جزوه درس اول عربی یازدهم ویژه ریاضی و تجربی

درسنامه عربی یازدهم درس اول ویژه ی دانش آموزان سال یازدهم رشته ی تجربی و ریاضی شامل قواعد این درس آماده شده است.

 توضیحات جزوه درس اول عربی یازدهم 

جزوه درس اول عربی یازدهم ویژه ی رشته های ریاضی و تجربی که توسط استاد یادگاری تالیف شده است را دراین پست جهت دانلود قرار داده ایم. جزوه درس اول عربی یازدهم شامل درسنامه درباره ی اسم مکان و اسم تفضیل است .در جزوه درس اول عربی سال یازدهم ابتدا مروری کوتاه  درباره ی قواعد سال های قبل داشته است و سپس در مورد قواعد درس اول عربی یازدهم ریاضی و تجربی و نکات پیرامون توضیحات داده است.

 جزوه درس اول عربی یازدهم ویژه ریاضی و تجربی

درباره ی درس اول عربی یازدهم 

کتاب عربی یازدهم در هفت درس تنظیم شده است. متن درس اول عربی یازدهم بخش از آیات اخلاقی قرآن ( آیات 11 و 12 سوره حجرات ) است. قواعد درس یک عربی یازدهم دربارۀ شناخت اسم تفضيل و اسم مکان است. در تـمرينات اسم فاعل، اسم مفعول و اسم مبالغه که در سال گذشته آموزش داده شده دوباره تکرار شده است. آنچه که در پیش گفتار کتاب عربی یازدهم بر آن تاکید شده است این است که دانش اموز سال یازدهم باید کتاب های عربی سال دهم و سال های قبل تر را به خوبی فراگرفته باشد تا بتواند مباحث عربی یازدهم را نیز به خوبی یاد بگیرد.

شيوۀ تأليف کتاب های عربی هفتم تا يازدهم متن محوری است. انتظار می رود دانش آموز پايۀ يازدهم بتواند در پايان سال تحصيلی، متون و آيات آسان قرآن، حديث و نيز ترکيبات و عبارات عربی متون نظم و نثر فارسی را در حد ساختارهای خوانده شده، درست بخواند و معنای آنها را بفهمد و ترجمه کند. همان گونه که گفته شده دانش آموز سال یازدهم برای یادگیری کامل کتاب عربی یازدهم باید قواعد و متن های کتاب های عربی سال های قبل را به خوبی فرا گرفته باشد بنابراین لازم است که دانش آموزان حتما نگاهی به کتاب های عربی سال های گذشته برای موفقیت در امتحانات عربی و همچنین موفقیت در کنکور داشته باشند.

در این بخش نگاهی به  نحوه ی مطرح شدن سوالات عربی در کنکور سراسری میندازیم. همانطور که میدانید کتاب های عربی یازدهم جدید التالیف هستند و شاید در ذهن دانش اموزان سال یازدهم این سوال پیش بیاید که آیا نحوه ی طراحی سوالات عربی در کنکور سراسری متفاوت خواهد بود . در جواب این سوال باید گفت ساختار سوالات به همان شیوه ی قبل احتملا خواهد بود و تفاوت زیادی صورت نمیگیرد و طرح سوالات در بخش ترجمه و تعریب و قواعد و ... همانند کنکور سال های  گذشته خواهد بود.بسیار مهم است که دانش آوزان سال یازدهم از هم اکنون مطالعه کنکور سراسری را شروع کرده باشند.

نویسنده : مریم یادگاری
حجم : 0.69 مگابایت
منبع : همکلاسی

نظرات ارسالی

N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
N N
تمامی حقوق متعلق به همکلاسی میباشد
ساخته شده با
همکلاسی