24 بهمن 1396
جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان

جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان رشته تجربی ( گزینه دو )

special

در ادامه مطلب می توانید جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان رشته تجربی دریافت کنید.

توضیح جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان

جزوه ای که در ادامه مشاهده میکنید ، جزوه ی کامل جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان رشته تجربی میباشد که توسط (گزینه دو ) تهیه و تالیف شده است و شامل توضیحات کاملی در مورد جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان رشته تجربی  و همینطور درسنامه ، تست و نمونه سوالات مختلف میباشد.

برخی از قسمت های مطرح شده در این جزوه به شرح زیر است :


  جریان الکتریکی 

 اگر اختلاف پتاسیل الکتریکی به دو سر رسانا اعمال نشده باشد تعداد الکترون ها های آزادی که در بازه ی زمانی دلتاt از مقطع AA مطابق شکل زیر ازراست به چپ در حرکت اند با الکترون های آزادی که در همان بازه ی زمانی از همان مقطع از چپ به راست حرکت می کنند برابرند یعنی به طور متوسط بارخالصی که از مقطع AA یا هر مقطع عرضی دیگر رسانا می گذرد ..


جزوه فصل دوم فیزیک سوم دبیرستان رشته تجربی ( گزینه دو )


در یک بازه ی زمانی صفر است .هنگامی که دوسر رسانا را به باتری وصل کرده وبه این وسیله به دو سر آن اختلاف پتاسیل اعمال کنیم یک میدان الکتریکی درداخل رسانا ایجاد می شود .این میدان به الکترون ها ی آزاد درون رسانا وارد می کند وآنها را بر خلاف جهت میدان سوقمی دهد که موجب بر قراری جریان می شود.

(مطابق شکل مندرج در فایل دانلود )

شدت جریان

بار شارش شده در واحد زمان را شدت جریان متوسط می گویند .اگر در بازه ی زمانی دلتا t بار دلتا q در رسانا شارش کرده باشد .شدت جریان متوسط از رابطه زیر بدست می آید:توجه ! در متن بالا جاهایی که به شکل های مندرج در فایلِ دانلود اشاره شده است، بیانگر شکل هایی است که در فایل دانلود  pdfموجود می باشد.مشخصات و لینک دانلود
  • نویسنده : بچه های همکلاسی
  • حجم فایل : 0.76 مگابایت
  • منبع : همکلاسی
  • تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396

اگر این مطلب را دوست داشتی و میخوای به همکلاسی کمک کنی با کلیک بر روی +1 بهش امتیاز بده
لطفا همه فیلد هارا به درستی پر نمایید.
نظر شما در سایت ثبت گردید و پس از تایید قابل مشاهده می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز شما به این مطلب :