از عوامل تخریب زیستگاه ها هستند (شکل 5  ــ الف).

برداشت بی رویه و استفاده ناپایدار: منظور از برداشت بی رویه این است که سرعت برداشت و بهره برداری از تنوع زیستی بیش  ما از تنوع زیستی ناپایدار است؛ مانند چرای بی رویه دام ها، شکار غیرقانونی و صید ٔاز سرعت بازسازی آن باشد. در این حالت، استفاده انبوه. صید انبوه ماهی، افزون بر کاهش جمعیت ماهی ها، حیات گونه های غیر خوراکی را نیز تهدید می کند (شکل 5 ــ ب). آلودگی محیط زیست*: آلودگی محیط ممکن است باعث مرگ افراد گونه ها شود. گاهی آلاینده ها جانداران را از بین نمی برند؛ بلکه با تأثیر بر شرایط تولیدمثلی، باعث کاهش جمعیت گونه در طول زمان می شوند. همچنین تولد جانوران با ناهنجاری های مادرزادی از عوارض آلودگی محیط زیست است

گونه های بیگانۀ مهاجم: اگر گونه ای وارد زیستگاهی شود که به طور طبیعی در آنجا زندگی نمی کند، برای آن زیستگاه گونه بیگانه مهاجم تبدیل شوند. این گونه ها در رقابت با ٔ محسوب می شود (شکل 6).در بسیاری از موارد گونه های بیگانه می توانند به گونه گونه های بومی در استفاده از منابع موفق تر عمل می کنند ودر نتیجه به سرعت درزیستگاه جدید رشد و تکثیر می یابند و حیات گونه های بومی را به خطر می اندازند. رشد، ٔ تغییر اقلیم: تغییر اقلیم باعث تغییر محدودهٴ جغرافیایی پراکنش گونه ها می شود.همچنین زمان تولید مثل جانوران، طول دوره فراوانی آفات و بیماری ها، و زمان مهاجرت گونه های جانوری نیز با تغییر اقلیم، تغییر می کند.

ضمنا برای دانلود نمونه سوالات تمام دروس یازدهم تجربی متوسطه در نوبت اول ( دی ماه ) و نوبت دوم ( خرداد ماه ) هم میتوانید به صفحه ی نمونه سوالات امتحانی یازدهم تجربی مراجعه کنید.

نویسنده : بچه های همکلاسی
حجم : 1 مگابایت
منبع : همکلاسی

نظرات ارسالی

تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی