24 بهمن 1396
جزوه فصل هشتم فیزیک پیش

جزوه فصل هشتم فیزیک پیش دانشگاهی رشته تجربی ( گزینه دو )

special

در ادامه مطلب می توانید جزوه فصل هشتم فیزیک پیش دانشگاهی رشته تجربی را دریافت کنید.

درباره جزوه فصل هشتم فیزیک پیش دانشگاهی

جزوه ای که در ادامه مشاهده میکنید ، جزوه ی کامل جزوه فصل 8 فیزیک پیش دانشگاهی رشته تجربی میباشد که توسط (گزینه دو) تهیه و تالیف شده است و شامل توضیحات کاملی در مورد جزوه فصل هشتم فیزیک پیش دانشگاهی رشته تجربی و همینطور درسنامه ، تست و نمونه سوالات مختلف میباشد.

برخی از قسمت های مطرح شده در این جزوه به شرح زیر است :


.درنظریه ی نواری درجسم جامد برای الکترون ها (که درآن تحت تاثیر هسته های متعدد هستند )

مدارهای انرژی تعریف می شود .دراین الگو نوارهایی به نام نوار انرژی وجود دارند که خود دارای ترازهای متفاوت انرژی هستند .هم چنین بین نوارها مناطق هستند به نام ناحیه ممنوع یا گاف انرژی که الکترون ها امکان واجازه ی حضور در آن ها را ندارند .

2.الکترون ها در جسم جامد ترازهای انرژی را ازپایین ترین تراز نوار اول اشغال می نمایند وبا استقرار هر الکترون در یک ترازتراز بعدی توسط الکترون بعدی اشغال می شود .جزوه فصل هشتم فیزیک پیش دانشگاهی رشته تجربی ( گزینه دو )


توجه نماییم که در این حالت در هرتراز تنها یک الکترون قرارمی گیرد وهرالکترون که در تراز بالاتری قرارمی گیرد دارای مقدار انرژی بیشتری نیز هست .در نهایت نوارهای انرژی ممکن است .کاملا پر شوند یا کاملا خالی باشند یا بخشی پر وبخشی خالی باشند . دراین حالت هرالکترون درصورت خالی بودن تراز بالاتر در یک نوار می تواند با دریافت انرژی به تراز یالاتر درهمان نوار برود .این انرژی ممکن است بر اثر ممکن است براثر دریافت انرژی گرمایی یا دریافت انرژی از میدان الکتریکی یا حتی دریافت انرژی به صورت تابشی باشد .

3.لازم به ذکر است که گذر الکترون ا زیک تراز انرژی به تراز دیگری در یک نوار مشترک با دریافت مقدار کمی انرژی امکان پذیر است .....


مشخصات و لینک دانلود
  • نویسنده : بچه های همکلاسی
  • حجم فایل : 10.28 مگابایت
  • منبع : همکلاسی
  • تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :